Прескочи до съдържание

Преброяване 2021


dimitrov6

Препоръчани мнения

Искам само да напомня, че прекаленият офтопик се мести, а ако темата, в която трябва да бъде преместен е затворена, направо се трие. Без значение дали някой е докладвал за това.

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към мнение

Преброих се. Само ми стана интересно как така, като си вкарах ЕГН-то и ми излезе името, професията и основната дейност на фирмата 😜 Абе, какво питам и аз.... Мълчи си там и паси кротко тревичка. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 2 минути , Pantelej Putnik каза:

Преброих се. Само ми стана интересно как така, като си вкарах ЕГН-то и ми излезе името, професията и основната дейност на фирмата 😜 Абе, какво питам и аз.... Мълчи си там и паси кротко тревичка. 

При мен също излязоха, явно черпят данни от масивите на НАП. На съпругата ми обаче, която е държавен служител, наименованието на работодателя не беше разпознато, което е странно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Pantelej Putnik каза:

Преброих се. Само ми стана интересно как така, като си вкарах ЕГН-то и ми излезе името, професията и основната дейност на фирмата 😜 Абе, какво питам и аз.... Мълчи си там и паси кротко тревичка. 

Може би държавата най-сетне е постигнала тук-там някакви свързаности между ведомствата и е нормално да знае разни неща за теб по ЕГН.  🙂

Връзка към мнение
преди 1 минута , Брани каза:

Може би държавата най-сетне е постигнала тук-там някакви свързаности между ведомствата и е нормално да знае разни неща за теб по ЕГН.  🙂

След като имат електронен регистър ГРАО, където виждат кой се е родил, кой е починал, + данните на колко хора са дали гражданство, колко са се отказали от гражданство и т.н., те следва да знаят съвсем добре и бройката ни, нали? Или се бъркам нещо?! Всъщност, не ми пука, да броят колкото искат. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

@Pantelej Putnik тук има информация за UK и причините да броят. На български не намерих, но предполагам на теория (не практика) се припокриват причините

Връзка към мнение
преди 14 минути , Pantelej Putnik каза:

След като имат електронен регистър ГРАО, където виждат кой се е родил, кой е починал, + данните на колко хора са дали гражданство, колко са се отказали от гражданство и т.н., те следва да знаят съвсем добре и бройката ни, нали? Или се бъркам нещо?! Всъщност, не ми пука, да броят колкото искат. 

Ами то разните емигранти никой не ги брои така или иначе, та точно така ще се разбере реалното положение... Не знам някой да се е отказал от гражданство, освен ако не реши да го направи публично по политически причини. Всеки говори за мъртви души в избирателните списъци, може пък да ги коригират сега. Отделно всяко измерване си има грешка, така че е добре да се направи по повече от един начин за сверка на резултата

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 часа, Elena каза:

Добре де, ако в тяхната система не присъства такова човек с такова ЕГН, на колко други места може да се окаже, че човек не съществува? А има ли го в списъците за гласуване?

Примера ми беше за обратния случай, както @luba_rizova е обяснила по надолу. Аз направих регистрация на баща ми  ,без проблем( сутрин преди 10ч), преброих го. Но той много държи на тая къща, дето се казва с двете си ръце я е построил години след години и зор та зор за къщата... И аз реших да пробвам с нова регистрация , пак на негово име, но с различен имейл и тогава вече го разпозна по ЕГН-то че има регистрация и е преброен и не ме пусна.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Целта не преброяването не е само жилищния фонд - това си го знаем от Агенция по вписванията на кой колко имота се водят. А и колко празни имоти има. И какво има в пълните...

Това е важно по разни скучни причини като планиране, строителство, оценка на качеството на живот и т.н.

Примерно по кварталите на София има толкова много тъмни прозорци, иначе се строи много, същото е и с къщите по селата. Да, на адреса на село може да са регистрирани, че живеят 5 души от няколко поколения на една фамилия, но реално къщата е необитаема, 2ма живеят в Англия, 3ма в София на квартира, ходят на село веднъж годишно 😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Преброих се. Само ми стана интересно как така, като си вкарах ЕГН-то и ми излезе името, професията и основната дейност на фирмата 😜 Абе, какво питам и аз.... Мълчи си там и паси кротко тревичка. 

И позицията ми във фирмата излезе даже. Следващия път ще ни излизат и хладилниците, печките и т.н, ще трябва само да прочетем и да потвърдим истинността вместо да въвеждаме информация във всяко поле 😀

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, neuromancer каза:

Не знам някой да се е отказал от гражданство, освен ако не реши да го направи публично по политически причини. 

Изненадващо или не, хора от чужбина осиновяват деца от наши домове и впоследствие те се отказват от българското си гражданство. Наложи ми се да съдействам за 3 дечица това лято, а със сигурност не са единствени. Може да не са голям процент, но все пак би било добре да се извадят от общия брой на населението. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Преброих се. Никакви проблеми.

