Прескочи до съдържание

Кения - тема за планиране


FlyTraveler

Препоръчани мнения

преди 3 часа, patilana каза:

Обядът в кутия на нашата фирма

Сандвич с колбас ли е основното или хлебче + някакво месо в алуминиево фолио? 

 

преди 22 часа, deyan каза:

Повечето фирми не обявяват частен бюджетен трип. За тези, които пътуват семейно, препоръчвам да поискат изрично оферта за това. Оказа се, че за четири човека частен трип в Toyota Land Cruiser ни струваше под 15 % повече от групово пътуване с други хора във ван (със същата фирма и същите места за настаняване). А поне отстрани, разликата изглеждаше огромна. Не се съобразяваш с други хора, не се блъскате, имаш си прозорец и място за всички.

За нашето частно сафари с продължителност 12 дни в получените оферти разликата между транспорт с ван и с 4х4 беше $700 - 800. 

В какъв смисъл фирмите не обявяват частен бюджетен трип? Ние още при първоначалния контакт питахме за конкретна програма, бюджетно и средно ниво на настанявания и всички агенции конструираха офертите си въз основа на нашите желания. Не сме действали по предварително заложен техен план. Ние избрахме къде да спим и заменяхме предложени от тях настанявания с такива, които ние сме намерили и харесали. 

Връзка към мнение
преди 3 часа, patilana каза:

Моля , просветлете ме кои са най - добрите кенийски кафе и чай . Марка , регион или да купя просто най - скъпото.

Обядът в кутия на нашата фирма

IMG_20240204_133937.jpg.609e043b976229ce2a7126b44e504542.jpg

 

 

 

Аз бях купила различни марки кафе и част от тях бяха много добри, а другите бяха едро смлени и кафето не ставаше добро. Хареса ми марката Out of Africa, която освен прескъпо в музея на Карън Бликсен, се продава на доста по-добра цена в големите супермаркети. Имаше и някакво кафе със стилизирана лъвска глава, но не помня марката. Не е необходимо да купуваш най-скъпото кафе. Аз от него най не бях доволна. Out of Africa ще ти хареса.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@chandni това е сандвич от вкусно пълнозърнесто хлебче и салам с размера на половин филийка хамбургски салам . В алуминиево фолио е пържено пилешко . На мен ми се падна едно крилце с част от гърба , на друг бутче . Умалителните са заради количеството , не за вкусовите качества . Гладен не се остава , обаче . 

Хората са склонни на всякакви промени , та вижте как ще ви дойде целодневно сафари и после го прекъсвайте . Ние ги отрязахме за масайско селище , защото що естествен  масай и неговия живот видяхме от колата , няма как да видим в бутафория. Единствено ни липсват 😉 танците им . 

Естествено качиха втори , уж , съгледвач , ама от кампа , не от парка , та да си вземе шофьора парите под форма на бакшиш . Успя , ама не съвсем . Просто дадохме по - малко отколкото бихме дали за селището .

Трудно ми е от телефона да пиша , но ти питай , ако знам ще ти кажа веднага , ако не - ще понаблюдавам или попитам . Не аз де , ами англоговорящите в колата ❤️

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, patilana каза:

та вижте как ще ви дойде целодневно сафари и после го прекъсвайте . 

Да, така смятаме да постъпим. Ще бъдем гъвкави и на място ще решаваме според големината на парка и колко ще се отдалечаваме при гейм драйв от лоджа - почти всичките ни нощувки са вътре в парковете. А и зависи от активността на животинския свят през часовете на деня. В Масай Мара спим навън, тъй че ще сме в парка от отварянето до затварянето му. В камповете изхранването на блок маса ли е?  А как сте с тока, прекъсва ли захранването? Има ли достатъчно контакти в стаите? Вие в бунгала ли сте или тенти? Дано има навсякъде възможност да зареждаме батериите на двата фотоапарата, защото си представям колко хиляди снимки ще се щракат. Предполагам всички ценни вещи са с вас през деня в джипа? 

