Прескочи до съдържание

Опознавателна тема за пътуване в Армения.


Kristian Desev

Препоръчани мнения

преди 13 часа, Kristian Desev каза:

Не знам дали тук има фенове на The Clashers, но днес има качено видео с 50 невероятни факта за Армения. Има доста интересна информация 🙂

https://youtu.be/OG7MEijVXzk

и е пропуснал още поне 50 :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, r_nikolov1 каза:

073908E9-8ED4-4212-9D4F-942E678B9D3A.jpeg

4EAD8E70-92AB-4BF6-8F39-2566E1D6EEBE.png

6FE517C9-65D9-4333-A979-AA88F672CA86.png

На мене никакво съобщение още не са ми пращали, ама и аз не съм им писал.

Бая лоши отзиви им се насъбраха в букинг, не че беше неочаквано 😉

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , master_of_germs каза:

На мене никакво съобщение още не са ми пращали, ама и аз не съм им писал.

Бая лоши отзиви им се насъбраха в букинг, не че беше неочаквано 😉

 

Аз бях писал както на домакина, така и на отдела за обслужване на Booking.

Да, то беше ясно, че има нещо гнило. Та съвета ми към всеки, който направи тази пробна резервация, е да я анулира и да си резервира ново място за настаняване. Ако греша, някой да ме поправи.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Сагата са арменските драми- продължава :) Вчера пак ходих до Тавекс Бургас, този път попаднах на много любезно момче.

Драми /арменски, от другите има :D /  в България почти нямало, аз исках да взема към 200 000 / за 4 човека общо/ , питах може ли да поръчам- момчето провери -няма и няма. Каза, че работило от 3 години в това бюро и арменски драми почти не е виждало. Поговорихме си, посъветвах го да каже на шефовете си да заредят, защото ще има голямо търсене заради полетите. След Великден ще звъня да питам дали не са заредили. Иначе ме посъветва да вземем долари, ако не заредят драми  - курса в Армения бил най-изгоден. ....

Та така - ако някой все пак е успял да намери отнякъде драми - да свирка :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 7.04.2023 г. в 21:56, r_nikolov1 каза:

Аз бях писал както на домакина, така и на отдела за обслужване на Booking.

Да, то беше ясно, че има нещо гнило. Та съвета ми към всеки, който направи тази пробна резервация, е да я анулира и да си резервира ново място за настаняване. Ако греша, някой да ме поправи.

Е, то цената, която искат е около 7.50, ако не се лъжа, та пак си е почти безплатно. Въпросът е колко е мизерно?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, eloena каза:

Е, то цената, която искат е около 7.50, ако не се лъжа, та пак си е почти безплатно. Въпросът е колко е мизерно?

15000 AMD искаха, а не 1500 AMD, както от съпорта са отговорили. Но според мен това е цена на нощувка, защото при опит да направя нова резервация, ми излиза тотал 207 лева за трите нощувки. Предвид липсата на информация за настаняването и последното написано ревю (заради което и спадна толкова много оценката им в Booking), анулирахме резервацията и направихме нова за друго място.

620B64B5-D378-43D8-9225-32DCB887A0AD.png

6D1D92FD-062A-4553-AE77-83B6CADB01A5.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Наближи това пътуване най-сетне :good:

 

Чета, че чешмяната вода в Армения става за пиене и в градовете има чешми, така че ни ни трябват филтри и бутилки. Това така ли е според очевидците? 

 

Колко време ни е необходимо за Хор Вирап и сутрин или следобед е по-добре? Мислим да отидем сами, някой опитвал ли е с такси от Ереван? 

 

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 52 минути , Lindt каза:

Наближи това пътуване най-сетне :good:

 

Чета, че чешмяната вода в Армения става за пиене и в градовете има чешми, така че ни ни трябват филтри и бутилки. Това така ли е според очевидците? 

 

Колко време ни е необходимо за Хор Вирап и сутрин или следобед е по-добре? Мислим да отидем сами, някой опитвал ли е с такси от Ереван? 

 

 

 

 

 

За Хор Вирап според мен ще е по-интересно сутринта, когато не са дошли туристите от организираните екскурзии от Ереван. Следобед също ще е добре, може да се хване залез. 
За транспорта има 3 начина - такси от Ереван (по-трудно за организиране, ако не знаеш арменски или руски), такси на Yandex, които са много популярни в Армения (тарифите им са няколко пъти по-евтини от тези на нормалните таксита) или влак на арменските желензици до Ararat и оттам такси до манастира. Това е най-приключенският вариант 😃, за влаковете има сайт.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , r_nikolov1 каза:

Това приложение Yandex не ми изпраща код за потвърждение на българския мобилен номер и съответно не мога да се регистрирам.

Изтрий приложението и пробвай пак след ден-два. Имаше нещо при Яндекс, аз се регистрирах от раз, но моя приятелка пак така пробва няколко пъти докато се получи. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , r_nikolov1 каза:

Това приложение Yandex не ми изпраща код за потвърждение на българския мобилен номер и съответно не мога да се регистрирам.

Яндекса не функционира в България и съответно не се получават СМС с код за регистрация. Трябва ви СИМ карта на страна, в която ще се ползва. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Току що свалих и се регистрирах в Яндекс такси с БГ номер без проблем. Кода дойде след буквално 2 секунди.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 минути , mililia каза:

Яндекса не функционира в България и съответно не се получават СМС с код за регистрация. Трябва ви СИМ карта на страна, в която ще се ползва. 

