Прескочи до съдържание

Опознавателна тема за пътуване в Армения.


Kristian Desev

Препоръчани мнения

преди 12 часа, zhivko7 каза:

За съжаление днес нямаше светлинно шоу, предполагам, заради протестите. Иначе самите протести, поне засега, изглеждат доста мирни и тихи, почти не се чуват скандирания. Просто има събрани доста хора на площада и тук-там някоя улица в централната част е отцепена от полицията. Ще видим утре как ще е на националния им празник.

Дядката с знамето на Арцах там ли ? Каза ми , че седи всеки ден по 20 часа на площада и ще продължава да седи, докато премиера им не си подаде оставката. Не го харесват арменците този премиер - продажен бил, дал земя на Азърбайджан и т.н .

Връзка към мнение

По-напред в темата виждам да се пише, че карти се приемат почти навсякъде за плащане. Това означава, че и Револют върви по хотели и заведения, нали така?

Връзка към мнение

Почти навсякъде. Аз попаднах на няколко места, където не приемаха. И то точно в центъра, на т.нар. "вернысаж", в магазинче за сувенири, накупих магнити и разни сувенирчета, пробвах да платя с карта, казаха: само кеш. На повечето места има ПОС.

Връзка към мнение
преди 22 минути , Hakkâri Spor каза:

Почти навсякъде. Аз попаднах на няколко места, където не приемаха. И то точно в центъра, на т.нар. "вернысаж", в магазинче за сувенири, накупих магнити и разни сувенирчета, пробвах да платя с карта, казаха: само кеш. На повечето места има ПОС.

Аз питам специално за Револют, ненавсякъде, където има ПОС-терминал, приемат Револют. Например, в самолетите на Wizzair.😂

Връзка към мнение

Привет, Магеланци!

Видях, че сред вас има хора, които планираха пътуване до Ереван през изминалите седмици и ми се иска ако някой от тях види това, да каже как е ситуацията в момента там. Четох за пренасочените полети, както и че през последните 2-3 дни са се изпълнявали нормално, но ми се иска някой от първа ръка да каже как е в града.

Ако пък някой има познати там и има достоверна информация, също ще ми бъде полезно. Не ми се иска пътуването да пропада, така че се надявам на позитивни новини от някого.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди няколко часа се прибрах от Армения. Има мирни протести в Ереван, но ситуацията е нормална. Към този момент не виждам пречка да се пътува в страната. Все пак, няма как да предположа какво ще бъде положението след две седмици например.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Мои познати, при това с децата си, летяха точно в деня, когато бяха военните действия. Кацнаха в Грузия и с автобуси ги извозиха до Ереван. Сега си обикалят по план.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И ние се прибрахме миналата нощ след една седмица в Армения. Полетът на Уиз имаше леко закъснение, натрупано през деня от предишните полети на същия самолет (чакахме го да кацне от Дортумунд).

В Ереван е спокойно. От време на време из града вървяха скандиращи групички хора с плакати. Вечер на площад Република се събират протестиращи и затварят кръстовищата наоколо. Не сме имали никакви проблеми, макар че обикаляхме в района вечер. Случваше се да ни заговарят хора от протестиращите и да ни обясняват каква е ситуацията и защо протестират.

В петък ходихме с кола до Татев и спахме в Горис. Това е най-близкият град до т.нар. Лачински коридор, свързващ Армения и Нагорно-Карабахската република. В Горис имаше доста военни както арменски, така и руски миротворци, което е нормално предвид местоположението. Но животът в града си върви нормално.

Така че от това, което ние видяхме, към момента няма причина да се отлага пътуване до Армения.

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , Assya каза:

коридор, свързващ Армения и Нагорно-Карабахската република

 

Въпросният коридор свърза Армения с областта Карабах в Азербайджан (а самата област не опира до границата, леко навътре в Азербайджан се влиза). Иначе  реално няма такава република (освен само в арменските глави). Международно призната държава с такова име няма.  

 

А езерото Севан видяхте ли? Много хубави гледки са. Има много красива природа в цялата страна. В целия Кавказ е голяма красота. Дано догодина я има още тази линия и да има интерес. В момента масово се ползва от руснаци, които летят от/до Европа през Ереван.

Връзка към мнение
2 hours ago, Hakkâri Spor said:

Въпросният коридор свърза Армения с областта Карабах в Азербайджан (а самата област не опира до границата, леко навътре в Азербайджан се влиза). Иначе  реално няма такава република (освен само в арменските глави). Международно призната държава с такова име няма.  

