Прескочи до съдържание

Коледа 2021


chandni

Препоръчани мнения

преди 1 час, Eva eva каза:

Благодаря от сърце! ❤️

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Ники Петров каза:

Благодаря от сърце! ❤️

Моля 🙂 Ето и още едни от преди малко 🙂 Не са с коледни подправки, но са съвсем лесни и приятни 🙂  Успех 🙂 

https://www.cookwithasmile.com/сладки-подкови/

Връзка към коментар

Някой ходил ли е на коледен базар в студиата в Бояна?

Че го обмислям  като подарък /билети/, но ако има отзиви ще е добре.

Предварително благодаря.

 

Връзка към коментар

Не че да ви засрамвам, ама докато спите 😄😄😄 реших да наваксам малко с коледните щуротии и направих три вида бисквитки.

Утре още два и приключвам.

 

20211218_165357.jpg

  • Харесвам 16
  • Браво 9
Връзка към коментар

С малки неволи, но като цяло имах късмета на начинаещия😄. Няма нищо за кофата, даже за жалост почти всичко заминава към 27 деца и една учителка, хаха, гадинки😆 Само пробвах дали са ОК, мирисах и се облизвах😋

DF2F7A2E-BFD7-454B-B807-C8BD3079E443.jpeg.b609aa7967b9fc60b2a986cf014b6232.jpeg

B6929995-B525-4FC8-9F10-CB72D3460196.jpeg.272d33ede5a3bc30e1f173f7bf0bfd98.jpeg

E3672389-0281-4BF7-92CE-3F06949AD3DA.jpeg.4d539b74f38480895e36e7da72bbc6fa.jpeg

114D5A6D-6C87-4CD7-834C-5E06060093C8.jpeg.c41969b6c8944ee8edfebab6c58418bc.jpeg

4CDB8417-E87C-42F7-ABA1-D06791B40B1B.jpeg.88eb1ea0f96581905989e10e7e17886e.jpeg

 

Готова съм и за сватба с 30 човека😆

4068752A-4C3E-42A2-B4DC-1FF74702FCFC.jpeg.359fbd586131544b31ad9f229baf2c28.jpeg

  • Харесвам 16
  • Браво 19
Връзка към коментар
На 17.12.2021 г. в 22:14, Eva eva каза:

Моля 🙂 Ето и още едни от преди малко 🙂 Не са с коледни подправки, но са съвсем лесни и приятни 🙂  Успех 🙂 

https://www.cookwithasmile.com/сладки-подкови/

Ще ви помоля да не поствате толкова лесни и бързи рецепти, защото до края на месеца ще заприличам на тулумбичка. Аз си знам, че за сладкарството са необходими майсторлък и търпение, каквито не притежавам и не пристъпвам към тази територия. Обаче понеже тази година всички само коледни сладки разнасят и само рецепти споделят, включително и тук е някаква сладкарска вакханалия, а моя ангел на сладкото е възможно най-слабия, реших и аз като Петко с мъжете. Първо пробвах горната рецепта с подковите, убедена в собствения си провал. Обаче взеха, че се получиха - лесни, бързи и много вкусни.

Ииии като ми дойде едно самочувствие все едно съм личен сладкар на Кралицата.🤣 Реших да пробвам и тази рецепта:

На 17.12.2021 г. в 20:34, Eva eva каза:

Ето, изпитани от снощи и предната вечер 🙂 

 

https://www.mycookingcreations.com/search?q=щолен

 

Направих я в три варианта - със захаросани джинджър и сушени ябълки с канела, със стафиди и червена боровинка и с вълшебното варено кондензирано мляко от Берьозка, за което разбрах от рецептите на AlexandraKo. 

IMG_20211221_094500613.jpg.a9ea4bd88c17eb33aae634aef51814cd.jpg

Половината купичка замина, докато снимам.:whistle:

Сега събирам смелост да питам @Тони за рецептата на червеничките сладки от нейният пост, но ще трябва да си правя снимки като в реклама за хапчета за отслабване "преди и след", ама в обратен ред, за да се озаптя. Щото ми е абсолютно непонятен този стоицизъм да има сладки някъде вкъщи и да чакам да дойдат празниците за да ги ям !?!

А на @Eva eva искам да кажа едно голямо....Засрами се! 😜

  • Харесвам 5
  • Браво 6
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 24 минути , iMari каза:

....

 

Сега събирам смелост да питам @Тони за рецептата на червеничките сладки от нейният пост, но ще трябва да си правя снимки като в реклама за хапчета за отслабване "преди и след", ама в обратен ред, за да се озаптя. Щото ми е абсолютно непонятен този стоицизъм да има сладки някъде вкъщи и да чакам да дойдат празниците за да ги ям !?!

А на @Eva eva искам да кажа едно голямо....Засрами се! 😜

Аз понеже  съм безкрайно изненадана, че харесах тези сладки и умувам дали да не си направя още малко за из път до Колумбия, веднага ги шервам и тук. 

