Прескочи до съдържание

Тема за пазаруване (Черен петък 2023)


Иван Попов

Препоръчани мнения

Понеже отдавна не съм по онлайн пазаруването (имах си пиков период там преди години :smile3:) и от алито я имам три поръчки, я не, да се похваля, че на 5.01. направих първа поръчка в Тему за 20 лв (боклучки разни) и вчера я доставиха. Като за по два лева за артикул, биват. То същите ги продават по магазините с яка надценка. Със спиди до адрес с безплатна доставка.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 18 минути , Argentique каза:

Понеже отдавна не съм по онлайн пазаруването (имах си пиков период там преди години :smile3:) и от алито я имам три поръчки, я не, да се похваля, че на 5.01. направих първа поръчка в Тему за 20 лв (боклучки разни) и вчера я доставиха. Като за по два лева за артикул, биват. То същите ги продават по магазините с яка надценка. Със спиди до адрес с безплатна доставка.

Все едно слушам сина ми с това Тему. Поръчах един път. Точно като теб. Нищо не сме ползвали. Сега даже и не знам къде са тези джвъчки дето купих. За 2-3 конкретни неща в последствие, забелязах че в али са далеч по-евтини.

 

Аз предимно ползвам алиекспрес, предимно с профилактична цел - шопинг профилактика, да не стигам до психотерапевт. :biggrin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към мнение

Бих стигнал до психотерапевт,докато открия във физически магазин някоя китайска дреболия.Например купих онлайн за майка игли,които са с прерязано ухо,ако не виждате добре.

Screenshot 2024-01-16 at 17-01-25 12pcs 45mm Self Threading Needle Embroidery Needles For Hand Sewing Easy Side Threading Stainless Steel Stitching Tools SHEIN EUR.png

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 1 час, ven62 каза:

Поръчах един път. Точно като теб. Нищо не сме ползвали.

Аз пък си поръчах perfume atomizer за пътуване и веднага го напълних. И розово несесерче и други плюшкински истории. :smile3: А сега си седя и си правя масаж на лицето с ролка от розов кварц, дано само не се подмладя чак толкова, че да не ме разпознават на паспорта. :biggrin:

  • Смея се 17
Връзка към мнение
преди 48 минути , Argentique каза:

Аз пък си поръчах perfume atomizer за пътуване и веднага го напълних. И розово несесерче и други плюшкински истории. :smile3: А сега си седя и си правя масаж на лицето с ролка от розов кварц, дано само не се подмладя чак толкова, че да не ме разпознават на паспорта. :biggrin:

Аз пък ти пожелавам да се подмладиш, ще си извадиш нов паспорт:)

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Argentique каза:

Аз пък си поръчах perfume atomizer за пътуване и веднага го напълних. И розово несесерче и други плюшкински истории. :smile3: А сега си седя и си правя масаж на лицето с ролка от розов кварц, дано само не се подмладя чак толкова, че да не ме разпознават на паспорта. :biggrin:

 

преди 13 часа, Asya Assenova каза:

Аз пък ти пожелавам да се подмладиш, ще си извадиш нов паспорт:)

Всяка възраст си има и "+" и "-". 

Малките не правят зимнина.:wink:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
Иван Попов
На 16.01.2024 г. в 8:40, dimitrov6 каза:

Temu вече е пред Aliexpress като печалби. Там няма чакане по 2 месеца,а за 20 дни ми идва пратката. И няма такса 3 лв митница,а доставка е безплатна над 11 долара поръчка. ТУК

Честно казано за първи път чувам за това "Temu", но аз вече не съм доволен от Али защото лъжат и не само. Дори не съм предполагал, че има по-силен магазин от Ali.

Пишат, че продуктът е доставен, а той все още пътува или на митницата и т.н.

Та вече мисля да не поръчвам нищо и без това ги чакам по 2 месеца и накрая вече не можеш да ги оспориш....

