Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

13 hours ago, Дани Магелани said:

Така е. На летищата във Вегас и ЛА не намерих от къде да купя сим карта. А за Убер ми беше нужен интернет. И не само там.

Както винаги краен. Не е простотия да ползваш някакво удобство.

Ти нали не ползваш каруца за пътуванията си?

Наистина ми трябва нов телефон.

Не е нужно да ми се оправдаваш. 🙂

Не съм краен,проста математика. 

Успех с новия телефон. 

 

Сега погледнах сайта на еарало. Вие сериозно ли? Офертите са дървени на ниво мтел 1998. Африка 1гб 30 дни 27$. При локален сим с африкански роуминг 5-6 държави, струваше нещо като 10$ за 15гб (по спомени). 

Тотална тояга. 

 

Офф/

Почнах да купувам локални сим от 2016г мисля, рядко са над 15 лв за 10-15гб. Как ли съм пътувал преди това 13 г без мобилен интернет? 

С нокия е72 където мобилните данни се включват при поискване от дадена програма и харчи 2-3кб на сесия, за 1-2 ст. Напълно ок за навигация.

даже бях си написал скрипт на питон направо на нокията за пращане на смс през безплатните  на БГ операторите. 

Еееех кви години бяха 🙂

/Офф

 

Връзка към мнение

Назад се дадоха примери, когато не можеш да си купиш локална сим, без значение колко струва-Иран.

Не виждам защо се спори и показва някаква цена в Африка, все едно всеки ден ходят там.

Който иска купува локална, ако може, който иска кара с есим, лесно и просто.

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, bay_kolio каза:

Аз си купих карта esim.me 

Когато се купува се избира моделът телефон, има за всички модели. Най бюджетната версия дава до 5 есим карти да се ползват. При нужда от нова една от петте трябва да се изтрие. Ако имате телефон без есим и дие добър, и не искате да се разделите с него, това е решението.

Напълно функционална е

Благодаря за споделеното. И аз обмислям да взема карта esim.me, защото не искам нов телефон, а искам esim.

Нали няма проблем да се зареждат после от от airalo например?

Връзка към мнение
преди 2 часа, era123 каза:

Не е нужно да ми се оправдаваш. 🙂

Не съм краен,проста математика. 

Математиката не винаги решава проблемите, които имаш когато пътуваш.

Пример: За две Седмици в Мексико, Белиз и Гватемала в началото на годината: airalo ми предлага 2ГБ интернет за 28$, за същите пари мога да си купя локални сим карти за Мексико и за Белиз, но няма да включим Гватемала (макар за само един ден там, имах удобството да ползвам интернет). Освен това, при преминаване на границата сухопътно от Мексико към Белиз няма къде да си купиш локална сим карта за Белиз. Ако нямах airalo, варианта ми беше да пътувам до близкия град след границата, но в гугъл не става ясно работното време на офисите, а ние влезнахме в Белиз сравнително в ранен час, да не говорим, че имаше ремонти по пътя и без интернет преизчисляването те кара 4-5 километра направо, за да обърнеш и да се върнеш на същия ремотиран път (естествено не съм малоумник и мога да карам по свалена карта без навигация, но сме разглезени вече 🙂 ).

Навлезнах в излишни подробности, но мисълта ми беше, че понякога удобството няма цена.

Пък и 15ГБ в Африка....ти сериозно ли 🙂 Аз и в България ги изразходвам за цяла година, та за какво са ми когато пътувам 🙂 

Различни хора различни начини на пътуване и съответно различни нужди. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 11.08.2023 г. в 10:14, ESK каза:

Здравейте, някой с регистрация в Airalo иска ли да ми изпрати код от програмата за препоръки.

Ще се регистрирам този месец и мога да го използвам. Благодаря.

Искаш все още код?

Връзка към мнение
преди 15 минути , aleks_s каза:

На мен може ли? Благодаря!

Изпратих Ви код на ЛС!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой пробва ли го това?

преди 6 часа, dorida каза:

Red Bull Mobile ваучер: 1 GB обем данни БЕЗПЛАТНО през eSIM

https://travel-dealz.de/gutschein/redbull-mobile/

На мен ми показва само Free 100МБ, без + където да добавя друг 1ГБ.

Или трябва първо да добавя тези 100, за да се появи другия пакет?

Връзка към мнение
преди 1 час, boogy83 каза:

Някой ползвал ли ги е и да даде отзиви?

 

image.png.781fd51afad18a3130e95776b05c6b28.png

Втора година ги полвам и не мисля да ги сменям. През 2-3 месеца имат и 80% намаление за глобалните планове.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

за кои глобални планове важи намалението, само общо за света или примерно Americas?

при тях еSIM си има цена и плана е отделно или нещо не съм разбрал?

Връзка към мнение

Намалението е за глобални планове(150+ държави) с 3 GB данни или повече. За Америките има регионални и локални планове,за които също правят промоции,но с по-малки %-ти.За eSIM не се плаща.
 

ADBCCACF-45E7-4354-A1D7-BF5087561813.png
 

29A3A34E-D8CF-4689-8C94-A102C12D60C9.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Dian каза:

Втора година ги полвам и не мисля да ги сменям. През 2-3 месеца имат и 80% намаление за глобалните планове.

Симулирам покупка на този план - 150+ Country Data 5GB 180 Days + FREE eSIM . Правя го през линка, който е дал  @boogy83. Не съм теглил приложението. Не знам това има ли значение в случая.

 Но като въведа промо кода ми излиза това и цената си остава същата.

  • Coupon "8end" does not exist!
Връзка към мнение
преди 7 минути , nino каза:

Симулирам покупка на този план - 150+ Country Data 5GB 180 Days + FREE eSIM . Правя го през линка, който си дал. Не съм теглил приложението.Не знам има ли значение в случая.

 Но като въведа промо кода ми излиза това-

  • Coupon "8end" does not exist!

При мен отстъката се прилага успешно през приложението:

 

B178B542-D7C4-41F0-87D3-77EB492094DD.jpeg

преди 4 часа, neuromancer каза:

Може да зависи къде си, но това как да го разбирам

Screenshot_20230822-200850.png

Физическите SIM карти вероятно се заплащат, eSIM е безплатен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , Dian каза:

При мен отстъката се прилага успешно през приложението:

 

B178B542-D7C4-41F0-87D3-77EB492094DD.jpeg

@Dian има ли реферал програма?

Прати линк ако има 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Branko каза:

@Dian има реферал програма

Прати линк ако има 🙂

Да,има - 200 MB подарък. Мога да изпратя линк на който желае.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Marisha каза:

Може ли реферал за Airalo на лични и на мен?

Изпратих на ЛС!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Dian каза:

При мен отстъката се прилага успешно през приложението:

 

B178B542-D7C4-41F0-87D3-77EB492094DD.jpeg

Физическите SIM карти вероятно се заплащат, eSIM е безплатен.

Много странно. Инсталирах приложението, но глобалния план ми дава пакет само с 80 държави. Цените са доста високи , кода 8END пак не работи. Дава ми код за намаление 30%, с който цените пак остават високи . А през десктопа показва, че  има глобални планове за150 държави. Но оттам явно се гледа само за информация.  Всичко става през приложението. Ще пробвам още няколко пъти. Може да се опитам да се свържа и със съпорта. Ако не стане ще е с Airalo.

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.