Хм, с този съгледвач бакшишите за деня стават х 2, правилно ли разбирам?

П.П. Чакаме снимки от зелена Кения :girl_in_love:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С уговорката, че не става дума за Масай Мара конкретно, мога да отговаря на някои от въпросите на база на трите лоджи, в които бяхме. 

Храната е на блок маса, има какво да се яде, има и прекрасни плодове. Вода оставят в стаите, но напитки по време на хранене се заплащат отделно. 

Контактите са кът, като са тип като английските, но се успяваме да се зареждаме. В две от лоджите спираше тока - нощем и през деня, но не знам конкретни диапазони. Не ни е създавало проблеми.

Спахме и в тента, в която дори имаше повече контакти от другите ни настанявания и не разбрах да е спирал токът в нея.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, chandni каза:

. В камповете изхранването на блок маса ли е? 

Да, голямо изобилие навсякъде, алкохолът се заплаща, но не е скъп, Бира 5-6 лв, Джин- 3 лв 25гр.

А как сте с тока, прекъсва ли захранването?

Не сме имали проблеми с тока.

Има ли достатъчно контакти в стаите?

Достатъчно, ако няма адаптор от персонала ще вържат кабела.

Вие в бунгала ли сте или тенти?

В Бунгала бяхме

Дано има навсякъде възможност да зареждаме батериите на двата фотоапарата, защото си представям колко хиляди снимки ще се щракат. Предполагам всички ценни вещи са с вас през деня в джипа? 

Хм, с този съгледвач бакшишите за деня стават х 2, правилно ли разбирам?

П.П. Чакаме снимки от зелена Кения :girl_in_love:

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да, бакшишите са по две. На основния водач ще платим накрая .

Храната е на блок маса - ориз, боб, леща , малки парченца пилешко и варено телешко . Рецептите за телешкото са местни . Харесва ми повече от пилето , с което компанията не е много съгласна . Те харесват всичко . Единственото изключение са спагетите . Тях само аз харесах .

IMG_20240206_121254.jpg.66a048c79d0a8ed6a664b19531b9a7b6.jpg

Снимката е от ресторанта ни вчера за обяд.

 

Ананасът е много сладък навсякъде . Динята не винаги е много сладка . Вчера си купихме 5-6 мангота от пазара за 100 пари . Странни са им салатите . Снощи на един ресторант за пръв път зелето беше прясно. Иначе всичко е минало през огъня . Най - странната е зеле със спанак . Пак минало през огъня - сварени . Метър наистина е странен- без снимка на Сафариком , разбира се . В момента сме в Амбосели и снощи изобщо не успях да се вържа за уайфай. 

Довечера ще си изпрося малко сим и ще кача снимки . Кения наистина е зелена , да . 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, patilana каза:

IMG_20240205_171859.jpg.c26f766a46eab5d44b1589e3faca5588.jpgНаистина е зелена Кения . 

Наздраве :

Ами не се зарежда снимката , сори 😔

 

Зарежда се снимката - наздраве! Много надъхващо, свежо и зелено! 

 

@patilana, зачовърка ме този съгледвач, за който спомена, предварително ли го уговорихте? И ако не - питаха ли ви дали желаете такъв? Размишлявам си, че за 12 дни бакшиши и за съгледвач ще ми дойдат малко в повече. :rolleyes:

Благодаря на всички, които се включиха с отговори на въпросите, които ми изникват за престоя ни в Кения! Ако се сетя за нещо друго - пак ще питам 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, chandni каза:

Зарежда се снимката - наздраве! Много надъхващо, свежо и зелено! 

