Прескочи до съдържание

Опознавателна тема за пътуване в Армения.


Kristian Desev

Препоръчани мнения

преди 12 часа, mitkobiker каза:

Инфо от миналата седмица-
1. Арменска валута без проблем се намира по по-заредените/оборотни чейнджове в София.
2. Карти и Револют си вървят без проблем по големите магазини и ресторанти.
Евро и долари може без проблем да се обменят из Ереван- чейнджове има навсякъде из града.

Благодаря. Ама не сме всички софиянци :)   В Бургас няма в нито един чейндж арменска валута.

 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Дарчо каза:

Благодаря. Ама не сме всички софиянци 🙂   В Бургас няма в нито един чейндж арменска валута.

 

В Галерия Мол има Tavex. Дори и да нямат налични суми от дадена валута, в рамките на 24ч. ще ви я набавят, ако пуснете поръчка. Става и по телефона,може и онлайн. Няма оскъпяване при тази услуга.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , iMari каза:

В Галерия Мол има Tavex. Дори и да нямат налични суми от дадена валута, в рамките на 24ч. ще ви я набавят, ако пуснете поръчка. Става и по телефона,може и онлайн. Няма оскъпяване при тази услуга.

Точно там ходих и ми заявиха - нямаме. Явно служителката не беше си изпила кафето 🙂

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Това е странно. Тавекс Бургас подържат всякакви валути, но може би в активния сезон, когато има много чужденци.

В такъв случай може да пуснеш заявка към Тавекс The Mall в София, ако имате време преди полета да минете от там. Мола е на около 10-15мин.макс. с кола/такси от летището. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , iMari каза:

Това е странно. Тавекс Бургас подържат всякакви валути, но може би в активния сезон, когато има много чужденци.

В такъв случай може да пуснеш заявка към Тавекс The Mall в София, ако имате време преди полета да минете от там. Мола е на около 10-15мин.макс. с кола/такси от летището. 

Благодаря. Ще опитам още веднъж в  Тавекс  Бургас   и ако нямат, ще си взема долари/ евро и ще ги обменя в Армения.  Няма да имам време да обменям в София.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, Дарчо каза:

Благодаря. Ще опитам още веднъж в  Тавекс  Бургас   и ако нямат, ще си взема долари/ евро и ще ги обменя в Армения.  Няма да имам време да обменям в София.

Купи си онлайн от tavex и изобщо не се кахъри. 

Ще платиш такса за доставка 5 лв и някаква такса за наложения платеж, която сайтът ще ти укаже при поръчката. 

Ще ти ги изпратят по Econt. Броиш, плащаш и изчезваш😉

Това лято, така си поръчах 10 000 турски лири и спестих почти 150 лв. само от курса, който ми предлагаха бюрата в Стара Загора.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 20 часа, Radnev каза:

Купи си онлайн от tavex и изобщо не се кахъри. 

Ще платиш такса за доставка 5 лв и някаква такса за наложения платеж, която сайтът ще ти укаже при поръчката. 

Ще ти ги изпратят по Econt. Броиш, плащаш и изчезваш😉

Това лято, така си поръчах 10 000 турски лири и спестих почти 150 лв. само от курса, който ми предлагаха бюрата в Стара Загора.

Проблема, е че въобще не виждам да продават арменски драми. Иначе турски лири и аз съм си поръчвала онлайн

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , crazyhorse каза:

Някой взимал ли е кола под наем в Армения? Препоръки за фирма? 

През 2014 (леле, колко време мина от тогава...) наехме кола от тази фирма https://www.caravan.am/

Сайтът им сякаш не е мръднал за 9 години, но дано всичко да им е наред. Тогава бяха напълно нормална фирма за турове и коли под наем. Даваха под наем и бисквитка за интернет, която беше доста добра. Върнахме колата доста мръсна, нищо не казаха. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 1 час, Венелин каза:

През 2014 (леле, колко време мина от тогава...) наехме кола от тази фирма https://www.caravan.am/

Сайтът им сякаш не е мръднал за 9 години, но дано всичко да им е наред. Тогава бяха напълно нормална фирма за турове и коли под наем. Даваха под наем и бисквитка за интернет, която беше доста добра. Върнахме колата доста мръсна, нищо не казаха. 

Благодаря! 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Венелин каза:

През 2014 (леле, колко време мина от тогава...) наехме кола от тази фирма https://www.caravan.am/

Сайтът им сякаш не е мръднал за 9 години, но дано всичко да им е наред. Тогава бяха напълно нормална фирма за турове и коли под наем. Даваха под наем и бисквитка за интернет, която беше доста добра. Върнахме колата доста мръсна, нищо не казаха. 

