Прескочи до съдържание

Опознавателна тема за пътуване в Армения.


Kristian Desev

Препоръчани мнения

преди 13 часа, Пътувко каза:

Здравейте, виждам че тук има много информация за Армения. Вече има полети до Армения с Уиз и се чудя следното. Преди бях чел че ако сте били в Армения после не може да посетите Азербайджан. Какво знаете по този въпрос? 

Какво значи не може? Ясно, че не може от едната страна в другата. Може и печати да бият в паспорта. Но пък мога да си го преиздам по всяко време тук ...

Връзка към мнение
преди 2 часа, jorocontrola каза:

Какво значи не може? Ясно, че не може от едната страна в другата. Може и печати да бият в паспорта. Но пък мога да си го преиздам по всяко време тук ...

От едната в другата е повече от ясно. Преди имаше информация, че ако си бил първо в Армения и след примерно година искаш да отидеш в Азербайджан, попълваш формуляр дали си бил в Армения, и ако си бил, не те пускат. За обратното не правили чак такива проблеми. Искам да отида и в двете страни някой ден и не искам проблеми. Друг въпрос е със смяната на паспорта. 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Доколкото виждам в нета, на летището проверяват по-леко, докато на влизане от Грузия очакват с повече вероятност част от хората да са били в Армения преди това (то няма и друга опция за преминаване). Може да има повече въпроси, но не връщали. 

Често съм чел за конфискувани арменски стоки, добре е да се знае, ако е в едно пътешествие.

 

Карабах е друга работа, поне до 2020, докато азерите бяха губещата страна. Ако си бил там - лошо, по диктаторски. Възможно е сега, след като над 2 години на практика няма опция да си бил в Карабах, да не ровят много и за миналото. Иначе самият Карабах издаваше визата на хартийка.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Здравко Ангел
На 27.01.2023 г. в 17:35, Пътувко каза:

Здравейте, виждам че тук има много информация за Армения. Вече има полети до Армения с Уиз и се чудя следното. Преди бях чел че ако сте били в Армения после не може да посетите Азербайджан. Какво знаете по този въпрос? 

Ние правихме Грузия - Азербайджан - Грузия - Армения - Грузия, никъде не сме имали проблеми.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 22 часа, Здравко Ангел каза:

Ние правихме Грузия - Азербайджан - Грузия - Армения - Грузия, никъде не сме имали проблеми.

Супер, коя година е това? 

Връзка към мнение

Здравейте, колко време горе-долу е необходимо за да се разгледа Ереван и близките забележителности? Знам, че винаги зависи точно какво искаме да видим и колкото повече време има толкова по-добре, но все пак ще се радвам да ме ориенирате 🙂

Връзка към мнение
преди 50 минути , Lilia13 каза:

Здравейте, колко време горе-долу е необходимо за да се разгледа Ереван и близките забележителности? Знам, че винаги зависи точно какво искаме да видим и колкото повече време има толкова по-добре, но все пак ще се радвам да ме ориенирате 🙂

Привет, с новите полети на Уиз до Ереван имате възможност да останете в Армения за 3 пълни дни и половина или 5 дни с 4 нощувки. Полетите са сряда - неделя. За Ереван препоръчвам, ако сте за 3 дни и малко, да останете ден и един следобед, плюс вечерни разходки. За столицата стига един ден за Каскадите, площада на Републиката, централната улица, операта и красивите кафенета. За другите 2 дни може да разгледате района - манастира Гегхард, храма в Гарни и езерото Севан с евентуално национален парк Дилиджан могат да се направят за ден от Ереван с връщане в столицата. Другият ден може да отидете до Гюмри (град-феникс, буквално и преносно възкръсва след земетресението, архитектурата е меко казано уау) + Ечмиадзин и Звартноц. Манастирът Khor Virap също много си заслужава и се комбинира идеално с Geghard/Garni. До тези места може да отидете с организирана екскурзия с препоръчана агенция по-назад в темата, с наета кола, доста трудно с обществен транспорт или с кола и шофьор. 

В Армения има много хубави места, тези са основните около Ереван, изберете според интересите си 🙂. Препоръчвам да наблегнете на природа и манастири, а не на градове. 

