Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

В деня, в който трябва да кацнем на Тревизо, е обявена национална стачка, която ще обхване и летищата във Венето.

Някой има ли представа какво да очакваме?

Тестът е:

PERSONALE ADDETTO A SERVIZI DI VIGILANZA E CONTROLLO IN AMBITO AEROPORTUALE

Връзка към коментар
преди 30 минути , noshtna_ptica каза:

Моля ви, посьветвайте ме, да смятам ли, че полет няма да има и да се моля поне хоста да ни върне парите, макар че резервацията е неотменима?

Ти къде я четеш, тази информация? Официална ли е?

Резервацията ти къде е? През кой сайт, имам предвид?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

 Стачката е обявена в сайта за стачки, а апартаментът е от Букинг, но се управлява от фирма, та не ми се вярва да ни влязат в положение...,

чудя се има ли шанс тази стачка да се отмени ?

Връзка към коментар
преди 23 минути , noshtna_ptica каза:

 Стачката е обявена в сайта за стачки, а апартаментът е от Букинг, но се управлява от фирма, та не ми се вярва да ни влязат в положение...,

чудя се има ли шанс тази стачка да се отмени ?

може  ли сайта за стачки?

Връзка към коментар
преди 1 минута , noshtna_ptica каза:

Аз ще мога да го пусна чак довечера, ако някой не ме изпревари

 

преди 1 минута , noshtna_ptica каза:

Аз ще мога да го пусна чак довечера, ако някой не ме изпревари

благодаря, пътувам утре, надявам се не става въпрос за 25.01. 

Връзка към коментар
преди 44 минути , noshtna_ptica каза:

 Стачката е обявена в сайта за стачки, а апартаментът е от Букинг, но се управлява от фирма, та не ми се вярва да ни влязат в положение...,

чудя се има ли шанс тази стачка да се отмени ?

Преди време, бях платила хотела в Болоня и АК канселира полета за тази дата.

Обадих се по телефона на Букинг , те се обадиха на хотела и ми смениха резервацията за по-нататък.

Смятам, че, ако позвъниш на Букинг на телефона с български език и обясниш, те ще ти помогнат да си върнеш парите за резервацията. В крайна сметка, ти каква вина имаш, че ще има стачка?

Връзка към коментар
преди 2 часа, noshtna_ptica каза:

Моля ви, посьветвайте ме, да смятам ли, че полет няма да има и да се моля поне хоста да ни върне парите, макар че резервацията е неотменима?

Аз пак ще споделя личен опит със стачките в Италия.Преди време полета ни пристигаше на летището в Пиза,точно в часовете за които имаше обявена стачка на наземният персонал и аз очаквах закъснения и отменени полети.Нищо подобно не се случи,кацнахме  навреме,всичко си работеше нормално,не видях засегнати полети.Още тогава разпитах на гише информация относно стачките,тъй като наше приятелско семейство пътуваше следващата седмица в Италия и хващаха пак някаква стачка.Служителката ми каза,че предварително никой не може да каже каква ще бъде мащабността на стачката,това се решава в последният момент,но винаги има някаква част работещи служители,докато другите стачкуват.В най-лошият случай вероятно,както @neuromancer казва,ще има опашки и забавяне.

Много стачки улучвате май,с това пътуване.Но то в Италия все някой проф.съюз се сеща да стачкува.Обикновенно се стремят да няма последствия за туризма.Пожелавам всичко да мине безпроблемно:smile:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте ! 

 

Има много хубави цени за полети с Уиз до Болоня средата на месеца и бих искал да ви попитам няколко неща 🙂
Планът е следния : 


16.02 полет София - Болоня, каца в Болоня 21:50, след което мислим директно да тръгнем към Флоренция, намерихме ето тези автобуси ->

 

https://shop.flixbus.bg/search?departureCity=2998&arrivalCity=1845&route=Болоня-Флоренция&rideDate=16.02.2019&adult=1&_locale=bg&wt_eid=2154922874926486326&wt_t=1549228793025&affiliate=(not set)%2C&_ga=2.61184936.563001349.1549228749-860970976.1549228749&fbclid=IwAR0VmStfNWqZgf1RtQn3jV6rllB0yU9JMLgruOYhXEdFYvfT2IuACAxxSsU

 

Пише, че има редовна линия, която тръгва в 01:00 след полунощ, надяваме се да хванем нея.

