Прескочи до съдържание

In memoriam AlexandraKo


Mary

Препоръчани мнения

Щурам се без мисъл и без глава по мостовете над Сена, където ме завари новината. Втори ден вече. 

 

И не искам, нееееее, не искам да повярвам...

 

Защо хора като Миро Нанков, като Валерия изгарят ... като факли, и оставят ... слава-богу ... звезден прашец след себе си?

 

Хора, кото омагьосват и ... повличат, и увличат след себе си.

 

Можехме да им се радваме още, да се опияняваме от възможността за общуване с тях ... Да черпим, да се учим. Но уви...

 

И се сещам за катакомбите на капуцините в Палермо, в любимата на Валерия Сицилия. Онези напудрени тоалети, и полустопените в тях тела... 

 

 

Хора, да живеем днес, да се радваме днес, да пътуваме днес - както Валерия, както Миро Нанков. Заради тях, и въпреки смъртта.

 

 

 

 

Поклон пред @AlexandraKo!

 

Съболезнования на семейството й!

 

 

 

 

  • Харесвам 26
  • Браво 2
Връзка към коментар

Трудно е да опиша с думи как се почувстах, когато видях заглавието на темата - реших, че не съм прочела правилно .... Не бях влизала във форума една седмица и след като днес загубихме млад колега - само на 31 години, който остави две малки дечица, отворих въодушена форума, за да разсея мислите си ... А в действителност се натъжих още повече. Възхищавах се на цветния ничин, по който Валерия живееше, пътешестваше навред и разказваше неуморно за своите преживявания. Поклон пред паметта й и искрени съболезвонавия на близките й. Ще липсва много на всички нас ❤️

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Ужасна новина.... Последно бях тук преди година, та и нещо... Сега съм тук за да отдам почитта си към един наистина стойностен човек, истинска моя сродна душа.... Човек с който ни събра виртуалното, но с когото бяхме толкова близки... 

Почивай в мир Алекс!

Ще ми липсваш!

Искрени съболезнования на близките! 

 

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Raindrop каза:

Щурам се без мисъл и без глава по мостовете над Сена, където ме завари новината. Втори ден вече. 

 

И не искам, нееееее, не искам да повярвам...

 

Защо хора като Миро Нанков, като Валерия изгарят ... като факли, и оставят ... слава-богу ... звезден прашец след себе си?

 

Хора, кото омагьосват и ... повличат, и увличат след себе си.

 

Можехме да им се радваме още, да се опияняваме от възможността за общуване с тях ... Да черпим, да се учим. Но уви...

 

И се сещам за катакомбите на капуцините в Палермо, в любимата на Валерия Сицилия. Онези напудрени тоалети, и полустопените в тях тела... 

 

 

Хора, да живеем днес, да се радваме днес, да пътуваме днес - както Валерия, както Миро Нанков. Заради тях, и въпреки смъртта.

 

 

 

 

Поклон пред @AlexandraKo!

 

Съболезнования на семейството й!

 

 

 

 

Тя обича и Франция и Париж. Можеш да запалиш свещичка.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Прекрасен, винаги позитивен и отзивчив човек! Голяма рядкост са хората като нея, които само с присъствието си, било и индиректно, правеше всичко да изглежда лесно, красиво и спокойно.
Сигурен съм, че където и да е сега, озарява всичко, както го правеше тук.
 

Искрени съболезнования на семейството и близките й!

Светъл път!

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Благодаря и поклон, AlexandraKo! Без да се познаваме ти ме водеше и вдъхновяваше за прекрасни пътешествия и мечти.

Съболезнования на близките й и на всички, които са били докоснати от ведрата й усмивка и пъстротата!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

има хора дето щеМила оставят много, много в това си земно проявление. @AlexandraKoима хора дето ще оставят мноима хорМшла детМила Валерия, ти си от хората слънца, които оставиха голям отпечатък при своето земно проявление! Благодаря ти за добросърдечността, за щедростта, за преживяванията, които сподели с нас, за вдъхновението!  ще оставят много, много в това си земно проявление.го, много в това си земно проявление.,

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ужасна вест! Загубихме един прекрасен член на нашия форум.