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 9 минути , Kristian Desev каза:

Привет, с новите полети на Уиз до Ереван имате възможност да останете в Армения за 3 пълни дни и половина или 5 дни с 4 нощувки. Полетите са сряда - неделя. За Ереван препоръчвам, ако сте за 3 дни и малко, да останете ден и един следобед, плюс вечерни разходки. За столицата стига един ден за Каскадите, площада на Републиката, централната улица, операта и красивите кафенета. За другите 2 дни може да разгледате района - манастира Гегхард, храма в Гарни и езерото Севан с евентуално национален парк Дилиджан могат да се направят за ден от Ереван с връщане в столицата. Другият ден може да отидете до Гюмри (град-феникс, буквално и преносно възкръсва след земетресението, архитектурата е меко казано уау) + Ечмиадзин и Звартноц. Манастирът Khor Virap също много си заслужава и се комбинира идеално с Geghard/Garni. До тези места може да отидете с организирана екскурзия с препоръчана агенция по-назад в темата, с наета кола, доста трудно с обществен транспорт или с кола и шофьор. 

В Армения има много хубави места, тези са основните около Ереван, изберете според интересите си 🙂. Препоръчвам да наблегнете на природа и манастири, а не на градове. 

 

Еtchmiadzin е много хубава, препоръчах я на приятели дето бяха преди 2 месеца , като трип от столицата,  но катедралата е била затворена за ремонт и ще те е така през почти цялата 2023 ,, да се знае, ако ще бие човек път до там само за нея. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 21 минути , infectedmushroom каза:

Еtchmiadzin е много хубава, препоръчах я на приятели дето бяха преди 2 месеца , като трип от столицата,  но катедралата е била затворена за ремонт и ще те е така през почти цялата 2023 ,, да се знае, ако ще бие човек път до там само за нея. 

Той тоя ремонт тече вече доста години, доколкото съм заглеждал. Даже мислех да го пиша, още когато Крис отвори темата, но се заблях и забравих.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 21 часа, Пътувко каза:

Супер, коя година е това? 

Ние бяхме през 2014, но последно приятели го правиха пак така през 2019.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 часа, Здравко Ангел каза:

Ние бяхме през 2014, но последно приятели го правиха пак така през 2019.

И ние го правихме така, макар и с кемпер.

Е, мен ме разпитваха щателно на всички граници (Гр/Аз, Гр/Ар, Гр/Тр) къде, защо и с каква цел пътуваме, но не сме имали кой знае какви проблеми. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
На 28.01.2023 г. в 22:03, Венелин каза:

Доколкото виждам в нета, на летището проверяват по-леко, докато на влизане от Грузия очакват с повече вероятност част от хората да са били в Армения преди това (то няма и друга опция за преминаване). Може да има повече въпроси, но не връщали. 

Често съм чел за конфискувани арменски стоки, добре е да се знае, ако е в едно пътешествие.

 

Карабах е друга работа, поне до 2020, докато азерите бяха губещата страна. Ако си бил там - лошо, по диктаторски. Възможно е сега, след като над 2 години на практика няма опция да си бил в Карабах, да не ровят много и за миналото. Иначе самият Карабах издаваше визата на хартийка.

Пътувахме до Баку октомври 2022. Още при документите за визата си признах посещения в Армения. Но не съм била в Нагорни Карабах. Има специален въпрос за това. Нямах никакви проблеми нито за визата, нито на границата при наличие на печат от Армения. Така че ме съмнява колко е достоверна информацията за спиране на хора от обикновено посещение в една от двете страни. Много пъти съм го срещала като новина, но не познавам някой сам да е имал проблеми.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 17 минути , Роми каза:

Пътувахме до Баку октомври 2022. Още при документите за визата си признах посещения в Армения. Но не съм била в Нагорни Карабах. Има специален въпрос за това. Нямах никакви проблеми нито за визата, нито на границата при наличие на печат от Армения. Така че ме съмнява колко е достоверна информацията за спиране на хора от обикновено посещение в една от двете страни. Много пъти съм го срещала като новина, но не познавам някой сам да е имал проблеми.

 

Но сте летели до Баку, така ли? Чета, че сухопътните граници на Азербейджан- продължават да са затворени поне до март. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 55 минути , Lindt каза:

Но сте летели до Баку, така ли? Чета, че сухопътните граници на Азербейджан- продължават да са затворени поне до март. 

Летяхме до Баку и бяхме само в Азербейджан. Написах го заради коментарите за смяна на паспортите при печати от противоположната страна. Не казвам, че не е вярно, но е малко като с печатите от Израел за арабски страни и обратно. Аз лично съм пробвала и в двете посоки без проблем. И не познавам човек върнат заради печати в паспорта, но познавам доста върнати за безумни други причини. Особено от Израел. А иначе-границата е затворена. Гловнэ заради анклава Нахичеван. 

