Прескочи до съдържание

Коледа 2021


chandni

Препоръчани мнения

И ние днес допълнихме и до голяма степен подменихме коледната украса вкъщи. Пазарувахме от Елфите. 

 

20211205_182303.jpg.f5b5ecb6eaa82db519e2251395e036d0.jpg

 

20211205_182343.jpg.086c383f39d3d8c5ca1940706bf5ae75.jpg

 

20211205_182426.jpg.31331a6266c8920768775e58ae9cae9a.jpg

 

20211205_182621.jpg.ed4ceea02a83921cc5e601bf17522172.jpg

 

20211205_182648.jpg.340c52013bff058a2af5b3cfe7830b3a.jpg

 

Ето я композицията към момента:

20211205_183044.jpg.f2984b4d5a5c54e4cdf343367a627cc6.jpg

 

И елхата със Снежко и Дедко:

20211205_184037.jpg.bc39ad827e2d6a77f946be5774ab14f2.jpg

 

А любимата ни играчка си остава едно ангелче, донесено от Виена:

20211205_184114.jpg.f6a286e92504513a9bbbdb93a15455be.jpg

  • Харесвам 26
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 22 часа, ivailo_radev каза:

Пратиха ме в мазето, понеже лепилото миришело и било вредно (очевидно за мен не е вредно).

Еми сори, ама мъжете са взаимозаменяеми и се жертват първи. Привилегия на силния пол от незапомнени времена.

Наздраве! 🍻

 

  • Смея се 11
Връзка към мнение

И при нас украсяването започна вчера с къта на първите получени подаръци. 

Коледата е времето на вярата в доброто, на чудесата, на изненадите, на събирането с близките ни хора 🌲❤️🌲

@DaBo, специални пожелания за мирна и уютна Коледа 🤗

IMG_20211205_205835.jpg

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към мнение

Ние си имаме коледно дърво от има няма поне две седмици 😂, но за лампичките на терасата още никой не иска да се прежали да ги окачи.

Даже имахме и жалък опит за коледни сладки, и вече

съм сигурна, че няма да повторим. 

D7972C29-FEA9-4924-8C02-E86EC8926A9E.jpeg

1FA7982D-79DF-4EBB-89BB-C41A205A0924.jpeg

  • Харесвам 18
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Velyana каза:

Даже имахме и жалък опит за коледни сладки, и вече

съм сигурна, че няма да повторим. 

Спокойно, някои даже и не опитваме :girl_haha:

  • Харесвам 2
  • Смея се 11
Връзка към мнение

Мойта елха я чакам да дойде в сряда, защото на мъжа ми двуметровата, която ползваме от години, му се стори малка за новата къща, та ме накара да поръчам 2.75 м. с възможност да я върнем след Коледа, ако и тя му се сторила ниска, да сме вземели 3м. :dash1:Поне в последните години явно се продават изкуствени елхи, които са с предварително инсталирани лампички и не се сглобяват клон по клон, та ще видя за какво става въпрос. 
Добре, че комшийката ме зареди с толкова много бисквити, че дори и да изчезват небалансирано, може да остане някоя да ми успокои нервите, ако се наложи да връщам елхата след празниците.

М/у другото, почти се задавих от смях на споделеното от @ivailo_radev (честито за бебето и всичко да е леко и успешно!) и естествено се наложи да превеждам през сълзи на Люк, който врътна едно око на съпричастност към всички любящи мъже, които безропотно изпълняват желанията на своите бременни половинки и само каза едно “that’s my life” и не посмя да изкоментира повече 🤣

 

E619833A-34A0-46FF-9ABA-2A88F416076D.png

image.jpg

  • Харесвам 9
  • Браво 1
  • Смея се 11
Връзка към мнение
преди 1 час, Marusinka каза:Поне в последните години явно се продават изкуствени елхи, които са с предварително инсталирани лампички и не се сглобяват клон по клон, та ще видя за какво става въпрос. 
 

 

E619833A-34A0-46FF-9ABA-2A88F416076D.png

image.jpg

Умирам си за елха с вградени лампички. Нашата е 1.80, зелената част е 1.60, и отделно 600 лампички. Здравето ми се взема, докато ги сложа горе-долу равномерно. И защото са 6 отделни дължини, всяка с по 100 броя и като ги включа, всяка свети с различна програма. 🤪 По нашите географски ширини не съм виждала с вградени светлини. Вчера в магазина имаше сигурно поне 100 вида елхи и нито една с лампички. Лампичките си ги продават отделно.