 

@patilana, зачовърка ме този съгледвач, за който спомена, предварително ли го уговорихте? И ако не - питаха ли ви дали желаете такъв? Размишлявам си, че за 12 дни бакшиши и за съгледвач ще ми дойдат малко в повече. :rolleyes:

Благодаря на всички, които се включиха с отговори на въпросите, които ми изникват за престоя ни в Кения! Ако се сетя за нещо друго - пак ще питам 😉

Ако няма да гледате вие за животни, един съгледвач, освен шофьор, вероятно няма да ви е излишен. Ако не сте доволни, не давайте бакшиш и толкова. Вярно, че веднъж сме ходили, ама не ми се видя с абсолютно задължителен характер. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте! С баща ми ще посетим Кения в периода 24 февруари - 3 март, като имаме организирано сафари. Препоръчаха ни ваксина срещу жълта треска и Маларон хапчета срещу малария. Ваксини направихме, но Маларон не откриваме, нито тук, нито в Промахон Гърция. Търся съвет, къде да намеря такива, или някоя ефикасна алтернатива, която мога да си набавя в идните 2 седмици? Благодаря!

Връзка към мнение
преди 1 час, chandni каза:

Зарежда се снимката - наздраве! Много надъхващо, свежо и зелено! 

 

@patilana, зачовърка ме този съгледвач, за който спомена, предварително ли го уговорихме? И ако не - питаха ли ви дали желаете такъв? Размишлявам си, че за 12 дни бакшиши и за съгледвач ще ми дойдат малко в повече. :rolleyes:

Благодаря на всички, които се включиха с отговори на въпросите, които ми изникват за престоя ни в Кения! Ако се сетя за нещо друго - пак ще питам 😉

Ако шофьорът ви водач е читав и оправен, изобщо нямате нужда от съгледвачи. Нашият водач сам нищо не откриваше, но пък слухтеше какво се говори по радиото и щом чуеше, че някъде има нещо интересно ние отивахме там с бясна скорост. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , mililia каза:

Ако шофьорът ви водач е читав и оправен, изобщо нямате нужда от съгледвачи. Нашият водач сам нищо не откриваше, но пък слухтеше какво се говори по радиото и щом чуеше, че някъде има нещо интересно ние отивахме там с бясна скорост. 

При нас шофьора хем гледаше и ни показваше, хем постоянно контактуваше с колегите по радиото къде има животни. Включително ни показваше и животни докато караше по пътищата извън парковете. Знаеше и ни разказваше и доста подробности за животните. Не виждам никакъв смисъл от съгледвач при добър шофьор.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Simeon Semov каза:

Здравейте! С баща ми ще посетим Кения в периода 24 февруари - 3 март, като имаме организирано сафари. Препоръчаха ни ваксина срещу жълта треска и Маларон хапчета срещу малария. Ваксини направихме, но Маларон не откриваме, нито тук, нито в Промахон Гърция. Търся съвет, къде да намеря такива, или някоя ефикасна алтернатива, която мога да си набавя в идните 2 седмици? Благодаря!

Може да купите там на място, но е по скъпо.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Естествено , че никой не ни попита , нито пък ни каза предварително , че ще имаме такъв . Според мен беше елегантен начин да се изкрънкат по 10$ на човек , които иначе нямаше да дадем , защото не искахме да гледаме масайско танци . Ние дадохме 30$ и момчето сякаш не ги вземаше за себе си . Иначе си имаше униформена тениска на кампа . Не свърши грам работа . Според мен се учеше , според другите гледал на другата посока от шофьора. Няма проблем да не го искате . Това е Африка. Те пробутват нещо , вие се тръшкате и не го искате. Ще ви послушат , защото техните пробутваници са с цел измъкване на вашите пари .

Нашият шофьор е цар да се подреди на първия ред по средата . Иначе на птиците не им знае имената на друг език освен на родния . Ще кача клипчета за доказателство , ама да види жираф скрит зад храст хич го няма.

Не се стресирайте  ! 