Докато бях в България се регистрирах, с моя, български номер.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Бързо търсене от Летището в Ереван до Хор Вирап с яндекс такси ми дава най-ентина цена около 6200 драма, което е около 30 лева.

Screenshot_20230420-123416_Yandex Go.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , iMari каза:

Докато бях в България се регистрирах, с моя, български номер.

Не го отричам! 

Преди повече от две години беше невъзможно и така ми бяха казали. 

Виждам, че и @Йосиф Милчов потвърждава казаното от теб. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Kristian Desev каза:

За Хор Вирап според мен ще е по-интересно сутринта, когато не са дошли туристите от организираните екскурзии от Ереван. Следобед също ще е добре, може да се хване залез. 
За транспорта има 3 начина - такси от Ереван (по-трудно за организиране, ако не знаеш арменски или руски), такси на Yandex, които са много популярни в Армения (тарифите им са няколко пъти по-евтини от тези на нормалните таксита) или влак на арменските желензици до Ararat и оттам такси до манастира. Това е най-приключенският вариант 😃, за влаковете има сайт.

Има и маршрутки от Ереван към Арарат, които спират на 1,5 км от манастира.  Обаче този изгрев е много рано 😞 

 

https://absolutearmenia.com/yerevan-to-khor-virap/

 

Залез няма смисъл, слънцето ще е откъм планината. Нещо такова 🙂

 

No description available.

 

image.png.09295bfb7e65c27d82c5026ce79825de.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Lindt каза:

Има и маршрутки от Ереван към Арарат, които спират на 1,5 км от манастира.  Обаче този изгрев е много рано 😞 

 

https://absolutearmenia.com/yerevan-to-khor-virap/

 

Залез няма смисъл, слънцето ще е откъм планината. Нещо такова 🙂

 

No description available.

 

image.png.09295bfb7e65c27d82c5026ce79825de.png

Пиши на @izida, тя ходи с маршрутка до Хор Вирап миналата година.

Връзка към мнение
преди 5 часа, r_nikolov1 каза:

Здравейте! Наближава и нашето пътуване (30.04.2023). Долари или евро да носим от България и къде в Армения да ги обменим? 😊

 

В супермаркетите - не се шегувам - има чейндж бюра и курса там е най-изгоден. Най-скъпо е в банките.

Мисля, че с долари е по-добрия вариант, но пак проверете за последното, не си спомням много добре.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 20.04.2023 г. в 10:29, Lindt каза:

Наближи това пътуване най-сетне :good:

 

Чета, че чешмяната вода в Армения става за пиене и в градовете има чешми, така че ни ни трябват филтри и бутилки. Това така ли е според очевидците? 

 

Колко време ни е необходимо за Хор Вирап и сутрин или следобед е по-добре? Мислим да отидем сами, някой опитвал ли е с такси от Ереван? 

 

 

 

 

 

В Ереван има чешми на всяка крачка, даже зад блоковете, по паркингите, буквално навсякъде. Където и да си, просто се оглеждаш и виждаш минимум 1-2 наоколо. Когато бях там, тъкмо бяха спрели шадравана за зимата, но чешмите работеха.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 19 часа, Ivette каза:

В супермаркетите - не се шегувам - има чейндж бюра и курса там е най-изгоден. Най-скъпо е в банките.

Мисля, че с долари е по-добрия вариант, но пак проверете за последното, не си спомням много добре.

 

Кои супермаркети имат чейндж бюра? Някаква верига ли е? 

Аз говорих с Никар и те ме посъветваха на място да си сменим пари, има чейндж бюра, има и в супермаркетите и работят добре, така че не препоръчват да си губя времето да търся тук пари. 

Щеше ми се да имаме някакви местни пари, за да видим Звартноц веднага след кацане, предполагам с помощта на такси. Доколкото прочетох, след транзитната зона има чейндж с по-нормален курс, но 2,5 % комисионна, не знам това добре ли е, зле ли е. Чудя се дали няма да намерим банкомат там и да ползвам револют. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не мисля, че беше верига. Но беше в центъра на Ереван. Аз си бях взела малко кеш от тук, колкото да мога да премина от гарата до квартирата (пристигнах с влак). После питахме хората на улицата и в първия момент не повярвах на ушите си, но ми посочиха най-близкия магазин и там действително имаше. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , Lindt каза:

 

Кои супермаркети имат чейндж бюра? Някаква верига ли е? 

Аз говорих с Никар и те ме посъветваха на място да си сменим пари, има чейндж бюра, има и в супермаркетите и работят добре, така че не препоръчват да си губя времето да търся тук пари. 

Щеше ми се да имаме някакви местни пари, за да видим Звартноц веднага след кацане, предполагам с помощта на такси. Доколкото прочетох, след транзитната зона има чейндж с по-нормален курс, но 2,5 % комисионна, не знам това добре ли е, зле ли е. Чудя се дали няма да намерим банкомат там и да ползвам револют. 

От Тавекс също ме посъветваха да си взема долари и да ги обменям там, въпреки че от два месеца им мрънкам да вкарат драми, че ще има голямо търсене заради полетите - не вкараха 😄  Имаха някакви 50 000 в цяла България, ама като ги помолих да ми дръпнат към  Бургас - изведнъж се оказа, че няма 😄 И ще си ходим с доларите и Революта - ще обменим малко за такси от летището, ако не ни приемат доларите и после ще обменим в някой магазин

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сводка. На летище София, чакаме да излетим с първия полет до Ереван.

Самолетът е пълен на не повече от 80%. Това по празници... Дано да издържи линията все пак. 

 

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.