Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

преди 13 минути , bad kid каза:

И двата си струва да се видят

Капри е по-популярен

Със сигурност! Но аз ще трябва да избера един от двата, поради липса на време. За това търся мнение по въпроса.

Връзка към коментар
преди 5 часа, muchachote каза:

Със сигурност! Но аз ще трябва да избера един от двата, поради липса на време. За това търся мнение по въпроса.

Капри е много пренабита история.Нищо особенно. Аз бих ти препоръчал остров Прочида. Съвсем близо е до Иския. Страшно местенце! 👍👌

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Мога ли на място да си намеря квартира за 2 възрастни и 16 годишно дете за 6 дни средата на Юли в Лидо ди Йезоло и района?

Мисълта ми е имали по къщите надписи rooms for let , или баби които да седят с табелки? Винаги се заричам да не резервирам предварително и този път май ще рискувам , ако някой е бил скоро там лятото да сподели.

Благодаря предварително

Връзка към коментар
преди 9 часа, ipg каза:

Езерото Комо и региона - с кола или с публичен транспорт? 

Аз като ходех бях отседнал в хотел доста далеко от езерото, но с градски транспорт се стига до него. Сега ако искате и околоята мисля, че най-добре кола.

преди 30 минути , ivan69 каза:

Мога ли на място да си намеря квартира за 2 възрастни и 16 годишно дете за 6 дни средата на Юли в Лидо ди Йезоло и района?

Това почти винаги крие риск и мисля, че не трябва да експериментирате с това на място особенно в сезон.

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар
преди 9 часа, ipg каза:

Езерото Комо и региона - с кола или с публичен транспорт? 

Може и с обществен транспорт, но трябва проучване предварително на разписания на автобуси и да се водите по тях. Аз го обикалях с автобуси и влак и видях много неща за 4 дни. Само до някои селца високо над езерото Комо няма транспорт, иначе навсякъде другаде е уредено, но все пак не очаквайте точност до минута на автобусите и да минават често също.

Връзка към коментар
преди 2 часа, ivan69 каза:

Мога ли на място да си намеря квартира за 2 възрастни и 16 годишно дете за 6 дни средата на Юли в Лидо ди Йезоло и района?

Не вярвам да  не можете да си намерите  на място квартира за 2 възрастни и 16 годишно дете за 6 дни средата на Юли, но цените ще са  твърде високи.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
2 hours ago, ivan69 said:

Мога ли на място да си намеря квартира за 2 възрастни и 16 годишно дете за 6 дни средата на Юли в Лидо ди Йезоло и района?

Мисълта ми е имали по къщите надписи rooms for let , или баби които да седят с табелки? Винаги се заричам да не резервирам предварително и този път май ще рискувам , ако някой е бил скоро там лятото да сподели.


В Западна Европа интернет отдавна уби бабите 😉
Все още има табели за стаи, но те са по-скоро останки от миналото и ориентир за човека, който вече е резервирал през еърбнб или подобни сайтове.
Места ще има през юни, а ако искаш да си напълно гъвкав, просто през деня прегледай набързо сайтовете за хотели и еърбнб и си резервирай нещо. Може би има шанс и някой да смъкне цената в последния момент.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Моля един бърз въпрос за банкоматите (не видях бърза италианска тема): смятам да изтегля пари в брой на място. Банкоматите таксуват ли операцията - ще ползвам Revolut и Starling, и има ли различни "безплатни" банкомати? Благодаря. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 2 часа, oli_mali каза:

Искам да попитам има ли читав аутлет магазин, който да препоръчате между Леко и Бергамо или в района?

Провери тук

http://www.italia-outlet.ru/

http://www.outlet-village.it/outlet-village/

https://it.latuaitalia.ru/made-in-italy/guida-agli-outlet-italiani-il-nord/

https://www.mcarthurglen.com/en/outlets/italy/

https://www.mcarthurglen.com/en/outlets/italy/

 

А този е до Бреша , но си заслужава.

http://www.franciacortaoutlet.it/en/home

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Не мога да разбера от сайтовете на компаниите, изпълняващи курсове от Милано Чентеале  до летище Бергамо в колко часа тази вечер/ нощ е най-късния шатъл. Ще съм много благодарна за помощ!

Връзка към коментар
преди 17 минути , Цвете каза:

Не мога да разбера от сайтовете на компаниите, изпълняващи курсове от Милано Чентеале  до летище Бергамо в колко часа тази вечер/ нощ е най-късния шатъл. Ще съм много благодарна за помощ!

22.45 - доколкото виждам, дано не те подвеждам

 

http://www.orioshuttle.com/_eng/pdf/OS_01_ENG.pdf

 

 

image.thumb.png.66788593e3d9f2bbe4c3f7ceb948f4ca.png

Връзка към коментар
27 minutes ago, Марин said:

До кога става за плаж в Сицилия?

 

Зависи от дъждовете. Миналата година бяхме 1-10 октомври. Първите дни в Сиракуза валя целодневно проливен дъжд. На 9.10 бяхме в Чефалу и си ставаше за плаж около 24-27 градуса. Поначало в Катания е най-топло, но отделните райони на Сицилия си имат микроклимат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Марин каза:

До кога става за плаж в Сицилия?

 

Обикновено, до средата на октомври. Сутрин и вечер е хладно, по обед е хубаво. Тиренско море - от страната на Палермо и Чефалу е по- топло, отколкото Йонийското,  от страната на Катания.

Били сме в Южната част, в Лидо ди Ното, в началото на октомври и беше чудесно - никакви хора, чудна, топла есен, ставаше си  за плаж.

Ама, ние, явно, сме късметлии. За 10+ почивки на Сицилия, по различно време, един-единствен път сме видяли дъжд, за няколко часа, през лятото. И го изчакахме  да спре, накиснати в морето:)))

Връзка към коментар
преди 55 минути , ДиянаВ каза:

Зависи от дъждовете. Миналата година бяхме 1-10 октомври. Първите дни в Сиракуза валя целодневно проливен дъжд. На 9.10 бяхме в Чефалу и си ставаше за плаж около 24-27 градуса. Поначало в Катания е най-топло, но отделните райони на Сицилия си имат микроклимат.

И при мен в началото на октомври беше подобно времето преди няколко години. През половината време беше облачно и преваляваше. Иначе е жега и задух.

 

Трета седмица на септември беше горещо и ясно през цялото време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Определено южна Сицилия не е дъждовен район като гледаш огромните свободно разтящи кактуси. Иначе би трябвало да изгният. Но време, още повече дъжд, повече от 3 дни не може да се прогнозира. Пък с тези климатични аномалии, съвсем🙂

Връзка към коментар

Предстои ми една седмица в Сицилия. Искаме да се разхождаме и разглеждаме лежерно, без гонене на планове, срокове и т.н. Не знаем къде ще замръкваме и съответно къде ще спим. Въпросът ми е: можем  ли навсякъде да ползваме мобилният интернет от плановете си на мобилните телефони, има ли проблем с обхвата във вътрешността на Сицилия или където и да е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.