Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2022 и актуална информация


Препоръчани мнения

преди 15 часа, The rider каза:

Края на април имаше коли по 39€ за средата на юли. Не бяхме взели още самолетни билети и не беше готова програмата. В началото на май букнах на 45€. В момента гледам, че има все още , но вече са на 57€. Става въпрос за Крит. Компанията е Greenways. Това е за най-ниският клас.

тези наистина имат колички и през август, и през септември, но към цената се добавя и по още 10 евро дневно за пълната застраховка... общо взето цените са точно 2,5 пъти по-високи спрямо тези от 2019, лошото е, че месечните доходи на повечето хора не са нараснали толкова пъти за същото време 🙂

 

@ДиянаВ мерси, пуснах запитване, да видим там какво ще дадат... но все повече се ориентирам към остров, до който да си идем с нашата кола, тип Кефалония, вместо да участвам в ударното изплащане на лизинга на рент-а-карите, разбирам ги, че си имат своите основания за този скок, но ми е трудно да ги преглътна

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За миналата година се говореше, че заради ковид много фирми са си продали колите и затова има недостиг. Всъщност всички острови се пукаха по шевовете от туристи. Хотелиерът на Ася в Ретимно се беше хвалил, че му е най-силният сезон от 16 години. Та не знам точно какви са им основанията за толкова по-високите цени. Всъщност знам - има кой да ги плаща.

Сега се сещам, че в предишен пост съм написала Киа Сийд, нещо друго беше, най-малката колица на Киа.

Кефалоня винаги е добра идея 😍 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Миналата година, в периода 18ти - 25ти септември, без никакъв проблем, наехме на място, коли и в Миконос, и в Наксос. В Наксос, в града, имаше бюра за коли под наем, почти на всеки ъгъл, а в Миконос наехме кола от собственика на хотелчето, в което бяхме отседнали. 

     Може би малките фирми не могат да се открият от дистанция. 

Връзка към мнение

Вчера се върнах от Корфу с полет на Raynair. Цената за кола под наем за 3 дни през хотела ни излезе 200евро /170 + 30евро за застраховка/. Понеже човекът от хотела ни я намери не са ни искали депозит и кредитна карта. Преди това по сайтовете, в който гледах цената беше по-висока. Като цяло на острова не беше още много пълно, а време беше прекрасно. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

уф, след преравяне на около 25-30 рент-а-кар компании на Наксос, успяхме вчера да изнамерим една с относително поносими цени като за август, поносими в смисъла на новите реалности, и резервирахме на 59 евро дневно с включена застраховка за смъкване на excess-а до 300 евро, масово (включително и фирмата от поста на @ДиянаВ) офертите са 80-90 евро дневно преди застраховката, която пък варира от 6 до 20 евро дневно допълнително и винаги остава excess между 300 и 750 евро, една единствена смъкваше до нула, но при нея същата кола за същия период идваше пак към 90 евро.... имам кофти усещането обаче, че в някакъв момент може да ни отменят резервацията (днес например цената е вече 67 евро дневно),  и пак в последния момент да взимаме нещо по 100+ евро, ако се намира изобщо на място, фирмата е https://naxosway.gr/

 

миналата година на Родос във втората половина на юли /пак висок сезон/ колата ни е била 24 евро дневно, егати отровните повишения

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

При тези цени на рентакара, аз започнах да мисля за велосипед. Над 20 години цените на колите беше около 30 евро на ден за най-малките коли със застраховка. Сега изведнъж всичко скочи в пъти. Явно, че се касае за спекулации. Спекулации в цял свят?!? Ами като се има предвид, че в цял свят са няколко основните и големи фирми за рентакар, то не е толкова трудно да го решат дружно и хоп.... Нямало коли, нямало чипове, нам си кво. А какво правят тези, които правеха чипове?! Оръжия ли правят сега? Знае ли се?!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

по островите в Гърция последните години цените преко сили стигаха 20- 25 евро с абсолютно никакво блокиране на карти и никаква заплаха да те одерат финално заради мними щети, там световните рентакар компании не бяха и особен фактор при изобилието на местни фирми

 

още от миналото лято обаче се забеляза, че започва това драстично повишение и недостиг на коли, спомням си колко хора търсеха в темата за Крит информация за налични коли, ужасени малко преди пътуването си, че може да се провали заради липсата им, това лято въобще не изглежда да бъде по-различно

 

ако човек си избере настаняване в курортната част по островите вероятно няма и особена нужда от кола, обаче извън тези места,, които изглеждат почти еднакво навсякъде, и ако искаш да усетиш малко по-антентична атмосфера, няма как да минеш без нея, с колело или скутер по наклоните също е невъзможно да минеш, та си става необходимост, а не точно избор или глезотия 

 

продължавам да смятам цялото повишение на цените за коли и настанявания точно в Гърция за  неоправдано скъпо, но с всеки следващ ден сякаш привиквам към новите цени и започвам да ги считам за "новото нормално", отдавна беше ясно че когато приключат онези другите рестрикции, ще настъпят новите - ограниченията на собствените ни бюджети на пътуващи 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Навсякъде са безумно надути цените на коли под наем. Колко ли не планове съм проиграл вече в различни държави, за мен е неоправдано цената на рент-а-кар-а да ти е повече от самолетния билет или нощувката и съответно тази година мисля да пропусна. Поне до наесен.

