Прескочи до съдържание

Кредитна карта за пътуващи..?


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Няма да забравя преди време един колега - англичанин, който плати хотела на цялата група 'щото така било по-лесно, пък и той бил host на срещата' а после се похвали, че има 5% cash back :)

 

:O Ейй, абсолютно НЕБЛАГОРОДНО завидях за тези 5%!!  :lol:

Връзка към мнение
Георги Матеев

Мисля че няма проблем, а това годишната такса да е обвързана с лимита е някакво нововъведение, ако съществува и противоречи на всякаква здрава логика.

 

Току-що проверих в клон на ПИБ и в крайна сметка информацията ми се оказа вярна.

 

При кредитните си карти ПИБ имат определени прагове на кредитен лимит, който ако искаш да надскочиш задължително минаваш на по-висока годишна такса (и при желание взимаш златна или платинена карта). Ето точните параметри:

 

39 лв. годишна такса = кредитен лимит до максимум 10000 лв.

 

100 лв. годишна такса = кредитен лимит от 10000 до 20000 лв.

 

250 лв. годишна такса = кредитен лимит над 20000 лв.

 

Например, ако искаш можеш да имаш Visa класик с 15000 лева лимит, но тогава годишната ти такса ще бъде 100 лв, а не 39 лв. И като така и така ще плащаш 100 лв. такса, по-логично би било просто да вземеш пластика на златна карта, която в случая няма да струва нищо допълнително, а ще ти донесе и по-добра застраховка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

FIB временно са преустановили приемането на заявки, и издаването на MasterCard Debit. "До второ нареждане" както ми казаха служители. Явно последните дни/седмици е имало голяма офанзива, и са се видяли в леко приключение от картовия департамент.

Така че кой играл - играл...поне засега  :rolleyes:

 

А да, и много яко са орязали застрахователните лимити за отделните щети за издадени, или преиздадени карти след 2013. Поне в сравнение със сумите, които вървяха с полицата за карти, издадени до преди 2013. Днес нещо ми прещрака, реших да видя условията на полицата, и останах леко замислен...  :blink:

 

Май нещо и FIB почнаха да губят точки ми се струва, дано да не настигнат бързо-бързо Уникредит по "гениалност"  :lol:

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Останалите банки продължават, те са с идентични условия  :lol:

 

Иначе в ПИБ напоследък започва да става ад - опашки, чакане, нервни служители, които не насмогват. Покрай вливането на Юнионбанк пък цари някакъв хаос по интеграцията на системите, сметките и т.н.

Отделно, че ПИБ премахна отделните гишета за обслужване на бизнес и частни лица и от банката на малкия и средния бизнес се превръщат във всеяден мастодонт, а очевидно не успяват да насмогнат на наплива.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Звучи доста кофти, но аз лично влизам в клон на ПИБ не повече от 1 път в годината, та явно затова не съм забелязал хаоса. Онлайн поне нещата са ОК и са като преди.

 

Само да не се объркат да въведат разни таксички-дразнители, че ще ги отсвиря с 200 и окото няма да ми мигне.

Връзка към мнение

Е те вече въведоха всякакви таксички ... засега само по дебитните карти - за плащане при търговец , за обслужване на сметка , за теглене от банкомат ... стотинки ама дразни  :)

Връзка към мнение

Aз имам само Maestro и Visa Electron .

Аз имам точно абсолютно същите видове карти, предполагам и на същата банка :)

...после иди обяснявай, че не сме били братя-близнаци  :lol:  То вече чак и аз почвам да се съмнявам...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

...после иди обяснявай, че не сме били братя-близнаци  :lol:  То вече чак и аз почвам да се съмнявам...

Моля, моля, тъкмо започнах да ви различавам. Или само така си мисля?!! ;)

 

И за да не съм съвсем извън темата.

Някой друг ползва ли виртуалните карти на ДСК? Аз години наред бях доволна, но напоследък ми дерат кожата до кръв - не знам с какво, най-вероятно с превалутирането. Може и преди да е било така, но сега ми прави много неприятно впечатление. В списъка ми е да ходя да се разправям, но кога ще успея, не знам...

Редактирано от Childish
Връзка към мнение

Аз имам точно абсолютно същите видове карти, предполагам и на същата банка :)

...после иди обяснявай, че не сме били братя-близнаци  :lol:  То вече чак и аз почвам да се съмнявам...

 

 

Oсвен да проверя сега кредитния си баланс дали не съм купил полети до Бразилия ...  :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Моля, моля, тъкмо започнах да ви различавам. Или само така си мисля?!! ;)

 

И за да не съм съвсем извън темата.

Някой друг ползва ли виртуалните карти на ДСК? Аз години наред бях доволна, но напоследък ми дерат кожата до кръв - не знам с какво, най-вероятно с превалутирането. Може и преди да е било така, но сега ми прави много неприятно впечатление. В списъка ми е да ходя да се разправям, но кога ще успея, не знам...

