Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2023


Препоръчани мнения

преди 14 часа, Crazy Horse каза:

@cck, огромно благодаря за оригиналния коледен подарък! Днес започвам книгата!

При нас в Мадрид още няма сняг, но може пак да има януари. 

Радвам се, че е пристигнала бързо и съм уцелил! Сигурен съм, че ще ти хареса. Георги Милков е страхотен разказвач.

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, wiliko каза:

Добре ми започна седмицата...под знака на подаръците за Коледа ....

отивам аз до Спиди за да си изпратя подаръчето за моето джудже...а там ме очакваше и моят подарък...

дизайнерско канче в което да си пия чая...и не само... докато мисля на къде да отпътувам следващата година :air_kiss:

 

20231127_095837.jpg.647ef3c1c649b9a3ab8e544d38d34bf3.jpg 

...🥰

със съдействието на нашата Снежанка @Mary открих и кое е било моето джудже,

:tender:

Благодаря за сърдечните пожелания  и уникалния подарък на   @Vanille    

 

И ето...всичко се случва в перфектното време! Така да ти върви цялата година! ❤️ Авторката на чашата също много помогна! Зън-зън-зън!

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Ах получих повикване в Спийди, нямам спомен да съм поръчвала нещо, така че ще да е магеланския подарък. 🎁🤗🎉

Щях в обедната да отскоча ако букинг не канселираха резервация за след 2 дни, та и с тях да се разправям….

много емоции, много нещо днес с всякакъв привкус.

Надявам се да успея днес да взема, така че и аз като Костов ще се включа с повече информация в късната емисия 😁😁

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

От опит знам колко е изнервящо и стресиращо, като пишеш пост тук в темата и същевременно непрекъснато ти излизат съобщения, че някой е публикувал нещо или те е споменал :biggrin: Нали @Костов :laugh:

  • Смея се 13
Връзка към коментар

Такааа, най-накрая се прибрах. За Спиди. Усмихната девойка ме пита За какво съм дошъл. Аз чистосърдечно си признавам, че съм дошъл да си получа подаръка. Като на 99% съм сигурен кой ми го е изпратил. Казвам си телефонния номер и доброто девойче след като се е уверило, че това съм наистина аз, хвърляйки бегъл поглед върху личната ми карта, ми подава един средно голям пакет. 

Какво ли има вътре? се питам аз вървейки към автобусната спирка. Леко разклащам пакета и от вътре се чува мнооого приятен звук - Гъл, гъл, гъл. Радост за ухото ми. Нямам търпение да се прибера да разкъсам опаковката на Спиди и да видя освен бутилката с ракия (щото съм убеден че това вътре е ракия) какви още изненади ми е пратила... @wiliko. Но, автобусите за нашия квартал имат странното свойство да се движат три един след друг и след това поне 30 мин. да няма нито един. Та именно в такава 30 минутна пауза отидох на спирката. Знаете ли как тече времето, когато много ти се иска да се прибереш в къщи и да си отвориш магеланския подарък? Тече мнооого бааавно. Само че колкото и бавно да тече времето 30-те минути минаха и автобуса пристигна. Качих се и след 20 минути си бях в къщи. Веднага се заех с отварянето на подаръка. 

Махнах опаковката на Спиди и пред мен се разкри красиво опакован пакет

IMG_20231128_125248808.jpg.df86beeebcdc21dbdd7716d5b4a0175a.jpg

 

Вярно красива опаковка, но я да видим какво се крие под нея. Ето и цялото съдържание на подаръка красива Коледна картичка с прекрасни пожелания от @wiliko(знаех си, че е тя) бутилка ракия домашна (очаквах го) бурканче кисели краставички за мезе, джудже, марципан и щолен, шоколадов Дядо Коледа, мурсалски чай, играчка за елха

 

и кутия със ... оф, не се сещам как се казваше това стъкленото Бонбониера?

 

IMG_20231128_130347244.jpg.e9b5399ce06d7c0a630ecb2489958e44.jpg

 

Оказа се обаче, че и Бонбониера не е само бонбониера, а е пълна с бонбони, като между тях има малка чашка от Ловеч, а вътре в чашката нещо което нарекох броеница

IMG_20231128_133353854.jpg.6b021e74703d31756bb423f5be3dc66c.jpg

 

Много подаръци, много нещо! Чак не мога да повярвам, че съм бил толкова послушен...

