Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

преди 8 часа, nino каза:

Много странно. Инсталирах приложението, но глобалния план ми дава пакет само с 80 държави. Цените са доста високи , кода 8END пак не работи. Дава ми код за намаление 30%, с който цените пак остават високи . А през десктопа показва, че  има глобални планове за150 държави. Но оттам явно се гледа само за информация.  Всичко става през приложението. Ще пробвам още няколко пъти. Може да се опитам да се свържа и със съпорта. Ако не стане ще е с Airalo.

 

 

Ако не работи кода на 70% по-добре си вземи от Аирало, повече GB за по-малко пари предлагат. Не знам защо не работи кода при теб, аз вчера си купих глобална карта с тоя код и ми намали 70%. Всичко си изглежда нормално, но още не съм активирал картата, утре ще я активирам и пробвам в Сърбия.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Oshko каза:

Ползвал съм само локални еСим, с глобалните какво правиш при преминаване от една държава в друга? Автоматично ли се случва или нещо задаваш?

Нищо не правиш,само изключваш самолетен режим. 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, boogy83 каза:

Ако не работи кода на 70% по-добре си вземи от Аирало, повече GB за по-малко пари предлагат. Не знам защо не работи кода при теб, аз вчера си купих глобална карта с тоя код и ми намали 70%. Всичко си изглежда нормално, но още не съм активирал картата, утре ще я активирам и пробвам в Сърбия.

Стана. Просто бях инсталирал приложението на телефон, който не поддържа Esim. Другият не беше при мен. Сега , като инсталирах на телефона с Есим излязоха 150 държави.  Но явно нещо съм се заблудил. Планът , който гледам е вече с начислена остъпка от 70 %, а аз мислех, че оттам ще се намали още цената. Ще минавам на Аирало. Скоро ще моля за код.

Иначе сподели как е било в Сърбия, че и на мен края на месеца ще ми трябва за там плюс Хърватска и Черна гора.

Връзка към коментар
На 24.08.2023 г. в 16:10, nino каза:

Иначе сподели как е било в Сърбия, че и на мен края на месеца ще ми трябва за там

Доста приличен е интернета, свърши ми добра работа на летището в Белград.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, активирах си картата с регионален план. В България си работеше. Сега съм в Сърбия, но нямам интернет. При активирането нямах нормална сим карта в телефона. Тук актвирах  уж роуминг , но без сим карта в телефона . Явно праявя нещо не както трябва. Или да ходя в местния клон на Йетел да питам .Писах на съпорта .Няма реакция още.

Връзка към коментар
преди 33 минути , nino каза:

Здравейте, активирах си картата с регионален план. В България си работеше. Сега съм в Сърбия, но нямам интернет. При активирането нямах нормална сим карта в телефона. Тук актвирах  уж роуминг , но без сим карта в телефона . Явно праявя нещо не както трябва. Или да ходя в местния клон на Йетел да питам .Писах на съпорта .Няма реакция още.

Пробвай да избереш ръчно оператора, а не да е на автоматично. При мен това беше проблема.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В този ред на мисли, може ли да се махне сим картата на телефона, при активирана е-Сим когато влезеш в съответната държава? Все имам чувството, че нещо включвам и ми кльопа от роуминга (в Турция като бях, сега ми предстои Велокибритания и ще го играя същото)

Връзка към коментар
преди 16 минути , Hakkâri Spor каза:

В този ред на мисли, може ли да се махне сим картата на телефона, при активирана е-Сим когато влезеш в съответната държава? Все имам чувството, че нещо включвам и ми кльопа от роуминга (в Турция като бях, сега ми предстои Велокибритания и ще го играя същото)

За Великобритания не е ли супер евтин роуминга? 

Аз съм на А1 и е по-малко от 1 ст.

