Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

Римини е най-скучния град в Италия, в който съм била. Няма и почти никакви забележителности. Там беше и един от най-ужасните ресторанти, в които съм била. Въобще е пълна загуба на време да ходиш зимата.

В Болоня вечер е много приятно, има атмосфера, много млади хора, много приятни заведения с типичен италиански чар. Много добър сладолед, доста забележителности, събития. Мисля, че би било добро място за Нова година. 🙂

В Равена още не съм била, но е известна с църкви и мозайки. Не ми се връзва много за Нова година.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Трябва да стигна от Парма до Болоня  на 30,12 в сайта на trenitalia ми дава ,че има само един влак сутрин а аз искам да патувам следобяд -привечер дали няма някъкъв междуградски автобус .Flixbus има но ми е твърде късен моля за идеи и предложения.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

Аз не си представям да е само един влак. Сигурно е рано и не са заредени разписанията още

Да напълно си прав, сега проверих и има влакове през 30мин разписанието още не е излезло за моята дата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Божидар каза:

Да напълно си прав, сега проверих и има влакове през 30мин разписанието още не е излезло за моята дата. 

За реджионале влаковете може да се купят билети само до седем дни предварително. Затова не излизат в сайта. За да се ориентираш, пробвай търсене за някой от следващите седем дни, най-добре за същия ден от седмицата, в който ще пътуваш (тоест за понеделник). Но по тази отсечка наистина са много начесто влаковете и няма за какво да се притесняваш.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, мисля да направим еднодневна разходка до Бергамо. Чудя се кога е по-подходящо - 27.11 или 04.12? Предполагам, че ноември е възможно да случим на по-хубаво време, но пък декември е възможно да има коледна украса? Или пък и ноември ще има? Май се споменаваше за някаква хубава пицария в Бергамо по темите или бъркам?

Връзка към коментар

Още в средата на ноември си спомням, че имаше коледен базар и украса....

Също времето беше много неприятно с много дъжд....така че които дати ти харесват, не може да се налучка кога ще е по-хубаво времето

Тази пицария е известна

Il Fornaio Via Bartolomeo Colleoni, 3, 24129 Bergamo

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Миналата седмица се връщах от Италия, но ми се развали колата във Венеция. Обадих се на пътна помощ. Дойде и ме премести на паркинг на макетов магазин. Възможно ли е да ми я преместят плиаите от там?

 

 

Редактирано от Mary
Връзка към коментар
4 hours ago, Асен Ангелов said:

Миналата седмица се връщах от Италия, но ми се развали колата във Венеция. Обадих се на пътна помощ. Дойде и ме премести на паркинг на макетов магазин. Възможно ли е да ми я преместят плиаите от там?

 

 

Конкретно за Италия не знам - но как го правят в Германия - вдигат ти чистачките, и ако до 2 дена не ги свалиш т.е. те няма, викат репатрак да те вдигне. После си взимаш колата срещу скромните 600 EUR ... 

Връзка към коментар

Здравейте ! 
Организирали сме пътуване до Италия Януари месец и имам нужда от няколко съвета 🙂

Целта на пътуването е - 

13-ти Януари София-Венеция - разглеждане на Венеция, нощувка.

14-ти Януари Венеция - Флоренция - влак/автобус.

14,15,16-ти във Флоренция. 

17-ти Януари Флоренция - Болоня - влак/автобус, разглеждане на Болоня, полет за София с Уиз.

 

Та въпросите ми тук са - според вас кой е най-удачният вариант за пътуване Венеция-Флоренция и Флоренция-Болоня. 

Разгледах цените на влаковете и виждам някакви ужасяващи цени от рода на 67евро на човек... 
Автобусите много по-зле ли са от влаковете ? Бихте ли препоръчали нещо конректно или общо взето кой според вас е най-добрият вариант. Разглеждах и рент-а-кар, което излиза горе-долу удачно и с пътни такси и бензин, но пък много отрицателни мнения за тези рент-а-кари в Италия...

 

Другото, което бих искал да ви питам е - понеже сме 3 дни във Флоренция, а Пиза е наблизко, мислехме да си организираме едно пътуване и до там, заслужава ли си да отделим един ден и за Пиза, и дали 2 дни ще са ни достатъчни за Флоренция 🙂 Ако ще се ходи до Пиза, няма да е с нощувка, тъй като всичките нощувки са вече букнати във Флоренция.

