Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Трябва задължително да отидеш до 12:00 часа. Или 11:30 беше, не помня точно.

Намират се вдясно в дъното, когато излезеш от митническите служби в общия коридор на чакащите, до Старбъкс-а

Другото са подробности.

Истнабул е хубав град за туриста.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Планирам да пътувам от Варна през Истанбул/Ататюрк (с ТА) за Рим (с Алиталия)...

Това мисля до го пробвам на 03.05.2015  -  ужасТно ми е отегчително да пътувам с автобус до Сф , а и малко да се поглезя.

А и като "страничен ефект" - ще прецения от личен опит минимално необходимото време за прекачване, каква е организацията за транзитни пътници и други такива...та като дойде денят на "голямото търчане", да не съм съвсем неориентиран.

Схемата е тази :

post-2286-0-01668300-1427885811.png

post-2286-0-71406000-1427885821.png

Връзка към мнение

1. VAR-IST-VAR имат големи отклонения от разписанието. Част от полетите са комбинация с Констанца, Румъния - Варна е междинно кацане.

2. Самолетите от Варна кацат на стоянка - следва автобус до приземното ниво на сградата - това е време. Дори ти да си пъргав и първи на изхода, автобусът не тръгва, докато се напълни. За Европа излитат от гейтовете с ръкав - друго крило и горен етаж на сградата. Това е доста тичане с препятствия.

 

Ако на връщане нямаш достатъчно време, не е страшно - Варненският полет чака, когато стюардесите виждат, че имат пътници от друг полет с общ билет за двата полета. Мен са ме чакали повече от час от закъснял презокеански полет (двата полета в един! билет и двата на Turkish airlines). Багажът естествено няма да сварят да ти претоварят :-).

 

С две думи, VAR-IST е като маршрутка в махалата - съобразява се с големите полети, но пък разписанията са пожелателни.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

btw:

Turkish Airlines from 11MAY15 is expanding service to Varna, as the airline adds 4 weekly Istanbul Ataturk – Varna terminator service. Overall operation increases from 7 to 11 weekly.

TK1069 IST0100 – 0200VAR 319 x247
TK1070 VAR0415 – 0515IST 319 x247

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен - нямаш никакъв.

 

И според мен. Аз едва съм правил трансфер за над час. Закъснее полета с 5-10мин, спре на стоянка близо до Анкара, автобус до терминала, гейт на другия край... IST е много гадно летище с гадни хора и един як lounge.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Турските авиолинии ще предоставят транзитен салон дори за пътниците в икономическа класа:

http://onemileatatime.boardingarea.com/2015/07/01/turkish-to-offer-economy-transit-passengers-free-lounge-access/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Еволюция:

2001 - въвеждането на платена храна намалява загубите
2015 - въвеждането на неплатени храни и напитки вдига печалбите
2030 - ?
 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не зная дали тук е мястото, но имам въпрос към компетентните. Има карта за член на клуба на Търкиш, обаче, съм си забравила кода. А имам около 14 000 мили, които мога да използвам за билет. Опитах се през сайта да възстановя паролата, не стана,  писах на някакъв адрес, ни - вест, ни кост.

Някой да знае как да постъпя? :unsure:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Това са ти вариантите:

 

  • If you have an e-mail address registered in our records, please click here to get your new pin.
  • If you do not remember your pin code that has been assigned before and your Security Question & Answer are not registered in our records, please call Miles&Smiles Call Center +90 212 444 0 849
  • If you forgot your pin code but your "Security Question & Answer" are registered in our system , please enter your membership number in below field.
  •  
  • https://www4.thy.com/tkmiles/pinproblems.tk?lang=en
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това са ти вариантите:

Много ги благодаря! Пробвах ги всичките / за кой ли път/ и не става.

 Отговорът ми на секретния въпрос е правилен, ту ми казва, че не е верен, ту ми казва, че няма такъв регистриран адрес. А в същото време си получавам месечните извлечения на този адрес, дето го нямат. :blush:

А и след 3 - я път се получава ето, това:

 

  • You answered Security Question incorrectly for 3 times.

    Your membership status has changed to pending !

 

Опитах се да се обадя и по телефона, ама менюто е на турски, явно трябва да намеря някого, дето говори турски, че да се обадим.

 

Връзка към мнение

За 14000 евентуално до Albania, Armenia, Bosnia And Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Croatia, Cyprus, Georgia, Greece, Hungary, K.K.T.C, Kosova, Macedonia (Fyrom), Republic Of Moldova, Montenegro, Romania, Serbia, Slovenia, Ukraine

при условие , че се закупи втори билет.

http://www.turkishairlines.com/en-tr/miles-and-smiles/awards/turkish-airlines-capacity-controlled-companion-ticket

 

или с 15000 мили.

http://www.turkishairlines.com/en-tr/miles-and-smiles/awards/turkish-airlines-capacity-controlled-award-ticket-table

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Кога/как се избират местата за полетите на THY, когато билетите не са купени през тяхната страница?

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Кога/как се избират местата за полетите на THY, когато билетите не са купени през тяхната страница?

Тук питай.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Миналата година от trip.bg ми резервираха местата (от тях бях взел билетите), но ставаше малко преди полета - 20 дни или нещо от сорта. Преди това бях звънял на представителя на Turkish в София (никакъв шанс за свързване или пък даже и да се бях свързал - все тая, не си спомням кое от двете, но все едно го/я няма).

Звънях и на Turksih в Истанбул с нула успех - кофти английски, накрая ми обясниха, че агента, който ми е купил билетите може да резервира седалки само (???). Не знам какво се случва ако билетите са взети примерно от някои от онези сайтове дето кастрят с по някое евро цените - http://www.travelgenio.fr, например.

Та ако @Hollywood има работеща информация по въпроса, би била ценна за всички.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам един въпрос.
Има ли начин да си добавиш Miles and Smiles номера на вече направена резервация преди чек ин-а? Примерно при Алиталия има такава опция и е много лесна за използване, но при турците не намирам подобна опция. 

Връзка към мнение

Да, знам ги тези варианти. Друго имах предвид. Алиталия позволяват да се добавя програма за лоялни клиенти след букването на билета и преди чек ин-а. Взех си билет миналия месец и ще летя чак догодина, а днес успях да си добавя програмата, към която искам да ми се добавят милите (нито е по време на букването, нито при чек ин, нито след полета). Въпроса е дали турците позволяват подобно нещо, понеже аз не намирам такова в сайта им?

Връзка към мнение

Ако след като си се логнал с данните не виждаш такава опция - значи само по телефона или по време на онлайн чекин можеш.

Връзка към мнение

Потърси нещо от сорта на manage my booking, някъде, където има избор на място, меню...

Не съм ги ползвал и малко наизуст говоря

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.