Нещо не мога да тагвам , @Simeon Semov, ама защо ви е тази ваксина за жълта треска , специално за Кения ? Изисква се само при влизане от африканска държава . Колкото до маларона , ни комар съм видяла , ни съм чула такъв . Пък и колко пъти трябва да ме набодат комари , че да се събере достатъчно за заболяване ? 

 

 

 Найс , а 😉 Спорещите се блъснаха в нас 😝

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Simeon Semov каза:

Здравейте! С баща ми ще посетим Кения в периода 24 февруари - 3 март, като имаме организирано сафари. Препоръчаха ни ваксина срещу жълта треска и Маларон хапчета срещу малария. Ваксини направихме, но Маларон не откриваме, нито тук, нито в Промахон Гърция. Търся съвет, къде да намеря такива, или някоя ефикасна алтернатива, която мога да си набавя в идните 2 седмици? Благодаря!

По съвет на позната вирусоложка, която мин. година ходи в Кения - наблегнете на добрите репеленти - Джунгла формула максимум от Промахонската аптека или Аутан тропик. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, patilana каза:

 

 Найс , а 😉 Спорещите се блъснаха в нас 😝

 

Благодаря за преките включвания! Имали сте страхотен гейм драйв! 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

След нашето пътуване да споделя по темата :

Влизате в https://www.safaribookings.com/ харесвате си нещо и започвате пазарлък с фирмата . Ако не ви отговорят веднага , то харесвате друга фирма от сайта . Каквото поискате , както го поискате ,така ще бъде , поне частта за Кения . Пращате 30 % капаро и стискате палци да нацелите часа на кацане със заявения от вас час за вземане от летището . 

Седем дни са достатъчни , за да видите Масай Мара , Амбосели и двете Цаво . Към Накуру и езерото Найваша ще видите една друга Кения - трудолюбива , ученолюбива и неразчитаща на музунго да й оправи бюджета  . Това си е добро познание , но след като го придобих ми се струва загуба на време на фона на двата гиганта и малките им сестрички . С един полет от Момбаса или един ден по асфалта с кола до столицата, ще сте ок при първия вариант . 

Ние включихме и Танзания  с нейните гиганти - Серенгети и Нгоронгоро . Минаването на границата става в близост до Амбосели . На границата единият шофьор ви предава на другия и вторият внимава покрай вас за проблеми . Такива няма . На място се плаща виза - 51 $ и се показва документа за наличие на ваксина за жълта треска . Следват снимка , пръстови отпечатъци и уелкъм . На връщане си използвате етата , която си имате, за влизане в Кения . 

Кое е важно  - шофьорът ви да не е просто шофьор ; да стискате палци за липса на дъжд ; да изговаряте предварително по няколко пъти всичко , което искате и как точно го искате ; да не се разсейвате за предходното ; да не очаквате чудеса от храната и кафето ; да си държите очите отворени и насочени към прозорците на превозното средство ; да помолите да спрат , за да погледате малко животни , различни от хищниците ; да се примирите предварително , че вашата активност , няма да срещне особено разбиране сред местните  . 

Имахме късмет с някои от важните неща, с други се провалихме , но лъвясахме , нагепардихме се и видяхме големите стада зебри и биволи . Масовите раждания още не бяха настъпили . След повече от месец из африканските паркове леопард, изобщо, и носорог ,отблизо, не съм видяла , та пак ще се ходи .

Да се готвят Крюгер и Вирунга :wink:

Турци ли ще помагат , араби ли - хич не ми е важно . Иначе ще летя от Лондон .:grin:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, patilana каза:

След нашето пътуване да споделя по темата :

Влизате в https://www.safaribookings.com/ харесвате си нещо и започвате пазарлък с фирмата . Ако не ви отговорят веднага , то харесвате друга фирма от сайта . Каквото поискате , както го поискате ,така ще бъде , поне частта за Кения . Пращате 30 % капаро и стискате палци да нацелите часа на кацане със заявения от вас час за вземане от летището . 

 

След повече от месец из африканските паркове леопард, изобщо, и носорог ,отблизо, не съм видяла , та пак ще се ходи .

