Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

преди 58 минути , Моника каза:

Маршрутът ми изглежда по-подходящ и приятен за пролетта или лятото

Лятото си е жега в Болоня, пролетта е по-цветно наистина, но и за вашето късно зимно ходене ако случите на хубаво време, пак може да го направите. 

За Маранело с общ транспорт... Модена е на около 30-40 мин с влак, от там има(от автогарата)на час автобуси до Маранело. Или с влак до Vignola и от там пак бус до Маранело....Но ще си е повече от 2часа с прехвърлянията в посока, наистина си трябва мотивация да отделите почти цял ден. 

Ползвах това: https://www.rome2rio.com/map/Bologna/Maranello

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Светославов каза:

Лятото си е жега в Болоня, пролетта е по-цветно наистина, но и за вашето късно зимно ходене ако случите на хубаво време, пак може да го направите. 

За Маранело с общ транспорт... Модена е на около 30-40 мин с влак, от там има(от автогарата)на час автобуси до Маранело. Или с влак до Vignola и от там пак бус до Маранело....Но ще си е повече от 2часа с прехвърлянията в посока, наистина си трябва мотивация да отделите почти цял ден. 

Ползвах това: https://www.rome2rio.com/map/Bologna/Maranello

Да, ще падне пътуване. Четох и за някакви шатъли, от Модена към Маранело и от Болоня към Маранело, но не ми се струват добра идея, освен и че са скъпи. Предполагам, че ще посетим музеите в Модена и след това от там към Маранело и обратно. 

Връзка към коментар

Най-ниско като цена ми се струва с регионален влак до Модена и от автогарата там с автобус  800 май беше до Маранело. И дано прекрасната Болоня не ви се разсърди, че я пренебрегвате 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно след седмица ще пътувам с дете на 10 години. Хотела е Continental на Гранд Канал близо до Santa Lucia train station. Замислям се да отменя и да спим в Местре.Има ли някой информация? Дайте съвет.

Става въпрос за Венеция 

Връзка към коментар

Онзи ден казаха, че и транспорта до Венеция е бил спрян, така че освен самия хотел е добре да се уведомите дали е удачно изобщо да се пътува. От тази страница (с малко превод поне на мен ми е необходим) https://www.facebook.com/muoversivenezia/ бях забелязала, че дават доста подробна информация, има и опция да ви изпращат съобщения на телефона. 

Връзка към коментар

Уеб камери на живо

https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/italia/veneto.html

В момента Сан Марко е без вода...има и туристи

Ако пак се наводни и се настанят в Местре, може да си прекарат времето във Верона, Виченца, Падуа, да не им изгарят билетите

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Интересува ме дали има някъкви между градски автобуси Болоня-Римини ,Римини -Равена,Равена -Болоня и дали може да се разчита на тях по нова година.Или да заложа на сигурното -Trenitalia

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Онзи ден ходихме до Бергамо за един ден и много ни хареса! Искаме да повторим, но да посетим някое друго градче, близо до Бергамо, без Милано.  Кое е подходящо за целта - тоест да има редовен транспорт от летището в Бергамо и да става за посещение за един ден?

Връзка към коментар

Миналата година и ние  пътувахме за един ден  и отидохме до Леко на езорото Комо,много приятно и не така туристическо градче.От Бергамо е на час и нещо с влак,но тогава Раян летяха от Малпенса с вечерен полет и имахме цял ден време.

Връзка към коментар
9 minutes ago, Мари Николова said:

Миналата година и ние  пътувахме за един ден  и отидохме до Леко на езорото Комо,много приятно и не така туристическо градче.От Бергамо е на час и нещо с влак,но тогава Раян летяха от Малпенса с вечерен полет и имахме цял ден време.

Хм, май ще стане. Сега Раян имат вечерен полет от Бергамо в 18:10 ч., а сутринта с wizz, пристига се 08:30 ч. Хубаво ли е Леко, заслужава ли си?

Връзка към коментар
преди 8 минути , Eva eva каза:

Хм, май ще стане. Сега Раян имат вечерен полет от Бергамо в 18:10 ч., а сутринта с wizz, пристига се 08:30 ч. Хубаво ли е Леко, заслужава ли си?

На мен много ми хареса.Ето в тази тема съм писала малко за това пътуване:

https://magelanci.com/forums/topic/13117-еднодневни-екскурзии-със-самолет/?do=findComment&comment=317812

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 hour ago, clevermary said:

Ако пътувате сега, видях , че и Раян имат сутрешен полет  в някои дни. На два часа с влак е Верона.

Благодаря за мнението. Струва ми се, че до Верона няма да успеем да  стигнем. Ако стигнем 12 ч. във Верона, 1 трябва да тръгнем обратно. Далечко е от Бергамо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Eva eva каза:

Благодаря за мнението. Струва ми се, че до Верона няма да успеем да  стигнем. Ако стигнем 12 ч. във Верона, 1 трябва да тръгнем обратно. Далечко е от Бергамо.

А може да помислите за връщане от Болоня. Ако намерите някое промо на Итало трено. Преди две години, около Коледа направиха едно промо, където имаше за 5 евро билети между Болоня и Верона. И пътувахме така през зимата. Полетите на Уиз от Болоня са доста късно и имате повече време. Все пак Бреша или Леко са по-добри варианти. Верона за два-три часа просто си е светотатство. Аз лично за еднодневка бих си стоял само в Бергамо и даже сериозно се замислям да го направя тази зима.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 12 минути , Божидар каза:

Да попитам в Сан Марино интернета към Италия ли е или си е местен? 

Не помня дали беше местен или не, но е безплатен за нас понеже са в ЕС.

 

Обаче е супер слаб, редовно е на 1-2 черти обхвата на телефона 3Г почти не се показва. Всичко се отваря много трудно или изобщо и това на улицата. Влезеш ли в магазин и кръчма съвсем загива всичко, често изобщо няма обхват.

Изобщо в доста страни са много по-зле от нас като говорим за мобилен нет.

В Германия също извън големите градове е много зле, редовно нета е на Е и почти нищо не се отваря.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Alexander каза:

Не помня дали беше местен или не, но е безплатен за нас понеже са в ЕС.

 

Обаче е супер слаб, редовно е на 1-2 черти обхвата на телефона 3Г почти не се показва. Всичко се отваря много трудно или изобщо и това на улицата. Влезеш ли в магазин и кръчма съвсем загива всичко, често изобщо няма обхват.

Изобщо в доста страни са много по-зле от нас като говорим за мобилен нет.

В Германия също извън големите градове е много зле, редовно нета е на Е и почти нищо не се отваря.

Благодаря ти, важното е че не е тесла от по 20 лв за мегабаит. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.