Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 15 минути  си купих билет от ТURKISH, имам смс за плащането, но нямам мейл с номера на e - ticket...Трябва ли да се притеснвам?

Връзка към мнение

Преди 15 минути  си купих билет от ТURKISH, имам смс за плащането, но нямам мейл с номера на e - ticket...Трябва ли да се притеснвам?

Предполагам, че не. И на мен миналата година ми забавиха мейла с тикета цяла нощ - на другата сутрин беше в пощата ми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Летя две поредни отсечки на два отделни билета с турците. Интересува ме:

 

1. Имам ли някакъв шанс да помоля багажът да бъде чекиран още в София до крайната дестинация и струва ли си да рискувам да забравят да го прехвърлят на Ататюрк?

2. В случай, че горното не стане, как се процедира на Ататюрк? 

- първо минаваш паспортен контрол, след което взимаш багаж и оставаш в транзитната зона, но тогава къде чекираш багаж за следващата отсечка - има ли транзитно гише на турците и в състояние ли са да приемат багаж, включително мога ли да чекирам 7 часа преди следващия полет?

- първо взимаш багаж и практически не минаваш паспортен контрол, а оставаш в транзитната зона (малко вероятно, но все пак) - тогава пак въпросите относно чекиране на багажа за следващата отсечка?

- минаваш паспортен контрол, взимаш багаж и излизаш в залата за посрещачи, след което чекираш багаж за следващата отсечка и отново влизаш в салона за излитащи?

3. Престоят на Ататюрк е 7 часа през нощта, тоест ще се ползва салона, което също моля да се има предвид при логистиката по-горе.

Връзка към мнение

Точно с Търкиш не съм го правил, но по принцип има шанс, питай ги на гишето (Някои компании вече отказват, примерно тези в oneworld, но Търкиш не, доколкото знам).

Ако не ти чекират багажа директно, на Ататюрк трябва да влезеш в Турция, да си вземеш багажа, да го чекираш в зоната за излитащи и пак да минеш паспортен контрол на излизане от Турция. Транзитно гише задължително има, но няма как да си получиш багажа, ако не минеш паспортен контрол, т.е. не излезеш от транзитната зона.

Лаунджа няма никакво отношение към горната процедура.

Връзка към мнение

Летя две поредни отсечки на два отделни билета с турците. Интересува ме:

 

1. Имам ли някакъв шанс да помоля багажът да бъде чекиран още в София до крайната дестинация и струва ли си да рискувам да забравят да го прехвърлят на Ататюрк?

2. В случай, че горното не стане, как се процедира на Ататюрк? 

- първо минаваш паспортен контрол, след което взимаш багаж и оставаш в транзитната зона, но тогава къде чекираш багаж за следващата отсечка - има ли транзитно гише на турците и в състояние ли са да приемат багаж, включително мога ли да чекирам 7 часа преди следващия полет?

- първо взимаш багаж и практически не минаваш паспортен контрол, а оставаш в транзитната зона (малко вероятно, но все пак) - тогава пак въпросите относно чекиране на багажа за следващата отсечка?

- минаваш паспортен контрол, взимаш багаж и излизаш в залата за посрещачи, след което чекираш багаж за следващата отсечка и отново влизаш в салона за излитащи?

3. Престоят на Ататюрк е 7 часа през нощта, тоест ще се ползва салона, което също моля да се има предвид при логистиката по-горе.

 

Опит от преди една седмица - минаваш паспортен контрол, взимаш багаж и излизаш в залата за посрещачи, след което чекираш багаж за следващата отсечка и отново влизаш в салона за излитащи. С уговорката, че ако ще излизаш извън сградата на летището (за пушене, друго), то трябва след това да минеш проверка за достъп още преди чек-ин гишетата (препоръчително е това да стане от долния етаж за пристигащи, защото има в пъти по-малко хора).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Опит от преди една седмица - минаваш паспортен контрол, взимаш багаж и излизаш в залата за посрещачи, след което чекираш багаж за следващата отсечка и отново влизаш в салона за излитащи. С уговорката, че ако ще излизаш извън сградата на летището (за пушене, друго), то трябва след това да минеш проверка за достъп още преди чек-ин гишетата (препоръчително е това да стане от долния етаж за пристигащи, защото има в пъти по-малко хора).

 

Така и предполагах, но тогава продължавам да търся отговор на въпроса възможен ли е да чекирам при турците 7 часа преди полета, за да мога да вляза в салона за излитащи, респективно, лаунджа...