Републиката не е официално призната, но е обявена от арменското население на областта и точно там е конфликтът, затова го написах ✌️

 

Да, природата им е много красива и разнообразна. Обиколихме доста - бяхме взели кола за 6 дни. Ходихме и до Севан, но най-много ни хареса Арагац - определено препоръчвам за планинарите.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Някой може ли да сподели, Нораванк има ли работно време? Късно ли би било да сме там около 16:00?

Въпросът е в какъв ред да напрвим Нораванк и Татев, в един ден, с тръгване сутринта от и връщане вечерта в Ереван.....

Връзка към мнение
преди 22 минути , vino4erpec каза:

Някой може ли да сподели, Нораванк има ли работно време? Късно ли би било да сме там около 16:00?

Въпросът е в какъв ред да напрвим Нораванк и Татев, в един ден, с тръгване сутринта от и връщане вечерта в Ереван.....

Знам, че може да не е меродавно вече, но през 2014 г. Нораванк беше напълно пуст манастир, чиято старинна част беше без врати и можеше спокойно да се посещава по всяко време. Около 7:30 вечерта през лятото нямаше жив човек.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , vino4erpec каза:

Някой може ли да сподели, Нораванк има ли работно време? Късно ли би било да сме там около 16:00?

 

Не мога да потвърдя точното работно време. Някъде в интернет има информация, че работи непрекъснато, но не е вярно. Според мен със сигурност работи поне до 17.00.

Ние се опитахме към 19.30, но дворът беше заключен, като едно пиянде ни каза, че има възможност да се влезе през оградата отстрани.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 8.09.2023 г. в 12:42, era123 каза:

И там не става. Качих го тук в темата. Преименувай файла от .зип на .apk. 

Ако има нещо, питай. 

Yandex Go — taxi and delivery_4.143.0.zip 97 MB · 10 изтегляния

Свалих приложението , но не получавам смса за да потвърдя регистрацията.

Някой имал ли е подобен проблем и дали сте пробвали web  версията, като алтернатива на app-a ?

Връзка към мнение
преди 15 минути , Tesh каза:

Свалих приложението , но не получавам смса за да потвърдя регистрацията.

Някой имал ли е подобен проблем и дали сте пробвали web  версията, като алтернатива на app-a ?

Проработва с местен телефонен оператор. От България не се получава. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Иначе малко инфо за хотелите в Армения, за да не сте разочаровани, както бях аз. Някои от тях прилагат следната "техника", ако имате резервация от booking: предлагат ви да отмените резервацията срещу някаква отстъпка от цената. Това, естествено, се прави преди да са ви дали ключ от стаята, за да може веднага след като анулирате резервацията в букинг, да ви кажат, че има проблем със стаята - било то с водата, тока и прочее (а реално това е лъжа - просто стаята не е готова) и да не можете да се настаните и да трябва да чакате, макар и да са минали няколко часа от началото на чек-ина. Понякога хотелите направо отменят резервацията с мотива, че не сте се явили, въпреки че вие реално сте в хотела. Друг път ви променят резервацията, след като сте си тръгнали - вместо няколко дни да е с продължителност само един ден (за да плащат по-малка комисионна на букинг). Това нещо явно е характерно за кавказкия регион, защото го има като практика и в Грузия, и в Азербайджан. Лично аз съм получавал съдействие от букинг за некоректно таксуване от хотел, както и за скъсяване на престой поради лоши условия в хотела. Затова повече не бих отменил резервация с тях, каквото и да става.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мдаа, точно същото ми се случи в Ереван. Резервирах в супер якото Azoyan Guesthouse, домакинята мега любезна, там си беше приятно и комфортно. Но... вместо да платя 100 хиляди драма, тя ми предложи да развалим резервацията в букинг и да й платя на нея 95 хиляди драма (с което спестявам към 5000 драма, не помня колко беше това, може би 25-30 лв), така хем за мен по-евтино, хем за нея по-добре, че няма да плаща комисионна на букинг. Питах какви ще са последствията ,понеже аз съм все пак редовен клиент на букинг, с над 80 резервации, тя каза, че ще напише причина за канселацията.. че съм недоволен от шума и от строежа отсреща (не, че има шум) или че полетът ми е отменен и затова не съм кацнал в Ереван. Аз й казах, че все пак Букинг. имат номера на кредитната ми карта и ще ми таксуват първата нощувка, щом не съм се явил, тя каза, че има опция да не ме таксуват, ако тя като наемодател посочи извинителната причина. И тамън да се съглася...  я питам "а те няма ли как да проверят от сайта на ереванското летище, че самолетът от София е кацнал"? И тя ме пита "а те откъде знаят, че идвате точно от София?  И както и да е, съгласих се, платих 95 000 драма. Тамън влязох в стаята и се сетих, че всъщност ние си писахме съобщения през букинг ком, предния ден тя ми писа "кажете в колко часа ще пристигнете", аз й отговорих, че след кацане ще пиша, за да знае, че до час съм вече на адреса. И наистина, в маршрутката към центъра й писах. Това си стои в букинг и те могат да го видят, та измамата ще лъсне.  Направо ми олекна, че трябваше да намеря причина да й кажа "може ли да доплатя останалите 5000 драма, но нека не разваляме резервацията от букинг", шмекерувания супер ме дразнят и изобщо нямаше да мога да спя.  Направо не знам как се съгласих няколко минути по-рано, щях да го мисля през цялото време. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Боян Димитров