Да се готвят Крюгер и Вирунга :wink:

Турци ли ще помагат , араби ли - хич не ми е важно . Иначе ще летя от Лондон .:grin:

@patilana,

в https://www.safaribookings.com/ обикновено съм виждала доста по-къси оферти. Вие си договорихте различен маршрут и време ли? Може ли малко инфо за вид настаняване, сафарита, цена. Доволни ли сте от фирмата и може ли да я препоръчаш? Аз се интересувам от Лайкипия. Навсяякъде има само по 1-2 дни там, освен ако не са абсурдно скъпи предложения.  Надявам се да не е проблем да споделиш малко логистични подробности.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Роми с всички организационни неща се занимаваше @anita82. Ще й пиша , за да влезе и сподели подробности . 

От мен само краен продукт и малко линкове . 

Нашите билети бяха за 10 дни , а на двете никак не ни харесваше идеята да се търкаляме по плажове с огромни отливи . Трябваше да измислим друго, с което да запълним дните и предложих това друго да  е Танзания . Първоначално търсихме сафари за 7 дни в Кения. Тя намери такова за 800 $ . Видя ми се добра цена и я помолих да им пише за колко биха ни отвели и в съседната страна . Предложиха 1400$ за 10 дни , които щяха да са само в сафари или преходи . Това е фирмата https://supereagles.co.ke/ . Тук са ревюта за нея https://www.safaribookings.com/p5056?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAwU-01ftzNJMYKkNThtVG3REtl53OPUvslbijKYqQ7aCtoZ6BqejYRoCdsEQAvD_BwE Фирмата е много гъвкава .

Не мога да си изкривя душата и да кажа , че съм недоволна . Отговарят веднага - визи , минаване на граница, вода и каквото се сетиш, пращат каквото има за пращане веднага ( сметка за превеждане на капаро ) , телефонен номер на водачът ни, за срещата на летището . Офисът им в Найроби е в бизнессграда и е напълно приличен . По време на пътуването искаха обратна връзка . Изпълниха всичко , което е описано в програмата https://supereagles.co.ke/travel/10-days-kenya-tanzania-safari/ . На връщане от Танзания се включихме в нормално пътуване с ван от Аруша до Найроби за по 25 $ на човек . Това ни беше извън уговорките , но го предпочетохме пред обществения транспорт до границата. Нямаха нищо против . Попитахме за друго сафари - няма проблем - какво и кога го искате . Нямам представа дали са пуснали оферта до @anita82, но не ни отрязаха , че нямат такова . 

Преди обратния полет нощувахме в хотел с трансфер до летището за по 12 $ на човек  допълнително. Такива , впрочем са всички хотели наоколо .  

Аз съм най - доволна от това, че минахме в Танзания през пункт , който е на час път от Амбосели и всъщност имахме второ сафари там сутринта . 

Е, шофьорът ни не беше от най - запознатите , но много се стараеше да ни угоди . Казахме , че не искаме масайско селище - не ни заведе, попитах за името на една птица - каза го на другия ден , на суахили , но все пак . Страх го беше от слонове и възрастни мъжки лъвове , с черни гриви , но на фона на танзаниеца , направо си беше 6 . Сега , билети за паркове не видяхме . Сутрин даже най - бавните от нас бяха закусили преди него , но се търпеше .

Не мога да дам добра оценка на танзанийския им партньор https://7wonderssafaris.co.tz/ - не бус шатъл , а луксозна кола от границата . Шофьорът за сафарито си беше просто един карач на кола , който знае , че трябва да върти из обектите и ако види слон, хищник или скупчени на едно място джипове , да тича към тях . Човешките нужди не бяха нищо съществено за него и си ги прескачаше без умисъл . На връщане към Аруша ни събраха с канадска двойка , която сподели , че бяха пропуснали едни от туровете им . Плюс , че пътували от границата с обществен транспорт . Тяхната кенийска фирма беше друга .  

