Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

преди 45 минути , Мимоза каза:

Здравейте! Опитвам се да разбера дали има билети за Тайната вечеря на Леонардо да Винчи в Милано. В сайта, който отварям пише на италиански и ни ми дава да променя езика на английски. Може ли помощ. Интересуват ме датите 8 , 9, 10, 11 декември.

https://cenacolovinciano.vivaticket.it/eng/event/cenacolo-vinciano/63954?qubsq=1b89fe37-d5f9-4178-85d3-81a0d9c046d8&qubsp=edf96cc9-9f96-4a64-b92b-f6945a92976b&qubsts=1541252367&qubsc=bestunion&qubse=vivaticketserver&qubsrt=Safetynet&qubsh=0ce97ae8e33b136af1600e19dc8ae08c

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Мимоза каза:

Здравейте! Опитвам се да разбера дали има билети за Тайната вечеря на Леонардо да Винчи в Милано. В сайта, който отварям пише на италиански и ни ми дава да променя езика на английски. Може ли помощ. Интересуват ме датите 8 , 9, 10, 11 декември.

при нас пуснаха билетите седмица преди датата на посещение. проверявайте.

Връзка към мнение
преди 11 минути , veseliache каза:

при нас пуснаха билетите седмица преди датата на посещение. проверявайте.

Миналата година бях началото на ноември, изпуснах да ги взема 2-3 месеца по-рано и никога не се появиха дати за съжаление. Може да следите, лошото е, че масово се изкупуват предварително и после се препродават. Не ми се даваха пари за тур (и сега съжалявам честно казано), но https://www.getyourguide.com/milan-l139/milan-leonardo-da-vinci-s-last-supper-guided-tour-t179522/ си бях набелязала. Мисля, че другият вариант беше, ако си запазите hop on-hop off автобусчета и те препродаваха билета на завишена цена, разбира се. 🙂 

 

За самата резервация https://cenacolovinciano.vivaticket.it/index.php и в левия горен ъгъл се сменя езика, за да стигна до тук ползвах google translate 

Редактирано от darinamarinova
Връзка към мнение

Много ВИ благодаря! 💓  Ще следя!

А как най-евтино да се придвижим от Милано до Верона - ако може имена на компании на влакове, че ровейки нещо се обърках. Освен това се чудех дали няма да е по-добре да наемем автомобли, понеже сме 5 човека?

Редактирано от Мимоза
Връзка към мнение

Най-евтино с Trenitalia, влакове Interregionale (IR).

Няма нужда от предварително закупуване, цената е същата (ако изберете такъв влак). Билета се валидира на жълтите машинки на перона. Другите влакове са по-бързи и по-скъпи, но до Верона разликата във времето не е голяма. С автомобил не знам, трябва да си направите сметката, наем, гориво, магистрална такса, паркинги. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз купих билети за Тайната вечеря за 26.12 още първия ден, когато ги пуснаха в продажба. Има промяна в правилата. Билетите са поименни, на името на един от посетителите и не се допуска смяна на този посетител. Така, че това ще ограничи прекупвачите и ще увеличи шанса да се намерят билети. Успех😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моля за отговор от ходилите в Милано, в градския транспорт трябва ли да се купи билет за багажа? Става въпрос за най-малкия куфар с колелца /ръчен багаж/.

Връзка към мнение
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

Моля за отговор от ходилите в Милано, в градския транспорт трябва ли да се купи билет за багажа? Става въпрос за най-малкия куфар с колелца /ръчен багаж/.

не не трябва, тая дивотия май е има само в България...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Опитвам се да намеря разписание на автобуси от Савона до Милано.В стандартните търсачки като GoEuro обикновенно не излизат регионалните автобуси,a aвтобусите на Flixbus за конкретната дата не ми вършат работа.Някой има ли идея кои са автобусните превозвачи в района?

Другия вариант е влака,но тази дестинация е с много прекачвания.Има един директен влак,но е Thello.Ако някой е попадал на код за намаление скоро:smile:....

Връзка към мнение

При мен излизат много варианти с директен влак, някои са с едно прекачване

нали гледаш на http://www.trenitalia.com/?