 

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към мнение

Понеже този юли се преместихме временно в Белгия и празниците ще прекараме тук, не ми се искаше да купувам елха, която после ще се чудя какво да правя и как да прибирам в България. Пък и там си имаме голяма, но много красива на тавана. Разходих се из близкия парк и събрах малко клонки. Ето какво се получи. Обаче моето дете е силно притеснено, как точно Дядо Коледа ще остави подаръците ПОД елхата 😂 Иначе му хареса. Каза, че е много стилна 😁(на 7 е)

IMG_20211201_093252.jpg

  • Харесвам 23
  • Браво 14
Връзка към мнение
преди 23 минути , elenitta каза:

Понеже този юли се преместихме временно в Белгия и празниците ще прекараме тук, не ми се искаше да купувам елха, която после ще се чудя какво да правя и как да прибирам в България. Пък и там си имаме голяма, но много красива на тавана. Разходих се из близкия парк и събрах малко клонки. Ето какво се получи. Обаче моето дете е силно притеснено, как точно Дядо Коледа ще остави подаръците ПОД елхата 😂 Иначе му хареса. Каза, че е много стилна 😁(на 7 е)

IMG_20211201_093252.jpg

След като е на тавана, където и да ги остави, все е под елхата 🙂

  • Смея се 3
Връзка към мнение

@elenitta, разкошна е елхата! Аз много харесвам такъв тип стилизирани елхички и много им се радвах в Колмар и Страсбург... Направени от ски, от клони, от книги и какво ли още не.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 51 минути , ivailo_radev каза:

Ама хайде да си се похваля с резултата поне. Камината я направих от картон, както вече писах. После я облепих с бяло матово фолио за мебели, за да прилича на латекс (мързеше ме да я боядисам). Вътре (по идея на жената) сложих черно фолио и вчера от нещо като магазин за един лев си взех една LED камина за 7 евро, че да си имаме огън и въглени :D. Понеже имах останали много картони, събрах няколко картона, овързах ги с тиксо за колети (т.е. по-здравичко) и ги покрих пак с фолио за мебели, ама с цвят махагон (или някакво подобно дърво). Това ми е дъската върху камината един вид 😄 Еленът, който се спотайва до камината го взехме за 1 цент!!! от Алиекспрес. Даже не вярвах, че ще дойде. А понеже много неща поръчвахме в последните месеци в малки кашончета, реших да взема опаковъчна хартия и да ги направя като подаръци.

P.S. Остана ми лепило, ако на някой му се диша 😄

Christmas (1 of 1)-2.jpg

Christmas (1 of 1)-5.jpg

Christmas (1 of 1)-8.jpg

 

Поздравления за прекрасното събитие, което очаквате! 

Камината е страхотна! Не се разбира, че е бутафорна.  Браво!

Желая ви чудесна Коледа, здрава и щастлива 2022!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

И моите “елфове” украсиха елхата днес, мъжът ми сложи лампички на прозорците вътре и на терасата. Последните години изобщо не ми се занимава, ама децата са супер ентусиазирани и се радват много, та няма как 🙂 

6CAFDB73-A219-4977-ACA4-FD94934DE82C.jpeg.134bb7b24e19028c8b559d512f5410ff.jpeg

  • Харесвам 27
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, DaBo каза:

 По нашите географски ширини не съм виждала с вградени светлини. Вчера в магазина имаше сигурно поне 100 вида елхи и нито една с лампички. Лампичките си ги продават отделно.

 

Тук пък една не видях без вградени лампички. Ще споделя в сряда дали ми харесва повече от обикновените.

преди 10 часа, elenitta каза:

 Каза, че е много стилна 😁(на 7 е)

IMG_20211201_093252.jpg

За първи път виждам такава и на мен много ми хареса и наистина е стилна!! Браво!

преди 10 часа, ivailo_radev каза:

Ама хайде да си се похваля с резултата поне.
Еленът, който се спотайва до камината го взехме за 1 цент!!! 

P.S. Остана ми лепило, ако на някой му се диша 😄

Christmas (1 of 1)-2.jpg

Christmas (1 of 1)-5.jpg

Christmas (1 of 1)-8.jpg

 

Супер се е получила!! Само аз ли нямам коледен елен!? Искам😣

А ти си остави лепилото, че може догодина по-голяма камина да лепиш, все пак ще се топлите повече хора 😂

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, ivailo_radev каза:

Ама хайде да си се похваля с резултата поне. Камината я направих от картон, както вече писах. После я облепих с бяло матово фолио за мебели, за да прилича на латекс (мързеше ме да я боядисам). Вътре (по идея на жената) сложих черно фолио и вчера от нещо като магазин за един лев си взех една LED камина за 7 евро, че да си имаме огън и въглени :D. Понеже имах останали много картони, събрах няколко картона, овързах ги с тиксо за колети (т.е. по-здравичко) и ги покрих пак с фолио за мебели, ама с цвят махагон (или някакво подобно дърво). Това ми е дъската върху камината един вид 😄 Еленът, който се спотайва до камината го взехме за 1 цент!!! от Алиекспрес. Даже не вярвах, че ще дойде. А понеже много неща поръчвахме в последните месеци в малки кашончета, реших да взема опаковъчна хартия и да ги направя като подаръци.

