Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

преди 1 час, ramina каза:

Предстои ми една седмица в Сицилия. Искаме да се разхождаме и разглеждаме лежерно, без гонене на планове, срокове и т.н. Не знаем къде ще замръкваме и съответно къде ще спим. Въпросът ми е: можем  ли навсякъде да ползваме мобилният интернет от плановете си на мобилните телефони, има ли проблем с обхвата във вътрешността на Сицилия или където и да е.

Е, понякога, из планините нетът се губи. Но общо взето, през 80% от времето си го има. Ние с половинЪТ сме на два различни оператора, та единият кат го няма, другият го има и не сме оставали съвсем без нет.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Е, понякога, из планините нетът се губи. Но общо взето, през 80% от времето си го има. Ние с половинЪТ сме на два различни оператора, та единият кат го няма, другият го има и не сме оставали съвсем без нет.

 

 Дано! И благодаря за отговора!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, имам бърз въпрос: планирам пътуване до Рим на 13/04/2020 - това е празничният понеделник след католическия Великден.

Дали ще е проблем относно транспорт от летището и разглеждане на забележителности? Полетът пристига в 8 часа сутринта. Вероятно ще има затворени места/забележителности, но предполагам, ще има и такива, които все пак ще могат да се посетят? Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 12 минути , Biz каза:

Здравейте, имам бърз въпрос: планирам пътуване до Рим на 13/04/2020 - това е празничният понеделник след католическия Великден.

Дали ще е проблем относно транспорт от летището и разглеждане на забележителности? Полетът пристига в 8 часа сутринта. Вероятно ще има затворени места/забележителности, но предполагам, ще има и такива, които все пак ще могат да се посетят? Благодаря предварително!

Добре дошъл/дошла.

С транспорта няма да има проблеми, а в Рим има толкова много за гледане, че 90 процента да не работят, останалите 10 /ако успеете да ги обиколите/ ще направят пътуването незабравимо и ще оставят незаличим спомен! 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , Biz каза:

Здравейте, имам бърз въпрос: планирам пътуване до Рим на 13/04/2020 - това е празничният понеделник след католическия Великден.

Дали ще е проблем относно транспорт от летището и разглеждане на забележителности? Полетът пристига в 8 часа сутринта. Вероятно ще има затворени места/забележителности, но предполагам, ще има и такива, които все пак ще могат да се посетят? Благодаря предварително!

За транспорт - ще се намери.

За музеите - по принцип, повечето в Италия почиват в понеделник.

Ватиканските музеи, си мисля, че почиваха в неделя.

Но на Пасхалния понеделник, всички почиват - това е свиден, семеен празник за италианците.

Ще наблегнете на разходките из града:))

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ватиканските музеи почиват в понеделник след Великден

Галерия Боргезе,Капитолийските музеи и комплекса на Колизеума са отворени, вероятно и други работят...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Пасхалният понеделник е национален празник в Италия и нищо не работи.

Даже, за тази година, им се бяха събрали почивни дни от 19 до 25 април.

За догодина , ще са 10,11,12,13 април.

 

Гледам ги тук:

 

https://www.citipedia.info/ru/holidays/italy

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Дани Магелани каза:

А как е на 24 и 25 декември?

Можеш да идеш и да гледаш на живо Urbi et Orbi. И да влезеш в някоя катедрала по време на празнична служба. Все има какво да се види.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Дани Магелани каза:

А как е на 24 и 25 декември?

За 25 не работят, тоест на 24 си работят нормално.

Wednesday 25 December, 2019: Christmas – national holiday. All museums are closed.

Thursday 26 December, 2019: St. Stephen’s day – national holiday. The Vatican Museums are closed.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 29 минути , bad kid каза:

За Рим ли питаш или по принцип?Провери на местата, където искаш да посетиш....на 25-ти например съм влизал в Castello Aragonese  на Исхия...

Имах предвид това, което пишеш по-горе за транспорта.

Ще кацна на 23 в Неапол и ще излетя на 25 декември от Рим. Да не остана някъде по път. Забележителности в двата града съм разглеждала не малко. Сега ще е кулинарен туризъм.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Дани Магелани каза:

Сега ще е кулинарен туризъм.

Значи ще наблегнеш на коледните специалитети. Сигурен съм, че имат достатъчно много, така че възползвай се от шанса си.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , Дани Магелани каза:

Имах предвид това, което пишеш по-горе за транспорта.

Ще кацна на 23 в Неапол и ще излетя на 25 декември от Рим. Да не остана някъде по път. Забележителности в двата града съм разглеждала не малко. Сега ще е кулинарен туризъм.

В тия големи градове вероятно ще е ОК...аз патих в Пезаро...хотелът ми беше бая далече от гарата и на спирката на автобуса залепени съобщения, че следобяд няма да има транспорт...а разстоянието до хотела си беше доста .

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Biz каза:

Здравейте, имам бърз въпрос: планирам пътуване до Рим на 13/04/2020 - това е празничният понеделник след католическия Великден.

Ехее то това си е почти след година до тогава може да не съществува нищо, че да работи 😏

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравейте, току-що приятели неочаквано ми предложиха ходене до Сицилия (8-12 септември) и трябва да дам бърз отговор. Гласът на разума ми казва, че финансово изобщо не е моментът, но тъй като съм била само в Рим и само там знам колко струваха нещата, все пак реших все пак да попитам - какви биха били минимални-средни дневни разходи (идеята е за престой в Giardini и ходене насам-натам за разглеждане единия ден)? Хотели вече видях че има на доста добри цени. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 5.08.2019 г. в 17:11, bad kid каза:

Giardini не ми е познато..ако има голям супермаркет и пица на парче .. около 20 евро на човек за хапване, кафета и сладолед...

За Джардини Наксос сигурно иде реч.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Shlosera каза:

В Италия (Сицилия) има ли допълнителни такси за теглене от банкомат, подобни на тези в Гърция, Филипините и Тайланд?

В Неапол съм теглил преди време от КК, беше по тарифа на банката.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.