Прескочи до съдържание

Опознавателна тема за пътуване в Армения.


Kristian Desev

Препоръчани мнения

преди 19 часа, era123 каза:

На летището в Ереван има ли банкомати?

Има банкомати и чейндж бюро, едно до друго са. Намират се точно преди паспортна проверка и курса е много добър. За банкомата говоря за револют, другите не ги знам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
8 minutes ago, boogy83 said:

Има банкомати и чейндж бюро, едно до друго са. Намират се точно преди паспортна проверка и курса е много добър. За банкомата говоря за револют, другите не ги знам.

Мерси. Има ли такса за теглене от банката, чийто е банкомата. За револют е ясно, че няма (до лимита за кеш).

Връзка към коментар
преди 7 часа, kakadu каза:

1. С малко дете по-добре си спестете бутаницата в маршрутката от летището. Пълни се буквално догоре и в тея жеги едва ли ще е приятно.

 

В моя случай, аз бях единственият човек в маршрутката на тръгване от летището. Тя започна да се пълни по пътя. Но правостоящи не е имало. Говоря за вторник към 16 ч. Не знам как е след съботния полет. 10 минути преди да тръгне влязох и така и никой не се качи до часа на тръгване. 300 драма, даже връща ресто шофьорът. Билет или касова бележка на мен не ми е дал, може по принцип да дава. На връщане от центъра... полупразна маршрутка, напълни се по пътя, но без правостоящи. Пробвайте Yandex, като поръчате ,предварително си виждате цената и ако ви устройва, кликвате за потвърждение.

Връзка към коментар
преди 3 часа, era123 каза:

Мерси. Има ли такса за теглене от банката, чийто е банкомата. За револют е ясно, че няма (до лимита за кеш).

Аз теглих с карта на Револют и няма такса, освен тази за превалутиране за почивните дни, ама тя си е ясна.

Връзка към коментар
На 14.07.2023 г. в 15:59, Пътувко каза:

Здравейте, през август ни предстои фамилно пътуване, с две деца на около 5 г. и 6 месечен бебок 🙂 . За 4 дена ще сме. 

Имам няколко конкретни въпроса, подчертавам основното е комфорт за децата.

1. От хотела ми предлагат трансфер от летището за 15 $, как ви се струва. Друг вариант е с такси, според мен няма да спестим повече от 10 лева. 

2. Реалистично най-много да направим една екскурзия извън Ереван. Струва ми се, че езерото Севан е добър избор, или Гарни, защото са най-близко. Какво мислите?

3. Някой ходил ли е в зоологическата градина, ако може да сподели впечатления.

4. Купувате си СИМ карта, аз имам Sygic и ще си сваля офлайн карта за Армения. За друго мога да ползвам WiFi, или ще ми е полезно и за нещо друго? Тук си е ясно личен избор, но все пак.

Благодаря предварително! 

 

Благодаря на всички отговорили, ще помисля кое е най-разумно. От хотела паралелно ни предложиха екскурзия до Севан за около 130 лв., но нито знам продължителност, нито дали ще трябва да бъдем с други хора. Искам да е удобно за децата, иначе ще е сложно. А че има по-евтини варианти е ясно, ще се преценява. 🙂

Връзка към коментар

Нещата, които се предлагат от хотелите, винаги са на много по-високи цени от реалните. Както летищните трансфери, така и вътрешните екскурзии.

Пробвайте с Hyur, ако сте общо четирима (двама възрастни и две деца) можете с кола с шофьор, без останали пътници, които са непознати за вас. Тоест вие казвате на шофьора кога да спре и колко да чака, имате пълна свобода 

https://hyurservice.com/en/private-tours-armenia?f[price][min]=10000&f[price][max]=205000&f[sorting]=&currency=AMD&number-of-people=3&guide_language=0&resetPrice=true

 

Тук си избирате някоя от вътрешните екскурзии, които включват Sevan lake и си виждате цената. Плаща се онлайн предварително. Ние ползвахме точно тази фирма и сме супер доволни.  Като спрете някъде, дали ще се бавите 15 минути или 2 часа, си е ваше решение. Същото важи и за спирания за WC или хранене, то си е според вашите желания, шофьорът кара и мълчи. Има бутилки със студена вода за всички, пуснал е климатика, тоест... то е според вашето желание. Ние останахме доволни. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 17.07.2023 г. в 12:43, Hakkâri Spor каза:

Нещата, които се предлагат от хотелите, винаги са на много по-високи цени от реалните. Както летищните трансфери, така и вътрешните екскурзии.