Aз ползвам виртуална кредитна карта на ДСК, с какво точно ти дерат кожата, аз не съм усетила нищо? Даже сега си проверих да видя, миналата седмица си купих последно билетите за Лондонското око, таксувала ми ги е за 2,349, което е добре, даже много, защото курс купува по банките не е паднал под 2,36 напоследък.

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение

Aз ползвам виртуална кредитна карта на ДСК, с какво точно ти дерат кожата, аз не съм усетила нищо? Даже сега си проверих да видя, миналата седмица си купих последно билетите за Лондонското око, таксувала ми ги е за 2,349, което е добре, даже много, защото курс купува по банките не е паднал под 2,36 напоследък.

Ами то и аз преди нищо не бях забелязала, но обикновено съм над тези неща, парите. Но напоследък ми направи впечатление, че ми удържат доста повече пари като пазарувам (1 евро > 2лв и като е голяма сумата, която съм плащала, разликата е минавала напр. 30лв). А после взеха да се появяват по 2 транзакции. При малките суми (iTunes, Google Play) е очевидно:

8.99 EUR = 17.61лв + 3.87лв

Тези 3.87лв какви са?

Връзка към мнение

Ами то и аз преди нищо не бях забелязала, но обикновено съм над тези неща, парите. Но напоследък ми направи впечатление, че ми удържат доста повече пари като пазарувам (1 евро > 2лв и като е голяма сумата, която съм плащала, разликата е минавала напр. 30лв). А после взеха да се появяват по 2 транзакции. При малките суми (iTunes, Google Play) е очевидно:

8.99 EUR = 17.61лв + 3.87лв

Тези 3.87лв какви са?

За едни същи кредитни карти ли говорим? Виртуална кредитна карта, която е безплатна към разплащателна сметка, прехвърляш си колкото ти трябват средства и пазариш по интернет? Моята е такава и нямам такива неща, преди малко си отворих интернет банкирането и погледнах транзакциите, от там извадих и курса на паунда. Ewroto mi go taksuwa 1.957.

Връзка към мнение

Да, виртуална карта към ДСК, която системите я разпознават като кредитна, към разплащателна сметка в лв. Аз от години я ползвам. Само напоследък ми направи впечатление. Единия път на 2 пъти ми се налага да дозареждам, за да успея да платя и мислех, че от PayPal ми идва проблемът. Ами ще трябва да говоря с банката. Може да е "спец." услуга за "частно банкиране"  ;)

Връзка към мнение

Проблема ти е от пейпал, според мен, техния валутен курс е чист обир, освен това, тези по-малките суми, които ти излизат, това са такси на пейпал. Трябва, като плащаш с пейпал, да отметнеш, че искаш да плащаш по курса на банката, а не по техния курс. Малките суми(такси), не можеш да ги избегнеш, ако ползваш пейпал. Просто, предварително трябва да ги имаш на предвид и да ги прибавяш към крайната цена на продукта.

Връзка към мнение

Ами, не знам точно на какво основание си ги взимат, но са при всяко плащане. Аз ходих да се разправям в банката, мислех, че е от тях проблема. Както и очаквах, се сблъсках с пълна некомпетентност от служителката, тя не можеше да разбере какви са тези малки суми, просто каза че банката няма подобни такси. Започна да звъни на нейни колеги(вероятно от картовия център), за да установии къде е проблема. Каза, че таксите вероятно са от търговеца на който съм платил, но след като си проверих внимателно всички плащания установих, че подобни дребни суми ми излизат само при плащане през пейпал.

Връзка към мнение

Пейпал нямат такси за купувача, а само за получателя на парите. Има такса превалутиране (към 3% май беше), но тя не излиза отделно, просто курса, който ти дават е такъв. Всички такси се виждат в пейпал сметката, не картовата. Т.е. ако излизат две суми, то не е от Пейпал. Това го казвам като дългогодишен потребител, само че съм получавал пари преди година-две последно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вероятно сте прави, сега си отворих историята в пейпал и на fee ми дава $ 0.00, нищо чудно тези малки суми, които ми излизат в извлеченията, да са и такса за превалутиране, използвам пейпал само за покупки в британския ибей, където цените са в паунди, а сметките и съответно картите ми са в лева и в долари, но така или иначе, служителката в банката, не можа да ми даде адекватен отговор, какви точно са тези дребни суми, които ми излизат. Иначе, при плащане в ибей, отмятам, че искам да се използва курса на банката ми,  а не техния(пейпал).

Връзка към мнение

Ами аз първоначално мислех, че е от PayPal ми идва неизгодният курс и затова временно спрях да го ползвам. Т.е. последните ми транзакции са без него и съответно таксите са си от банката...

Връзка към мнение

Аз защо нямам никакви такси? И през Пейпал имам покупки от американския Ебей, и директни покупки имам за Лондонското око и за ледения бар в паундове, и самолетни билети в евро пак директно от картата, пак си погледнах транзакциите, нямам никакви такси освен 1,25 на месец за поддръжка на сметката.

Връзка към мнение

Ами радвай се, slujitel.

И на мен не ми удържат годишна такса за кредитната карта (към друга банка) вече няколко години и не протестирам  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.