Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

Нещо не ти се губи идеята.

Ако телефонът ти има 2 слота за СИМ карти, тогава на първия слот си оставяш физическата карта на твоя мобилен оператор, например А1.

 

А за втория слот за Сим карта, купуваш от Esim.me физическа карта, която я слагаш в телефона си. Тя ще симулира работата на eSim. Един вид заобикаля ограничението, че телефонът ти няма на функционалността на еСим. След като един път си "излъгал" телефона си, че вече има еСим, може да си купиш еСим план от Airalo. Активирането му става като се сканира един QR код. И когато отидеш в чужбина ще си ползваш мобилните данни от Airalo, вместо от българския мобилен оператор.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, vorbis каза:

Нещо не ти се губи идеята.

Ако телефонът ти има 2 слота за СИМ карти, тогава на първия слот си оставяш физическата карта на твоя мобилен оператор, например А1.

 

А за втория слот за Сим карта, купуваш от Esim.me физическа карта, която я слагаш в телефона си. Тя ще симулира работата на eSim. Един вид заобикаля ограничението, че телефонът ти няма на функционалността на еСим. След като един път си "излъгал" телефона си, че вече има еСим, може да си купиш еСим план от Airalo. Активирането му става като се сканира един QR код. И когато отидеш в чужбина ще си ползваш мобилните данни от Airalo, вместо от българския мобилен оператор.

Ако мен ме цитираш, да отговоря. телефона ми няма 2 сим карти. ще се използва само с есим и няма да си купя прескъпите Esim.me ако мога да купя такава от моб оператори за много по-малко и да я използвам по този начин. А иначе другото е дали мога да осъществявам тел разговори с такава карта. Тук в темата се говори само за данни и никъде не става ясно за телефония.

Връзка към мнение

Ако имаш еСим на телефона, сваляш приложението на Айрало или някое подобно и оттам. Предполагам иначе е същото, ама не съм пробвал. Питай откъдето ще вземеш еСИМа какво да правиш...

Разговори директно не може, тия международните са само данни, поне айралото. Нооо можеш да ползваш Скайп или Вайбър за разговори с местен номер. Скайп има и абонамент да си направиш номер, на който да те търсят.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@MayaS Хардуерните eSim.me карти поддържат, ако не се лъжа, минимум 2 еСим профила. Т.е. може за България да активираш българския си оператор, а за чужбина някой еСим план с данни и/или минути.

Не знам някой от българските оператори да продават подобни хардуерни еСим карти, но ако ти си намерил/а, може да споделиш. Може цените наистина да са по-добри и да работят добре. Не съм рекламен агент на eSim.me, просто досега не съм намерил друго работещо решение за подкарване на еСим на телефони, неподдържащи този стандарт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 29 минути , vorbis каза:

@MayaS Хардуерните eSim.me карти поддържат, ако не се лъжа, минимум 2 еСим профила. Т.е. може за България да активираш българския си оператор, а за чужбина някой еСим план с данни и/или минути.

Не знам някой от българските оператори да продават подобни хардуерни еСим карти, но ако ти си намерил/а, може да споделиш. Може цените наистина да са по-добри и да работят добре. Не съм рекламен агент на eSim.me, просто досега не съм намерил друго работещо решение за подкарване на еСим на телефони, неподдържащи този стандарт.

Благодаря, да аз смятам да проверя при българските оператори и да проуча как са нещата. Иначе eSim.me е единственото решение знам.  Ще споделя какво съм научила.

Връзка към мнение
Преди 1 час, MayaS каза:

Благодаря, да аз смятам да проверя при българските оператори и да проуча как са нещата.

 

Няма какво да проучваш. Нашите оператори НЕ предлагат това, което esim.me. Единствено могат да ти заменят физическата SIM с eSIM, ако имаш абонаментен договор, но до там.

Отскоро A1 предлагат eSIM и за предплатени карти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 минути , Patrick K каза:

 

Няма какво да проучваш. Нашите оператори НЕ предлагат това, което esim.me. Единствено могат да ти заменят физическата SIM с eSIM, ако имаш абонаментен договор, но до там.

Отскоро A1 предлагат eSIM и за предплатени карти.

Точно до този извод стигнах и аз преди малко, четейки къде ли не.

