Прескочи до съдържание

Опознавателна тема за пътуване в Армения.


Kristian Desev

Препоръчани мнения

преди 14 минути , r_nikolov1 каза:

Ами хората са го казали: "За тия пари, толкова"... 🤣🤣🤣

 

Писах съобщение с молба за снимка на стаята ни, да видим ще отговорят ли.

За колко човека е резервацията?Може ли после да качиш тук снимката(ако пратят)?

преди 3 часа, iMari каза:

Хмм, точно там бях. Не съм купувала драми, само попитах. Момчето беше стажант - или се е объркал или благодарение на теб вече са заредили. 🙂

 

На кое гише?Аз питах на второ!

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Росен Василев

В събота обмених на курс 0.00489лв. за драм в Никар на бул. „Витоша“ 36, София. Нямаха и те много налични. Споменах им да очакват доста желаещи за покупка на валута заради полетите 🙂
 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 27.03.2023 г. в 14:15, crazyhorse каза:

Ами, да-аз даже направих резервация, но за други дати! 

Е взел си ми датите 🙂 Нали на 7 ми летяхме заедно?  😄

Ние сме 4 жени и си взехме едно апартаментче близо до площад Република, за трите нощувки ни излезе по около 80 лв на човек.

Предпочитаме да дадем малко повече пари, ама да ни е комфортно и да не рискуваме да сме в някоя кочина в някое гето 🙂

Връзка към мнение
На 28.03.2023 г. в 8:28, Росен Василев каза:

В събота обмених на курс 0.00489лв. за драм в Никар на бул. „Витоша“ 36, София. Нямаха и те много налични. Споменах им да очакват доста желаещи за покупка на валута заради полетите 🙂
 

След Великден ще отида до някое бюро на  Тавекс в Бургас за да поръчам и аз

Връзка към мнение
преди 35 минути , Дарчо каза:

Е взел си ми датите 🙂 Нали на 7 ми летяхме заедно?  😄

Ние сме 4 жени и си взехме едно апартаментче близо до площад Република, за трите нощувки ни излезе по около 80 лв на човек.

Предпочитаме да дадем малко повече пари, ама да ни е комфортно и да не рискуваме да сме в някоя кочина в някое гето 🙂

Да, заедно летим на 7-ми!

Редактирано от crazyhorse
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

https://www.airalo.com/armenia-esim

от тук може да закупите карта за интернет за Армения, не е за разговори, а само за мобилен интернет

Активира се само чрез приложение в телефона, няма физическа.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Как най-лесно можем да стигнем до Тбилиси? Влакът е нощен, уж през ден, пътува 10 часа, но нещо не ми зарежда английски сайтът и не съм сигурна, че въобще работи в момента и на каква цена.

https://www.railway.am/

 

Има ли маршрутки, някой пътувал ли е така? 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Как най-лесно можем да стигнем до Тбилиси? Влакът е нощен, уж през ден, пътува 10 часа, но нещо не ми зарежда английски сайтът и не съм сигурна, че въобще работи в момента и на каква цена.

https://www.railway.am/

 

Има ли маршрутки, някой пътувал ли е така? 

Да, има маршрутки,  виждала съм, но мяма личен опит... ние бяхме група, с нает транспорт за целия престой в Армения, чак до Тбилиси, където минахме на обществен транспорт/мрашрутки.

 

преди 8 минути , Lindt каза:

Как най-лесно можем да стигнем до Тбилиси? Влакът е нощен, уж през ден, пътува 10 часа, но нещо не ми зарежда английски сайтът и не съм сигурна, че въобще работи в момента и на каква цена.

https://www.railway.am/

 

Има ли маршрутки, някой пътувал ли е така? 