Пробвайте с Hyur, ако сте общо четирима (двама възрастни и две деца) можете с кола с шофьор, без останали пътници, които са непознати за вас. Тоест вие казвате на шофьора кога да спре и колко да чака, имате пълна свобода 

https://hyurservice.com/en/private-tours-armenia?f[price][min]=10000&f[price][max]=205000&f[sorting]=&currency=AMD&number-of-people=3&guide_language=0&resetPrice=true

 

Тук си избирате някоя от вътрешните екскурзии, които включват Sevan lake и си виждате цената. Плаща се онлайн предварително. Ние ползвахме точно тази фирма и сме супер доволни.  Като спрете някъде, дали ще се бавите 15 минути или 2 часа, си е ваше решение. Същото важи и за спирания за WC или хранене, то си е според вашите желания, шофьорът кара и мълчи. Има бутилки със студена вода за всички, пуснал е климатика, тоест... то е според вашето желание. Ние останахме доволни. 

Благодаря, запознах се с информацията за фирмата. Знам, че обикновено е по-скъпо от хотелите, но засичайки с цената на фирмата и е абсолютно идентична. Вече зависи дали предложението на хотела е да сме само ние, или цяла група, това може да промени нещата в друга посока. Ще го решим дотогава.  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , Пътувко каза:

Благодаря, запознах се с информацията за фирмата. Знам, че обикновено е по-скъпо от хотелите, но засичайки с цената на фирмата и е абсолютно идентична. Вече зависи дали предложението на хотела е да сме само ние, или цяла група, това може да промени нещата в друга посока. Ще го решим дотогава.  

Най-вероятно ще сте в минибус с още няколко души, които ще ги събират от други хотели.  Но не пречи да питате. Когато сте само вашето семейство, не си съобразявате спирките и престоите с други и това е удобството на индивидуалните турове (шофьор +2, 3, 4 души).

 

После пишете как са минали преживелиците 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Искам да помоля накой да сподели актуални впечатления от нощния влак Ереван-Батуми (мисля да го ползвам до Тбилиси).  От това, което прочетох е през ден (единия денв едната посока, другия в обратната) и е малко над 10 часа. Все пак , ако е удобно някой да даде малко инфо за актуалната цена, състояние на спалноя вагон и начина за резервация. 

 

Благодаря предварително

Връзка към коментар
6 hours ago, Tesh said:

Здравейте,

Искам да помоля накой да сподели актуални впечатления от нощния влак Ереван-Батуми (мисля да го ползвам до Тбилиси).  От това, което прочетох е през ден (единия денв едната посока, другия в обратната) и е малко над 10 часа. Все пак , ако е удобно някой да даде малко инфо за актуалната цена, състояние на спалноя вагон и начина за резервация. 

 

Благодаря предварително

Писах назад за тоя влак. Много скъп, тръгва след обед, а не в 21ч. 

Преди да го направят до Батуми, имаше малък смисъл за да си спестиш един хотел. 

При тия часове и цени по-добре мини бус за 20 евро и 6ч. Днес го направихме, нула проблеми. Освен ако влака не ти е фетиш. На мен ми е, ама пак ме отказа. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Oshko каза:

Кок точно се казва този Yandex за таксита? Излизат ми много приложения с това име и никое не ми изглежда правилното. За AppStore.

Май е блокиран за България в момента...

Връзка към коментар

Няма как да работи в България. Аз съм го инсталирал в Узбекистан и си работеше идеално. Като се върнах в България не работеше. Като отидох в Армения пак си работеше. С Uber същата работа.   Тук само си го инсталирайте без да правите нищо повече. Вече на място ще си попълните данните, да имате профил.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, магеланци!