 

следва чек-ин във Флоренция, 2 нощувки там, като последният на 18.02 отново късен влак към Пиза, нощувка. Разглеждане на кулата, влак към Болоня и евентуално разглеждане и на Болоня.

 

Въпросите ми са : 


Тези автобуси надеждни ли са ? Какво препоръчвате онлайн закупуване на билети или на място ще има ? Редовни ли са, понеже е доста рисково да отидем след полунощ на гарата и да няма линия ?

 

Времето на 19.02 с ранно ставане, разглеждане на кулата и влак към Болоня ще ни остави ли поне 3-4 часа за разглеждане и на Болоня преди хващане на обратния полет ? 

 

Всякакви други препоръки ще са от полза 🙂 

 

Благодаря !

Връзка към коментар

Ползвала съм Flıx Bus няколко пъти, луксозни автобуси, много точно спазват разписанието си, има и wı fı  на борда. Но както сте видяли вече, те тръгват от автогарата, а тя не е съвсем близо. Погледнете този шатъл  https://www.appenninoshuttle.it/, тръгва от летището и последния курс за Флоренция е в 00.30

Има и в 22.00, но ме съмнява да успеете за него. Билетите се купуват on lıne или направо в автобуса, но са по-скъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 2/4/2019 at 3:18 AM, aleks_s said:

Ползвала съм Flıx Bus няколко пъти, луксозни автобуси, много точно спазват разписанието си, има и wı fı  на борда. Но както сте видяли вече, те тръгват от автогарата, а тя не е съвсем близо. Погледнете този шатъл  https://www.appenninoshuttle.it/, тръгва от летището и последния курс за Флоренция е в 00.30

Има и в 22.00, но ме съмнява да успеете за него. Билетите се купуват on lıne или направо в автобуса, но са по-скъпи.

Благодаря ! В крайна сметка се отказахме, понеже преценихме, че толкова ограничено време за Флоренция няма да стигне напълно да се насладим на града. 🙂 Но информацията ще я запазим за по-натам, благодаря ! 🙂

 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, като цяло в Италия плащанията с карти приети ли са широко - говоря за по-малки заведения, магазини или си трябва кеш? За големите обекти мисля с карта ще е нормално да се плаща.

Връзка към коментар

За 4 дни в Пулия, така и не попаднах на ресторант, в който може да се плати с карта. Само в 1 от ресторантите можеше, но само когато шефа е там 🙂 И разбира се, в момента, когато бяхме там го нямаше шефа.

В малките квартални магазинчета също плащахме с кеш, в по-големите супермаркети имаше посттерминали. Магазините за сувенири също рядко имат посттерминали. Но пък по гарите, ако трябва да си купувате билети за влакове от автоматите за билети, може без проблем да плащате с карта.

Връзка към коментар

Бих казал, че ситуацията е подобна на България - ако прилича на място, където оборотът е лесно да се скрие от властите или от шефа, или пък мястото не е много туристическо, ще увъртат. Ако е технологична машинка за билети или паркинг - винаги приема.

Изключенията от това правило са по-скоро положителни - по-вероятно е изпаднало място да приема карти, отколкото лъснато местенце да крие ПОС терминала.

Често има ограничение в минималната сума за плащане (5-15 евро), особено когато клиентите плащат предимно дребни суми - будки за вестници, китайски сувернирчета, павилион за сандвичи и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Венелин каза:

или паркинг - винаги приема.

Категорично не е вярно. През Февруари бяхме в Пулия - огромен паркинг на "пъпа" на Лече можеше да се плати само и единствено на машинки с монети, които на всичко отгоре бяха толкова очукани, а инструкциите полжълтели и избелели и само на италиански, че дори и на местните им беше трудно да се оправят... А не питай как успяхме да се сдобием с монети, при положение, че в поне 10 заведения и магазини наоколо ни отказаха да ни развалят - някои дори имаха табелки, че не развалят пари за паркинга.

Връзка към коментар
49 minutes ago, chandni said:

Категорично не е вярно. През Февруари бяхме в Пулия - огромен паркинг на "пъпа" на Лече можеше да се плати само и единствено на машинки с монети, които на всичко отгоре бяха толкова очукани, а инструкциите полжълтели и избелели и само на италиански, че дори и на местните им беше трудно да се оправят... А не питай как успяхме да се сдобием с монети, при положение, че в поне 10 заведения и магазини наоколо ни отказаха да ни развалят - някои дори имаха табелки, че не развалят пари за паркинга.

аз затова написах технологична машинка, не автомат от времето на лирите 😉

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.