 

И общо взето - ако някой се сеща нещо полезно да сподели 🙂

Връзка към коментар

С Фликсбус:

Венеция → Флоренция -17,99 лв/ човек (с ваучери и по- малко)

Флоренция → Болоня - от 5,99 лв до 19,99 лв/ човек

И да- Пиза, Лука, Сиена си заслужават. Като Пиза и Лука спокойно може в 1 ден.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз лично бих оставил околностите на Флоренция за друг път.

Иначе и Пиза и Лука и Сан Джиминяно и Сиена и Волтера си струват посещението,  а други по-малки градчета в Тоскана.

Но зимата не е най-добрия сезон за обикаляне.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте. Имам няколко кратки въпроса свързани с Болоня:

 

1. Кацаме вечерта след 22 ч., автобус ще ни свърши ли работа до града? 

2. Имаме три пълни дни, може ли да ми препоръчате с влак до къде може да отидем и да си заслужава от гледна точка да не се убием от път, да имаме достатъчно време да разгледаме и да има какво да се види? Мислех си за Флоренция, Лука или Пиза?

3. Eдиния ден ще посетим музея на Ферари в Маранело, с какво можем да стигнем до него? Не ни се иска да наемаме кола.

4. Мислех си да посетим и Сан Марино, кой е най-удобния начин да стигнем до там или да го оставим за друг път?

 

Много благодаря на всички, които ще се включат със съвети и препоръки. :))

 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Моника каза:

Здравейте. Имам няколко кратки въпроса свързани с Болоня:

 

1. Кацаме вечерта след 22 ч., автобус ще ни свърши ли работа до града? 

2. Имаме три пълни дни, може ли да ми препоръчате с влак до къде може да отидем и да си заслужава от гледна точка да не се убием от път, да имаме достатъчно време да разгледаме и да има какво да се види? Мислех си за Флоренция, Лука или Пиза?

3. Eдиния ден ще посетим музея на Ферари в Маранело, с какво можем да стигнем до него? Не ни се иска да наемаме кола.

4. Мислех си да посетим и Сан Марино, кой е най-удобния начин да стигнем до там или да го оставим за друг път?

 

Много благодаря на всички, които ще се включат със съвети и препоръки. :))

 

 

Buonasera!

 

1. Такси. До гарата е около 15 евро, ако сте oтсам гарата е към 12, ако сте отатък гарата - около 18. Автобусът беше 6 евро на човек. Бързо и удобно.

2. Флоренция става. С Пиза и Лука пътуванията стават по-сложни, заради смяната на влакове. Аз бих препоръчал Ферара, щото Флоренция за ден е като да ти отворят вратата на Ферари и след това да ти я затворят.

3. Музей на Ферари има и в Модена, което е на 20 мин с влак. Музеят си заслужава изцяло! Освен на Ферари, можете да посетите музея на Ламборгини, който е в края на Болоня.

4. Някой друг да каже. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 44 минути , Моника каза:

Здравейте. Имам няколко кратки въпроса свързани с Болоня:

 

1. Кацаме вечерта след 22 ч., автобус ще ни свърши ли работа до града? 

2. Имаме три пълни дни, може ли да ми препоръчате с влак до къде може да отидем и да си заслужава от гледна точка да не се убием от път, да имаме достатъчно време да разгледаме и да има какво да се види? Мислех си за Флоренция, Лука или Пиза?

3. Eдиния ден ще посетим музея на Ферари в Маранело, с какво можем да стигнем до него? Не ни се иска да наемаме кола.

4. Мислех си да посетим и Сан Марино, кой е най-удобния начин да стигнем до там или да го оставим за друг път?

 

Много благодаря на всички, които ще се включат със съвети и препоръки. :))

 

 

1.Има автобус,който пътува от летището до Централната ЖП гара в Болоня.Билетчето е 6 евро в посока,последният курс е 23:35,ако самолета е навреме,няма проблем да го ползвате.

2. Флоренция става за един ден от Болоня,но най-добре да имате поне една нощувка там.Ако държите и трите нощувки да са във Болоня,по-удобни за разглеждане са виРавена, Модена,Ферара.

3.Не съм ходила там 🙂

4.С влак до Римини и оттам автобус до Сан Марино,гледай зимното разписание.Макар и с прекачване,лесно се стига,може да разгледате и старият град на Римини,но ако времето не е хубаво(дъждовно,мъгливо)няма много смисъл да ходите.Основната красота на Сан Марино е гледката от старата част.

