Прескочи до съдържание

Коледа 2021


chandni

Препоръчани мнения

След красивите снимки на Ева малко ми е неудобно да сложа мойта тук, но съм доволна, че успях и тази година да направя 12 вида сладки, въпреки болният ми кръст😔

кантучини, меденки, портокалови с течен шоколад и фъстъци, рулца с мента, мини щолени, фурми с орех обвити в шоколад, портокалово-шоколадови на Мари,  линцери, забравени сладки, целувки, ванилени  рохлички, капучинови звезди.😊

8350322A-0EF9-40CB-B4D8-56DC09B6C9A9.jpeg.8a9501e8a636e746c120b3b3e78bdae0.jpeg

преди 21 часа, но нейм каза:

Стига с тия сладки!

Кажете какво ЩЕ готвите за основно на Коледа (без пуйка - т'ва го ям само на гости). Събирам идеи, че нещо забих.

Имам изпитани вкусни рецепти, ама вече ми писнаха. Искам нещо ново.

Моите деца държат да им правя месно руло, тъкмо се радвах, че гостите ще донесат капама и ще ми се размине готвенето, но уви.
Правя го от цяло парче месо - врат, котлет. Режа го спираловидно да стане като кора, слагам  с гъби, кашкакавал, други сирена, кисели краставички, каквото се вдъхновя в момента. Навивам на руло, отгоре нареждам бекон и завивам стегнато във фолио. Отделно сос и гарнитура на вкус. 

  • Харесвам 9
  • Шок 2
  • Браво 18
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mistela каза:

това всичкото за една вечеря ли го правиш 😯

не, бре, това е основното за Коледа в различни години назад във времето, ама ми омръзна вече и искам нещо по-различно...

Връзка към коментар

Айде и аз да си покажа коледните сладки (които междувременно доста понамаляха 😂) - ванилени кравайчета, хрупкави джинджифилови бисквити (gingersnaps) и шоколадови бисквити с марципан.

Менюто за Бъдни вечер и Коледа ще е сравнително минималистично, понеже веднага след това потегляме на път.

 

20211214_114247-01.jpeg

  • Харесвам 14
  • Браво 10
Връзка към коментар

Понеже не готвя особено, нито се вписвам в домашния уют на Коледата, извинявам се, че така ще ви приспамя темата, но не намерих къде другаде... 🙂

 

Искам да ви кажа ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ и да благодаря на всички за поредната година емоционалната подкрепа, новини за пътувания, канселирани полети, тестове, ваксини, маски и хватки за пътуване 🙂 Без вас спокойствието да си цъкам резервации и да бръмча насам-натам въпреки хаотичните времена, нямаше да го има 🙂

 

Пожелавам ви 2022 да донесе за всеки неочаквани открития на далечни места!

336718596_-.png.01a135f3673a2cc12478c918299bc95e.png

  • Харесвам 22
  • Благодаря 8
Връзка към коментар

Скъпи колеги- магеланци, напълнете сърцата си с любов, душите си с мир, а очите си с цялата красота на Коледа. Пожелавам ви в този вълшебен празник да намерите безброй причини да изпитате щастие и любов!😘 Весела Коледа. Feliz Navidad. Buon Natale. Merry Christmas.

ydij.rld uf.eod 2.gif

  • Харесвам 20
  • Благодаря 9
Връзка към коментар

Най-искрени благопожелания за здраве и сили,
за ползотворни дела,
за топлота и доброта - дарявани и получавани,
за дни на радост с усмивки и веселие,
за мигове на сбъднати мечти.
                                                                                                        

Животът е кратък, зарежи правилата,
прости бързо, целувай бавно,
обичай искрено, смей се от сърце
и никога не забравяй това,
което те е накарало да се усмихнеш!
Пожелавам ти една Вълшебна Коледа,
изпълнена с много приятни емоции
и незабравими преживявания!
                                                                                                                   

Нека пътуването е непрекъснато и                                                                                             

запознаването с нови и нови приятели е всекидневно.                                                                     

Светът е книга и тези, които не пътуват,                                                                                                     

четат само една страница.
Нека изворът на щастието
ръси с кристалните си води пътя на твоите мечти.
Живей, протестирай в обятията
на младостта и нека всяка твоя мисъл
бъде сбъдната мечта!                                                                                                                                           

А сега ти пожелавам една по-щастлива
весела, изпълнена с обич и успехи нова година!
Весела Коледа и Щастлива Нова
2022 Година!