Провери тези: https://hayreniqtour.ru/автобус-ереван-тбилиси

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз пътувах с нощния влак. Наистина е през ден. Редува посоките на четна и нечетна дата. Вагоните са чисто нови. Условията са отлични - запечатани в плик чисти чаршафи и хавлии и стюардеси във вагона. Има безплатно чай, кафе. Дават ти допълнително одеала, ако искаш. Билети си купих по-рано в деня на пътуването на касата на гарата. Сайта им за онлайн покупка не работеше. Не помня цена, не беше съвсем евтино, но емоцията и условията си струват. Има 3 класи - първа, втора и плацкарт. Първа класа, мисля че беше по две легла в купе, втора - по четири легла, а плацкарта е като общо спално целия вагон. Имайте предвид, че не се спазва разделение по пол. Каквото ти се падне. Аз пътувах с една двойка руснаци и един арменец, който никога не беше виждал българка. Запознахме се с хората и си говорихме до много късно. Сприятелихме се. Беше едно от най-страхотните ми преживявания. На границата полицаите много се зарадваха, като видяха, че съм българка. Като цяло имат много яко отношение към нас. Това пътуване беше преди 5 месеца.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Зарежда на руски. Не че и аз много се справям с този език, но колкото за купуване на билети става..

image.png.98b061bafa476b75db619af65ce6a6a1.png

От Ереван до Тбилиси явно пътува на четни дати, а в обратната посока на нечетни, защото в сайта на грузинците ми дава това:

image.png.53726d0bde2abe2402dc78aa530fdba6.png

Но пък при тях не излиза опция за купуване на билети онлайн, конкретно за този влак.

🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 21 минути , iMari каза:

Но пък при тях не излиза опция за купуване на билети онлайн, конкретно за този влак.

За международния влак между Армения и Грузия не може да се купуват билети онлайн само на място в съответната гара. Така поне ни обясниха местните преди 4 години.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Между другото, силно препоръчвам free walking tour in Yerevan: 4 Republic Square, Yerevan 0001, Армения. На гугъл мапс е отбелязано, така го открих. Не знам дали всеки път е един и същ гида, но човека, който водеше тура беше невероятен. Изключително много информация, поднесена по забавен и интересен начин от начетен и ерудиран професионалист. Не ми доскуча за секунда, а турът беше над 3 часа. На английски.

  • Харесвам 17
Връзка към мнение
преди 13 часа, Lindt каза:

Как най-лесно можем да стигнем до Тбилиси? Влакът е нощен, уж през ден, пътува 10 часа, но нещо не ми зарежда английски сайтът и не съм сигурна, че въобще работи в момента и на каква цена.

https://www.railway.am/

 

Има ли маршрутки, някой пътувал ли е така? 

Охо, мога да ти разкажа с подробности преживяването нощен влак от Тбилиси до Ереван, че и снимки можеш да потърсиш...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , Duke каза:

Охо, мога да ти разкажа с подробности преживяването нощен влак от Тбилиси до Ереван, че и снимки можеш да потърсиш...

Разказвай 😉 Колебая се дали да се подложим на 2 такива прехода, вместо да си потърсим разумни занимания в Армения като лежане на поляна и пиене на коняк с гледка към манастир 8 дни... 

  • Смея се 3
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

От Ереван може да се наеме и кола с шофьор до Тбилиси от добре познатият вече сайт - https://gotrip.ge/. Като цената е около 155 USD. 

Не е евтино, но ако се наеме ат 3 или 4 човека 1 кола, не е чак толкова зле като цена.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , Йосиф Милчов каза:

От Ереван може да се наеме и кола с шофьор до Тбилиси от добре познатият вече сайт - https://gotrip.ge/. Като цената е около 155 USD. 

Не е евтино, но ако се наеме ат 3 или 4 човека 1 кола, не е чак толкова зле като цена.

При двама обаче е по-добре да летиш. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
В момента, Lindt каза:

Разказвай 😉 Колебая се дали е умно да се подложим на 2 такива прехода, вместо да си потърсим разумни занимания в Армения като лежане на поляна и пиене на коняк с гледка към манастир 8 дни... 

