Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 3 минути , Jorro каза:

Но за сметка на това таксите не са им толкова ниски. Все пак си залсужават

Така е , но това е калкулирано в по-ниският брой мили , които се изискват за билет👍 , при бизнес билетите очаквайте 200$ в посока за таксите..

Връзка към мнение
На 16.12.2022 г. в 16:24, feel_the_rush каза:

Има по 21 000 мили еднопосочно до Сейшелите през май месец. 

Това икономи ли е?  Ако да - не ми изглежда примамливо  . За сравнение , бизнес класа до Богота е едва 38 500 , Брюксел , Лисабон и т.н - 14 000 за бизнес и 9000 за икономи .

Връзка към мнение

Много интересно се получи оня ден. С профила си в турските авиолинии исках да видя дали ще мога да купя билет до Порто за септември месец с наличните ми мили. Пробвах от София с прехвърляне в Истанбул, пробвах и само Истанбул-Порто. Не ми дава вариант, нямало такива полети. В същото време e-sky дава налични, удобни за мен полети с турските авиолинии. Там търсех друг полет и затова реших да проверя и опцията София-Порто .

Нямах време да си играя да отворя два прозореца в сайта на турските линии, единия с профил, другият без и да видя ще има ли разлика.

Ще проиграя вариантите през почивните дни. Имам да купувам билети за двамата със съпруга ми и благодаря за информацията, че първият път не мога за друг човек да купувам с милите. Явно ще трябва да се занимавам да купувам един след друг билетите.

 

Връзка към мнение
преди 36 минути , ВениК каза:

Много интересно се получи оня ден. С профила си в турските авиолинии исках да видя дали ще мога да купя билет до Порто за септември месец с наличните ми мили. Пробвах от София с прехвърляне в Истанбул, пробвах и само Истанбул-Порто. Не ми дава вариант, нямало такива полети. В същото време e-sky дава налични, удобни за мен полети с турските авиолинии. Там търсех друг полет и затова реших да проверя и опцията София-Порто .

Нямах време да си играя да отворя два прозореца в сайта на турските линии, единия с профил, другият без и да видя ще има ли разлика.

Ще проиграя вариантите през почивните дни. Имам да купувам билети за двамата със съпруга ми и благодаря за информацията, че първият път не мога за друг човек да купувам с милите. Явно ще трябва да се занимавам да купувам един след друг билетите.

 

Погледнах 2-3 произволни дати през септември и си има полети. Не съм гледал за целия месец. 13000 мили е в посока от София до Порто, плюс доплащане от 116 лева. От Истанбул до Порто започват от 10000 мили.

887775158_Screenshotfrom2022-12-1910-32-20.png.591a3b4cfac62910b10bcaa222ccaabb.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 18.12.2022 г. в 10:53, stanislavpp каза:

Това икономи ли е?  Ако да - не ми изглежда примамливо  . За сравнение , бизнес класа до Богота е едва 38 500 , Брюксел , Лисабон и т.н - 14 000 за бизнес и 9000 за икономи .

Изглежда или не, това е най-ниското възможно в момента с 30% промоция. Билетите до Сейшелите са 30000 еднопосочно на нормална цена. И аз летях бизнес класа двупосочно до Сеул за малко над 60000 мили с билет, купен от предишната промоция, но тази година има ограничения в дестинациите и Южна Америка определено не е там.

 

Като цяло, не знам какво стана с тези полети до Сейшелите, но Търкиш си отрязаха половината график до там и останаха да летят само авиокопманиите от Залива и Етиопците. Така, че това е един добър шанс да се придвижи човек в едната посока на нормални цени.

 

Съвсем друга тема е, че милите, лично според мен, трябва да се пазят за почти безплатните полети в САЩ и до Хавай - 10000 мили или за бизнес билети.

Връзка към мнение
На 19.12.2022 г. в 3:02, ВениК каза:

Имам да купувам билети за двамата със съпруга ми и благодаря за информацията, че първият път не мога за друг човек да купувам с милите.

Можеш , ако са на една резервация 👍 . Ако купуваш самостоятелен билет на друг човек , може само през кол център , ако не си купувал билет за себе си преди това.

 

преди 20 часа, feel_the_rush каза:

30000 еднопосочно

Бизнес за 30 000 мили  ? Или икономи , ако е икономи е лоша сделка , освен ако някой не иска да се прехвърли в Мавриций или Дубай след Сейшели .

 

Търкиш имат доста примери  на sweet spots , примерно JFK-DPS за 67 000 мили (бизнес ) е tough to beat , жалко че бизнес класата им изостава много от превозвачите от Залива и Източна Азия ( Eva Air , Cathay , Singapore)..

