Прескочи до съдържание

Планове за Гърция 2022 и актуална информация


Препоръчани мнения

е, късметлии сте, че няма хора - представям си какво чудо настава, като почне да се мести сянката и трябва да се размърдат и шезлонгите в тази гъчканица, изумена съм как са събрали по пет реда на 3-4 метра дължина

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

някой ако е сега, или скоро, из Цикладските острови, да си има на ум, че корона-положението в момента е най-зле там, всеки втори тест на Миконос е положителен
 

Цитат

 

The area with the highest positivity index are listed by EODY as:

Mykonos: 50.89%
Thira (Santorini): 33.51%
Milos: 32.31%
Paros: 23.81%

 

и другите острови и области в линка -

https://www.keeptalkinggreece.com/2022/06/22/coronavirus-positivity-rt-spread-indicator-greece/

  • Харесвам 2
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, oli_mali каза:

Пряко включване от плажа на Афитос, 9 евро минимум консумация на човек, шезлонгите са фрий. От снимките се вижда колко е запълненено20220623_114158.jpg.2a835262c5e1a33c4f281ea1805346d6.jpg

Този "чудесен" плаж с шезлонги наблъскани до водата ужасно ми напомня за утвърдените курорти по българското черноморие 😉 Но да не говоря много-много, че не знам след две харабийски пусти пандемични лета в какво състояние ще ни посрещнат тази година любимите семейни плажове.

 

преди 2 часа, antea каза:

някой ако е сега, или скоро, из Цикладските острови, да си има на ум, че корона-положението в момента е най-зле там, всеки втори тест на Миконос е положителен
 

и другите острови и области в линка -

https://www.keeptalkinggreece.com/2022/06/22/coronavirus-positivity-rt-spread-indicator-greece/

Моите надежди са, че според хоспитализациите ще решават да въвеждат мерки и къде да въвеждат. Напр първо в определени области задължително маски на закрито, на фериботите и в много краен случай да въвеждат поетапно ограничения за влизане с ваксина/преболедуване/ тест.

 

 

Дано устискат до края на август така. Миналата година от средата на юли бройките растяха, но някак ги държаха под контрол до края на лятото. Тази година не летя, менюто на авиокомпаниите не ме изкефи достатъчно и докато го измъдря с фериботите до други места, те се вдигнаха както и всичко друго. Ще бръмчим с колата и ще стискам палци да си намираме някакви приемливи настанявания в почти последния момент. Имаме една среща в Гърция, която сме я планирали за втората половина на август обаче още нищо не сме резервирали и се чудя дали да не я издърпам за юли, половинката ми казва да се чилна и да не бутам юлските планове, дано да е прав 🙂

Връзка към мнение

@Coo, според мен освен евентуално малко по-засилено с маските на определени места друго ограничително няма да въвеждат до края на сезона, те днес гърците си разрешиха и препоръчват и втори бустър за всички над 30 години, така че явно смятат по тази линия да действат, за да не нарастват и хоспитализациите, вместо да ограничават по някакъв начин туристопотока

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 23.06.2022 г. в 20:43, Nayden Bondzhev каза:

В Пелопонес има някой друг, дето носи маска на открито или в кръчмата.

Аз имам няколко познати, които караха Ковид последните месеци и видя ли някой с маска да се мотае насам-натам и съм ахаааа, положителен тест, но разбираемо не го свърта вкъщи 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Coo каза:

Но да не говоря много-много, че не знам след две харабийски пусти пандемични лета в какво състояние ще ни посрещнат тази година любимите семейни плажове.

Кажи кои са тези любими семейни плажове. И нашето чаве е на 4 години та споделям много вижданията ти, които не само в тази тема си изказвала 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, oli_mali каза:

Кажи кои са тези любими семейни плажове. И нашето чаве е на 4 години та споделям много вижданията ти, които не само в тази тема си изказвала 😉

На Неа Перамос, непретенциозно село е, с най-голям плюс за мен, че е близо е до София и става да отскачаш без много шофиране, карането не е нашето нещо. Според опашките на границата си там за 4-5 часа. Тази година не сме ходили още обаче, защото други неща май и юни ни се насъбраха.
Има малко островче по средата на залива, на първа линия се намираше настаняване на добри цени и с двор - ние влачим суп и сме капризни да го примъкнем на ръка да си го приберем, а не с колата. Имаше няколко заведения по плажа с рехави шезлонги, но достатъчно място за копаене на грандиозни дупки в пясъка. Край плажа минават традиционните камиони с плод и зеленчук. Заведения има. В средата на плажната алея има мини лунапарк - картинг, игри, на нашето такива неща му дай. От единия край има ретро почивна станция и горе на хълма крепост.

От другата страна на полуострова има някакъв вървежен плаж, Аммолофи, хубав пясък, дълъг, но прекалено шезлонги, там ходим само, за да вземем водно колело с пързалка и да забием в морето, че на сушата не се трае. Има пътека за пеш между двата, към 30 мин със спирането за каквото се сетиш, с кола е 5мин макс.

Честно казано близката Гърция преди пандемията не я харесвах и не ходех заради прекаленото нашенско, с което се срещах из нея, не знам тази година как ще е, като гледам - може да няма нищо общо с предните две.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Миналото лято открих един полудив плаж на Нея Потидеа, слиза се по черен път вляво след моста. И самото населено място не е лошо.

IMG_20210820_215438.jpg

 

IMG_20210819_161640.jpg

 

Идеален пясъчен плаж на юг от Килини.