 

264381777_4786383268086158_7416136277198953509_n.jpg.1711f27a2b4c30785f84f402feef9cc5.jpg

 

https://marmottesetchocolat.com/blog/2014/12/biscuits-craqueles-red-velvet-red.html

 

  • Харесвам 11
  • Браво 10
Връзка към коментар

@iMari, много се радвам, че са ти харесали рецептите. Тези подкови наистина са лесни, а тестото е чудно - като пластелин. Отдавна не бях попадала на рецепта с толкова приятно за работа тесто 🙂 А щоленките също са готини, защото може да се направят с наличните продукти и при тях няма кой знае какво да се обърка, стават и за начинаещи. 

Аз да се похваля, че приключих със сладките. Тази година по-малко видове, но за сметка на това двойни и тройни дози. Ще дам подробен отчет като ги наснимам тези дни. Преди малко опаковах за подаръци. Утре последен работен ден, кеф 🙂 Четвъртък ще направя една баклава 🙂 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Стига с тия сладки!

Кажете какво ЩЕ готвите за основно на Коледа (без пуйка - т'ва го ям само на гости). Събирам идеи, че нещо забих.

Имам изпитани вкусни рецепти, ама вече ми писнаха. Искам нещо ново.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, но нейм каза:

Имам изпитани вкусни рецепти, ама вече ми писнаха.

Освен да ни ги споделиш, на нас още не са ни омръзнали 😉

 

Ваканционното ми настроение постепенно започва да нараства в коледно. От вчера започнах да си пускам коледни песни, под елхата започнаха да се появяват подаръци (писах писмо, явно е стигнало до адресата 😄 ). A днес ни подариха неочаквано домашни сладки:

 

387375557_IMG-20211221-WA00022.jpg.bb32d67762f37bb46cc93bd4e5abd140.jpg

  • Харесвам 18
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 12 часа, Sju каза:

Освен да ни ги споделиш, на нас още не са ни омръзнали 😉

387375557_IMG-20211221-WA00022.jpg.bb32d67762f37bb46cc93bd4e5abd140.jpg

- Капама

- Св. бут с грейви сос

-Вратни свински пържоли по ловджийски

-Печено мини прасешко бутче с кожата + лимоново-бирен сос и картофи.

-Патица с портокали

(пуйка не ям)

 

Май ще сготвя телешко Уелингтън...

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар

Благоверната се е наканила за кебап с много праз. Свинско с портокали май не се готви всеки ден, пържоли, задушени със сметана и топено сирене, пиле в кесия, това последното за по-малко хора. 

Всичко, приготвено с много любов е много вкусно! Ама ти това си го знаеш 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, но нейм каза:

Стига с тия сладки!

Кажете какво ЩЕ готвите за основно на Коледа (без пуйка - т'ва го ям само на гости). Събирам идеи, че нещо забих.

Имам изпитани вкусни рецепти, ама вече ми писнаха. Искам нещо ново.

Камембер с орехи на фурна, аржентински стекове отделно гарнирани със сос, тиквички на фурна и салата Цезар. Тази година ще трябва да готвя аз, така че на когото не му харесва, да си гледа работата. По принцип трябваше да е пуйка, но няма да каним гости и нямам опит, така че пуйката отпадна 😄 Няма да правя нищо сладко, защото 1-во нямам време и 2-ро нямам миксер, за да не се изкушавам със сладки неща. Имам бонбони Линдт, ако искат да си хапват сладко. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 37 минути , Светославов каза:

Благоверната се е наканила за кебап с много праз. Може ли някакви указания и насоки?

Всичко, приготвено с много любов  е много вкусно! Ама ти това си го знаеш 🙂  - Аха, знам си го!🥰

 

преди 18 минути , darinamarinova каза:

Камембер с орехи на фурна, 

Заимствам! + сладко от дюли и розмарин от мен.

Връзка към коментар

@но нейм То може камембер с чесън и розмарин и някакво сладко отстрани. В случая с орехи и мед ще бъде. Аз го предпочитам с чесън и розмарин, но това с орехите е по-джиджано. Ще ми е интересно да видя и този вариант. Даже съм си правила на парти грил (имам от онзи стария немски парти грил от соц-а, който прави страхотно сандвичи) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , но нейм каза:

Може ли някакви указания и насоки?

Указания и насоки... Her Majesti си почива , та по-късно.  Засега знам, че купи около 1,2-2кг нетлъсто свинско, което аз трябваше да нарежа на кубчета и доколкото мога и ако има жили или ципи да ги поочистя. Другото височайшо нареждане беше да донеса от мазата 4 стръка(по-едри) праз, които спомена, че ще нареже (да се чете, че аз ще трябва да го свърша). 

 

преди 52 минути , darinamarinova каза:

Тази година ще трябва да готвя аз, така че на когото не му харесва, да си гледа работата.

Някой май се е поизнервил от коледните пости 🙂 - шегичка. 

  • Смея се 3
Връзка към коментар

@Светославов 😄 Аз не постя сигурно и 1 ден от живота си. Това му се вика синдром "да не ти застана на буквата Ф" 😄 😄 😄 Неизлечимо е.  Но в своя защита ще кажа, че една от най-близките ми приятелки е веганка и всеки път съм й готвила вегански манджи, даже ме е питала за рецепти - така че ако има специални изисквания, ги спазвам, но вкусови оплаквания не приемам 😄 

Връзка към коментар
преди 3 часа, но нейм каза:

- Капама

- Св. бут с грейви сос

-Вратни свински пържоли по ловджийски

-Печено мини прасешко бутче с кожата + лимоново-бирен сос и картофи.