 

На тръгване от летището в Найроби се оказа , че нашият човек е спрял точно до джипа на фирмата , с която ще пътува друга магеланка . Нямате представа каква смаяна физиономия направи водачката му, когато разбра , че конкуренцията ще води клиентите си и в Танзания . Май дори не й беше дошла на ум  тази възможност да изкарва пари . 

Питай нашите кенийците , сигурна съм , че ще ти отговорят . Предполагам , че за твоето желание дори не им е идвало на ум .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 18 часа, Роми каза:

@patilana,

в https://www.safaribookings.com/ обикновено съм виждала доста по-къси оферти. Вие си договорихте различен маршрут и време ли? Може ли малко инфо за вид настаняване, сафарита, цена. Доволни ли сте от фирмата и може ли да я препоръчаш? Аз се интересувам от Лайкипия. Навсяякъде има само по 1-2 дни там, освен ако не са абсурдно скъпи предложения.  Надявам се да не е проблем да споделиш малко логистични подробности.

Ние за Кения влязохме в контакт с няколко фирми от сафарибукингс и към всяка направихме запитване за индивидуална програма за 12 дни с включени парковете, към които проявяваме интерес, транспорт с 4х4. Дадоха цени, отсяхме офертите и преминахме към уточнения само с една от фирмите. Заменяхме настанявания, договорихме отстъпка и преминахме към заплащане на капаро. Всички са гъвкави и се опитват да удовлетворят исканията на клиентите. Програмата ни не е взета от предложенията им в сафарибукингс, всичко е съобразено с нашия план.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

@Роми здрасти и от мен, в общи линии беше както @patilana е описала - събрах оферти от 3-4 фирми, сравнихме и офертите и отношението (дали са ми отговорили на въпросите или само са препратили някаква програма). Всички фирми ги проверих и в гугъл, Трип адвайзър, Фейсбук или където другаде имат ревюта. Всички пратиха ПДФи с по-подробна програма от на сайта, нашата фирма също прати и  оферта с "upgraded accommodation" по мое искане. Ние си останахме с бюджетна което според мен е напълно ок, но си зависи от хората. После 30% депозит, пратиха един линк за онлайн плащания но не успях да платя с нито една от картите ми, даваше грешка "fraud level exceeded". Писах на фирмата за проблема и пратиха банкова сметка и после разписка за платената сума и колко остават да се платят на място в офиса.

 

За Лайкипия нямам никаква идея, но съм убедена че която и да е фирма би ти пратила опции ако им кажеш брой дни и горе-долу какво искаш. От нашата Кенийска фирма имам много добри впечатления, ако си сменят и Танзанийския фирма партньор бих дала 6 на пътуването. Сега бих дала 5, средно от 6 за Кенийската част и 4 за Танзанийската 😄

 

Друго нещо което забелязахме, цената от $1400 я уговорих Ноември месец. Февруари по време на пътуването рових в сайта и пишеше $1800 или подобно. Ето линка: https://www.safaribookings.com/day/t45515

Ето и ревюта на фирмата, нашият Кенийски шофьор беше Браян, и други са го споменавали: https://www.safaribookings.com/operator/t45515

 

На 24.03.2024 г. в 22:14, patilana каза:

Преди обратния полет нощувахме в хотел с трансфер до летището за по 12 $ на човек  допълнително. Такива , впрочем са всички хотели наоколо .  

Мисля че беше $12 на кола, или 2000 шилинга общо? Хотела ни беше на 5км от летището

 

На 24.03.2024 г. в 22:14, patilana каза:

Попитахме за друго сафари - няма проблем - какво и кога го искате . Нямам представа дали са пуснали оферта до @anita82, но не ни отрязаха , че нямат такова . 