IMG_20220624_161529.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Днес сме на Paliouri beach, може би най-подходящия плаж за деца на Касандра. В 11 часа вече всичко се пръска по шевовете. От днес и цените са нови, по-високи разбира се. В едното заведение искат по 5 евро на шезлонг и минимум 20 евро консумация за първа линия, по 15 евро е назад. На другото заведение искат по 12 евро на сет с 3 шезлонга за първа линия и по 10 евро назад (вчера бяха по 10 и 8 съответно). Балканският купон продължава 🙂

 

20220625_122414.jpg.d8a13865f7b16154f92d97ad73325675.jpg

 

20220625_122708.jpg.5204fd1028a3bd9303697b6b5f9c34d5.jpg

 

@ven62 има кофички и за теб 😉 :

20220625_122556.jpg.77170e3b57ec7c163dc52b0665c5d20d.jpg

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, oli_mali каза:

Не, този е след Пефкохори и преди Палиури. 

Да, сетих се, по на юг забетонираха един залив за да се получи Miragio, като слуховете са за българска инвестиция. Впрочем и около Посиди плажовете са Ок. Пропуснал съм нещо написано за т.нар. олимпийска Ривиера между Катерини и Платамон, но плажната ивица хич не лъже и ми една от любимите.

IMG_20210702_085911.jpg

IMG_20210704_105711.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На Неа Каликратия градския плаж е фул, особено събота и неделя,  но това е защото тук идват доста хора от Солун. Чадър, два шезлонга са срещу две напитки. Обикновено 10 Евро общо. (Миналата година бяха 8 евро).  Цените по заведенията са с около 10% нагоре спрямо миналата година. Българите (все още) са много малко на фона на гърци и сърби, тук там румънци и македонци. 

Колкото и да е скучно градче, ние си го харесваме, вече имаме и приятели сред местните и си изкарваме добре,тихо и спокойно, с хубава храна и не много високи температури (все още).

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Пържим се в Горно Мани. 95% са гръцки туристи. Бензинът тук е 2.62-2.65. Надолу сигурно 3€ ще удари. Манийци са стиснати и алчни, тъй ги определям според цените на настаняване и липсата на глико или каквото и да било за почерпка. Да тичат срещу критяни, няма да ги стигнат 🙂 За първи път сме в района и страшно ни харесва. Падаме си по дивотия и чукари.

Ужасно е горещо, днес уж 36 беше, но май беше повече.

4887F1BD-7EAF-416B-95D4-4FEDDC229D30.jpeg

CE4F7C45-1F5D-4E3B-950A-952719FD9854.jpeg

C30AD51C-65C4-4B62-86D2-6BE4E8689C97.jpeg

3231C945-DCAF-4A44-8A9F-66B75E6382AD.jpeg

14C49F4A-D1C9-476E-9724-666CB7B7AC7A.jpeg

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 6 часа, sndos каза:

Мисля си за море в средата на септември в района на Лептокария, където никога не съм бил. Препоръчвате ли го?

 

Олимпийската Ривиера си я харесвам и е по лесно достъпна в сравнение с трафика към Халкидики. Сега от Паралия до Платамон ивицата е една и съща, горе долу като черноморието.

IMG_20210704_105734.jpg

IMG_20200704_090241.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Точно Лептокария не става - малък сбутан град, пълен с пълен с македонци и сърби. Търси в районите отстрани - Плака, Лимани Литохоро, Скотина, Пантелеймонас. А Лептокария само за пазаруване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, анамари каза:

Точно Лептокария не става - малък сбутан град, пълен с пълен с македонци и сърби. Търси в районите отстрани - Плака, Лимани Литохоро, Скотина, Пантелеймонас. А Лептокария само за пазаруване. 

Благодаря за насоките! 

Връзка към мнение
Иван Попов

Актуална информация от Кулата от днес.

Само да кажа, че днес минах Кулата за 8/9 мин., имаше около 30 коли и всичко минаваше експресно. 

Та вече съм в Керамоти и след час в морето. 😉

И само да кажа, че опашката за о. Тасос беше от началото на селото. Такова нещо за първи път виждам. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Привет, 

Утре тръгвам, компасът сочи Кефалония. За по-накратко вероятно ще се отбия през Парга за ден или два, ако реша да направя дневния трип Пакси / Антипакси. Все още се чудя, не ми се виси 8 часа в жегата на някакво корабче с други 200 маймуни в непосредствена близост. От друга страна искам да се гмурна в онова невероятно синьо и поплувам в пещерите. Не знам, ще преценя на място и според моментното настроение. Но все пак да питам - някой с отзиви от въпросния дей трип? 

Иначе две седмички мисля да се помотая из Йониско и най-вече из Кефалония. Бил съм на острова преди няколко години, толкова е фантастичен, че се чудя защо чак сега отново му идва ред. На място ще решавам и дали да отскоча до Итака, гледам, че има удобни ферита Нидри / Фискардо / Фрикес. 

Сега ще хвърля и едно око на темата за Кефалония, ако има такава във форума. 

Незабравимо Гръцко Лято на всички Магеланци в темата 😉  

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз скоро бях на дневен трип до паксос и антипаксос ама от Сивота.

За съжаление имаше вълнение и кораба спря от другата страна на антипаксос за плуване. Не на плажа с тюркоазената вода.

И програмата беше такава, че плуването е 1 час, а престоя в Гайос - 3 часа.

Лодките от Парга са много по-големи и може би имат по-различна програма. Но ги видях акостирали и на плажа и в Гайос.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.