 

 

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към мнение
На 5.02.2023 г. в 0:30, ivan69 каза:

Ние си взехме билети за 4,6-7,6  , дано издържи линията дотогава.

Ние взехме  за 07.05 - 10.05 🙂

Стискам палци линията да издържи и да не анулират полети, че Уиз Еър в последно време анулират полети към по-посещаеми дестинации.:D  

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте!

Имам два   въпроса, за които не успях да намеря конкретни отговори :)

1. Каква валута е добре да носим за обмяна - долари или евро? Предполагам няма да имат да обменят левове :D, а в България не намерих някъде да обменят драми

2. Как стои въпроса с картовите плащания? Револют приемат ли?

 

 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, възползвахме се от промоцията на Уиз (108 лева двупосочно) и купихме билети за 30.04-03.05.2023 за Ереван. Ще се радвам на всякакви съвети относно кратката ни екскурзия. Признавам си, все още не съм разучавал относно Ереван и околността. ✈️

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, r_nikolov1 каза:

Здравейте, възползвахме се от промоцията на Уиз (108 лева двупосочно) и купихме билети за 30.04-03.05.2023 за Ереван. Ще се радвам на всякакви съвети относно кратката ни екскурзия. Признавам си, все още не съм разучавал относно Ереван и околността. ✈️

Накратко препоръчвам следната програма 

30.04. Катедралата Звартноц по залез, вечерна разходка до площада на републиката в Ереван, настаняване и нощувка. До Звартноц може да се отиде с такси или да се използва Yandex

01.05. Разглеждане на Ереван с всичките му забележителности, има информация в темата 

02.05 Екскурзия в страната по избор - Khor Virap, Noravank, Areni, Jermuk или Garni, Geghard, Sevanavank, Dilijan 

03.05 - Едната от двете неосъществени екскурзии или влак до Гюмри и разглеждане, ако се пътува с обществен транспорт, или е комбинация с Harichavank, Amberd/Sagmosavank с организирана екскурзия. Късен полет за София

Дните може да се разместват и да се оставят 2 цели дни из Армения и последният ден да е за Ереван 

За турове и екскурзии - Hyuir service имат добри цени 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, r_nikolov1 каза:

Здравейте, възползвахме се от промоцията на Уиз (108 лева двупосочно) и купихме билети за 30.04-03.05.2023 за Ереван. Ще се радвам на всякакви съвети относно кратката ни екскурзия. Признавам си, все още не съм разучавал относно Ереван и околността. ✈️

+2 за същите дати 🙂 

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, r_nikolov1 каза:

Здравейте, възползвахме се от промоцията на Уиз (108 лева двупосочно) и купихме билети за 30.04-03.05.2023 за Ереван. Ще се радвам на всякакви съвети относно кратката ни екскурзия. Признавам си, все още не съм разучавал относно Ереван и околността. ✈️

Само ние  ли се набутахме и взехме от скъпите 🙂 220 лв двупосочен. След две седмици паднаха на 120 лв, после ги вдигнаха на 700 лв еднопосочен. Но ние искахме за конкретни дати 7- 10 май и явно такъв ни бил късмета. .. Важно е да  отидем 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 14 минути , Дарчо каза:

Само ние  ли се набутахме и взехме от скъпите 🙂 220 лв двупосочен. След две седмици паднаха на 120 лв, после ги вдигнаха на 700 лв еднопосочен. Но ние искахме за конкретни дати 7- 10 май и явно такъв ни бил късмета. .. Важно е да  отидем 🙂

Значи, живи и здрави ще пътуваме заедно-и ние сме на тези дати! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 16.02.2023 г. в 11:18, Дарчо каза:

Здравейте!

Имам два   въпроса, за които не успях да намеря конкретни отговори 🙂

1. Каква валута е добре да носим за обмяна - долари или евро? Предполагам няма да имат да обменят левове :D, а в България не намерих някъде да обменят драми

2. Как стои въпроса с картовите плащания? Револют приемат ли?

 

 

Инфо от миналата седмица-
1. Арменска валута без проблем се намира по по-заредените/оборотни чейнджове в София.
2. Карти и Револют си вървят без проблем по големите магазини и ресторанти.
Евро и долари може без проблем да се обменят из Ереван- чейнджове има навсякъде из града.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.