P.S. Остана ми лепило, ако на някой му се диша 😄

Christmas (1 of 1)-2.jpg

Christmas (1 of 1)-5.jpg

Christmas (1 of 1)-8.jpg

 

Браво човече, камината е като истинска

Лека бременност и успех по пътя нататък...

преди 11 часа, elenitta каза:

Понеже този юли се преместихме временно в Белгия и празниците ще прекараме тук, не ми се искаше да купувам елха, която после ще се чудя какво да правя и как да прибирам в България. Пък и там си имаме голяма, но много красива на тавана. Разходих се из близкия парк и събрах малко клонки. Ето какво се получи. Обаче моето дете е силно притеснено, как точно Дядо Коледа ще остави подаръците ПОД елхата 😂 Иначе му хареса. Каза, че е много стилна 😁(на 7 е)

IMG_20211201_093252.jpg

Едно време в България събирахме паднали борови клони от планината, така хем не убиваш дърво, хем имаш истинска елха с аромат, а не изкуствена. Тук където съм сега обаче борове не растат...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 11 часа, ivailo_radev каза:

Ама хайде да си се похваля с резултата поне. Камината я направих от картон, както вече писах. После я облепих с бяло матово фолио за мебели, за да прилича на латекс (мързеше ме да я боядисам). Вътре (по идея на жената) сложих черно фолио и вчера от нещо като магазин за един лев си взех една LED камина за 7 евро, че да си имаме огън и въглени :D. Понеже имах останали много картони, събрах няколко картона, овързах ги с тиксо за колети (т.е. по-здравичко) и ги покрих пак с фолио за мебели, ама с цвят махагон (или някакво подобно дърво). Това ми е дъската върху камината един вид 😄 Еленът, който се спотайва до камината го взехме за 1 цент!!! от Алиекспрес. Даже не вярвах, че ще дойде. А понеже много неща поръчвахме в последните месеци в малки кашончета, реших да взема опаковъчна хартия и да ги направя като подаръци.

P.S. Остана ми лепило, ако на някой му се диша

Мхм... добра идея ми даваш 😉

Тъй като и ние имаме проект с кашо и се чудя кое как да използвам, ти си направил камина, а ние трябва да направим цяла къща 😀 ама и то тя трябва да е екологична чиста къща 🤩

Доста неща и аз взех от Али, но нещо много спорове водя напоследък с тях и не знам до къде ще я докарам с материалите 😀

 

 

И поздравления за прекрасното събитие, което очаквате! 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 часа, chandni каза:

@elenitta, разкошна е елхата! Аз много харесвам такъв тип стилизирани елхички и много им се радвах в Колмар и Страсбург... Направени от ски, от клони, от книги и какво ли още не.

@elenittaчудесна ти е елхичката!

@chandni и аз много харесвам такива елхички.

Видях тази със ските,която беше снимала.Много яка.

Всъщност сега е времето за кръжока сръчни ръце.Толкова много идеи и красота.Обичам Коледа!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не знам дали е подходяща темата тук, все пак само коледни елени са на фокус (😄), но да ви се похваля с моя пингвин, който стана на 9 месеца днес! Предишните два месеца беше мъка да я снимам, а днес за няма и 5 мин отметнахме месечната фотосесия.

53A770C2-0963-4144-A8F0-B8051A3FC1EB.jpeg

  • Харесвам 24
  • Браво 20
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 часа, Marusinka каза:

Не знам дали е подходяща темата тук, все пак само коледни елени са на фокус (😄), но да ви се похваля с моя пингвин, който стана на 9 месеца днес! Предишните два месеца беше мъка да я снимам, а днес за няма и 5 мин отметнахме месечната фотосесия.

53A770C2-0963-4144-A8F0-B8051A3FC1EB.jpeg

Много е сладка! Да сте живи и здрави цялото семейство!

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Marusinka каза:

Не знам дали е подходяща темата тук, все пак само коледни елени са на фокус (😄), но да ви се похваля с моя пингвин, който стана на 9 месеца днес! Предишните два месеца беше мъка да я снимам, а днес за няма и 5 мин отметнахме месечната фотосесия.

53A770C2-0963-4144-A8F0-B8051A3FC1EB.jpeg

Много е подходяща темата 🙂 🙂 🙂 Едни си имат елени, вие си имате елфче 🙂 Да ви е жива и здрава 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Marusinka каза:

Не знам дали е подходяща темата тук, все пак само коледни елени са на фокус (😄), но да ви се похваля с моя пингвин, който стана на 9 месеца днес! Предишните два месеца беше мъка да я снимам, а днес за няма и 5 мин отметнахме месечната фотосесия.

53A770C2-0963-4144-A8F0-B8051A3FC1EB.jpeg

Най-най-най подходяща...

Чак ми иде да го погъделичкам по босото краче това елфче, да видя може ли още повече да се усмихва

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.