Връзка към мнение

Нямаш никакъв проблем - аз се чекирах 6 часа преди полета, минах проверките и след това директно в салона. Ако те тормози пушенето (поне аз съм така), в салона няма зала за пушачи, но на последния етаж в зоната за заминаващи има тераса за тази цел.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Летяла съм с Турците и като цяло съм доволна. В момента си търся полет до Хо Ши Мин, а връщането да е от Банкок. Най-евтино и най-бързо за сега ми е с турците, но през Милано, с прекачвания в Истанбул (Милано - Истанбул -Хо Шим Мин, Банкок-Истанбул-Милано, 470 евра). Чудя се дали е възможно на връщане да слезем на Истанбул, дали ще може да ни свалят там багажа или няма как да стане тая работа, как мислите?  :)  Директен от и до Истамбул ми излиза почти двойно като цена. :(

Връзка към мнение

Летяла съм с Турците и като цяло съм доволна. В момента си търся полет до Хо Ши Мин, а връщането да е от Банкок. Най-евтино и най-бързо за сега ми е с турците, но през Милано, с прекачвания в Истанбул (Милано - Истанбул -Хо Шим Мин, Банкок-Истанбул-Милано, 470 евра). Чудя се дали е възможно на връщане да слезем на Истанбул, дали ще може да ни свалят там багажа или няма как да стане тая работа, как мислите?  :)  Директен от и до Истамбул ми излиза почти двойно като цена. :(

 

Тази комбинация я летя почти всяка година. Няма по-добра цена от катарците в промо от София. В момента обаче няма такова.

Връзка към мнение

Летяла съм с Турците и като цяло съм доволна. В момента си търся полет до Хо Ши Мин, а връщането да е от Банкок. Най-евтино и най-бързо за сега ми е с турците, но през Милано, с прекачвания в Истанбул (Милано - Истанбул -Хо Шим Мин, Банкок-Истанбул-Милано, 470 евра). Чудя се дали е възможно на връщане да слезем на Истанбул, дали ще може да ни свалят там багажа или няма как да стане тая работа, как мислите?  :)  Директен от и до Истамбул ми излиза почти двойно като цена. :(

Няма как да ти свалят багажа в Истанбул. Единственият вариант е ако пътувате само с ръчен багаж.

Връзка към мнение

Летяла съм с Турците и като цяло съм доволна. В момента си търся полет до Хо Ши Мин, а връщането да е от Банкок. Най-евтино и най-бързо за сега ми е с турците, но през Милано, с прекачвания в Истанбул (Милано - Истанбул -Хо Шим Мин, Банкок-Истанбул-Милано, 470 евра). Чудя се дали е възможно на връщане да слезем на Истанбул, дали ще може да ни свалят там багажа или няма как да стане тая работа, как мислите?  :)  Директен от и до Истамбул ми излиза почти двойно като цена. :(

Тази година на връщане от Пунта Кана с кацане през Кльолн до Виена бяхме с един билет, но след това бяхме с друг до България. Искахме в Доминикана да ни чекират и за полета до Бг, но ни отказаха, предложиха като вариант да ни чекират багажа само до Кьолн.

Връзка към мнение

Летяла съм с Турците и като цяло съм доволна. В момента си търся полет до Хо Ши Мин, а връщането да е от Банкок. Най-евтино и най-бързо за сега ми е с турците, но през Милано, с прекачвания в Истанбул (Милано - Истанбул -Хо Шим Мин, Банкок-Истанбул-Милано, 470 евра). Чудя се дали е възможно на връщане да слезем на Истанбул, дали ще може да ни свалят там багажа или няма как да стане тая работа, как мислите?  :)  Директен от и до Истамбул ми излиза почти двойно като цена. :(

Може да питаш, но верочтно ще ти откажат, точно защото цената е толкова различна. Най-добре пътувайте само с ръчен багаж. Друг вариант е да направиш престой от 1 ден в Истанбул на връщане, тогава със сигурност ще ви дадат там багажа.

Връзка към мнение

Тази комбинация я летя почти всяка година. Няма по-добра цена от катарците в промо от София. В момента обаче няма такова.М

Може ли да питам, колко ти излиза в промо, за да знам дали да чакаме евентуална промоция? В момента за нашите дати, с Катар от София ми дава 1020лв. на калпак, което не е чак толкова лошо....

Благодаря и на останалите за мненията. Най-вероятно ще си търсим нещо от София, голяма разкатавка иначе...Милано, Истанбул...бля-бля, цялата галимация, за да спестим някое друго евро, което с полета до Милано и обратно се обезсмисля.. ^_^  :)

Връзка към мнение

Ха, това е някакво прoмо със сигурност, което не са обявили още. Не е възможно най-евтиното, но прилична цена. Миналата година имаше за по едни около 150 лева по-евтино от това, но без една такса, която въведоха впоследствие. Ако са ви фиксирани датите можете да вземете и на тази цена.