Редактирано от bad kid
Връзка към мнение

Да,там гледам,но трябва да напасна часовете с автобусите до Малпенса и нямам много варианти.

Конкретно за Италия най-редовно ми се случва,когато проверявам за автобуси в обичайните търсачки да излизат ограничен брой компании,а на място да има много повече варианти.За това питам ако някой е пътувал или е наясно с района.

Връзка към мнение
преди 3 часа, iMari каза:

,а на място да има много повече варианти.

Тези "много повече варианти"  излизат, ако се търси в гугъл на съответния език- италиански, испански, португалски и т.н.  Конкретно за Вашето пътуване не трябва да разглеждате Милано както  удавник вижда сламката.  Аз бих пътувал с влак от Савона до Торино (11-13 €) и оттам има на всеки час автобуси до летище Малпенса на фирма Autostradale: https://autostradale.it/Default.aspx по 22 евро.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 11/3/2018 at 2:54 PM, Мимоза said:

Здравейте! Опитвам се да разбера дали има билети за Тайната вечеря на Леонардо да Винчи в Милано. В сайта, който отварям пише на италиански и ни ми дава да променя езика на английски. Може ли помощ. Интересуват ме датите 8 , 9, 10, 11 декември.

Ако все още не сте си взели билети, а и не успеете да вземете, аз ви съветвам все пак да отидете до там. Преди няколко години с приятелка бяхме в града, въобще не се бяхме сетили да си резервираме билети, отидохме сутринта и попитахме дали няма свободно място във вече продадените групи. Казаха ни че в едната група след два-три часа имало място и ни пъхнаха там. Беседата беше на италиански, но какво пък, видяхме Тайната вечеря. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам няколко въпроса :

1. Относно билети за влак от Милано до Верона и Комо трябва да гледам  trenitalia, нали? / код за отстъпка ако има някой ще съм много благодарна 😁,/

2. От летище Бергамо до Беладжио как е транспорта? А от летище Бергамо до Комо?

3. Някакви идеи до къде можем да стигнем от Милано за един ден и да се върнем, защото всички нощувки са ни в Милано. Например до Пиза можем ли? И с какъв транспорт? 

Връзка към мнение

1. Trenitalia да. Те са регионални влакове (поне до Комо със сигурност, до Верона май има и по-бързи), така че май кодове за отстъпки няма.

2. Летище Бергамо няма гара, така че взимаш някакъв автобус до удобна гара, примерно Милано или Бергамо, и оттам с влак. Директни автобуси от летище Бергамо до Беладжио или Комо мисля, че няма. Въобще транспорт удобно се търси с Гугъл мапс, маршрут и избираш не кола, а обществен транспорт, или сайта rome2rio

3. Десетки възможности имаш, Пиза, Генуа, Верона, Падуа, Болоня, до Венеция и Флоренция съм ходил за по един ден даже, въпреки че точно за тях един ден не стига и трябва да ходиш пак. Всичко това с влак без прекачване. И до Сиена даже съм ходил, но с автобус, защото с влак е доста бавно

 

Връзка към мнение

Виж също и Flixbus. От летището  в Бергамо тръгват в много посоки,предполагам и от Милано също.Автобусите са много удобни и евтини,имат интернет на борда.Можеш да погледнеш в темата ,там има и кодове с намаления.

Връзка към мнение
2 hours ago, Sara said:

Виж също и Flixbus. От летището  в Бергамо тръгват в много посоки,предполагам и от Милано също.Автобусите са много удобни и евтини,имат интернет на борда.Можеш да погледнеш в темата ,там има и кодове с намаления.

В коя тема?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Моля знаещите за едно уточнение. Как е правилно да се каже - Канал Гранде или КаналЕ Гранде?

Връзка към мнение
преди 23 минути , noshtna_ptica каза:

Моля знаещите за едно уточнение. Как е правилно да се каже - Канал Гранде или КаналЕ Гранде?

Канал Гранде! Приятелка, живееща в Италия непрекъснато ме поправяше като казвам КаналЕ …

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.