Прескочи до съдържание

Коледа 2021


chandni

Препоръчани мнения

@ДиянаВ, аз пък бих направила банички/солени мъфинчета с късметчета. На такива организации по някаква причина всички правят/носят сладко и соленичкото идва добре, че и понаяжда повече.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Marusinka каза:

Веднага си представих как би изглеждала 🤣🤣🤣 Като на тази ми приятелка елхата, явно и тримата ни мъже се поизхвърлят от време на време 🤦‍♀️

CBD2E010-E889-4672-8A0B-460C55A3EDFE.jpeg

Само на мен ли ми се струва или наистина има доста криви неща в тази къща 😄 Телевизорът нещо ми стои несиметрично, не е само елхата 🙂

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 3 минути , ivailo_radev каза:

Само на мен ли ми се струва или наистина има доста криви неща в тази къща 😄 Телевизорът нещо ми стои несиметрично, не е само елхата 🙂

Балансира елхата

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , jul каза:

@ДиянаВ, аз пък бих направила банички/солени мъфинчета с късметчета. На такива организации по някаква причина всички правят/носят сладко и соленичкото идва добре, че и понаяжда повече.

И аз мисля като теб, но на дъщерята идеята за нещо солено не й допадна, че не било "ефектно"🙂. Обаче с тези късмети може да промени мнението си. На мен ми звучи по-интересно и напълно подходящо за повода.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@ДиянаВ, аз съм оцветявала бадемови сладки (amaretti) с лиофилизирани на прах спанак, ягоди, малини, цвекло (зелено-червено). По принцип е скъпа екстра, но ги бях намерила на разпродажба в един спортен магазин (Basecamp).

 

Друго, което е лесно за направа е ако имаш силиконови форми с ефектни форми, разтопяваш готов шоколад на водна баня и го изливаш по дъното на формите+ добавяш някакви поръски - ядки, сушени плодове, канела (аз съм хвърлила око на едни коледни форми в Зара хоум, ама ми се ще да им пуснат намаление 😄 ).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@jul, солени мъфини ще са + орехови целувки🙂 Имаш ли си любима рецепта и не забравяй най-важното да е лесна? Аз харесах ето тези възможно най-изчистени откъм съставки http://muffincho.com/recipe/солени-мъфини-със-сирене/ Според теб как е? Може да не вярвате, но и мъфини не съм правила, както и много други неща😄

@Sju, бедна съм откъм кухненски аксесоари и пособия😉. И тавичка за мъфини нямах, но си купих днес, хаха. Асортиментът взе да се трупа. В какъв форум влязох, а накъде ме подведохте😜

 

AA40965D-DA9F-4EF8-B062-E599102A0335.jpeg

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Браво на теб, въоръжила си се 🙂 

Децата много се радват на пица-мъфини, лесни са много и винаги се получава. Освен това рецептата е тип прочисти хладилника, така че добавките /от бакпулвера нататък/ подлежат на промяна по вкус и наличности - https://recepti.gotvach.bg/r-38479-Пица_Мъфини. От тази доза излизат точно за тавичката ти като бройка 😊

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Тези дни се занимавах с разни сладки - кантучини, какаови напукани сладки и разни други модели, но някои не ми се получиха много добре. Ще си покажа само джинжифиловите от днес. Подготвих и малко подаръци за колегите.

IMG_20211214_171348.jpg

IMG_20211214_171556.jpg

IMG_20211214_161815.jpg

IMG_20211214_160530.jpg

IMG_20211214_160419.jpg

IMG_20211214_160056.jpg

IMG_20211214_160052.jpg

IMG_20211214_192937.jpg

IMG_20211214_201731.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 27
Връзка към коментар

 

На 2.12.2021 г. в 15:58, Брани каза:

Може и да не съм прав, но според мен след като са домашни, а не купешки, не трябва да се казват Рафаело. Може да се ползва името на някоя друга от костенурките нинджа …

 

На 2.12.2021 г. в 16:02, Lindt каза:

Според теб Микеланджело или Донатело има сърце от лешник? 