Връзка към мнение

Ха, това е някакво прoмо със сигурност, което не са обявили още. Не е възможно най-евтиното, но прилична цена. Миналата година имаше за по едни около 150 лева по-евтино от това, но без една такса, която въведоха впоследствие. Ако са ви фиксирани датите можете да вземете и на тази цена.

Най-вероятно ще купим, благодаря! Датите са 10.11 София - Хо Ши Мин, 26.11 Банкок - София (подобни цени дава и с разцъкване + - няколко дни). Ако някой има интерес може да си провери. Хубави са полетите, само с по час-два престой.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
На 17.03.2017 г. в 15:36, chandni каза:

Няма как да ти свалят багажа в Истанбул. Единственият вариант е ако пътувате само с ръчен багаж.

Защо да няма как? В Бангкок на чекин казваш, че искаш да ти чекират багажа до Истанбул и толкова. Ако откажат - На трансферното гише в Истанбул искаш да ти го свалят - да вземеш нещо - лекарства (сложи си някакви там). Може и да изграеш сценка на остър пристъп на страх от летене

Ако и това не помогне - вадиш тежката артилерия - изпускаш полета за Милано. Тогава със сигурност ще го свалят :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, adreno каза:

Защо да няма как? В Бангкок на чекин казваш, че искаш да ти чекират багажа до Истанбул и толкова. Ако откажат - На трансферното гише в Истанбул искаш да ти го свалят - да вземеш нещо - лекарства (сложи си някакви там). Може и да изграеш сценка на остър пристъп на страх от летене

Ако и това не помогне - вадиш тежката артилерия - изпускаш полета за Милано. Тогава със сигурност ще го свалят :biggrin:

 

Знам обаче случаи с брутално разкъсани куфари от зверски проверки при такива случаи. Изглежда им нещо нетипично, едва ли не си вторият Пабло Ескобар и ще правиш трафика на века като искаш нещо такова. 

Връзка към мнение

Драмата с визите вече започва да има ефект директно върху дейността на Turkish Airlines.

 

Turkish Airlines offers exchange/refund for US tickets

Turkish Airlines passengers holding tickets from Turkey to US or vice-versa through Oct. 31 can get exchanges or refunds

 

Turkish Airlines passengers holding tickets from Turkey to the U.S. or vice-versa through Oct. 31 are eligible for exchanges or refunds, Turkey’s flag carrier announced on Monday.

The move came in the wake of U.S. embassies and consulates suspending processing non-immigrant visas, and Turkish embassies and consulates in the U.S. announcing they would do the same.

Passengers flying transit through Istanbul are not affected by the moves, said the Turkish Airlines Press Office. The carrier’s AnadoluJet subsidiary is included in the offer.

Passengers set to travel from Turkey to the U.S. and vice versa -- excluding Istanbul transit passengers -- will be able to exchange their tickets free of charge, said the airline.

“Turkish passport holders going to the U.S. and U.S. passport holders going to Turkey registered on Turkish Airlines' or AnadoluJet scheduled flights between Oct. 9, 2017 and Oct. 31, 2017 can exchange their tickets booked on Oct. 9, 2017 or earlier,” it added.

“Unused tickets can be refunded. Partially unused tickets can be refunded according to the flights flown.”

“Tickets’ validity can be extended to Oct. 31, 2017 (incl.) without an extra fare and free of charge,” it added.

Reporting by Izzet Taskiran; Writing by Sena Guler

http://aa.com.tr/en/todays-headlines/turkish-airlines-offers-exchange-refund-for-us-tickets/930902

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 51 минути , georgievgi76 каза:

Преди ден два е имало отменен полет ,снощи екшън.Който иска да пътува с Туркиш със нощният им полет от Варна ,да знае че за сега има проблем.

А от какво естество е проблема?

Връзка към мнение
На ‎22‎.‎10‎.‎2017 в 11:00, Mary каза:

А от какво естество е проблема?

https://petel.bg/Ekskluzivno-v-Petel--Balgarin-na-borda-predava--Samolet-ot-Istanbul-krazha-nad-Varna-i-se-varna-obratno-v-Turtsiya--Ne-znam-kakvo-se-sluchva__234238

""На летище варна няма монторана  ILS ауто апроуч, и *** не могат да кацнат ""

Редактирано от Mary
премахнат епитет
  • Смея се 1
Връзка към мнение

@georgievgi76, в статията не се казва нищо съществено, но предвид и къде е публикувана, то се очаква да е така.

От вашето обяснение също не схванах много, но моля да се въздържате от поставяне на епитети на хората.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.