Прескочи до съдържание

Преброяване 2021


dimitrov6

Препоръчани мнения

преди 15 минути , Lyubina каза:

@Mary, това означава, че при нас все още никой не е минал.

Няма никакви следи във входа. 

Дали е възможно да не са стигнали до нас? 

Нямам представа.

При нас минаха преди дни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Брани каза:

А трябва ли да е лично?

 

Един съсед си е лепнал кода с тиксо на вратата, мисля да го направя и аз.

Не мисля. Преброителят ще е много доволен да ви отметне и да не ви търси повече според мен.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lyubina каза:

Аз пък се чудя, как да разбера кога ще минат преброителите, да им дам кода.

При условие, че почти постоянно сме или на работа, или някъде другаде,.... а не ми се иска да оставям кода на вратата на апартамента.

При нас мина в петък. Беше залепила бележка с телефонния си номер на асансьора на всеки етаж. Звъннах ѝ и се оказа, че още е в сградата. Беше на горния етаж и слезе, за да ѝ дам нашия код.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При мен още май никой не е минавал. През голяма част от времето съм вкъщи. Онзи ден реших все пак да си залепя кода на вратата за времето, когато ме няма. На другия ден четох, че това уж било излишно и кодовете трябва да ги предадат на преброителите автоматично, но май действителността е, че зависи и има шанс това да не се е случило.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Явно не оставят предварително бележки с графика си за минаване. Можеха да почерпят малко опит от Софийска вода, които са разработили система за предварително уведомяване.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, jungfraujoch каза:

От половин час се опитвам да вляза в сайта да се преброя и нещо не се получава.Някой днес има ли този проблем?

Аз се опитвам да го отворя от чужбина и ми дава Error 1020 - Access denied. 

И при теб ли е така? 

Връзка към коментар
преди 15 часа, MCC каза:

Аз се опитвам да го отворя от чужбина и ми дава Error 1020 - Access denied. 

И при теб ли е така? 

 

преди 6 минути , neuromancer каза:

От чужбина не се и предполага да работи

Вероятно са ограничили достъпа до IP-та от БГ с идеята да минимизират DDoS атаките.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От чужбина не се отваря и няма да се отвори. Идеята е да се преброят българите и постоянно пребиваващите чужденци в БГ към 07.09.2021. Аз живея в чужбина, но по това време бях в БГ. Преброих мен и съпруга ми, като посочих, че апартамента го използваме като ваканционен имот и сме живяли последната 1 година извън БГ. Сега аз съм в чужбина и не се отваря.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Е, сигурно се отваря, ама не е това целта на "занятието", наречено преброяване 2021. Който живее в чужбина и към 07.09.2021 не е бил в БГ, не е предмет на преброяването.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, MCC каза:

Аз се опитвам да го отворя от чужбина и ми дава Error 1020 - Access denied. 

И при теб ли е така? 

При мен нищо не се отваря с паролата.Поне вчера беше така,сега пак ще пробвам.

Връзка към коментар

Най-накрая и аз влязох успешно в сайта и се преброих.

Нашите съседи са си оставили кода на входната врата в канцеларско джобче,сгънато на две и преброителят трябва да го отлепи и така да го види.И аз ще процедирам така.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вече има имейл - codecensus2021@nsi.bg , на който може да се изпрати кода,освен него,трябва да се напишат и община,населено място,квартал,улица,номер или номер на блок,вход,етаж,апартамент,където живее и се е преброило съответното домакинство.

Код може да се подаде и по телефон - *2021 или 02/9078430.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Сигурно нищо не разбирам от електронно управление, дигитализация, обработка на електронни бази данни и пр. нови технологии :grin: , но нещо не мога да схвана логиката ... 
Следвайки призива на НСИ, чинно, дисциплинирано и още в началото на процеса (въпреки проблемите)  преброих себе си и роднини електронно, посредством електронна система на НСИ. Както е известно, след приключването на процеса, електронната система на НСИ генерира съответен код. 