По-точно:

А1 - 0.09 лв. за мин. разговори и 0.01 лв. МВ

Йетел - 

Зона Великобритания включва: Великобритания, Гибралтар, Гърнзи, Джърси, Ман

Изходящо обаждане към България, Европейски съюз, зона Великобритания и страна на пребиваванеИзходящо обаждане към всички останали страни и Номера с добавена стойностВходящи обажданияSMSMMSМобилен интернет (MB)

0,06 лв.6,00 лв.0,06 лв.0,20 лв.1,88 лв.0,02 лв.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доколкото знам, след Брекзит имаше някакъв гратисен период и условията за 6 месеца бяха  като в ЕС, безплатен роуминг. Вече знам, че хората си купуват или местни СИМ карти, или еСИМ. Не знам точни цени, не мога да цитирам цифри. По-скоро питам какво ще ме посъветвате? За 5 дни в Шотландия? AirAlo? Или някой, който е ходил през последната 1 година във Великобритания да каже как е ползвал интернета.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Hakkâri Spor каза:

Доколкото знам, след Брекзит имаше някакъв гратисен период и условията за 6 месеца бяха  като в ЕС, безплатен роуминг. Вече знам, че хората си купуват или местни СИМ карти, или еСИМ. Не знам точни цени, не мога да цитирам цифри. По-скоро питам какво ще ме посъветвате? За 5 дни в Шотландия? AirAlo? Или някой, който е ходил през последната 1 година във Великобритания да каже как е ползвал интернета.

Щом леля ми говори до английски номер, няма страшно за сметката :laugh:. Това на майтап. 

За Великобритания няма нужда от исим, според мен. Цените са ниски в момента. Първоначално след брекзит бяха високи, но от миналата година не са. Ти на кой оператор си?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , ДиянаВ каза:

Ти на кой оператор си?

Имам и на А1, и на Виваком, с 2 телефона съм. Окей, значи няма да зареждам еСИМ.

 

И си остава въпросът ми отпреди малко... "може ли да се махне сим картата на телефона, при активирана е-Сим когато влезеш в съответната държава? " За... по принцип питам. С извадена физическа СИМ Карта работили Air Alo?

преди 5 минути , ДиянаВ каза:

Първоначално след брекзит бяха високи, но от миналата година не са. 

Това е много важно уточнение, благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Hakkâri Spor каза:

И си остава въпросът ми отпреди малко... "може ли да се махне сим картата на телефона, при активирана е-Сим когато влезеш в съответната държава? 

Може да се махне физическата сим карта от телефона и да ползваш само E sim. Изпробвано лично в Израел.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ще пътувам през Македония, Албания, Черна гора, Хърватия, Босна и Херцеговина и Сърбия. 

Искам да си взема есим, който да работи в тези страни без Хърватия защото там имаме роуминг. Гледам Airalo, но региона Европа не покрива Македония и Босна. 

Някаква идея какво да взема, че да ми свърши работа?

Връзка към коментар
На 3.09.2023 г. в 17:23, bay_kolio каза:

North Macedonia си я има в локалните. Черна гора и в локалните и в регионалните.

 

На 3.09.2023 г. в 17:56, neuromancer каза:

в глобалната ги има всичките, само казвам... по-евтино е, отколкото локална за Македония, локална за Босна и още една за останалите...

Много дебела е цената на Airalo за глобалните планове. Реших проблема по друг начин. Имам есим на сръбския Yettel, който за 499 динара (около 8,35 лв) предлага роуминг в целите Западни Балкани, което ми свърши идеална работа. Заредих го 3 пъти и като, както и един друг телефон, така че с тези гигабайти се оправихме прекрасно - никакви социални мрежи и подобни простотии, а само Park4Night, Google Maps, Waze, разговори през Viber, Messenger и Teams, малко туристическа информация, Wikipedia и онлайн банкиране. 

Връзка към коментар

След голям размисъл, в мен проработи габровското и реших да купя Nokia G60. Излиза в списъка на поддържащите e-sim. Не съм ползвала Нокия, а е-сим съвсем.

Ще бъда благодарна за мнения!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

След голям размисъл, в мен проработи габровското и реших да купя Nokia G60. Излиза в списъка на поддържащите e-sim. Не съм ползвала Нокия, а е-сим съвсем.

Ще бъда благодарна за мнения!

А аз след дълго умуване си купих физическа SIM, която ми дава два eSIM профила на телефона от https://esim.me/ . С доставката с посредник от Германия ми върза около 70 лв. Пробвах я вече миналата седмица в Сърбия, като заредих от Airalo и съм доволна. Не искам да сменям телефона си и имах свободен слот за SIM, така че за мен това беше най-добрия вариант. Помисли и този вариант.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.