АлександраКо озаряваше форума със слънчеви, ведри и заразително вдъхновени разкази за пътешествията си по света.

Съболезнования на нейните близки и приятели!

Светъл път, АлександраКо!

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

нямах време за форума миналата седмица, сега влизам и виждам това... Не я познавах лично, но съм направо в шок, толкова ведър човек с широка усмивка и винаги готова да даде съвет. Светла ѝ памет!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Преди 3 години, през пролетта разхождайки се по улиците на Пловдив видях AleksandraKo. Спрях я, и я заговорих. Представих се от magelanci.com. Тя ме попита как съм я познала. Отговорът ми беше- по цветните дрехи, които спират погледа. Беше кратка и запомняща се  среща.

Сега съм много тъжна! 

Нека да е светла паметта ти Валерия!

  • Харесвам 24
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, eloena каза:

Трети ден думи не ми идват са да напиша нещо тук ... Но нещо все ме гложди, че ако не кажа нищо, ще съм безучастна.

И аз трети ден не намирам думи да изразя емоциите си – в шок съм. Не я познавах, но я чувствах, като част от своя живот. Сутрин с кафето първо преглеждах нейните ранобудни постове – тя ми зареждаше деня с усмивка, цвят, оптимизъм, добронамереност. Толкова добронамерен човек ! – във всичко намираше положителното. Слънчева, лъчезарна, жива...

  • Харесвам 33
Връзка към коментар

Шокираща новина! Не мога да повярвам!😭

Беше толкова цветна, слънчева, вдъхновяваща, излъчваща жизненост и светлина.

Ще липсва безкрайно много тук.

Да почива в мир! Светлина по пътя!

Искрени съболезнования на близките. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Бог да я прости !

 

Дните на живота ни са естествено седемдесет години

Или даже, гдето има сила, осемдесет години;

Но и най-добрите от тях са труд и скръб,

Защото скоро прехождат и ние отлитаме.

(Псалми Давидови)

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Не влизам често тук. Форумът по някакви причини не ме грабва...И най-странното, човек като мен, който познава 2-3 човека и то по съвсем други канали, познава Валерия. Миналата година по това време бяхме в Аликанте. Написала тук някакви неща (понеже си пътувам от години сама), тя ми се обади и така в Аликанте имах честа да я видя на живо, а не само чета (макар и почти нечетяща тук, от нея съм попрочела не малко работи). Наистина колоритна, и тя, и съпругът й, личи си от километри, че са пловдивски майни.. 😉 . Перфекционист по отношение написаното тук - чете на съпруга си, обсъждат, за да не е забравено нещо, всичко проверено, за да е коректно и полезно на пътуващите, красиви снимки, изрядна граматика, забавна и възпитана, досетлива и с чувство за хумор...И така, свързвам Аликанте с нея...От седмица, две се сещам за нея, незнайно защо...мислех си, защото в момента съм в Испания и ще се прибирам с Уиз (тъкмо се чудех дали, ако питам, дали бордните карти се приемат в електронен вид в темата на за Малага, дали няма тя да ми отговори)......А виж ти какво било... :..Почивай в мир, Валерия и съболезнования на твоя съпруг, синовете ти и всички твои близки! 

  • Харесвам 22
Връзка към коментар

Сега попаднах на темата и направо се вцепених.

Първо помислих,че това е поредното провокативно заглавие на  AleksandraKo, на поредния великолепен пътепис, но уви ...

Не, не искам да повярвам, че Алекс ни напусна, вярвам, че тя е сред нас, и че ще продължи да ни помага и радва с всичко което написа в този форум.

Най-искрени съболезнования на близките и ...

Почивай в мир,

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.