@wiliko, от сърце ❤️ ти благодаря за страхотните подаръци! Желая ти здраве, късмет и много пътешествия!

 

А ракията дава криле

IMG_20231128_133528085.jpg.58595a29c42ec3099176c7bca180512b.jpg

 

Довечера мисля да полетя...

 

ps Голяма борба водих докато разопаковам ракията и киселите краставички. Но успях! 

 

  • Харесвам 17
  • Браво 15
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , ДиянаВ каза:

От опит знам колко е изнервящо и стресиращо, като пишеш пост тук в темата и същевременно непрекъснато ти излизат съобщения, че някой е публикувал нещо или те е споменал :biggrin: Нали @Костов :laugh:

@ДиянаВ, само ти ме разбираш!♥️ И остави, че ми излизат съобщения, ами и 10 човека ми звънят и на всичкото отгоре Мърморко лежи върху мен.

  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 2 минути , Костов каза:

@ДиянаВ, само ти ме разбираш!♥️ И остави, че ми излизат съобщения, ами и 10 човека ми звънят и на всичкото отгоре Мърморко лежи върху мен.

По едно време се усъмних, че се бавиш заради някоя девойка в Спиди😜. Не че я заглеждаш като мъж, а че я оглеждаш запаметяващо за целите на Магеланци😂😉

 

Чудесен подарък имаш! Хайде честито и със здраве да го употребиш😋

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Костов каза:

 

Много подаръци, много нещо! Чак не мога да повярвам, че съм бил толкова послушен...

@wiliko, от сърце ❤️ ти благодаря за страхотните подаръци! Желая ти здраве, късмет и много пътешествия!

 

А ракията дава криле

IMG_20231128_133528085.jpg.58595a29c42ec3099176c7bca180512b.jpg

 

Довечера мисля да полетя...

 

ps Голяма борба водих докато разопаковам ракията и киселите краставички. Но успях! 

 

Радвам се че съм те зарадвала с подаръка си, и най вече че е стигнал цял при теб...че ми беше на мисъл... еле пък като се забави с отчета в темата... викам си край язък на старателното опаковане... сега Костов е получил пияно и мариновано джудже....

Надявам се ракията да ти хареса, а краставичките сама съм ги мариновала(експирементирах с мариноване със смокинови листа)... пък ако НЕ! пий един мурсалси чай пак бран от мен по южните склонове на Фалакро и почерпи семейството с останалите нещица.

 

Весели празници 🥰

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 20 минути , wiliko каза:

Радвам се че съм те зарадвала с подаръка си, и най вече че е стигнал цял при теб...че ми беше на мисъл... еле пък като се забави с отчета в темата... викам си край язък на старателното опаковане... сега Костов е получил пияно и мариновано джудже....

Надявам се ракията да ти хареса, а краставичките сама съм ги мариновала... пък ако НЕ! пий един мурсалси чай пак бран от мен по южните склонове на Фалакро и почерпи семейството с останалите нещица.

 

Весели празници 🥰

Да ти призная има леки загуби на ракия, но са в допустими граници. 

Щерката си хареса шоколадовия Дядо Коледа и марципана. Съпругата - онова дето го наричам бонбониера. А котаракът Мърморко е очарован от топката 

Така че подаръкът е за цялото семейство.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
На 26.11.2023 г. в 11:29, bibi каза:

Мисля, че моето джудже ми е изпратило подаръка, но ще го взема след 1-2 дни, че преследвам Коледата из Колмар и околията:

IMG_6645.jpeg

IMG_6658.jpeg

Връщам си думите назад - не е било ЖуЖето ми. 🤭

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Такаааа, не само дойде, ами успях и да го взема!! 
 

попързалях се до офиса на Спийди и обратно и с няколко залитания успях да прибера благополучно пакетЪТ!

image.jpeg.1ac7a3d421f1bfd52d21aa3fa8517843.jpeg

 

леко го разклатих ама освен че нещо шаваше леко вътре нямаше никакви други ясно отчетливи звуци и сигнали. 
 