Пуснаха - вчера 😄 Месец - два забавяне, нищо не е по Африканско време. Хакуна матата както те казват 😄

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 24.03.2024 г. в 15:18, patilana каза:

 

Благодаря @anita82 и @patilana!  Получило ви се е много добро пътуване. Ще опитам да им пиша. Честно казано предпочитах да знам,че са правили маршрута, защото намирам само много скъпи варианти за Лайкипия, но може и да е защото просто няма такъв интерес към там. А при вас може да не се е получило супер за Танзания, защото е много кратко времето за Серенгети. За там си трябва поне 3 дни. 

Само за настаняването да попитам - в постояни палатки с легла, баня и тоалетна ли са? Иначе не държа на лукса, но не искам излизане през нощта в кемпове без огради, че няма да ми е комфортно. Била съм на няколко сафарита и си държа на това ;)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Роми в палатки бяха нашите настанявания . В Кения бяха много големи помещения с брезентови стени . Имат си всичко вътре . Леглата са големи . Край Амбосели бяха двойни , с мрежа и контакти . Край Масай Мара нямаше контакти и мрежи . Не ти препоръчвам нашите кампове , защото пътищата до тях са , меко казано, ужасни . Като се започна с "африканския масаж "  , та до края  . Толкова друсане към Масай Мара беше, че се зачудих как пък никой магеланец не го споменава , ей тъй между другото . Зачетох отново темите и в една доста стара, @feel_the_rush казва за пътя , че бил чакълест . Днес и чакъл няма , а на моменти мостчетата над рекичките се минаваха на толкова ниска скорост от нашия любител на високите скорости , че мога да се хвана на бас , че пропадането в реката е гарантирано само при миг невнимание . По този път , обаче , се минава през земи на масаи и виждаш целия им бит и култура . Камповете са оградени , защото огради на парковете май има само покрай входовете . Маймуните си бяха постоянно присъствие ( гонят ги , разбира се ), а сутринта по пътя край кампа ни показаха слонски акита . Амбосели ми се видя по - ограден от Масай Мара . В смисъл , че пътят до входа върви покрай ограда и тя е поддържана . Там ни заведоха да починем и пийнем по нещо вътре в един лодж , който не ми се видя чак пък безбожно скъп @anita82 сигурно помниш името му и цената ? 

Пътищата вътре в парковете бяха като офроуд , вероятно заради обилните дъждове малко преди нашето пътуване . Лошото е , че не се и виждаха намерения за поправка . Помагат си шофьорите при нужда , ама и стопаните нищо не правят .

 

Със сигурност предложенията за Лайкипия са малко , заради липса на интерес . Нашите момчета ще обърнат внимание на твоите желания , при това в разумен срок . Това последното е супер важно . 

 

Танзания ни се получи ок , но водачът ни нямаше никаква идея , че освен за карането , трябва да държи сметка и за нуждите на туристите . Накрая се разсърди , че сме го смятали за лош шофьор . Той не беше лош шофьор , той не беше водач. Дори и това не схвана , въпреки неистовите опити на Анита да го вразуми . 

  Не само Серенгети ,ами и Нгоронгоро заслужават по три дни . Има много животни , много различни са екосистемите , очите не смеят да се затворят , за да не пропуснат красотата на природата .  Храната , когато дойде , ехееее след време - може и да си забравил вече че си поръчал, е вкусна и доста сходна с нашите възприятия . Пътищата в парковете се поддържат и край тях се виждат разположена техника и материали за поправката им . Има и достатъчен брой тоалетни , ама някой трябва да те закара до тях  :wink: . В Нгоронгоро не се излиза от пътя , за разлика от другите паркове . В Танзания спахме в стандартни палатки и лагерите не бяха оградени . Битът в тях е доста по - примитивен . Само не разбрах , защо правят програмите така , че да висиш в Аруша . Не само нашата , а на всички , без значение кой от къде е дошъл . Единственото , което ми идва наум е пестене от входни такси . Тук видяхме билет . 