Направете го само в едната посока, по възможност от Тбилиси до Ереван, защото влакът пристига в арменската столица рано сутрин. Последният половин час от пътуването е покрай Арарат с бонус невероятен изгрев към планината. В другата посока ползвайте такси. Ние отидохме на автогарата в Ереван и веднага намерихме такси за съвсем прилична цена. Пътят минава покрай езерото Севан и размирните територии и определено е интересно. Относно нощният влак. Аз държах на това изживяване защото се пътува с класически спален вагон на влак от съветско време. Бяхме взели най-скъпите билети и пътувахме самостоятелно в купе за двама. Билети само на гарата в деня на пътуване, няма вариант за предварителна поръчка. За лелката-шафнер мога да напиша сценарий за филм, няма такова шоу.............говореше само руски и арменски и непрекъснато овикваше пътниците. Към нас се държа възпитано до момента, в който рано сутринта не ме завари до ходя до тоалетната по гащи. Тогава направо полудя от гледката... Смяхме се много. Имай предвид, че практически във влака не можеш да спиш, защото релсовия път е в ужасяващо състояние и вагона непрекъснато се клати. На границата е забавно, защото проверките са няколко от двете страни - полиция, гранични, митничари и т.н... 

  • Харесвам 3
  • Смея се 7
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 7 минути , Lindt каза:

При двама обаче е по-добре да летиш. 

При един или двама да или летиш или се впускаш в приключение с маршрутка, влак.

По спомен поне от Тбилиси, имаше марщрутки за Ереван на всеки час почти.

@Duke все едно описа едно към едно, нощният влак от Тбилиси до Зугдиди, който ние ползвахме. Същите вагони, същата отношение на шаферката. Буквално едно към едно.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Мисля, че този сайт би помогнал на някой за организацията на забележителности в Армения, ако не наема кола под наем.

http://excursions-armenia.ru/

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

При един или двама да или летиш или се впускаш в приключение с маршрутка, влак.

По спомен поне от Тбилиси, имаше марщрутки за Ереван на всеки час почти.

@Duke все едно описа едно към едно, нощният влак от Тбилиси до Зугдиди, който ние ползвахме. Същите вагони, същата отношение на шаферката. Буквално едно към едно.

Ако влакът е приключение, маршрутка от Тбилиси - приключението е двойно. Взех местна маршрутка от Тбилиси до Кутаиси, не тези за трансфер на туристи. Тръгва само след като се напълни, шофирането, като адреналин, се конкурираше със сафарито в Дубайската пустиня, "Интересна" музика и филми, доста силно, че да не заспиш случайно. Спира в нищото до крайпътен ресторант за  повече от час, казва "Ще ядеш!", има избор от едно блюдо с половин хляб на човек. Ха ха! Но беше вкусно.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 6 минути , Дани Магелани каза:

Ако влакът е приключение, маршрутка от Тбилиси - приключението е двойно. Взех местна маршрутка от Тбилиси до Кутаиси, не тези за трансфер на туристи. Тръгва само след като се напълни, шофирането, като адреналин, се конкурираше със сафарито в Дубайската пустиня, "Интересна" музика и филми, доста силно, че да не заспиш случайно. Спира в нищото до крайпътен ресторант за  повече от час, казва "Ще ядеш!", има избор от едно блюдо с половин хляб на човек. Ха ха! Но беше вкусно.

Напълно те разбирам. Никога няма да забравя как в 6 часа сутринта в Зугдиди шофьорите на маршрутките започнаха доста сериозен скандал прераснал в бой между тях за клиенти.

Реално всички се бяхме пръснали като хлебарки от влака и всеки в маршрутката за Местия която си беше харесал и нито една не можеше да се напълни и тръгне.  

Това породи боя и скандалите между шофьорите.

  • Смея се 4
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 4 минути , iMari каза:

Този уикенд съм в Грузия. 🙂

Чета ви и се подготвям психически. Пътуването в Албания с обществен транспорт ще се окаже песен. 🤣

Не е чак толкова страшно колкото изглежда. Грузинците са емоционален народ, а и проблема се реши бързо след боя, като ни събраха всички в 3 маршрутки за да могат поне те да тръгнат.

Забавлението е пълно, но и разбираемо когато от това зависи да си нахраниш семейството.

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , iMari каза:

Този уикенд съм в Грузия. 🙂

Чета ви и се подготвям психически. Пътуването в Албания с обществен транспорт ще се окаже песен. 🤣

Не е чак такава драма.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.