Коледа е …, снежна, тиха, свята изпълнена е с радост, мечти и надежди.
Коледа е …, нека заедно се веселим и света са радост, усмивки и любов дарим.

                                                                                                                 С най-искрени и сърдечни пожелания, Иван Попов!

image.png.c59337f427a36b712b2d4f8054e3d71f.png

 

image.png.a19950da3f7f5495f5978d4d89219d70.png

 

 image.png.8aad685b025898ebf5ad897dfc7e32b1.png

 

"Не ми казвайте колко сте образовани. Кажете колко сте пътували" - Мохамед

"Пътуването се измерва най-добре в приятели, а не в изминати километри" - Тим Кехил


Работата пълни джобовете ти, но приключенията изпълват душата ти. – Джейми Лин

 

Импулсът за пътуване е един от позитивните симптоми на живот. - Агнес Реплайър

 

 

 

Весели празници! Пожелавам на всички много здраве, щастие, късмет и много много пътувания през новата 2022 година!!!

Бъдете благословени! 🤩

 

plane-xmas-tree-2.png.066605d7a91dfa07b7e6347137a8bf31.png

  • Харесвам 15
  • Благодаря 9
Връзка към коментар

Весела, щастлива и благословена Коледа!

Нека ви донесе много здраве, щастие и любов!

Нека има топлина и уют в домовете ви, доброта и светли помисли в сърцата ви! Вяра и надежда в душите ви!

Да дарявате и получавате обич и подкрепа! Да следвате мечтите си и да ги претворявате в красива реалност!

И не на последно място - да ви донесе много нови самолетни билети за всички краища на света!

 

istockphoto-1063400412-612x612-1.jpg

  • Харесвам 19
  • Благодаря 10
Връзка към коментар
Честита Коледа,магеланци!
Пожелавам Ви преди всичко много здраве,защото то е най-важно!
Радост и вдъхновение.
Успех във всяко ново начинание и удовлетворение.
Прекрасни моменти с любимите Ви хора,защото те правят живота щастлив и пълноценен.
Споделено щастие и нови,вълнуващи преживявания.
Ценете това,което имате и бъдете благодарни.
Бъдете в компанията на това,които Ви вдъхновява и Ви обогатява.
Никога не се притеснявайте да премахвате ненужните хора и обстоятелства.Животът си е ваш и трябва да се чувствате добре.
Бъдете искрени навсякъде.
Сбъдвайте най-смелите си мечти!
Пожелавам Ви вълнуващи пътешествия до нови мечтани дестинации! И много любов,за да има смисъл всичко това!
Весела Коледа!
 
 

FB_IMG_1640419953623.jpg

  • Харесвам 16
  • Благодаря 9
Връзка към коментар

Весела Коледа и от Империята!

 

image.jpeg.f73bdd79afc4d9f91bbfdddeecf539b3.jpeg

 

Бъдете здрави и продължавайте да обикаляте вашата планета! Па по-нататък - и другите планети 🙂

  • Харесвам 11
  • Браво 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Честито Рождество Христово! 

Приятели, бъдете здрави и любящи, изпълнени с вдъхновения от света около нас или извън Земята🙂

При мен магеланскят план е в ход🙂

Фаза 1 - замених свиването на сарми с по-ароматна дейност😋

17025F47-FC80-41E6-B38A-0C44BF82A307.jpeg.4611a0f253ab0adabeb514ced904efc2.jpeg

Фаза 2 - връчих детето на леля и баба и им подготвих подарък.

84DC24CB-8B35-465F-BE6B-FADFE33B873A.jpeg.8ca5e7c6ec80c4901f9824597883aeee.jpeg

Фаза 3 - чакам за самоподарък в понеделник да литна😄

  • Харесвам 17
  • Браво 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.