 

Предполагам става ясно , че съм влюбена в Африка :wub:

  

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , patilana каза:

@Роми в палатки бяха нашите настанявания . В Кения бяха много големи помещения с брезентови стени . Имат си всичко вътре . Леглата са големи . Край Амбосели бяха двойни , с мрежа и контакти . Край Масай Мара нямаше контакти и мрежи . Не ти препоръчвам нашите кампове , защото пътищата до тях са , меко казано, ужасни . Като се започна с "африканския масаж "  , та до края  . Толкова друсане към Масай Мара беше, че се зачудих как пък никой магеланец не го споменава , ей тъй между другото . Зачетох отново темите и в една доста стара, @feel_the_rush казва за пътя , че бил чакълест . Днес и чакъл няма , а на моменти мостчетата над рекичките се минаваха на толкова ниска скорост от нашия любител на високите скорости , че мога да се хвана на бас , че пропадането в реката е гарантирано само при миг невнимание . По този път , обаче , се минава през земи на масаи и виждаш целия им бит и култура . Камповете са оградени , защото огради на парковете май има само покрай входовете . Маймуните си бяха постоянно присъствие ( гонят ги , разбира се ), а сутринта по пътя край кампа ни показаха слонски акита . Амбосели ми се видя по - ограден от Масай Мара . В смисъл , че пътят до входа върви покрай ограда и тя е поддържана . Там ни заведоха да починем и пийнем по нещо вътре в един лодж , който не ми се видя чак пък безбожно скъп @anita82 сигурно помниш името му и цената ? 

Пътищата вътре в парковете бяха като офроуд , вероятно заради обилните дъждове малко преди нашето пътуване . Лошото е , че не се и виждаха намерения за поправка . Помагат си шофьорите при нужда , ама и стопаните нищо не правят .

 

Със сигурност предложенията за Лайкипия са малко , заради липса на интерес . Нашите момчета ще обърнат внимание на твоите желания , при това в разумен срок . Това последното е супер важно . 

 

Танзания ни се получи ок , но водачът ни нямаше никаква идея , че освен за карането , трябва да държи сметка и за нуждите на туристите . Накрая се разсърди , че сме го смятали за лош шофьор . Той не беше лош шофьор , той не беше водач. Дори и това не схвана , въпреки неистовите опити на Анита да го вразуми . 

  Не само Серенгети ,ами и Нгоронгоро заслужават по три дни . Има много животни , много различни са екосистемите , очите не смеят да се затворят , за да не пропуснат красотата на природата .  Храната , когато дойде , ехееее след време - може и да си забравил вече че си поръчал, е вкусна и доста сходна с нашите възприятия . Пътищата в парковете се поддържат и край тях се виждат разположена техника и материали за поправката им . Има и достатъчен брой тоалетни , ама някой трябва да те закара до тях  :wink: . В Нгоронгоро не се излиза от пътя , за разлика от другите паркове . В Танзания спахме в стандартни палатки и лагерите не бяха оградени . Битът в тях е доста по - примитивен . Само не разбрах , защо правят програмите така , че да висиш в Аруша . Не само нашата , а на всички , без значение кой от къде е дошъл . Единственото , което ми идва наум е пестене от входни такси . Тук видяхме билет . 

 

Предполагам става ясно , че съм влюбена в Африка :wub:

  

 

Знам го добре африканския масаж. Въпреки че винаги съм била в сухия сезон. И да знаеш-нивото на настаняването не е много свързано със стигането до него;))) Била съм дори в частна концесия в Масай мара и пак си беше лош пътя. Виж в Серенгети си имах баня и тоалетна в моя тент и просто не си представям да изляза през нощта навън, че си имаше животинки ;))). Направо сте герои. Иначе ние бяхме 4 нощи в Серенгети на 2 локални. И 2 в Нгоро.

 Ще пиша на вашата фирма за Лайкипия. Да видя какво ще предложат.

И отново -благодаря!

 

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.