-Патица с портокали

(пуйка не ям)

 

Май ще сготвя телешко Уелингтън...

това всичкото за една вечеря ли го правиш 😯

Връзка към коментар
преди 18 часа, но нейм каза:

Стига с тия сладки!

Кажете какво ЩЕ готвите за основно на Коледа (без пуйка - т'ва го ям само на гости). Събирам идеи, че нещо забих.

Имам изпитани вкусни рецепти, ама вече ми писнаха. Искам нещо ново.

Мъжът ще прави ribeye roast на грил. Става много вкусно. А аз обикновено правя руло от свинска рибица, пълнена с песто, прошуто и прясна моцарела. Пълнила съм същи и руло с прясна моцарела и паста от смлени орехи и гъби, но повече са ми харесвали това с пестото. 

5F185854-BDB4-4626-8B99-9A2291BDB956.jpeg

  • Харесвам 12
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, но нейм каза:

Може ли някакви указания и насоки?

Продължение:

За 1/2 кг месо - 4 праза, гъби на око. Ние ползваме манатарки, че есента фризирахме няколко кутии. 

Ние обичаме нетлъсто, затова жената е взела бут, но ако предпочиташ по-блажничко, може и от врат. Съдът, ние ползваме капамава тенджУра, се намазва с мас, не обилно. Само бялото на праза (можело и малко лучец, ако искаш) се нарязва на верев на парчета с дълж 1-1,5 см и се задушава/запържва. до омекване и се разстила в съда, като се изтегля настрани. В същия съд, където се е задушавал праза, се запържва месото и се разстила в/у праза. Гъбите и те се позадушават след месото и се слагат върху него. С изтегления настрани праз се "завива" сместа, залива се с каквото е останало в съда за запържване/задушаване, ние наливаме и малко вино, може и малко ракия, ако се съмняваш, че месото не е много крехко,  капака и се пече докато месото стане "мозък" . След това няколко лъжици дом пюре се разбърква с малко вода и се залива отгоре и пак леко се запича да се скърши пюрето. 

Относно пропорциите - стараем се да намерим "златното сечение", защото на мен по ми са вкусни праза и гъбите, овкусени с месото, а  на благоверната по и е вкусно месото, овкусено от праза и гъбите 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ето ги моите сладки от тази година, утре ще ги събера да им направя една групова снимка 🙂 Доволна съм от рецептите. Всички са хубави и лесни. Препоръчвам. Ако утре стане баклавата ще я покажа и нея 🙂 

Рецепти:

- сладки с печати, слепени с ягодово сладко http://fedorcka.blogspot.com/2016/12/Cookies-with-Cookie-Stamp.html

- италиански коледни сладки - мостачоли https://www.kulinarno-joana.com/2021/12/mostaccioli-italianski-koledni-sladki/

- лекерли (базелски сладки) - https://marmottesetchocolat.com/blog/2011/12/leckerli-de-bale.html

- сладки подкови https://www.cookwithasmile.com/сладки-подкови/ 

- щоленки  https://www.mycookingcreations.com/2020/12/bocconcini-di-stollen.html

 

DSC_0995.jpg

 

DSC_0996.jpg

 

DSC_0997.jpg

 

DSC_0998.jpg

 

DSC_0994.jpg

  • Харесвам 6
  • Шок 1
  • Браво 17
Връзка към коментар

@funny, ти кога ще забираш @Eva eva и ще идвате насам? 😜 Виж жената с колко вида сладките се е подготвила. 😋 Да не свършат пак и аз само с голи обещания да си остана... 😂

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 1 минута , DaBo каза:

@funny, ти кога ще забираш @Eva eva и ще идвате насам? 😜 Виж жената с колко вида сладките се е подготвила. 😋 Да не свършат пак и аз само с голи обещания да си остана... 😂

Нееее, без сладки не идвам!!! Обещавам 🙂 И да свършат - ще направя! В краен случай, ако не направя - ще ядем луканки 🙂 

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 52 минути , DaBo каза:

@funny, ти кога ще забираш @Eva eva и ще идвате насам? 😜 Виж жената с колко вида сладките се е подготвила. 😋 Да не свършат пак и аз само с голи обещания да си остана... 😂

Виж, искаш ли утре да мина да открадна сладките на @Eva eva , за всеки случай. И ще ти пратя половината и на теб. :mosking:

Пък като затръгваме тя пак ще направи ! Че сега с тея празници .... ще ги изядат, да знаеш !

преди 49 минути , Eva eva каза:

Нееее, без сладки не идвам!!! Обещавам 🙂 И да свършат - ще направя! В краен случай, ако не направя - ще ядем луканки 🙂 

Те и на летището са предупредени, че видят ли те , трябва пълна проверка на багажа и ако няма сладки - тц. Не летиш.

Нали разбра че сладките са новата бустерна доза - 141 по ред :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.