Нива  или Рено - на една цена са 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, по повод Азербдайджан, котй омислех да посеят, заедно с Армения и Грузия - днес получих отговор от посолството ни там, че категорично до Май месец поне няма да може да се влиза в страната освен по въздух и задължително с пълна ваксинация за ковид. Все още билетите са по 70 - 100 лв в посока до Армения и ако изберете за седмица, може спокойно да разделите почивката на 3 - 4 дни в Грузия и толквоа в Аремния. Може да се лети от Грузия за Азербайджан, но най-евтините билети са 240 лв двупосочен и с много малко възможни дни /5 -6  полета за месеца/. 

Има молба - може ли да някой да сподели ако се наеме такси до дадено място на применро 30 км - то те оставя там и после се орпавяш сам с връщането или на договорки може да те изчака? Говорим за разумни цени :) Пътувам сама и наемане на кола не е опция, защото цената е обикновено за пълна кола - 3 пътника. Дали ако не запазя предварително ще успея още първия ден в Армения например да си намеря екскурзия? Но и съм с ограничено време и не мога да губя цял ден в търсене на офиси на агенции за пътувания :) Ако споделите и някоя агенция за трипчета еднодневни или само за шатъли до дадени дестинации ако има такива... Благодаря :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 16.03.2023 г. в 20:41, Yana Kastelieva каза:

Но и съм с ограничено време и не мога да губя цял ден в търсене на офиси на агенции за пътувания 🙂 Ако споделите и някоя агенция за трипчета еднодневни или само за шатъли до дадени дестинации ако има такива... Благодаря 🙂

В центъра на площад Република седят поне десетина бусчета с плакати с всички дестинации/еднодневни екскурзии. За 5 мин там ще си намерите екскурзия по вкус и джоб. Повечето екскурзии тръгват между 8 и 11 сутринта.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 3
Връзка към мнение

Да споделя за Армения. Пътувахме две жени през април 2022 г. Имахме само резервиран хотел. За екскурзии видяхме на площад Република колите, които предлагат еднодневни трипчета. Видяха ни се малко полукриминални индивиди. Никой не ти гарантира, че с този Мерцедес, който виждаш, ще те возят. Нито, че няма да ни изнудват за повече пари за да ни върнат в Ереван. В крайна сметка от рецепцията на хотела ни уредиха екскурзията на същата цена. Доволни бяхме. 

И 2023 г. пътувахме до Азербайджан. Взехме визи, имаме ваксинации. Всичко точно. Кацаме в Баку и паспортният контрол се спече като видя арменските печати. Викна началството. Били сте в Армения?- Да. С каква цел? - Туризъм - отговарям нехайно. Снимаха ни арменските печати и ни пуснаха, защото изглеждаме като незабележими лелки. Не зная дали биха ни пуснали, ако бяхме 30-годишни "батки".

  • Харесвам 8
  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 16.03.2023 г. в 11:04, Дарчо каза:

Проблема, е че въобще не виждам да продават арменски драми. Иначе турски лири и аз съм си поръчвала онлайн

Днес минах през офис на Тавекс в София и проверих, продават драми на курс 0,0051лв за драм.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , iMari каза:

Днес минах през офис на Тавекс в София и проверих, продават драми на курс 0,0051лв за драм.

Имаха ли налични и в кой Тавекс? Аз бях в Сердика център и ми казаха, че нямат налични и нямат поръчка! Поискаха ми име и телефонен номер, за да ми се обадят ако някой клиент отиде и им продаде... 

Редактирано от crazyhorse
Допълнение
Връзка към мнение
преди 5 минути , crazyhorse каза:

Имаха ли налични и в кой Тавекс? Аз бях в Сердика център и ми казаха, че нямат налични и нямат поръчка! Поискаха ми име и телефонен номер, за да ми се обадят ако някой клиент отиде и им продаде... 

Хмм, точно там бях. Не съм купувала драми, само попитах. Момчето беше стажант - или се е объркал или благодарение на теб вече са заредили. 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , master_of_germs каза:

Не е реална.... аз резервирах три нощувки за 0,21 лв. 😄

 

И на мен така ми излезе след това 😀

Сградата и отвън си я бива: 

Screenshot_20230327-144212.png.f7fb6fdff870fa53e9f38af457f7baa5.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 46 минути , r_nikolov1 каза:

Уоу! 😱

Резервирахме и ние, дано всичко е наред… 😀

Благодарим за полезната информация! ✈️

7E4F37CA-C074-4F0A-9D4F-A2E039450B0D.png

Накрая да не ни настанят в една и съща стая 😉

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 36 минути , master_of_germs каза:

Накрая да не ни настанят в една и съща стая 😉

Ами хората са го казали: "За тия пари, толкова"... 🤣🤣🤣

 

Писах съобщение с молба за снимка на стаята ни, да видим ще отговорят ли.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.