Прочетох темата и имам няколко въпроса, на които се надявам тук да получа отговор 🙂

Дъщеря ми е финалист на един престижен конкурс по изобразително изкуство. Награждаването ще бъде на 8 ноември в Ереван. До няколко дни трябва да върнем отговор на организатора дали ще присъстваме ( наградите се получават само на място- няма опция за изпращане). За съжаление единственото, което е предвидил организаторът е самата церемония по награждаване, която предполагам ще трае няколко часа и през останалото време трябва да се оправяме сами.

И започвам с въпросите:

Ако ходим се очертава да сме само двете- тя е на 13 години и общо взето се притеснявам дали е удачно да пътуваме сами до тази дестинация?

Самолетните билети и хотели за този период съм ги проучила, но нямам представа колко пари ще ми трябват за 4 дни там и изобщо не мога да направя бюджет.

Дали можем да видим нещо интересно през ноември?

С каква валута да се подготвим?

Не говорим руски- дали ще се разберем на английски?

И всякакви други съвети и предложения 🙂

Благодаря!

 

Връзка към коментар
преди 15 минути , CvetyPet каза:

Здравейте, магеланци!

Прочетох темата и имам няколко въпроса, на които се надявам тук да получа отговор 🙂

Дъщеря ми е финалист на един престижен конкурс по изобразително изкуство. Награждаването ще бъде на 8 ноември в Ереван. До няколко дни трябва да върнем отговор на организатора дали ще присъстваме ( наградите се получават само на място- няма опция за изпращане). За съжаление единственото, което е предвидил организаторът е самата церемония по награждаване, която предполагам ще трае няколко часа и през останалото време трябва да се оправяме сами.

И започвам с въпросите:

Ако ходим се очертава да сме само двете- тя е на 13 години и общо взето се притеснявам дали е удачно да пътуваме сами до тази дестинация?

Самолетните билети и хотели за този период съм ги проучила, но нямам представа колко пари ще ми трябват за 4 дни там и изобщо не мога да направя бюджет.

Дали можем да видим нещо интересно през ноември?

С каква валута да се подготвим?

Не говорим руски- дали ще се разберем на английски?

И всякакви други съвети и предложения 🙂

Благодаря!

 

Абсолютно спокойна е дестинацията, няма никакъв повод за притеснение, че сте сами жени. 

Има приложения, през които можете да си поръчате такси и да платите онлайн без да се налага да говорите руски (yandex например), има организирани турове на английски- по-горе в темата е коментирана фирма, която си има и английска версия на сайта, но и на място може да си организирате.

Какво ще е подходящо да видите през ноември ще зависи от времето, проверете прогнозата, но и само в Ереван да стоите, струва си да си получи детето наградата. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@CvetyPet Ереван си е съвсем нормален град, не трябва да те притеснява, че ще се разхождаш "сама с 13 годишно момиче" до толкова, до колкото това не ти минава през ум като повод за притеснение и в който и да е голям град в България.

 

За това колко пари ще ви трябват - зависи как планирате храненето и развлеченията. Виж как са цените на този линк https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Bulgaria&city1=Sofia&country2=Armenia&city2=Yerevan

За местни пари и обменни бюра - в темата са писали

На английски - ще се разберете

Ноември - със сигурност ще има тур.агенции, които и през ноември ще правят екскурзии до популярните туристически места, тези примерно са голяма местна агенция,  имат дневни екскурзии: https://hyurservice.com/en. Ако не ви се излиза от Ереван по ред причини, в града има доста галерийки и музеи, в които да уплътните няколко дни.

 

Местна сим карта за моб.телефон и нет - също са писали в темата. Моят съвет е предвид случая ви да обмислиш да си купите с повече МБ, особено ако искате да стриймнете за роднините в БГ, които да са съпричастни към церемонията. Впечатленията ми за подобни събития е по-добре интернет да има много, отколкото да не стигне. 🙂 + не ти познавам детето и неговите мобилни навици, но повечето 13 годишни ползват приложения с много видео, изображения и изобщо - съдържание, което консумира много МБ.