Сега разбирам, че НСИ били обявили нов e-mail-адрес, на който аз трябвало да им изпратя кода. И даже пак да пиша данни като квартал, номер на блок, вход, етаж, апартамент - данни,  които вече прилежно попълних в  електронната форма на НСИ за преброяването. :clapping::scratch_one-s_head:
"НСИ открива и нов имейл адрес codecensus2021@nsi.bg , на който хората, които  са се преброили електронно, могат да изпратят уникалните преброителни кодове. В писмото си освен кода те трябва да напишат и община, населено място, квартал, улица, номер (или квартал, номер на блок, вход, етаж, апартамент), където живее и се е преброило съответното домакинство. " 


С други думи -  тяхната (на НСИ) система ми изпрати код, който сега аз трябва да им го изпратя обратно по e-mail на тях (НСИ).  :grin: :dash1:

Започвам леко да се притеснявам да не се окаже, че след изпращането на мейла, ще получа автоматичен отговор с някакъв друг код, който ще трябва после да изпратя някъде, в уверение на това, че съм изпратил на  e-mail-адреса, посочен от НСИ, писмо с уникалния код, който ми генерира тяхната система.  :grin:

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 16
Връзка към коментар

Виж сега, според мен идеята на това преброяване е да не е електронно, тоест физически да минат и да видят тия хора дали съществуват. И заради ковида и общото дигитализиране са ашладисали електронните форми, но трябваше да се предаде кода лично. И постепенно поради различни причини и общото недоверие към всичко са зарязали основната идея...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , Фил каза:

Сигурно нищо не разбирам

Наистина звучи комично. 🙂

Мисля, че първоначалната идея беше преброителите да са един вид контрольори, събирайки тези кодове. Дали адреса е същият, както е отбелязан в анкетната карта, капацитета на жилището отговаря ли на броя хора, регистрирани в него. Нещо такова, предполагам.

Но с напредване на времето, явно осъзнаха, че така няма да смогнат или пък са заложили скрито тестване на населението - колко от нас са грамотни хем да попълнят електронно анкетна карта, хем да изпратят мейл.😁

Не се притеснявай, като изпратиш мейла ще ти върнат персонален отговор, че кода е приет. 😉

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А може ли с един мейл да изпратя няколко кода, на няколко преброени домакинства (като пиша кой на кой адрес е),  или ще трябва всеки от неговия си мейл да ги изпраща?

Връзка към коментар

Вече се изгубих с това преброяване...нали уж преброителите имат кодовете на тези, които са се преброили електронно? В нашия вход мина преброител попитах го да му дам кодовете, той каза "Не, аз ги имам, минавам само през който не се е преброил онлайн" и това беше. Отвсякъде противоречиви мнения, трябва ли или не трябва да се праща кода, трябва ли да мине преброител, голяма каша. 😄

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 13 минути , DGTG каза:

А може ли с един мейл да изпратя няколко кода, на няколко преброени домакинства (като пиша кой на кой адрес е),  или ще трябва всеки от неговия си мейл да ги изпраща?

Както @Фил е обяснил НСИ има тези кодове т.е. няма нужда да се изпращат (според мен)

Единствената полуразумна причина да се организира това с изпращането на кодовете е да бъдат успокоени "будните", но не много умни граждани, че след като им е даден код те на всяка цена трябва да го предадат някъде.

Същите тези граждани ходят по знайни и незнайни будки и гишета (пощи, изипай,...) за да си платят тока и парното, вместо да плащат онлайн, въпреки, че и докато спят не излизат от фейсбук.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, Фил каза:

Започвам леко да се притеснявам да не се окаже, че след изпращането на мейла, ще получа автоматичен отговор с някакъв друг код, който ще трябва после да изпратя някъде, в уверение на това, че съм изпратил на  e-mail-адреса, посочен от НСИ, писмо с уникалния код, който ми генерира тяхната система.

С едно леко уточнение - последният код се подава на гише в офис на български пощи на датите на раздаване на пенсиите и трябва да получиш обратна разписка в срок, който не е посочен.

  • Шок 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Малко офтопик ще съм,но по повод глупавите граждани , които искали да чакат на опашка- ние живеем в държавата на бележките опашките. Където за почти всяко нещо,независимо колко е елементарно, е необходимо да идеш някъде, да чакаш на опашка при чиновник ,който да те гледа строго и отвисоко, ако може и да те навика и разкара за нещо дребно, и наистина за елементарни неща не може да спестиш разходка.  Наложи ми се за една бележка за пикливи детски, които са еднакви за всеки човек от държавата, да се разправям с 3 чиновника,които ясно заявиха,че не,не може да ми я издадат онлайн, не,не може да ми я изпратят он лайн, не,не може друг да я подаде, не,не може друг да я вземе (освен с нотариално заверено пълномощно-хахаха). Та , който е свикнал с тази администрация у нас, явно иска да изпраща код,за да е спокоен. Апропо, ние имахме код, преброителката дойде,  взе го, и въпреки това ни зададе половината въпроси от анкетата(???). Така искали, каза. Може и за.2.50 вместо за 0.80 да го направи, не знам. Изобщо...хаос . Но организиран.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.