Връзка към мнение

Здравейте! Обмислям покупка на билети  от Варна през Истанбул до Мале, но ме притеснява краткия престой в двете посоки - около 2.30ч. Не съм летя досега с прекачване и се притеснявам при евентуално малко закъснение при излитане от Варна и Мале, че може да изпуснем връзките. Мислите ли, че е рисковано с толкова кратък престой? Нямам никакъв опит с  летището в Истанбул,  тази авиокомпания и прекачвания, затова всякакви мнения ще са ми от полза.

Връзка към мнение
Преди 1 час, menki каза:

Здравейте! Обмислям покупка на билети  от Варна през Истанбул до Мале, но ме притеснява краткия престой в двете посоки - около 2.30ч. Не съм летя досега с прекачване и се притеснявам при евентуално малко закъснение при излитане от Варна и Мале, че може да изпуснем връзките. Мислите ли, че е рисковано с толкова кратък престой? Нямам никакъв опит с  летището в Истанбул,  тази авиокомпания и прекачвания, затова всякакви мнения ще са ми от полза.

Щом пътуването е на един билет няма нужда да се притеснявате. Ако първият полет закъснее, авиокомпанията ще ви качи на първия следващ възможен полет и ще ви организира престой в хотел, ако е нужно или храна за по-дълъг престой на летището. 2.30 мин прекачване на летището в Истанбул си е напълно достатъчен дори за пътуващи за първи път 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, menki каза:

Здравейте! Обмислям покупка на билети  от Варна през Истанбул до Мале, но ме притеснява краткия престой в двете посоки - около 2.30ч. Не съм летя досега с прекачване и се притеснявам при евентуално малко закъснение при излитане от Варна и Мале, че може да изпуснем връзките. Мислите ли, че е рисковано с толкова кратък престой? Нямам никакъв опит с  летището в Истанбул,  тази авиокомпания и прекачвания, затова всякакви мнения ще са ми от полза.

Ако изпуснете полета до Мале ще си прекарате много приятно в 5 звезден хотел в Истанбул 🙂 Ще Ви поемат трансферите и 3 пъти на ден храна 🙂  Само си вземете четка и паста за зъби в ръчния багаж, бельо, тениска и блузка за смяна 🙂 С 2 думи - не се тревожете 🙂 

 

Забравих да напиша, че даже и обезщетение ще ви се полага 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, boogy83 каза:

на един билет няма нужда да се притеснявате

Още веднъж да го кажем на човека: Варна-Истанбул-Мале - о'кей, няма притеснение. Обаче: Варна-Истанбул и после Истанбул-Мале - си има бая, коджа, чок, буюк риск! 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Eva eva каза:

Ако изпуснете полета до Мале ще си прекарате много приятно в 5 звезден хотел в Истанбул 🙂 Ще Ви поемат трансферите и 3 пъти на ден храна 🙂  Само си вземете четка и паста за зъби в ръчния багаж, бельо, тениска и блузка за смяна 🙂 С 2 думи - не се тревожете 🙂 

 

Забравих да напиша, че даже и обезщетение ще ви се полага 🙂 

Толкова привлекателно си го описала, че на човека му остава само да купи билетите и да стиска палци да изпусне полета до Мале 😃

  • Смея се 7
Връзка към мнение

Благодаря много! Всички коментари са ми много полезни. От известно време гледам полети до Мале за априлската ваканция, но цените са около и над 800-850 евро. Тук във форума чета за цени около 500-550 евро и сега ми остава надеждата за такива цени, ако  през януари пуснат някоя промоция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , menki каза:

Благодаря много! Всички коментари са ми много полезни. От известно време гледам полети до Мале за априлската ваканция, но цените са около и над 800-850 евро. Тук във форума чета за цени около 500-550 евро и сега ми остава надеждата за такива цени, ако  през януари пуснат някоя промоция.

Препоръчвам да се абонирате за темата с промоциите на Търкиш, за да получите известие като има промо. 

Иначе имаха доста силна промоция през май, наистина се намираха подобни цени.


Такива цени имаше често преди и с катарците от София, но покрай световното не са пускали читава промоция. Ще видим сега след като приключи дали ще избухнат с нещо. Може да се абонирате и за темата с катарските промоции, за да следите и там. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Избор на места с плащане, май беше писано.

понеже сега ще летя с билет купен  с мили и всеки си е купил през собствения профил, сме  на различни редове, ама все пак сме свикнали от  останалите АК

Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Избор на места с плащане, май беше писано.

понеже сега ще летя с билет купен  с мили и всеки си е купил през собствения профил, сме  на различни редове, ама все пак сме свикнали от  останалите АК

На летището могат да ви ги сменят освен, ако самолета е пълен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То и през един профил да е купен пак може на различни редове да ви сложат нали? Охх с тези места големи истории...

