Прескочи до съдържание

Тема за пазаруване (Черен петък 2023)


Иван Попов

Препоръчани мнения

Ето мейла на американския амазон - cs-reply@amazon.in 

 

 

Писах им в чата и тръгнаха да проверяват за да ми направят рифънд веднага. За съжаление не мога да пиша вместо теб в чата понеже те виждат профила, от който си логнат и даваш номер на поръчката от хисторито. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За феновете на LOOKFANTASTIC - TCB.de дава 25% кешбек още няколко часа.

image.png.aace05f59f89724600ec2e380b146c69.png

Доколкото виждам това е отделен сайт с различни отстъпки от UK  версията. Внимавайте с използването на допълнителни кодове, извън тези посочени в TCB, защото това силно редуцира кешбека. 🙂

 

Връзка към мнение
преди 29 минути , Madonna каза:

Как търсене от 24 профила в Skyscanner??? Изумена съм, как намираш все някакви изгодни (да не кажа съвсем без пари) билети и не знаеш английски?!

 

Имат мейл мейл съпорт разбира се, сега ще погледна кой е и ще пиша.

 

Основно ползвам немския Амазон, понякога и английския, пазарувала съм и от испанския и френския, но само няколко пъти спорадично. Примерно едни роботи (за почистване) взех от испанския Амазон ги бяха пуснали в склада на 70 евро, а в България бяха над хиляда лева. Вече 5 години ги ползваме и сега им поръчах само четки. Стоки, които имат гаранция и имам съмнение, че може да се наложи връщане гледам да ги пускам директно до тук. Когато купувам 3-5 неща куриерските услуги са съвсем приемлива цена 20 - 30 евро (зависи и от обем и тегло все пак). Има артикули обаче, които не се доставят до Бг, тогава ползвам Габко или Габиели. Габко спряха да доставят от/до Англия и сега пращам с Габиели. Габиели са много коректна пловдивска фирма.  От самото начало всичко е автоматизирано и виждаш кога се получава пратка с твоя номер (правиш профил на сайта им), кога тръгва за Бг, колко време ще пътува, кога се очаква и кога пристига, получаваш мейл като пристигне и отговарят веднага като им пишеш с въпрос. След като пристигнат в централния им склад може да се вземат нещата от там или ги пренасочват към другите си складове (знам че имат във Варна) или пращат със Спийди.  На мен ми пращат до Шумен с куриер по-малките неща, а по -големите ги вземаме от Варна. Тази седмица ми пристига с Габиели от Англия инфраред сауна 🙂 доставката ми излезе около 200 лв, направих допълнителна застраховка даже (има опция), не плащам мито и така. За сравнение, ако бях пуснала директна доставка само транспорт и такса щеше да е 300 лири, отделно мито. Така, че има смисъл от превозвачите 🙂 Тази седмица чакам и батерия на една безжична прахосмукачка от немския Амазон пак с Габиели. 

Напълно съгласен съм за превозвачите, но точно с Габиели имах няколко неразпознати пратки и снимките, които правят са ужасни и нищо не се вижда на тях. В последствие едната пратка така и не се намери... От тогава използвам вече dostavki.co.uk (да не се счита за реклама, но са много точни и нямат грешка), доставят от Англия и Германия. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 12.11.2023 г. в 15:32, dimitrov6 каза:

.

Поръчах си и една фалшива карта памет.Пише 2 Терабайта,а реално била 7 Гигабайта

Screenshot 2023-11-12 at 15-33-47 0.94US $ 51% OFF mijia for Xiaomi Micro TF SD Card 2TB Memory Card 1TB Class10 Micro TF A1 High Speed Flash TF Cards 512GB 256GB for Mobile Phone - AliExpress.png

Получих картата,сложих в нея няколко филма и след 7 Гигабайта почна да прекъсва.Оплаках се и ще ми върнат парите.

 

1234.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , iMari каза:

Ако ви тормози идеята, че покрай намаленията си давате парите за глупости, обърнете внимание какво купуват хората:

Screenshot_20231221-181630.png.70f48f28dc2e420db38fb724f4117839.png

 

🤣😂😅

Ако някой иска жена му да мълчи известно време, идеален подарък е 😂

Моето ново откритие при китайските неща, без които сме преживявали досега, разбирайте джунджурии, е четка за почистване на четка 🤣. Даже бие горния продукт по покупки😜

IMG_2579.png.9af0dc7fde445ca095387df584262a05.png
 

Досега вършех тая работа с клечка за зъби, но като са казали китайците … какво му плащаш😆

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

четка за почистване на четка

Подозирам, че този хиперполезен уред също ще трябва да се почиства и така до безкрай. :lol:

  • Смея се 5
Връзка към мнение
На 22.12.2023 г. в 19:18, dimitrov6 каза:

Взех си прозрачен часовник. Сложих го на терасата да гледам температурата.

 

Аз имам още неща от 11.11, които все още не са дошли....