 

Купувай билетите, ще ви е супер! 🙂

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Здравейте, и аз се наредих с билети до Ереван (23 септември - 1 октомври) и сега мъдря как да ги разпределя тези 8 дни и половина, които ще имаме. Планът е повечето от времето да прекараме в Грузия, като акцентът са планините и природата. Знам, че тези дни не са достатъчни да се види всичко, но все пак мисля, че стигат да придобием представа за двете държави. Най-голямата ми мечта в района е Горна Сванетия и на нея съм отделил цели три дни. Това, което измислих обаче, някак си не ми се струва оптимално и имам нужда от съвети. Подчертавам, че планът е съобразен с нощния влак Ереван-Тбилиси (който до края на септември е удобен само в посока Тбилиси-Ереван) и полетите Тбилиси-Местия (които са всеки ден без събота). Освен това най-вероятно ще ми трябва и план Б за дните понеделник-четвъртък, ако полетите до Местия бъдат отменени.

 

23 септември (събота) 

12:10 – 16:00 Полет София - Ереван 

Вечерта разходка из центъра и вечеря в “Кавказская пленница” 

 

24 септември (неделя) 

07:00 – 12:30 Бусче Ереван - Тбилиси 

Следобед разглеждане на Тбилиси 

 

25 септември (понеделник) 

Сутринта полет до Местия 

Нощувка 

 

26 септември (вторник) 

Местия - Ушгули  

Нощувка 

 

27 септември (сряда) 

Ушгули-Местия 

Нощувка 

 

28 септември (четвъртък) 

Сутринта полет до Тбилиси 

Доразглеждане на града  

Нощувка 

 

29 септември (петък) 

Еднодневен тур до Казбеки 

Вечерта 22:35 влак до Ереван 

 

30 септември (събота) 

Ереван 

Нощувка 

 

1 октомври (неделя) 

Еднодневен тур Geghard Monastery, Khor Virap, евентуално и Noravank Monastery 

Вечерта 22:50 полет до София 

 

Ще се радвам на всякакви идеи и съвети. Благодаря предварително!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Suunto, хубава програма, дано всичко с полетите е наред, за да можеш да видиш Сванетия. За 30ти аз бих направил Ереван + езерото Севан с манастира, което много си заслужава, и е емблема на Армения. Ходи се с маршрутка и няма нужда от организиран тур, може да се направи самостоятелно. Вариантите са с маршрутка до града Севан и оттам с Яндекс, може и цялото пътуване да е с Яндекс. За тура последния ден провери дали го има за деня, на точно определени дни са различните турове. Около Тбилиси виж дали Мцхета ти представлява интерес. За Тбилиси времето е супер. Натоварена програма, но ще видите най-доброто 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Suunto каза:

23 септември (събота) 

12:10 – 16:00 Полет София - Ереван 

Вечерта разходка из центъра и вечеря в “Кавказская пленница” 

 

 

За "Кавказкая пленница" ти трябва резервация, особено ако е през уикенда. Два пъти пробвах вечер и двата пъти греда. Накрая отидох през деня в по-далечния ресторант на ул. "Саят Нова". Добър избор е.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой ползвал ли е тази карта - https://yerevancard.com/en/buy-yerevan-card. За 120 часа е малко над 100 лева и включва транспорт от и до летището (в чата ми казаха, че с мен могат да пътува и семейството ми), сим карта, безплатен транспорт в града, музеи, зоолигическа и ботаническа градина и други. Дават и някаква книжка - https://www.calameo.com/read/005231365ee23a6a5af23. За 72 часа е дори по-евтино.  

Връзка към коментар

Аз съм я ползвала преди 3 г. и тогава ми свърши отлична работа. Имаше включени и екскурзии, от които можеш да избереш 1 безплатно (в моя случай до Гарни с демонстрация по правене на лаваш). Художествената галерия с огромната колекция от картини на Айвазовски също много заслужава посещение. Преценете какво искате да видите и колко време ще ви отнеме, за да сметнете дали ви е изгодно да я купите, или не. Помогнаха ми и с активирането на SIM картата. Трансферът го ползвах навръщане към летището. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.