Прескочи до съдържание

Преброяване 2021


dimitrov6

Препоръчани мнения

преди 6 минути , luba_rizova каза:

Аз за себе си съм решила да си преброя жилището, където живеем със семейството и това е. 

То това е и идеята.

 

преди 6 минути , luba_rizova каза:

Не мисля, че има опция

И според мен няма такава опция. Даже и да направиш нови мейли, после като си напишеш ЕГН-то и приключваш с мерака за още броене.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Преброх се за общо 10 минути и получих код накрая. Не знам какво всички мрънкат, че било супер сложно?

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Е то днес работи 😉 И аз току-що преброих нашето домакинство и свекървата.

Зор видях да нанасям нейния адрес на картата - при положение, че ми намери улицата в падащото меню, изваждаше карта от мапса и трябваше да слагам маркер на мястото, а той не искаше да се слага 😄

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

Преброх се за общо 10 минути и получих код накрая. Не знам какво всички мрънкат, че било супер сложно?

Ако ти цикли сайта на всеки въпрос или крашва, надали ще си толкова щастлив 🙂 Вчера направих бегъл опит и въобще не стигнах до попълване на картата.

 

Днес го приключих за 10 минути като теб, няма никакви проблеми.

 

Хайде, хора, бройте се преди да са се събудили хакерите!

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

И аз приключих за 10 минути още първия ден, въпреки страшната хакерска атака. 😄  Трябвало е НСИ да обменят опит и най-добри практики с МОН, които вече никой хакер не може да пребори, когато излизат резултати от матури и седмокласни класирания 😉

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 43 минути , Георги Матеев каза:

Преброх се за общо 10 минути и получих код накрая. Не знам какво всички мрънкат, че било супер сложно?

+1

 

Мрънкането е национален спорт, няма как да не отчетем това...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Внимание, другари! Строй се, преброй се!

 

Нямаше как да изпусна момента да го напиша на днешния ден 🙂

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Днес ще си даваме личните данни на рептилите, утре задължително ******* и накрая батерия като в Матрицата. Освен това всички, които се преброят, до 2140 ще са умрели. За щастие, между 100 и 200 лева можело да се направи сертификат, че си преброен

Иначе, беше напълно очаквано да има проблеми със страницата в първия ден. Днес си работи нормално (за сега 😉 ) 

 

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 12 часа, bobole4e каза:

Сега пробвах, не става. Смених имейла, но като стигна до ЕГН-то на баща ми и го разпознава че Потребител с такъв идентификатор (ЕГН, ЛНЧ, ЛН) вече съществува и съм дотук( той, де). Ще си остане тая къща непреброена и това си  е 🙂 

Добре де, ако в тяхната система не присъства такова човек с такова ЕГН, на колко други места може да се окаже, че човек не съществува? А има ли го в списъците за гласуване?

Връзка към мнение
преди 21 минути , Elena каза:

Добре де, ако в тяхната система не присъства такова човек с такова ЕГН, на колко други места може да се окаже, че човек не съществува? А има ли го в списъците за гласуване?

Мисля, че примерът на @bobole4e е обратният - сякаш някой е регистрирал профил с ЕГН-то на баща й

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, примера на буболече е, че тя вече си е преброила таткото в едната къща, проблема идва, защото се опитва да преброи и другия имот на човека, което, както видяхме, е ненужно, явно и невъзможно. 

Иначе, вчера е имало проблеми с ЕГНтата, и свързването им с НСИ, било нормално, днес казаха, че няма да има такъв проблем. По телевизията обясниха сутринта. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Прословутата глоба от 160 лв, с която плашат хората е грозното плашило в цялото иначе смислено преброяване. Тя е само за случаите, в които преброител дойде на врата, почука, отворите и му кажете да се разкара, ама така, по-грубичко, че да го обидите. Супер тъпанарско е, че системата за онлайн броенето се скапва няколко дни. Още по-тъпанарско в цялата комуникация е, че всяка втора дума е как ще глобят всеки, който не се е преброил ДНеС МоМЕнтаЛНО!11!!  

 

Аз съм за посещения веднъж на 10 години 3в1: Софийска вода, Топлофикация и Преброяване.

 

Между другото - на мен това ще ми е първо преброяване. И преди десет години имах имот, не знам къде съм хвърчала тогава, дори не съм разбрала, че някой някъде нещо брои и посещава. А може и да не ми е - ако не оправят системата до края на седмицата, после заминаваме и я ме хванат у дома, я не.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имате ли представа дали жилища, в които не се живее ще бъдат преброявани и ако да, как ще стане това? Имам предвид ако едно лице е преброено в основното жилище, но има друго жилище, което не попада в графа сезонно, дали ще се въвежда/преброява? И luba_rizova спомена, че има подобен проблем,  но ми се струва странно, че една част от сградния фонд няма да бъде преброен...

Връзка към мнение
преди 6 минути , Coo каза:

Тя е само за случаите, в които преброител дойде на врата, почука, отворите и му кажете да се разкара, ама така, по-грубичко, че да го обидите.

