Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Имам един въпрос.

Има ли начин да си добавиш Miles and Smiles номера на вече направена резервация преди чек ин-а? Примерно при Алиталия има такава опция и е много лесна за използване, но при турците не намирам подобна опция.

 

Това е една от най-тъпите авиокомпании откъм софтуер и работа с кол-център. Пълна идиотия. А са номер 1 във всякакви евростатистики за авиокомпания на годината. Няколко пъти са ми вдигали адреналина и вече се отказах да си играя с милите им. Даже сега ми изтичат някакви мили, около 1600 и въобще не ки се занимава да ги осребрявам или заменям.

За твоя случай- ако не можеш да го добавиш сега номера, на чек-ина си дай картата или номера, вкарват ти го и край.

То и без това дори сега да го добавиш, ако на чек-ина го пропуснат, пак си изгорял. Аз съм го ял един път. А след това добавянето често е мъка.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, някой летял с Turkish Airlines с дълъг транзит през Истанбул да се е възползвал от безплатна обиколка на града или от безплатна нощувка? Какви са ви отзивите? Повече информация за услугата тук и тук.

Ползвал съм два пъти тази услуга, спал съм в Ramada Encore   и  Courtyard Marriott.  Осигурен трансфер също от и до Ataturk .Като варненец , с един полет дневно , това обслужване е безценно

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой има ли идея каква е успеваемостта на тези хотелски настанявания на турците? Какво имам предвид? Дали ако днес има общо 1000 човека с над 10 часа прекачване, всички от тях поискат хотелско настаняване, то това значи ли, че всички ще бъдат настанени или е който свари? 
Имам 2 пъти прекачвания по 10+ часа и намирам хубави близки хотели за по 50 лв. (през мейкмайтрип) и се чудя дали да не прежаля още 100 лв. и да ми е мирна главата или да разчитам на турците да ме настанят по процедура. Ще стане доста неприятно ако ни се наложи да прекараме цяла нощ на летището, понеже Истанбул не ни представлява особен интерес за разходка в 2 сутринта...

Връзка към мнение

Някой има ли идея каква е успеваемостта на тези хотелски настанявания на турците? Какво имам предвид? Дали ако днес има общо 1000 човека с над 10 часа прекачване, всички от тях поискат хотелско настаняване, то това значи ли, че всички ще бъдат настанени или е който свари? 

Имам 2 пъти прекачвания по 10+ часа и намирам хубави близки хотели за по 50 лв. (през мейкмайтрип) и се чудя дали да не прежаля още 100 лв. и да ми е мирна главата или да разчитам на турците да ме настанят по процедура. Ще стане доста неприятно ако ни се наложи да прекараме цяла нощ на летището, понеже Истанбул не ни представлява особен интерес за разходка в 2 сутринта...

Мисля, че няма да имате проблем с настаняването в хотел, но ... понякога доста се чака.

Зависи какъв е приоритета - цена или удобство. :)

Връзка към мнение

Приоритетът е да не "висим" 10 часа на Ататюрк. 
Но ако турците ще ми осигурят безплатен хотел + трансфер, то какъв е смисълът аз да харча 100 лв. за хотели + поне още 20-тина за трансфери?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е една от най-тъпите авиокомпании откъм софтуер и работа с кол-център. Пълна идиотия. А са номер 1 във всякакви евростатистики за авиокомпания на годината. Няколко пъти са ми вдигали адреналина и вече се отказах да си играя с милите им. Даже сега ми изтичат някакви мили, около 1600 и въобще не ки се занимава да ги осребрявам или заменям.

За твоя случай- ако не можеш да го добавиш сега номера, на чек-ина си дай картата или номера, вкарват ти го и край.

То и без това дори сега да го добавиш, ако на чек-ина го пропуснат, пак си изгорял. Аз съм го ял един път. А след това добавянето често е мъка.

Явно аз не съм го забелязал..

1600 мили не стават за нищо, поне 7500 за вътрешен полет и 15000 за международен.

Връзка към мнение

Сега остава и да намалят монополните цени по отсечката. :)

 

Да, два пъти в годината с промоцията от 99 евро, a сега с трети полет и три пъти в годината :) .

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Молба за помощ.

Може да се наложи да си тръгнем по рано, но от тук немога да намеря отговор: опитваме се да сменим дата за връщане Джакарта- Истанбул -Рим ( рим категорично отпада) от 17.02 на 12.02 поне. Навсякъде ми дава че става само за вътрешни полети или там където е започнал полета, Венеция.

Билетите са закупени през Expedia.it

Някой с идеи или желание да помогне?

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Имам желание, ама не знам как :(  Но ще пиша, за да държа темата на първа страница, за да я видят тези, които могат.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Молба за помощ.

Може да се наложи да си тръгнем по рано, но от тук немога да намеря отговор: опитваме се да сменим дата за връщане Джакарта- Истанбул -Рим ( рим категорично отпада) от 17.02 на 12.02 поне. Навсякъде ми дава че става само за вътрешни полети или там където е започнал полета, Венеция.

Билетите са закупени през Expedia.it

Някой с идеи или желание да помогне?