Вече не е същото как беше преди години, та ще ги пробвам и аз тези Temu 😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И в американския Амазон го има това с проследяването.През месец поръчвам от един фирма BHFO обувки и ги пращат с DHL ,а после с немски пощи до България,но не могат да разберат,че вече съм взел пратката .Пише ,че още е на път и имам право на връщане на парите.Едни обувки  взех преди 3 дни,а  пише краен срок 23 януари.Първите обувки преди няколко месеца ми върнаха парите и после разбрах,че са пристигнали в нашата поща.Поисках да им върна парите,но не ми казаха как.

Screenshot 2024-01-20 at 11-13-22 Amazon.com Seller Profile BHFO.png

Screenshot 2024-01-20 at 11-23-19 Track Package.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Алиекспрес по Черния петък пращаха за 20 дни и се взимаше от Easypay офиси,а сега пак е за 50 и през Бг поща.Поне минават май през Белгия и няма да има 3,5 лв за митница.

При нова регистрация в сайта Banggod може  за първа поръчка да се купи нещо за 1 цент с безплатна доставка. Аз регистрирах и родителите през различни IP и устройства,като адреса не трябва да е еднакъв докрай,но може да се пише един и същи блок и вход,а на другия да се пише и апартамент. Поръчах светлини за елха и държач за четка за зъби за стена.

2024_03_13_14.12.28.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На 18 март /понеделник/, в 9:00 часа китайско време, Алиекспрес ще стартира годишна разпродажба🙂

@iMari, @ven62, @dimitrov6 и други мои другари по шопинг психотерапия😄, може да си обменим идеи, находки и разни безполезни неща😆 Засега съм си набелязала 10 чифта бели хотелски чехли по 39 g всеки, общо за 11лв. и стотинки. Ще ги ползвам на път, когато не съм в хотел🤣 и мястото в багажа е дефицит😜

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 39 минути , ДиянаВ каза:

На 18 март /понеделник/, в 9:00 часа китайско време, Алиекспрес ще стартира годишна разпродажба🙂

@iMari, @ven62, @dimitrov6 и други мои другари по шопинг психотерапия😄, може да си обменим идеи, находки и разни безполезни неща😆 Засега съм си набелязала 10 чифта бели хотелски чехли по 39 g всеки, общо за 11лв. и стотинки. Ще ги ползвам на път, когато не съм в хотел🤣 и мястото в багажа е дефицит😜

 

 

Ползвам такива често.Даже са в Русе .......  https://www.olx.bg/d/ad/ednokratni-chehli-hotelski-2mm-podmetka-CID655-ID8Lnmt.html

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 42 минути , ДиянаВ каза:

На 18 март /понеделник/, в 9:00 часа китайско време, Алиекспрес ще стартира годишна разпродажба🙂

@iMari, @ven62, @dimitrov6 и други мои другари по шопинг психотерапия😄, може да си обменим идеи, находки и разни безполезни неща😆 Засега съм си набелязала 10 чифта бели хотелски чехли по 39 g всеки, общо за 11лв. и стотинки. Ще ги ползвам на път, когато не съм в хотел🤣 и мястото в багажа е дефицит😜

 

 

Я ходи на някой тропически плаж, там и чехли няма да ти трябват, само се вкарваш в преразход. :blum3:

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 52 минути , Otnesen каза:

Ползвам такива често.Даже са в Русе .......  https://www.olx.bg/d/ad/ednokratni-chehli-hotelski-2mm-podmetka-CID655-ID8Lnmt.html

Хм, аз досега не съм се сещала, а извън плажните дестинации са удобен атрибут.