Връзка към мнение

На някой може да му е полезно. Втората голяма промоция за миналата година за Югозиточна Азия имаха топ цени само за Сингапур и Куала Лумпур. Купих си Синагпур с големи престои с идеята за по-евтино придвижване до Тайланд. По някое време преместиха едния полет с 20 минути, ковто ми отвори възможност през регистрацията точно за 30 секунди сам да си променя билетите с минимален престой и до Банкок. При разни приятели без регистрация не мина така гладко. Ако нямаш Miles&smiles акаунт е едно безкрайно губене на време, нерви и пари в разговори до Турция да намериш служител на кеф да ти го промени.

 

Извод: правете си регистрации на сайта на авиокомпаниите, спестявава много. Същият супер ексипириънс имам и с регистрацията при катарците.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Ще излизам и ще се върна в Мексико сухопътно и ми се искаше да имам разпечатка на билета, за да се види, че съм платила изходна такса. До колкото знам   Изходяща такса е 575 песос (58 лв.)От офиса във Варна ми изпратиха разбивката, но аз въобще не мога да се ориентирам кое е точно тази такса. Билетът е купуван през посредник  с валута датски крони-  DKK. Дали правилно мисля, че това е първата сума  от снимката? Конвертора показва около 58лв.

paid taxes 223 DKKUK 

 

B911C384-963D-44B7-BA30-AC4902634B8A.jpeg.7d3324f6b7c48a75cb84da45c2ecf3d5.jpeg

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Софийският офис не работи, няма дата за отваряне, не е обявено никъде, когато звъниш на посочения телефон никой не вдига никога.

Пиша го да не биете път като мен днес.

 

 

2DC8D16E-50B8-45C6-A43C-6497FF7D1D4B.jpeg

65C593F2-3ED5-438B-BA33-3B9A948ECFC0.png

  • Харесвам 5
  • Шок 2
Връзка към мнение
21 hours ago, Цвете said:

Ще излизам и ще се върна в Мексико сухопътно и ми се искаше да имам разпечатка на билета, за да се види, че съм платила изходна такса. До колкото знам   Изходяща такса е 575 песос (58 лв.)От офиса във Варна ми изпратиха разбивката, но аз въобще не мога да се ориентирам кое е точно тази такса. Билетът е купуван през посредник  с валута датски крони-  DKK. Дали правилно мисля, че това е първата сума  от снимката? Конвертора показва около 58лв.

paid taxes 223 DKKUK 

 

B911C384-963D-44B7-BA30-AC4902634B8A.jpeg.7d3324f6b7c48a75cb84da45c2ecf3d5.jpeg

 

Благодаря!

Споделям опит от март 2019. При преминаване на сухопътната граница на Мексико трудно ще успееш да ги убедиш, че не трябва да платиш тези пари. Ние минахме границата с Гватемала при El Ceibo където ситуацията е малко "кландестино". Преди да платя споменах, че имаме билети за връщане, но те бяха непреклонни - трябва да платите. След което писках разписка/касов бон, но нещо се било повредило.... И тъй като бяхме един бус хора и не ми се искаше да останем на границата си платихме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Цвете каза:

Ще излизам и ще се върна в Мексико сухопътно и ми се искаше да имам разпечатка на билета, за да се види, че съм платила изходна такса.

 

преди 32 минути , Весу каза:

Споделям опит от март 2019. При преминаване на сухопътната граница на Мексико трудно ще успееш да ги убедиш, че не трябва да платиш тези пари. Ние минахме границата с Гватемала при El Ceibo където ситуацията е малко "кландестино". Преди да платя споменах, че имаме билети за връщане, но те бяха непреклонни - трябва да платите. След което писках разписка/касов бон, но нещо се било повредило.... И тъй като бяхме един бус хора и не ми се искаше да останем на границата си платихме.

аз не съм много сигурен, но като излизаш два пъти, не искат ли две такси? Тоест платената такса си е за излизането със самолет, излизането по земя е отделно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 10.12.2022 г. в 23:47, Jorro каза:

Съмнявам се да има подобно условие, защо не поискаш да ти потвъедят писмено, че няма да има други такси и разходи по билета? Това е брутално добра оферта, браво... 

колко по-писмено от този отговор от отворен случай?

 

днес имам нов отговор след като вече писах, че избирам безплатния билет. Само не е ясно как точно мога да имам PNR без да имам резервация. Звънях във Варненския офис и казаха, че ще ми върнат обаждане.

 

We would like to inform you that the transaction process for your free ticket has been completed in line with your feedback.

 

In order to use your free ticket right, it is sufficient that you have a confirmed reservation. We kindly ask you to inform us on the following details by selecting the “Previous feedback” option on our feedback page within one yearfrom the date this message was sent to you and at least 7 days before your flight.

 

  • The reservation code (PNR) you will create for your new travel
  • Your feedback number (TK-XXXXXX 
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.