За Болоня бих препоръчала да посетите Базиликата Santuario della madonna di san luca,която е разположена над Болоня сред хълмове с лозя и прекрасни гледки.Може да стигнете пеша,може и с градски транспорт.Има няколко маршрута,този,който ние ползвахме-с автобус D(спира пред жп гарата)до последната спирка,оттам се прекачвате на маршрутка 58,която ви оставя пред входа на Базиликата.И тази разходка е по-подходяща за топло и ясно време, все пак я давам като идея 😉Снимка на Сантуриото от нета:

 

image.png.480d747bbaffd26d48f313a0580764a2.png

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И моите 5 ст за Болоня. Само тя остана недописана след Кремона и Мантуа  в раннолятното ни ходене нататък. 

Мари ти е дала чудесна идея за Santuario -то. Подещението му ни остави незабравими спомени. Ако обичате разходки сред природата, ти споделям един от нашите дни, в който посетихме базиликата. С автобус 20 до сателитното градче Casalecchio di Reno, по-точно спирка Casalecchio San Martino. Около 20 спирки са до там, зависи от къде ще се качите в Болоня, около 30 мин. Ако  няма хора, не спира на някои спирки, така че внимавайте. Билетът е градски. Наблизо, срещу спирката е църквата San Martino. Непосредствено до църквата има приятен парк, от нея започва и тн поклоннически път до Базиликата - Sentiero dei Bregoli. След втората колона има разклон, левият път е да речем малко по-труден, а десният - по-лек, събират се близо до Базиликата. Препоръчвам ако тръгнете, да сте с удобни обувки, като за разходка по Витоша. В базиликата може да се качите до покривния купол, много е панорамно. 

На връщане може да слезете по най-дългата аркада(в света?)  - portici di San Luca. Респект и уважение към многото фамилии и институции, дарили средства за поддържане и възстановяване на аркадата. В края и има спирка на същия автобус - 20, с който можете да се приберете. При мързел или затруднено придвижване от тн arco del meloncello(долния край на аркадата) има влакче нагоре и надолу. 

Друго интересно място е църквата San Michele in bosco, на хълм над града. Най-удобно е с автобус 30, ние го взехме от porta Castiglione, до последната спирка. Изгледът към Болоня от терасата пред църквата е както се казва в клишето - като на картичка. Прибирането - или с автобуса, или в дясно, като застанете срещу църквата има пътечка, която води до парк и надолу към porta San Mamolo. 

До porta Castiglione са градините Маргарита, много приятно място за разходки, питие и релакс сред парка. 

Казваш 3 дни имате, ние имахме 5 само за Болоня, никъде не сме пътували извън нея и пак ни бяха недостатъчни. Определено има много неща да се видят и вкусят 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Който иска да спести пари, не бърза и е само с раничка може да не дава 6 евро, a 1,50 на човек от летището до центъра на Болоня, аз толкова давам за самолет...

 

Тук е описано как става и с кои автобуси.

 

https://www.girovagate.com/2011/02/con-120-dalla-stazione-allaeroporto-di.html

 

Аз лично прескачам първата част за една спирка с номер 54 и вървя пеш 10мин до спирката Birra и от там хващам автобуса 81 и 91 до гарата.

За Неапол е идентична схемата, описал съм я.

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Zaro каза:

Buonasera!

 

1. Такси. До гарата е около 15 евро, ако сте oтсам гарата е към 12, ако сте отатък гарата - около 18. Автобусът беше 6 евро на човек. Бързо и удобно.

2. Флоренция става. С Пиза и Лука пътуванията стават по-сложни, заради смяната на влакове. Аз бих препоръчал Ферара, щото Флоренция за ден е като да ти отворят вратата на Ферари и след това да ти я затворят.

3. Музей на Ферари има и в Модена, което е на 20 мин с влак. Музеят си заслужава изцяло! Освен на Ферари, можете да посетите музея на Ламборгини, който е в края на Болоня.

4. Някой друг да каже. 🙂

Благодаря за препоръките и информацията 😎. Да, Флоренция изглежда ще я оставим за друго посещение, където тя ще е акцентът. Музеят в Модена също ще го включим, за този на Ламборгини не знаех, но и него ще посетим. Основната ни цел е този в Маранело, тъй като там е изложбата 90 Years of Ferrari, която ще може да се посети до май месец, след това нямам идея къде ще е видима. 

преди 14 часа, Мари Николова каза:

1.Има автобус,който пътува от летището до Централната ЖП гара в Болоня.Билетчето е 6 евро в посока,последният курс е 23:35,ако самолета е навреме,няма проблем да го ползвате.