 

От няколко дни моят възрастен приятел, на който поръчвам, ми се обажда така:

- Ало, Алито съм …🤣

И покрай неговите поръчки пак ми се запали фитилът и аз да си поръчам нещо, и така се почва😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 56 минути , Otnesen каза:

Ползвам такива често.Даже са в Русе .......  https://www.olx.bg/d/ad/ednokratni-chehli-hotelski-2mm-podmetka-CID655-ID8Lnmt.html

Сетих се. Тук имаме завод Юта. Ще ги видя, благодаря🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , ДиянаВ каза:

Сетих се. Тук имаме завод Юта. Ще ги видя, благодаря🙂

Май тия чехли не са от русенския юталин, а от китайското TEMU. То освен прекупвачи какво друго имаме🙂. Тия от Алито са по-подплатени в горната част, като на Търкиш самолетните черни😛

Връзка към мнение

@ДиянаВ, благодаря! 

Имаш гениални попадения в Али, аз съм ти фен, да знаеш. 😍

Ето, не съм се замисляла, че от Али може да си поръчаш еднократни чехли, а те наистина са удобни за път с малък ръчен. Направо давай линк. 

Какво стана със сушачката за обувки, върши ли работа? 🙂 

Аз ще си взема ей такива връзки с клипсчета, да не ми се развързват обувките при дълго ходене. В търсене съм на перфектния цвят.

Screenshot_20240316-074726.png.0290800168ad071c3aa8b21ed07487cd.png

 😂

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 8 часа, ДиянаВ каза:

Имам едни от турците, но са черни😄

Аз съм егати връзкарчето; уредил съм се от турците с чехли в турско синьо... 😄

 

  • Смея се 7
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Еднодневките са много удобни при трансферни нощувки ,почти не заемат място и са ултралеки. Вече никоя европейска компания не дава при дълги полети , а с Търкиш се е случвало в едната посока да дадат , в другата не.

Затова пък са достатъчно евтини , има  ги и в почти  всеки хотел.

 

Турците понякога дават и чорапки с протвивоплъзгащо се гумиране , трябва да погледна в Али-то няма начин да не се продават там. 

😄

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз такива чорапки имам от Саудиа, но даваха само за дневния полет от СА до Лондон.

 

20240316_100106.jpg.13cb8a321d46edadbf847b6e9943b7f4.jpg

 

Даже са със самолетчета на стъпалата.

 

След като се подмладих от розовия кварц, осъществих още три поръчки с боклучки в Тему  - за десетина дни идват със спиди вкъщи. Кабели за зареждане накупих, разни женски и домакински простотии. Смарт гривна, че ми се развали моята, мишка, малки лампи за гардероб с фотоклетка, джапанки, акваобувки  и още куп боклучки. Гледам да не влизам повече. 🤣

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към мнение

От този търговец съм набелязала белите чехли. Като цена и брой това ми се стори най-изгодно в момента.

https://a.aliexpress.com/_Eu9O3dB

 

Ще поръчам и адаптери UK to EU, но предполагам повечето тук имате такива. Да ви питам за ОАЕ такива ли трябват?

IMG_5001.jpeg.4ed77c5ce99462e05b3165257aee5c29.jpeg

 

@iMari, сушачката още не съм я пробвала🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бих ползвал отвертка, ако ще се ползва за зарядно, това заема много място. Една година изкарах без адаптер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Argentique каза:

Смарт гривна

А, хубаво ме подсети! Знаех си, че темата ще е извор на вдъхновение. 😚

Около Коледа Curve ми пратиха мейл с отстъпка за смарт пръстен. Някакви скандинавски брандове, супер дизайн, ама 200лв.

Ето сега виждам алтернативата им в Али. 😂 

Screenshot_20240316-103932.png.99db5541b63260f2a841958f7ac517b7.png

Не съм сигурна какво точно може да прави, въпреки, че хората са сложили картинки. За приемане на обаждания и слушане на музика и слушалките вършат работа. За снимки от разстояние, да удобно е. Предполагам, че ще може и да се плаща с него с Gpay, което всъщност би било и най-полезно. Ако някой има такава джаджа може да сподели впечатления. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Дънди
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.