Връзка към мнение
преди 7 часа, MayaS каза:

Имам няколко чуденки по въпроса с физическите e-SIM карти. Телефоните ни, не подържат е-SIM и като поизчетох нещата, стигнах до извода, че вече с наличието на физически такива може да се реши въпроса. Нямам намерение скоро да си сменям телефона, както и съпруга ми, затова мисля да заложа на този вариант. Видях, че нашите мобилни оператори предлагат такива. Въпроса ми е как точно се процедира. Купувам си картата, но от къде си зареждам съответното количество данни, за съответната държава, за което ми трябва, а мога ли да имам и тел номер, за обаждания. Аз съм клиент на Виваком и разбирам, че най-добре да взема от тях. esim.me ми се струват прекалено скъпи. @ven62, видях, че май ти си с такава. Благодаря предварително за отговорите и съветите ви! 

Ако съм разбрал въпроса:

Аз съм с e-SIM, но без физическа, на която да се инсталира каква и да е е-SIM т.е. моя телефон поддържа есим карти.

В момента съм с e-sim на Виваком и като ходя някъде извън ЕС си взимам от airalo esim за съответната страна. В телефона нямам и не се налага да слагам каквато и да е физическа карта.

 

Да използвам включването и да питам и аз:

Ползвах Nobelapp за да набирам реален телефон в БГ от мобилен телефон през интернет на телефона. Сега не мога да заредя какъвто и да е кредит. Тези от съпорта са малоумни - да си проверя кредитните карти (Revolut, Curve, ЦКБ, ДСК). Вдигнах ръце...

И минах на стария Skype.

Идеи?

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

аз си карам на Skype

работи отдавна и не търся друго, а не го ползвам в огромни количества та да търся по-евтино

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, ven62 каза:

Аз съм с e-SIM, но без физическа, на която да се инсталира каква и да е е-SIM т.е. моя телефон поддържа есим карти.

Ясно, бях останала с впечатлението, че си с физическа. Благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, vorbis каза:

@MayaS Хардуерните eSim.me карти поддържат, ако не се лъжа, минимум 2 еСим профила. Т.е. може за България да активираш българския си оператор, а за чужбина някой еСим план с данни и/или минути.

Не знам някой от българските оператори да продават подобни хардуерни еСим карти, но ако ти си намерил/а, може да споделиш. Може цените наистина да са по-добри и да работят добре. Не съм рекламен агент на eSim.me, просто досега не съм намерил друго работещо решение за подкарване на еСим на телефони, неподдържащи този стандарт.

Сигурен ли си, че успоредно можеш да ползваш две сим карти, както е когато имаш два отделни слота за сим карти или в един момент може да ползваш само едната Сим карта?

Връзка към мнение
преди 11 минути , Topfly каза:

Сигурен ли си, че успоредно можеш да ползваш две сим карти, както е когато имаш два отделни слота за сим карти или в един момент може да ползваш само едната Сим карта?

Можеш да закачиш няколко еСим профила към хардуерната eSim.me карта в зависимост от това каква карта си закупил. Максимумът беше 15, минимумът 2. Но само една еСим може да е активна:

Цитат

Only one eSIM profile can be active at a time.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 часа, MayaS каза:

Ако мен ме цитираш, да отговоря. телефона ми няма 2 сим карти. ще се използва само с есим и няма да си купя прескъпите Esim.me ако мога да купя такава от моб оператори за много по-малко и да я използвам по този начин. А иначе другото е дали мога да осъществявам тел разговори с такава карта. Тук в темата се говори само за данни и никъде не става ясно за телефония.

eSim.me се купува, ако телефонът ти НЕ поддържа eSim технология. Като не поддържа, вече не ти е скъпа, защото получаваш нова функционалност. Ако пък поддържа, не ти е нужна, и няма какво да я обсъждаш, освен ако не искаш да имаш примерно едновременно активни 2 есима и не ти трябва домашния оператор, но това е извратен случай. Така че не разбирам за какво е спорът тук.

Връзка към мнение
преди 10 часа, ven62 каза:

Ако съм разбрал въпроса:

Аз съм с e-SIM, но без физическа, на която да се инсталира каква и да е е-SIM т.е. моя телефон поддържа есим карти.

В момента съм с e-sim на Виваком и като ходя някъде извън ЕС си взимам от airalo esim за съответната страна. В телефона нямам и не се налага да слагам каквато и да е физическа карта.

 

Да използвам включването и да питам и аз:

Ползвах Nobelapp за да набирам реален телефон в БГ от мобилен телефон през интернет на телефона. Сега не мога да заредя какъвто и да е кредит. Тези от съпорта са малоумни - да си проверя кредитните карти (Revolut, Curve, ЦКБ, ДСК). Вдигнах ръце...