 

Брани, измисли ли го вече това  най-подходящо име, че хората ще ме питат какво им нося за ядене

 

265703805_600203834429157_1127305367822882335_n.jpg.3406aee72856e09622d5df27ee97bd06.jpg

 

  • Харесвам 4
  • Браво 8
Връзка към коментар
преди 52 минути , Lindt каза:

 

 

 

Брани, измисли ли го вече това  най-подходящо име, че хората ще ме питат какво им нося за ядене

 

265703805_600203834429157_1127305367822882335_n.jpg.3406aee72856e09622d5df27ee97bd06.jpg

 

По бодличките приличат на Шрьодер!

 

Teenage Mutant Ninja Turtles Shredder Production Cel | Lot #15234 |  Heritage Auctions

  • Смея се 5
Връзка към коментар

@Mary, @elenitta, @Lindt какви хора сте вие (и останалите магеланци с извънземни таланти)? Как е възможно такива красоти да сътворявате? Гледам и ми идва да се гръмна с моите подаръчни бонбони, закупени от магазина хахааха 🤦‍♀️ 🔫

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Малко аромат на канела в темата

Снимка направо от тавата, че някак си се преполови и подозирам, че до глазура няма да я докарам

 

Канелени кифлички

20211216_144644.jpg.3fc15171b427453ee8d303028657c726.jpg

 

  • Харесвам 8
  • Браво 11
Връзка към коментар
преди 21 часа, Marusinka каза:

Недей, недей… че дори и това не съм направила… и маникюрът ми се изпочупи. 🤣🤣🤣 Успях да направя коледни тагчета за подаръците на едни дечица, ама ги изпратих вече в Бг и дори не съм ги снимала… 🤣

Но мисля, че гастролиращата група от Кулинарната тема ще има нови и нови места за посещение. 😉

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 3 минути , DaBo каза:

Но мисля, че гастролиращата група от Кулинарната тема ще има нови и нови места за посещение. 😉

Договорились !

Правим вместо сутрешно кафе в Украина - седмица с @DaBo в Украина :girl_blum:

  • Харесвам 1
  • Браво 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 15 минути , funny каза:

Договорились !

Правим вместо сутрешно кафе в Украина - седмица с @DaBo в Украина :girl_blum:

Е, те това е приказка! 🤝 Ама при мен няма домашно правени сладости, ще трябва да си ги носите...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 28 минути , funny каза:

Договорились !

Правим вместо сутрешно кафе в Украина - седмица с @DaBo в Украина :girl_blum:

Като видя “в Украина” в главата ми моментално прозвучава гласът на учителката ми по руски в гимназията: “Украинцы говорят “в Украине”, а правильно “на Украине”. 🤣

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 38 минути , DaBo каза:

Е, те това е приказка! 🤝 Ама при мен няма домашно правени сладости, ще трябва да си ги носите...

Ааа, ние си водим @Eva eva, не ни мисли

  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

От много раздаване, за детето останаха само десетина сладки. И понеже "шило в торба не стои" и разполагам с много свободно време, опекох още. Много съм доволна от вкуса, определено ще ги правя още доста пъти. От едно тесто са, но първите са с марципан о филмирани бадеми, а вторите се "гъбки". Вторите много не ги докарах на вид, другия път по-добре 😄

IMG_20211217_133131.jpg

IMG_20211217_135337.jpg

  • Харесвам 12
  • Браво 9
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ники Петров каза:

Някой може ли да сподели изпитана рецепта за коледни сладки 🙂 

Ето, изпитани от снощи и предната вечер 🙂 

 

https://www.mycookingcreations.com/search?q=щолен

https://www.kulinarno-joana.com/2021/12/mostaccioli-italianski-koledni-sladki/ 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.