Преседя си милия така няколко часа да се аклиматизира докато тичах да обменям крони, буквам хотели и тичам по задачи, включително и спретнах една торта, че имаме рожденик утре 😁😁

 

23:38 ама няма как да го оставя за утре да ме чака, вече престоя достатъчно. 
Само да сваля стреча ми отне около 7 минути, защото упорито отказвах да използвам макетното ножче. така старателно опаковано, не мога да късам. 
image.jpeg.6af06d69a6fd8e130dba83f4030310db.jpeg

 

След като хирургически отстраних и хартията, отдолу се показва кашон на любим магазин, но съм почти убедена, че пратките които чакам надали се телепортират в същия ден, нито са опаковани с коледна хартия 🎁🎁

image.jpeg.9e902f7a058658a384f39c382082bc60.jpeg

 

продължавам с макетното ножче бавно и внимателно, отварям и какво да видя, ооо оооще опаковани неща

image.jpeg.57d3b930e88a117fa6c0c0c4d1587995.jpeg
 

Отдолу се подава нещо като чорапи или одеало, голямо е за чорапи, така че или е одеало или е коледен декоративен чорап. 
 

По ред на номерата обаче докато стигна до там. Първият бонбон го опипвам, поклащам - нищо, само е меко. Предположих че е сладкиш. Не би, страхотна чаша за чай с капаче, а бъбълите ме заблудиха

image.jpeg.3278d7680c3da1982c20a9fd31e56621.jpeg
 

Следващия голям и тееежък пакет много ме затрудни и нямах никакъв шанс да го позная. Отново опакован в много бъбълс и му се зарадвах като малко дете 🐝🍯

image.jpeg.53e8518a2c11a660d83401f11fc8de8f.jpeg

Обожавам мед и вкъщи винаги има поне няколко буркана 😁😁

 

Вече достатъчно ясно се вижда, че на дъното има одеало, това поне познах (както и картичката!) 😂😂😂

 

Последен пакет, последен шанс да познавам - лека кутия, ясно е, че има нещо вътре, но нямам идея какво. С този размер само на рамка за снимка ми се връзва, но съм убедена, че няма да е това. И естествено не е…

image.jpeg.6826ec949d484049b1b4fec1fb69d4b0.jpeg
 

Русата фаза е силно активна и след топло коледно одеало, чаша за чай и мед, дори не ми мина през ума за чай… 🥹🫣

 

@Bogdan много много благодаря за страхотния подарък!! Обожавам чаши, пухкави одеала и вечери с чаша чай или шоколад с книга в ръка! Клиширано, ама супер си ме нацелил! Мерси, че се погрижи запасите от мед да не намаляват 🤗🤗🤗

 

А ето и цялата композиция

image.jpeg.7cefd343b90ef673ad03a7a5bbd85ec7.jpeg

 

Виртуално ви черпя по парче торта 🍰

image.jpeg.1b61d8f8151ed87574b5535c6b53e2ae.jpeg

  • Харесвам 21
  • Браво 15
Връзка към коментар
преди 8 часа, kavesy каза:

Такаааа, не само дойде, ами успях и да го взема!! 
 

попързалях се до офиса на Спийди и обратно и с няколко залитания успях да прибера благополучно пакетЪТ!

image.jpeg.1ac7a3d421f1bfd52d21aa3fa8517843.jpeg

 

леко го разклатих ама освен че нещо шаваше леко вътре нямаше никакви други ясно отчетливи звуци и сигнали. 
 

Преседя си милия така няколко часа да се аклиматизира докато тичах да обменям крони, буквам хотели и тичам по задачи, включително и спретнах една торта, че имаме рожденик утре 😁😁

 

23:38 ама няма как да го оставя за утре да ме чака, вече престоя достатъчно. 
Само да сваля стреча ми отне около 7 минути, защото упорито отказвах да използвам макетното ножче. така старателно опаковано, не мога да късам. 
image.jpeg.6af06d69a6fd8e130dba83f4030310db.jpeg

 

След като хирургически отстраних и хартията, отдолу се показва кашон на любим магазин, но съм почти убедена, че пратките които чакам надали се телепортират в същия ден, нито са опаковани с коледна хартия 🎁🎁

image.jpeg.9e902f7a058658a384f39c382082bc60.jpeg

 

продължавам с макетното ножче бавно и внимателно, отварям и какво да видя, ооо оооще опаковани неща

image.jpeg.57d3b930e88a117fa6c0c0c4d1587995.jpeg
 

Отдолу се подава нещо като чорапи или одеало, голямо е за чорапи, така че или е одеало или е коледен декоративен чорап. 
 