И това няма да доведе до налагане на глоба, защото наетото лице-преброител няма представителна власт, за да налага административни наказания. Цялата тази история с глобата има единствено превантивна цел. По-важно е човек да си отговори на въпроса, готов ли съм да участвам в обществена инициатива или предпочитам да се водя от личните си интереси и настроения. Май пак опираме до наболялата тема...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 3 минути , Diana Doncheva каза:

Имате ли представа дали жилища, в които не се живее ще бъдат преброявани и ако да, как ще стане това? Имам предвид ако едно лице е преброено в основното жилище, но има друго жилище, което не попада в графа сезонно, дали ще се въвежда/преброява?

Вече беше посочено, че целта на преброяването е не да се определи имотното състояние на населението, а неговия брой. И аз притежавам повече от един имот, но въобще не съм се замислял дали е нужно да декларирам останалите извън този, в който пребивавам постоянно със съпругата ми. Малко логика при попълване на анкетната карта не е никак излишна... 😉 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Преброих се, но не за 10 мин а повече. Системата зибиваше на няколко пъти, но не ме изхвърли. Картата с адресите е направена супер идиотски според мен. Реално е повече насочена за живеещи в блокове. Така и не откри адреса и се наложи няколко пъти да пробвам да въвеждам и после да избитам на картата. Но вече е приключено. А да и освен това вече 3 часа нама потвърдителен е-мейл. Имам си номера в профила и от там си го копирах. Необитаемия имот да си го преброяват те. 

преди 55 минути , Suunto каза:

Аз от един час чакам да ми пратят потвърдителен имейл, но засега нищо... Някой друг с подобен проблем?

И аз нямам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , Diana Doncheva каза:

Имате ли представа дали жилища, в които не се живее ще бъдат преброявани и ако да, как ще стане това? Имам предвид ако едно лице е преброено в основното жилище, но има друго жилище, което не попада в графа сезонно, дали ще се въвежда/преброява? И luba_rizova спомена, че има подобен проблем,  но ми се струва странно, че една част от сградния фонд няма да бъде преброен...

Аз попълних онлайн картата преди 2 дни след няколко часа мъки със сайта и там има въпрос:Имате ли други имоти-вила и т.н. И аз сложих тикче в квадратчето срещу вила и това е,нищо повече.Даже излъгах,защото по лична карта съм в апартамент в града,а сега си живея на вилата,брат ми по лична карта е в друго жилище с родителите ни,но си живее в моя апартамент,но писах че всички живеем заедно с родителите.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Duke каза:

Вече беше посочено, че целта на преброяването е не да се определи имотното състояние на населението, а неговия брой. И аз притежавам повече от един имот, но въобще не съм се замислял дали е нужно да декларирам останалите извън този, в който пребивавам постоянно със съпругата ми. Малко логика при попълване на анкетната карта не е никак излишна... 😉 

Това не е първото ми преброяване и по спомен в предишните случаи искаха да оценят и имотното състояние. Дори имаше въпроси имате ли телевизор, радиоприемник и т.н. Сега са останали "по-съвремени" уреди. Може би се опитват да оценят качеството на живот на домакинството, но и това е с уговорка, защо оценката е завареното положение към 07.09.21 г., без значение, че лицето разполага с имот с по-добри/по-лоши условия.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , Diana Doncheva каза:

Това не е първото ми преброяване и по спомен в предишните случаи искаха да оценят и имотното състояние. Дори имаше въпроси имате ли телевизор, радиоприемник и т.н. Сега са останали "по-съвремени" уреди. Може би се опитват да оценят качеството на живот на домакинството, но и това е с уговорка, защо оценката е завареното положение към 07.09.21 г., без значение, че лицето разполага с имот с по-добри/по-лоши условия.

За мен единствено значение има бройката на населението. Всичко останало е толкова пожелателно и субективно, че дори няма смисъл да му обръщаме внимание. Попълних картата за по-малко от 10 минути, без въобще да се налага да се замисля над някой от въпросите, което е показателно за достъпността на анкетата...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Народ, който не иска да бъде преброен, не може да бъде унищожен!

 

🙂

 

Но встрани от шегата, бих искал да си позволя едно кратко лирично отклонение по тоя въпрос: недоверието, което обикновените хора, изпитват към различните нива на държавност у нас, вече достига плашещи нива. Но само кратко - не искам да повлека крак за офтопик разисквания и после отново да бъда обвинен, че разпалвам спорове и конфликти за собствено забавление и разтуха! 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 4 минути , Брани каза:

 

 

Но встрани от шегата, бих искал да си позволя едно кратко лирично отклонение по тоя въпрос: недоверието, което обикновените хора, изпитват към различните нива на държавност у нас, вече достига плашещи нива. Но само кратко - не искам да повлека крак за офтопик разисквания и после отново да бъда обвинен, че разпалвам спорове и конфликти за собствено забавление и разтуха! 🙂

Вчера написах подобно мнение, което бързо и без никакво предупреждение беше изтрито. Очевидно пак се връщаме към времената на заравяне на главата в пясъка. Но, нека в този тържествен ден, др. Брани, и малко преди нашите две мнения да отлетят в небитието, двамата с Вас да си спомним, че някога ние тази власт с кръв я взехме и само с кръв ще я предадем!!

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Тогава апелирам в името на равенството и то точно на днешната дата, празнуваща го, мнението ми да бъде изтрито солидарно с Вашето, скъпи приятелю и другарю 🙂

Връзка към мнение

Преброяването, трябва си е преброяване на населението. 

Има имотен регистър в който ако държат да се информират кой колко имота има .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.