Имам редица забележки към сайта - далеч е от добрите практики, но ... става.

Ще се огранича само с две:

- При регистрацията е добре електронната поща да се въвежда два пъти - както паролата. (Щото като я сгреши човек и ... )

- Паролата не е необходимо да е толкова сложна - не влизам в 6-цифрената си банкова сметка.

- Когато се попълват анкетните страници е добре да има някакво макетче/карта - да знае човек докъде е стигнал, колко му остава и т.н. Така сме малко в мъгла - може цялата анкета да е 28 страници, например.

 

А, забележките станали 3. 

 

---

Тия хора не гледат ли как се правят анкети по света. Не е сложно.

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 21 часа, neuromancer каза:

Ами то разните емигранти никой не ги брои така или иначе, та точно така ще се разбере реалното положение... Не знам някой да се е отказал от гражданство, освен ако не реши да го направи публично по политически причини. Всеки говори за мъртви души в избирателните списъци, може пък да ги коригират сега. Отделно всяко измерване си има грешка, така че е добре да се направи по повече от един начин за сверка на резултата

Човек се отказва от БГ гражданството, ако става гражданин на друга държава и нейното законодателство не позволява второ гражданство.

 

"Мъртвите души" в избирателните списъци си ги набутват депутатите. В Изборния кодекс пише да се отпечатват всички БГ граждани над 18 години по постоянен адрес т.е. по адреса на гърба на личната карта. (този постоянен адрес може да е единствено в БГ)  И тъй като всеки БГ гражданин има лична карта (нищо че живее от 30 години някъде по света и изобщо не се сеща за БГ, примерно) си фигурира в избирателните списъци щото депутатите така са написали Изборния кодекс... Има няколко изключения, но те не променят общата картина да има между 1 и 2 мил. души в избирателните списъци, които не са в БГ и няма да дойдат да гласуват на съответните избори.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 21 часа, Брани каза:

Може би държавата най-сетне е постигнала тук-там някакви свързаности между ведомствата и е нормално да знае разни неща за теб по ЕГН.  🙂

Да, има такава интеграция между няколко държавни администрации. Друг е въпроса колко е съвременна, real time ли е и т.н.

Т.е. ако някой вчера е починал или в едно семейство преди 2 дни им се е родило дете дали това го знаят в НСИ.

Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

починал или в едно семейство преди 2 дни им се е родило дете дали това го знаят в НСИ

от преди 2 дни и ГРАО може би още не го знаят.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Преброих се и аз. Само не разбрах като ми искаха данните за всички 6 човека вкъщи, дали и те трябва да се преброят или вече са преброени. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

Преброих се и аз. Само не разбрах като ми искаха данните за всички 6 човека вкъщи, дали и те трябва да се преброят или вече са преброени. 

Преброени са! 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Откраднато: Преб(орих)роих се.
Са че чекам преброительо да дойде, за да му дам кодО, който они са ми дали от системата, за да може он да го вкара у системата, от която я го получих 🙄
Система един пат,байко!
  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Преброихме се успешно. 5 жи няма. На аналоговия телевизор имаше някаква промяна но не знам дали е 5 жи. Кода го разделихме на номера на обувките ми, щот са най-хубави и най-големи и наистина се получи 666. Благоверната каза, че на Дявола т.е на мен кво друго да му се падне. 

Не боли, не е като ваксината никой не те боде.

  • Смея се 3
Връзка към мнение
Мирослав Василев

Чета ви, всички се броите и даже малко почнах да ви завиждам, тука в Полша, сайта така и не се отваря, а исках да видя само въпросите 😂😂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, Мирослав Василев каза:

Чета ви, всички се броите и даже малко почнах да ви завиждам, тука в Полша, сайта така и не се отваря, а исках да видя само въпросите 😂😂

Пробвай с Tunnelbear или Hola и избери български IP-адрес!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хората, които живеят в чужбина от години не ги броим, нали?

Въпреки, че са си български граждани - не са български граждани.

Че аз не ги преброих, да не съм сгрешила, да се коригирам докато имам възможност

 

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 47 минути , crazyhorse каза:

Пробвай с Tunnelbear или Hola и избери български IP-адрес!

 Не става, пробвах през три различни устройства и няколко различни WiFi.

Връзка към мнение
преди 11 часа, Мирослав Василев каза:

Чета ви, всички се броите и даже малко почнах да ви завиждам, тука в Полша, сайта така и не се отваря, а исках да видя само въпросите 😂😂

Ей, завидя на едноокия за едното око....

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Мирослав Василев каза:

Чета ви, всички се броите и даже малко почнах да ви завиждам, тука в Полша, сайта така и не се отваря, а исках да видя само въпросите 😂😂

Ето това е образеца

https://census2021.bg/wp-content/uploads/2021/06/karta_jilishta_16str_obrazec.pdf

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.