 

Пробва ли да се свържеш с колцентъра на Търкиш? Без да се знаят пълните условия по полета е трудно да се каже на сляпо, но те трябва да са точните хора, които да питаш. Ако са съвсем точни, ще ти свършат работа те, иначе може да се заядат да те препратят към expedia.it, където ще трябва да им пишеш имейли или да им звъниш да се оправяте. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Летях до Хановер през Истанбул и на връщане обратно. Сервиза в самолета супер, но обслужването на Ататюрк безобразно. Какви системи имат нямам идея, но и системите и задкормилните устройства са безумни. Нещо се прецака самолета в Хановер и след като го отремонтираха излетяхме с около 2 часа, 2 часа и 15 минути закъснение. При пристигане на самолета в 18,45 уж прилежно съобщаваха гейтовете за връзките. Слизаме , бързаме и една смотла ни затвори вратата под носа. Самолета си беше там, закичен с ръкав, но не и не. И замръкнахме на Ататюрк. След като открихме хелп деск -а - не беше лесно, никой нищо не казва и не показва, попаднахме на един надменен господин, който след гледане уж в компютъра каза ми вие сте кацнали в 16,47 и ние :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:  и къде сме се били потали 2 часа. И му казвам хубаво да провери. Щрака още известно време, взе бордните карти, скъса ги, издаде нови и няма извинявайте объркал съм се ни ги попдаде и с пренебрежение ни прати на хотел деск-а.Там също толкова "ЛЮБЕЗНИ". Като с говеда се държаха с купища изтървали самолетите си хора. Шатъл-хотел-вечеря-шатъл- самолет. Няма четки за зъби в хотела. И паста няма....... Самолетите и обслужването на борда отлично, но наземното е пълна трагедия. По повод паспортите, добре че ги носехме. Но се питам, как така ми продават билет с лична карта и като отивам на летището ми искат паспорт...... Ми, ако нямам тия що ми продават билет с данни от лична карта.

 

Купих си 2 бири в кутия на летището в Хановер. На летището в Истанбул не ми дадоха да ги внеса. Да се циганя ли за 8 евро........ Заслужават си го. Ако реша директно на Търкиш рли да пиша?

Редактирано от Di.Va
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Винаги първо директно на авиокомпанията, ако има оплаквания.

Връзка към мнение

Ами зависи кой не ти е дал... Ако са те спрели секюритито на летището (заради течности), или митницата, те нямат нищо общо с авиокомпанията.

И не искам да оправдавам никого, но задължение на пътника е да си осигури валиден документ за пътуване, т.е. паспорт или лична карта. Никой няма да те спре да си купиш билети докъдето и да е, дори да ти трябва виза, гражданство или каквото и да е. В тази тема, а и в много подобни е писано, че паспорти са препоръчителни, именно ако стане нещо непредвидено, като закъснение, и ви се наложи да влизате в страната. Би могло и по-зле да е, да ви трябват визи например.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В края на мналото лято летях с тях от Истанбул до Анталия - нямам никакви забележки. Само дето беше малко изнервящо това, че на Ататюрк самолета чака на опашка 40 минути докато излети. А после за около 35 минути стигнахме като през това време шестте стюардеси шетаха мега чевръсто и успяха даже и да ни нахранят и напоят /200 души на борда/ докато гледаме на големия екран над къде летим. Беше си яко   :)

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За съжеление летище Ататюрк е винаги претоварено и почти винаги се излита със закъснение. Подобно е положението и на връщане. 

Редактирано от tom777
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В края на мналото лято летях с тях от Истанбул до Анталия - нямам никакви забележки. Само дето беше малко изнервящо това, че на Ататюрк самолета чака на опашка 40 минути докато излети. А после за около 35 минути стигнахме като през това време шестте стюардеси шетаха мега чевръсто и успяха даже и да ни нахранят и напоят /200 души на борда/ докато гледаме на големия екран над къде летим. Беше си яко :)

Да не бъркате дестинацията. За 35 минути няма как да прелетите до Анталия.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Да не бъркате дестинацията. За 35 минути няма как да прелетите до Анталия.

Бъркам - не бъркам, засякохме по часовник, щото се поизнервихме да седим закопчани в очакване самолета да се понесе по пистата - точно 40 мин. чака́ на опашката и след 35 мин. после кацнахме на летище с надпис Анталия Havalimani Hatlar Terminali - или нещо такова, вътрешни линии демек..

  :)  Апропо, имахме и "бонус" - самият Къванч Татлъту беше на съседната седалка пред мен  :) ... Как кой е тоя бе?! Турският Брад Пит! Любимец и на много български жени :)  /Но не и мой./ - За сведение на дамите, гледащи турски сериали - не е толкова висок, колкото изглежда във филмите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бъркам - не бъркам, засякохме по часовник, щото се поизнервихме да седим закопчани в очакване самолета да се понесе по пистата - точно 40 мин. чака́ на опашката и след 35 мин. после кацнахме на летище с надпис Анталия Havalimani Hatlar Terminali - или нещо такова, вътрешни линии демек..

  :)  Апропо, имахме и "бонус" - самият Къванч Татлъту беше на съседната седалка пред мен  :) ... Как кой е тоя бе?! Турският Брад Пит! Любимец и на много български жени :)  /Но не и мой./ - За сведение на дамите, гледащи турски сериали - не е толкова висок, колкото изглежда във филмите.

 

Заради Каванч  са пуснали самолет, който лети със скоростта на звука. :rofl: Така сапунките ще вдигнаТ нивото.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.