По ред на номерата обаче докато стигна до там. Първият бонбон го опипвам, поклащам - нищо, само е меко. Предположих че е сладкиш. Не би, страхотна чаша за чай с капаче, а бъбълите ме заблудиха

image.jpeg.3278d7680c3da1982c20a9fd31e56621.jpeg
 

Следващия голям и тееежък пакет много ме затрудни и нямах никакъв шанс да го позная. Отново опакован в много бъбълс и му се зарадвах като малко дете 🐝🍯

image.jpeg.53e8518a2c11a660d83401f11fc8de8f.jpeg

Обожавам мед и вкъщи винаги има поне няколко буркана 😁😁

 

Вече достатъчно ясно се вижда, че на дъното има одеало, това поне познах (както и картичката!) 😂😂😂

 

Последен пакет, последен шанс да познавам - лека кутия, ясно е, че има нещо вътре, но нямам идея какво. С този размер само на рамка за снимка ми се връзва, но съм убедена, че няма да е това. И естествено не е…

image.jpeg.6826ec949d484049b1b4fec1fb69d4b0.jpeg
 

Русата фаза е силно активна и след топло коледно одеало, чаша за чай и мед, дори не ми мина през ума за чай… 🥹🫣

 

@Bogdan много много благодаря за страхотния подарък!! Обожавам чаши, пухкави одеала и вечери с чаша чай или шоколад с книга в ръка! Клиширано, ама супер си ме нацелил! Мерси, че се погрижи запасите от мед да не намаляват 🤗🤗🤗

 

А ето и цялата композиция

image.jpeg.7cefd343b90ef673ad03a7a5bbd85ec7.jpeg

 

Виртуално ви черпя по парче торта 🍰

image.jpeg.1b61d8f8151ed87574b5535c6b53e2ae.jpeg

Много се радвам, че Ви е харесал подаръкът. Медът е от моите два кошера, които имам, та реших да споделя с Вас производството си😀. Пожелавам ви топли и уютни моменти с одеалцето и чаша чай в ръка. 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 19
Връзка към коментар

Еййй снощи цяла вечер опаковам ли опаковам, не стигат кашоните режа кроя и я колко неща съм изтървала тук! Темата вече е толкова коледна и пълна с красиви подаръци, чее днес май до куриера ще ходя 😄

Само едно ще кажа: Не се стърпях! Каквото съм решила това съм сътворила 😄 И имам страшно много енергия!  😝  Туй то от мен за сега 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 3
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 10 часа, zvezda9001 каза:

Еййй снощи цяла вечер опаковам ли опаковам, не стигат кашоните режа кроя и я колко неща съм изтървала тук! Темата вече е толкова коледна и пълна с красиви подаръци, чее днес май до куриера ще ходя 😄

Само едно ще кажа: Не се стърпях! Каквото съм решила това съм сътворила 😄 И имам страшно много енергия!  😝  Туй то от мен за сега 🙂

Аууу вече като се споменава думата "енергия" и се чудя да се притеснявам ли, да се смея ли 🤔😆

Ще има пак да тръпнем значи 😂

  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Ехо, голяма тишина тук

Дали защото шефката търси дали е Възможна Коледа по Великден, та тукашната ни Коледа леееко забоксува :girl_sigh:

 

Утре е 1 Декември:ded_snegurochka:

Някое Жуже не се ли е погрижило да има дъъъълга презентация на някой заслужил град, Варна да речем:yes:

 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Имах обаждане тази сутрин. От непознат номер. Хм, че кой ще ми звъни? Куриерските фирми пращат смс, не се обаждат по телефона. Дали пък моето джудже не е решило лично да ми даде подарък (си мисля, а самата аз още не съм готова с моя подарък). Не, нищо от това. Бяха от мобилния оператор, да ми предложат оферта, която никъде не е обявена, но аз нали съм примерен клиент - обаждат ми се да ми я предложат лично по телефона. Ееееех, това дали да го считам за коледен подарък. 😉

  • Смея се 15
Връзка към коментар
преди 44 минути , Kalina Ivanova каза:

Ехо, голяма тишина тук

Дали защото шефката търси дали е Възможна Коледа по Великден, та тукашната ни Коледа леееко забоксува :girl_sigh:

 

Утре е 1 Декември:ded_snegurochka:

Някое Жуже не се ли е погрижило да има дъъъълга презентация на някой заслужил град, Варна да речем:yes:

 

 

 

 

Едно смахнато Жуже много прилежно си е свършило работата 😄 но получателя все още си събира акъла и речта по пътя от Спиди  😄

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.