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 9.12.2023 г. в 13:59, ДиянаВ каза:

Ами сега какво ще правиш тоя дългия кабел

Продадох го за 10 лв.🙂

На другия ден пък продавах смартфон и от нашия град ми писаха,че искали в момента 23 часа вечерта да се видим.Аз им казах,че другата сутрин ще им кажа номера си и на следващия ден пак поискаха да се срещнем по тъмно в 18 часа.Взеха го,но такава сделка по нощите не бях правил.

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 31 минути , dimitrov6 каза:

но такава сделка по нощите не бях правил.

А Български пощи да са ти пожелавали щастлив живот? 😄

Преди няколко дни майка ми ми препрати СМС, уж от Български пощи, явен фишинг. Имаше някакъв измислен линк, където да си въведеш данните, но смешното беше, че смс-а завършваше с " Български пощи ви пожелават щастлив живот!" Тоя, който го е измислил явно никога не е имал досег с нашите пощи. Посмяхме се! 😂

  • Смея се 8
Връзка към мнение

Като съм побутната на тема черен петък и китайски джунджурии, да ви кажа, че съм много доволна от четката за почистване на четка за коса🙂. Дойде с малко закъснение след Нова година.
Ей сега почоплих косми😄

На щерката става супер лесно и идеално чиста.

 

IMG_4842.jpeg.703714f037bf89b383976bee3419ce6f.jpeg


IMG_4843.jpeg.db8b7aa28022daf8d62438d824e769b0.jpeg

 

Моята има естествен косъм и е по-трудна, защото освен косми събира и мъх. Ако я измия и с шампоан, дава по-добри резултати.

IMG_4844.jpeg.c8767a184d5bf281ca70d03932582742.jpeg

 

IMG_4845.jpeg.45a0c88dfd6ba7883e535c75a6d63b8a.jpeg 

  • Харесвам 10
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Иван Попов

Имам неща от Али, които все още чакам от 11.11 😇 та мисля да ги съдя вече.....

 

преди 5 часа, ДиянаВ каза:

Дойде с малко закъснение след Нова година.

Ти си пак добре, щом е с малко закъснение 😉 

Много е готина 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Иван Попов каза:

Имам неща от Али, които все още чакам от 11.11

Ние в края на миналата седмица получихме последните поръчки от 11.11. Може би и твоите много скоро ще се появят.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

При бг пощи разпределението на пратките от София до градовете с доста дни и даже 2 седмици също забавя получаването им.

Да се оплача. Края на октомври получих 5 стъклени протектори за телефон. Май ползвах един и сега не мога да намеря къде съм сложила другите😄. Отказах се да търся и поръчах нови😛

  • Харесвам 3
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 30 минути , ДиянаВ каза:

При бг пощи разпределението на пратките от София до градовете с доста дни и даже 2 седмици също забавя получаването им.

Да се оплача. Края на октомври получих 5 стъклени протектори за телефон. Май ползвах един и сега не мога да намеря къде съм сложила другите😄. Отказах се да търся и поръчах нови😛

Аз си записвам в календара на телефона кое къде съм сложил. Като напиша стъкло за телефона и разбирам,че е в една чанта в кухнята.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз също чакам една пратка от Али от 11.11. От няколко седмици показва, че вече е в София, но седи като предадена  за доставка. Иначе всички други поръчки дойдоха учудващо бързо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Иван Попов каза:

Имам неща от Али, които все още чакам от 11.11 😇 та мисля да ги съдя вече.....

 

Ти си пак добре, щом е с малко закъснение 😉 

Много е готина 

аз от години се отказах да купувам от Китай, след като  чакането стана рутинно 3 месеца и повече

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, iMari каза:

Аз също чакам една пратка от Али от 11.11. От няколко седмици показва, че вече е в София, но седи като предадена  за доставка. Иначе всички други поръчки дойдоха учудващо бързо. 

По проследяващия номер откъде пише, че идва? Ако завършва hu, be - добре е. Аз имах поръчка за приятел да си пали камината - газова запалка или пистолет за фламбе😄, не знам как точно се казва, но два пъти му поръчвах, и двата пъти от различни търговци това нещо дойде с товарителница от Азербейджан - az. Съответно пратката е задържана на митницата, месец застой при бг пощи и 3 лв. такса към тях, че нещо са правили за нулев ДДС и мито. Това добре, предполагах го, ама на всичкото отгоре се оказа, че бг пощи нямат пос устройства за заплащане на таксата им /според мен всяка обществена институция, която събира такси, трябва да има/. Още по-забавното е, че си изсипах портмонето и трябваше да броя какви ли не стотинки, и след като изброих стотици, няма и двайсетина  не ми достигнаха, та накрая теглих пари с карта от близък банкомат😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, ДиянаВ каза:

При бг пощи разпределението на пратките от София до градовете с доста дни и даже 2 седмици също забавя получаването им.

Да се оплача. Края на октомври получих 5 стъклени протектори за телефон. Май ползвах един и сега не мога да намеря къде съм сложила другите😄. Отказах се да търся и поръчах нови😛

Имаш пари, угаждаш си 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Temu вече е пред Aliexpress като печалби. Там няма чакане по 2 месеца,а за 20 дни ми идва пратката. И няма такса 3 лв митница,а доставка е безплатна над 11 долара поръчка. ТУК

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.