И минах на стария Skype.

Идеи?

 

 

 

 

 

 

Самото понятие "физическа е-сим карта" е нещо като дървено желязо. Реално става дума за нещо като адаптер, който дава на телефон, неподдържащ есим карти, възможността да му се инсталират такива. Нещо като да закачиш допълнителна платка на дъното на компютъра си и тя да върши неща, които той самият не е можел. Толкова. Оттам нататък си купуваш такива есимки, които са ти най-изгодни за съответното място, срок и обем данни - и това е.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Гост каза:

Самото понятие "физическа е-сим карта" е нещо като дървено желязо. Реално става дума за нещо като адаптер, който дава на телефон, неподдържащ есим карти, възможността да му се инсталират такива. Нещо като да закачиш допълнителна платка на дъното на компютъра си и тя да върши неща, които той самият не е можел. Толкова. Оттам нататък си купуваш такива есимки, които са ти най-изгодни за съответното място, срок и обем данни - и това е.

А по въпроса за обаждания към реални телефони в България през интернет, аз ползвам много успешно от много години SkypeOut. Купувам си пакети по 5 или 10 долара, и си говоря на воля. Обажданията към фиксирани мрежи варират от различните страни между 2-3 и 7-8 цента на минута обикновено, а такива към мобилни са по-скъпи - около 28-29 цента, но тях просто ги избягвам максимално. Презареждането е с 1-2 клика през ApplePay, заредните суми се качват на секундата, въобще - работи безотказно.

Връзка към мнение
преди 11 часа, ven62 каза:

Ползвах Nobelapp за да набирам реален телефон в БГ от мобилен телефон през интернет на телефона.

Ползвай Telz. Кредитът е с валидност 12 месеца от последната активност, тоест може да се брои за неограничен, ако го ползваш редовно или поне веднъж на 12 месеца.

 

Skype е скъпа услуга, ако не се купи абонамент.

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Patrick K каза:

Ползвай Telz. Кредитът е с валидност 12 месеца от последната активност, тоест може да се брои за неограничен, ако го ползваш редовно или поне веднъж на 12 месеца.

 

Skype е скъпа услуга, ако не се купи абонамент.

Защо да е скъпа? 2-3 цента на минута скъпо ли е? В Telz колко е? Всъщност на мен Skype ми изглежда скъп, ако се купи абонамент. 🙂

Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

Така че не разбирам за какво е спорът тук.

Ти къде видя спор, защото аз виждам дискусия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След проверка в офисите на А1 и Виваком резултата е отрицателен. Няма такова животно. Остава варианта от еSim.me. Цената с доставката в момента е 60лв.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , MayaS каза:

След проверка в офисите на А1 и Виваком резултата е отрицателен. Няма такова животно. Остава варианта от еSim.me. Цената с доставката в момента е 60лв.

Не разбрах какво общо имат А1 или ВиваКом с това човек да има възможност да инсталира в телефона си виртуални сим карти (есим)? Някои телефони (по-хубавите, които не са във война със САЩ) я имат, други я нямат. Тези, които я имат, могат да инсталират всякакви есимове, включително и такива на А1 и Виваком, ако такива съществуват, другите не могат и им трябва специална карта, която да допълни липсващата функционалност на телефона. Такива карти, доколкото знам, се предлагат от поне няколко различни доставчици, само един от които е esim.me (и така като гледам, той ще да е най-неизгодният, доколкото съм мяркал разни цени тук-там). 😉 Какво пропускам, което да прави esim.me единственият възможен вариант?

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

спор

Спорът е обсъждане, в което се сблъскват различни гледни точки на участниците. По време на спор се изясняват разногласията между двама или повече спорещи. За да има спор, е нужно да има различно виждане или разногласия между участниците.

 

преди 1 минута , Гост каза:

дискусия

Обсъждане на дадена тема, не е задължително да има разногласия между дискутиращите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

Такива карти, доколкото знам, се предлагат от поне няколко различни доставчици, само един от които е esim.me (и така като гледам, той ще да е най-неизгодният, доколкото съм мяркал разни цени тук-там). 😉 Какво пропускам, което да прави esim.me единственият възможен вариант?

Аз все още не съм намерил алтернатива на физическите карти на eSim.me. Би ли споделил ти на кои си попаднал?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.