 

преди 41 минути , Hakkâri Spor каза:

Мдаа, точно същото ми се случи в Ереван. Резервирах в супер якото Azoyan Guesthouse, домакинята мега любезна, там си беше приятно и комфортно. Но... вместо да платя 100 хиляди драма, тя ми предложи да развалим резервацията в букинг и да й платя на нея 95 хиляди драма (с което спестявам към 5000 драма, не помня колко беше това, може би 25-30 лв), така хем за мен по-евтино, хем за нея по-добре, че няма да плаща комисионна на букинг. Питах какви ще са последствията ,понеже аз съм все пак редовен клиент на букинг, с над 80 резервации, тя каза, че ще напише причина за канселацията.. че съм недоволен от шума и от строежа отсреща (не, че има шум) или че полетът ми е отменен и затова не съм кацнал в Ереван. Аз й казах, че все пак Букинг. имат номера на кредитната ми карта и ще ми таксуват първата нощувка, щом не съм се явил, тя каза, че има опция да не ме таксуват, ако тя като наемодател посочи извинителната причина. И тамън да се съглася...  я питам "а те няма ли как да проверят от сайта на ереванското летище, че самолетът от София е кацнал"? И тя ме пита "а те откъде знаят, че идвате точно от София?  И както и да е, съгласих се, платих 95 000 драма. Тамън влязох в стаята и се сетих, че всъщност ние си писахме съобщения през букинг ком, предния ден тя ми писа "кажете в колко часа ще пристигнете", аз й отговорих, че след кацане ще пиша, за да знае, че до час съм вече на адреса. И наистина, в маршрутката към центъра й писах. Това си стои в букинг и те могат да го видят, та измамата ще лъсне.  Направо ми олекна, че трябваше да намеря причина да й кажа "може ли да доплатя останалите 5000 драма, но нека не разваляме резервацията от букинг", шмекерувания супер ме дразнят и изобщо нямаше да мога да спя.  Направо не знам как се съгласих няколко минути по-рано, щях да го мисля през цялото време. 

 Аз имах същия случай в България и не можах да се реша да го направя

Връзка към мнение

 

И аз не съм имал такъв случай в Ереван. Всъщност там са страшно любезни хора. Взех си стая, но се оказа  без тераса, Прекрасна , но без изглед. Казах на рецепцията. звънна няколко телефона, викна ми безплатно такси и след 20  мин бях в  хотел  с изглед, в центъра за същите пари, Армения и хората там  са великолепни!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Връзка към мнение

На мен и в Гърция ми се е случвало. Тази схема "канселирай, пък ще спестиш двайсетина-петдесетина-едиколкоси евро" я има навсякъде 🙂

 

На нас в хотела в Ереван ни сложиха в малка двойна стая, при положение, че бях резервирала 2+1 и им бях писала изрично за диван/разтегаемо за детето. Бях вкисната, те ми се обясняваха, че много съжалявали, имало сватба, действително някакви хора носеха букети по коридодите. Рецепционистът предложи да канселира безплатно и да си търсим другаде, но докато се разправяме подари на детето ми 5 (пет!) малки метални коли тип мачбокс да си игре... След което за малкия продажник това стана най-хубавия хотел на света и не искаше да ходим никъде другаде.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 5 часа, jorrro каза:

Това нещо явно е характерно за кавказкия регион, защото го има като практика и в Грузия, и в Азербайджан.

Потвърждавам, и в трите страни имах проблемни резервации и опити за шмекерии от страна на някои от хотелите. Като цяло не им се получи, но имайте едно наум.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добро утро. Някой с личен опит по линията Ереван - Тбилиси? Искахме да го направим с влак, но за наше съжаление няма влак в сряда. Остава ни вариант с маршрутка. Виждам, че има няколко опции: Hayreniq Tour, AR Comfort Tour.  

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.