Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

В очакване на полетите от новото летище на Истанбул, Turkish Airlines обновиха и униформите на екипажа си.

Новите са дело на италианския моден дизайнер Ettore Billotta.

Фотосесията е заснета на емблематични места в Истанбул от фотографа Miles Aldridge.

Ето и малко снимки:

 

501281EC00000578-6159841-image-a-106_1536762222482.jpg

 

5012810400000578-6159841-image-a-104_1536762202101.jpg

 

501280FC00000578-6159841-image-a-112_1536762276566.jpg

 

501281E800000578-6159841-image-a-109_1536762252939.jpg

 

501281E200000578-6159841-image-a-108_1536762244285.jpg

 

5012810C00000578-6159841-image-a-111_1536762269437.jpg

 

Източник: Turkish Airlines

 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 3 минути , cybersimo каза:

Купих билет с турците през e-dreams преди 2 часа. Имам потвърждение и PNR, но на сайта ми казва, че такава резервация няма.

Идеи?

Във втория имейл edreams трябва да са ти пратили и номера на електронния билет. С него и фамилията ще отвориш резервацията на thy.com

 

За къде взе билет?

Връзка към коментар
преди 7 минути , cybersimo каза:

Купих билет с турците през e-dreams преди 2 часа. Имам потвърждение и PNR, но на сайта ми казва, че такава резервация няма.

Идеи?

Аз пък си купих през opodo и по абсолютно същия начин търсих, с PNR  от втория имейл и не намирах резервация. Затова си потърсих резервацията в сайта на оподо с тяхния многоцифрен номер и фамилия, от там видях, че всъщност PNR e друг и с него вече си видях полета в сайта на turkish.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Георги Матеев каза:

Във втория имейл edreams трябва да са ти пратили и номера на електронния билет. С него и фамилията ще отвориш резервацията на thy.com

 

За къде взе билет?

Истанбул и обратно - 2 дни - събота и неделя средата на октомври.

Връзка към коментар
В момента, cybersimo каза:

Истанбул и обратно - 2 дни - събота и неделя средата на октомври.

Би ли споделил каква цена ти даде и директно през edreams (и коя версия) ли го купи?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , kali каза:

Аз пък си купих през opodo и по абсолютно същия начин търсих, с PNR  от втория имейл и не намирах резервация. Затова си потърсих резервацията в сайта на оподо с тяхния многоцифрен номер и фамилия, от там видях, че всъщност PNR e друг и с него вече си видях полета в сайта на turkish.

Благодаря - така вече стана. Наистина PNR е друг, но след като влязох в сайта на edreams

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , cybersimo каза:

Истанбул и обратно - 2 дни - събота и неделя средата на октомври.

Да беше забавил малко, че да видиш новото летище. :laugh: 

Колко беше билета?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, chandni каза:

Би ли споделил каква цена ти даде и директно през edreams (и коя версия) ли го купи?

През сайта на Търкиш беше 196 евро двупосочен. През jetcost.cl -> edreams излезе 120 евро

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Turkish се натискат да пускат директен полет от Истанбул до Сидни: https://airlinerwatch.com/turkish-airlines-to-launch-the-first-non-stop-route-between-sydney-and-europe/

 

В интерес на истината, не за първи път се чуват такива слухове, те определено искат да конкурират арабските хъбове (Дубай, Доха, Абу Даби), а връзката Европа-Австралия е доста ключова за целта. Дано да стане, че Австралия ми е в краткия списък догодина, а обикновено откриващите цени на турците по някоя нова линия са супер 🙂

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
Преди 1 час, cybersimo каза:

Мога ли да си добавя резервацията в профила в Turkish, ако е правена през посредник?

Въведи/запамети Miles & Smiles номера си и резервацията автоматично ще се добави в профила ти.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ердоган е обещал в Будапеща, че Turkish airlines ще пусне директна линия между Будапеща и Мумбай...  Това ще стане след като унгарското правителство назначи Turkish airlines за “национален превозвач“ на Унгария по линията Будапеща-Мумбай 🙂 Сулейман I харесва това  🙂

 

 

Редактирано от Topfly
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Ивайла каза:

Някой знае ли при повече от три имена къде се пишат? Цял ден никой не вдига телефона , и във фейсбук не ми отговарят...

Колко повече...? Ако става дума за фамилия с тире, и двете имена се пишат в поле фамилия, без интервал и без тире (Amadeus не приема тирета)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Ивайла каза:

общо шест, арабско

По принцип първо и последно име (фамилия) са предостатъчни за всяка авиокомпания, не е нужно да пишеш повече от 3 имена.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, chandni каза:

Колко повече...? Ако става дума за фамилия с тире, и двете имена се пишат в поле фамилия, без интервал и без тире (Amadeus не приема тирета)

Днес ми се наложи да използвам двойна фамилия. Не за мен 😁 И си спомних твоите думи. 

Обаче, реших да пробвам първо слети двете фамилии, с мъничко тире между тях, без интервали, и системата ги прие. Не знам каква е, но става въпрос за Ryanair. За друга авиокомпания е, но може да е полезно за някой 🙂 

Връзка към коментар

Малко са ми разхвърляни въпросите, гледам да се придържам към темите.

Конкретно за Търкиш, полет Варна -Катманду през Истанбул с тях.  Почти съм сигурен, че раницата ми ще се побере в рамките на 55х40х23 за ръчен багаж. Но дали биха се формализирали (като Уиз например) за малка чантичка през рамо или на кръста за пари и документи? Ако някой е летял повече с тях, бих бил благодарен да сподели.

Връзка към коментар
В момента, Светославов каза:

Малко са ми разхвърляни въпросите, гледам да се придържам към темите.

Конкретно за Търкиш, полет Варна -Катманду през Истанбул с тях.  Почти съм сигурен, че раницата ми ще се побере в рамките на 55х40х23 за ръчен багаж. Но дали биха се формализирали (като Уиз например) за малка чантичка през рамо или на кръста за пари и документи? Ако някой е летял повече с тях, бих бил благодарен да сподели.

Никой няма да се формализира. А като се чекираш онлайн, няма и да погледнат багажа ти.

Всъщност, ти по принцип си имаш право на допълнителна чантичка.

Цитат

Along with your cabin baggage, you are permitted to carry 1 other personal item into the cabin free of charge, such as a handbag, camera, portable baby seat/carrier, laptop, or umbrella without a pointed tip.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.