2. Флоренция става за един ден от Болоня,но най-добре да имате поне една нощувка там.Ако държите и трите нощувки да са във Болоня,по-удобни за разглеждане са виРавена, Модена,Ферара.

3.Не съм ходила там 🙂

4.С влак до Римини и оттам автобус до Сан Марино,гледай зимното разписание.Макар и с прекачване,лесно се стига,може да разгледате и старият град на Римини,но ако времето не е хубаво(дъждовно,мъгливо)няма много смисъл да ходите.Основната красота на Сан Марино е гледката от старата част.

За Болоня бих препоръчала да посетите Базиликата Santuario della madonna di san luca,която е разположена над Болоня сред хълмове с лозя и прекрасни гледки.Може да стигнете пеша,може и с градски транспорт.Има няколко маршрута,този,който ние ползвахме-с автобус D(спира пред жп гарата)до последната спирка,оттам се прекачвате на маршрутка 58,която ви оставя пред входа на Базиликата.И тази разходка е по-подходяща за топло и ясно време, все пак я давам като идея 😉Снимка на Сантуриото от нета:

 

image.png.480d747bbaffd26d48f313a0580764a2.png

 

Благодаря много :)) Определено Модена, Ферара и Равена звучат като по-добра опция. Много ми се иска Сан Марино да го включим, надявам се времето да е подходящо, макар че края на февруари-началото на март не знам до колко може да разчитаме на хубаво време, но все пак би трябвало да е приятно.

преди 12 часа, Светославов каза:

И моите 5 ст за Болоня. Само тя остана недописана след Кремона и Мантуа  в раннолятното ни ходене нататък. 

Мари ти е дала чудесна идея за Santuario -то. Подещението му ни остави незабравими спомени. Ако обичате разходки сред природата, ти споделям един от нашите дни, в който посетихме базиликата. С автобус 20 до сателитното градче Casalecchio di Reno, по-точно спирка Casalecchio San Martino. Около 20 спирки са до там, зависи от къде ще се качите в Болоня, около 30 мин. Ако  няма хора, не спира на някои спирки, така че внимавайте. Билетът е градски. Наблизо, срещу спирката е църквата San Martino. Непосредствено до църквата има приятен парк, от нея започва и тн поклоннически път до Базиликата - Sentiero dei Bregoli. След втората колона има разклон, левият път е да речем малко по-труден, а десният - по-лек, събират се близо до Базиликата. Препоръчвам ако тръгнете, да сте с удобни обувки, като за разходка по Витоша. В базиликата може да се качите до покривния купол, много е панорамно. 

На връщане може да слезете по най-дългата аркада(в света?)  - portici di San Luca. Респект и уважение към многото фамилии и институции, дарили средства за поддържане и възстановяване на аркадата. В края и има спирка на същия автобус - 20, с който можете да се приберете. При мързел или затруднено придвижване от тн arco del meloncello(долния край на аркадата) има влакче нагоре и надолу. 

Друго интересно място е църквата San Michele in bosco, на хълм над града. Най-удобно е с автобус 30, ние го взехме от porta Castiglione, до последната спирка. Изгледът към Болоня от терасата пред църквата е както се казва в клишето - като на картичка. Прибирането - или с автобуса, или в дясно, като застанете срещу църквата има пътечка, която води до парк и надолу към porta San Mamolo. 

До porta Castiglione са градините Маргарита, много приятно място за разходки, питие и релакс сред парка. 

Казваш 3 дни имате, ние имахме 5 само за Болоня, никъде не сме пътували извън нея и пак ни бяха недостатъчни. Определено има много неща да се видят и вкусят 🙂

Еха, благодаря, звучи чудесно. Маршрутът ми изглежда по-подходящ и приятен за пролетта или лятото, макар, че определено се впечатлих като разгледах снимки и тази аркада....впечатляващо е. Ще го имаме предвид. Да, явно 3 дни за малко и пак ще се врщаме със сигурност. 😃

преди 12 часа, Alexander каза:

Който иска да спести пари, не бърза и е само с раничка може да не дава 6 евро, a 1,50 на човек от летището до центъра на Болоня, аз толкова давам за самолет...

 

Тук е описано как става и с кои автобуси.

 

https://www.girovagate.com/2011/02/con-120-dalla-stazione-allaeroporto-di.html

 

Аз лично прескачам първата част за една спирка с номер 54 и вървя пеш 10мин до спирката Birra и от там хващам автобуса 81 и 91 до гарата.

За Неапол е идентична схемата, описал съм я.

 

Чудесно, благодаря, че сподели.  🍻

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.