Връзка към мнение

Миналото лято на Корфу търсехме кола в последния момент и трябваше да чакаме 3-5 дни за свободна, но атв-та имаше колкото искаш, бяха абсолютно готови за пазарлък. За съжаление не взехме атв-та, защото преценихме, че с 3-годишното няма как да сме сигурни, че няма да се разскача в неподходящ момент - вече бяхме ходили с атв-та в пустинята в Египет и си знаехме стоката. Преди години без дете, когато повече скачахме по гръцки острови, с атв-тата беше също значително по-лесно и бюджетно наемането отколкото на автомобил. Тази година не съм гледала атв-та, но се съмнявам чаааааак толкова да са се променили нещата, че да има супер недостиг, цените да хвърчат в небето или големи суми да се удържат за застраховки + щети.

Връзка към мнение
На 6.06.2022 г. в 15:43, gjnedeva каза:

Вчера се върнах от Корфу с полет на Raynair. Цената за кола под наем за 3 дни през хотела ни излезе 200евро /170 + 30евро за застраховка/. Понеже човекът от хотела ни я намери не са ни искали депозит и кредитна карта. Преди това по сайтовете, в който гледах цената беше по-висока. Като цяло на острова не беше още много пълно, а време беше прекрасно. 

Може ли да споделиш кой е хотела и каква е колата която сте наели? Че децата са тръгнали към Корфу, но през сайтовете за наемане на коли за 4 дни излизат доста солени цени, още повече, че са млади шофьори на по 21-22 и цената скача допълнително. 

Връзка към мнение

Ако някой ходи до Корфу с кола, може ли да ми пише на лс? Искам да помоля да ми купи едни бъркалки от маслиново дърво, има ги буквално навсякъде. Ще дам парите предварително. 
Поне засега отлагаме Гърция и чак евентуално септември ще отидем натам. И на мен ми направи впечатление вдигането на цените не само на колите. Нощувките и те са станали много високи. 
 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Рент-а-кар като услуга последните две години е лукс не само за Гърция. 

Ако мястото, където отивате има добра логистика на обществен траспорт, излиза много по-приятно да се ползва, отколкото разправиите и цените на рент а кар.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, lio каза:

Рент-а-кар като услуга последните две години е лукс не само за Гърция. 

Ако мястото, където отивате има добра логистика на обществен траспорт, излиза много по-приятно да се ползва, отколкото разправиите и цените на рент а кар.

В последните 2 години имаше едни от най-ниските цени, който съм виждал. В момента цените са наистина много високи, но да се генерализира за 2 години назад ...

 

Връзка към мнение
преди 13 минути , jorocontrola каза:

В последните 2 години имаше едни от най-ниските цени, който съм виждал. В момента цените са наистина много високи, но да се генерализира за 2 години назад ...

 

Причините са очевадни, миналото лято нямаше такова разхлабване из Европа, отделно Гърция искаше здравни документи, което отказа много хора.

Връзка към мнение
преди 37 минути , Nayden Bondzhev каза:

Причините са очевадни, миналото лято нямаше такова разхлабване из Европа, отделно Гърция искаше здравни документи, което отказа много хора.

Аз причини не съм коментирал, но си прав и са ясни.

Просто казвам, че становището "кола под наем последните 2 години е лукс" е невярно 🙂

Връзка към мнение

Цените на фериботите също са актуализирани от вчера, 15 юни. Конкретно за Миконос-Парос мога да кажа, че до преди 2 дни бяха по 49.50 евро/човек, а сега вече са по 56 евро/човек. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, oli_mali каза:

Цените на фериботите също са актуализирани от вчера, 15 юни. Конкретно за Миконос-Парос мога да кажа, че до преди 2 дни бяха по 49.50 евро/човек, а сега вече са по 56 евро/човек. 

там на място ли ги гледаш повишени? при мен сайтовете дават същите цени като миналата седмица, но ние сме и за август

 

не че и сега са ниски цените, Атина-Наксос-Парос-Миконос 215 евро за двама ще са билетите, и всичко отгоре ще почне да ме дразни вече, и без това бюджетът за 8-те дни почва да се приближава към такъв за скандинавска традиционно скъпа дестинация

 

иначе и сега има съобщения за 20- еврови билети из Цикладите, Super Economy тарифа, но са ограничено количество и евентуално само при купуване на място там, ако са останали, онлайн не се продават

 

 

Връзка към мнение
На 15.06.2022 г. в 14:55, lio каза:

Рент-а-кар като услуга последните две години е лукс не само за Гърция. 

Ако мястото, където отивате има добра логистика на обществен траспорт, излиза много по-приятно да се ползва, отколкото разправиите и цените на рент а кар.

Последните две години за 7-8 наемания на кола повече от 35 евро на ден при наем до 3 дни не съм давал в Гърция. На място.

Градския транспорт в Гърция е ἐβαλο σι ἐ μαικατα 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 час, antea каза:

там на място ли ги гледаш повишени? при мен сайтовете дават същите цени като миналата седмица, но ние сме и за август

 

не че и сега са ниски цените, Атина-Наксос-Парос-Миконос 215 евро за двама ще са билетите, и всичко отгоре ще почне да ме дразни вече, и без това бюджетът за 8-те дни почва да се приближава към такъв за скандинавска традиционно скъпа дестинация

 

иначе и сега има съобщения за 20- еврови билети из Цикладите, Super Economy тарифа, но са ограничено количество и евентуално само при купуване на място там, ако са останали, онлайн не се продават

 

 

От Рафина не е ли по-ниска цената? Така се спестява дългия и скъп транспорт от летището до Пирея. Но пък са по-нарядко фериботите и може да не ви пасва връзката.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.