Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

При това положение не е ли по-добре да оставим чекирането за летището? На място да ни чекират и да ни дадат удобни места, каквито са останали?

@Адриан ХН, весело изкарване 🙂 

Връзка към коментар

Само да кажа че ако някой трябва да се свърже с Турците по телефон ( не му се ходи на място или не е от София) - Варненския офис вдигат и са много любезни.

Тел: 052 601 200

  • Харесвам 11
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

На последния полет ми смениха място, което ми се падна при онлайн чекиране със съвсем различно, без аз да го искам. В самолета видях, че моето е заето от майка с 2 деца. Новото място беше в другия край на самолета. Така че местата при онлайн чекиране не са сигурни.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

При чекирането ми пишеше, че местатаса окончателни, но все пак ще си направим устата.

А проблем ли е, че не сме принтирали бордните карти? Имам ги на приложението на Търкиш

Връзка към коментар
преди 40 минути , Адриан ХН каза:

При чекирането ми пишеше, че местатаса окончателни, но все пак ще си направим устата.

А проблем ли е, че не сме принтирали бордните карти? Имам ги на приложението на Търкиш

Не е проблем мобилната бордна карта, не е проблем и това с окончателните места.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

На мен ми канселираха пролетните полети до Кения, което ми идва и леко бонус, тъй като впоследствие разбрах, че не е подходящ сезон за там.

Просто ги бях купил леко прибързано (като тоалетна хартия при пандемия) покрай големите промоции на Търкиш, за по 380 евра.

Питанката ми е - ако избера други дати, примерно за октомври, ще доплащам ли разликата в цената или да?

Връзка към коментар
преди 9 часа, venceremos каза:

Преди малко получих мейл, че ще могат да се купуват места с мили.

 

IMG_20221116_224132.jpg.af814f407a64d3ffc86dfdf50a71cab4.jpg

Това са условията цък, погледнах ги по диагонал само.

Да, могат известно време. Имах изтичащи мили и ги използвах за места. От София до Истанбул стандартна седалка струва 1300 мили (9 евро в пари). От Истанбул до Пукет стандартната седалка е 4400 мили (29 евро).

Вторият пътник в резервацията също имаше изтичащи мили, та от неговия акаунт също използвах милите за седалки.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Sun4o каза:

На мен ми канселираха пролетните полети до Кения, което ми идва и леко бонус, тъй като впоследствие разбрах, че не е подходящ сезон за там.

Просто ги бях купил леко прибързано (като тоалетна хартия при пандемия) покрай големите промоции на Търкиш, за по 380 евра.

Питанката ми е - ако избера други дати, примерно за октомври, ще доплащам ли разликата в цената или да?

Едва ли ще сменят датите, с толкова огромна разлика спрямо оригиналните билети. Нещо от сорта +- 1 месец от оригиналните дати ще е ок, и ще е безплатно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен ми мръднаха с по няколко минути полетите и реших да се възползвам , да изместя с по няколко дена датите. За беля изместиха с една седмица пролетната ваканция на детето Не можело защото съм ги купил през агенция и те вече били приели промените.Обаче може , ако си доплатя 1400 лв. на човек.Незнам имам ли други опции ?

Връзка към коментар
На 16.11.2022 г. в 22:49, venceremos каза:

Преди малко получих мейл, че ще могат да се купуват места с мили.

 

IMG_20221116_224132.jpg.af814f407a64d3ffc86dfdf50a71cab4.jpg

Това са условията цък, погледнах ги по диагонал само.


Благодаря за информацията. Интересно на мен никакви мейли не ми изпращат. 🙂 Резервирах си седалки за два сегмента (полета) с мили. Интересно, че първо пробвах за  дългия полет на връщане и ми даде да си избера безплатно седалка, без мили или плащане с пари. дали не е защото полета е на 737-MAX 8? 😆 После опитах дългия полет на отиване и си поиска пари или мили. Та си взех седалки за един дълъг и един къс полет с мили, за един дълъг ми пуснаха безплатно, а за София - Истанбул нямаше възможност да се избират седалки, сигурно не знаят още какъв самолет ще лети. На техния език - берекет версин... 

Още веднъж благодаря! Иначе милите ми винаги изтичат - не ми стигат за полети, каквито ми трябват, а от магазина им не ми се вземат неща, които не ми трябват, били те и безплатни. Миналия декември се опитах да ги прехвърля на приятелка магеланка, която събира по много, не работеше функцията с прехвърлянето... 
 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, FlyTraveler каза:


Благодаря за информацията. Интересно на мен никакви мейли не ми изпращат. 🙂 Резервирах си седалки за два сегмента (полета) с мили. Интересно, че първо пробвах за  дългия полет на връщане и ми даде да си избера безплатно седалка, без мили или плащане с пари. дали не е защото полета е на 737-MAX 8? 😆 После опитах дългия полет на отиване и си поиска пари или мили. Та си взех седалки за един дълъг и един къс полет с мили, за един дълъг ми пуснаха безплатно, а за София - Истанбул нямаше възможност да се избират седалки, сигурно не знаят още какъв самолет ще лети. На техния език - берекет версин... 

Още веднъж благодаря! Иначе милите ми винаги изтичат - не ми стигат за полети, каквито ми трябват, а от магазина им не ми се вземат неща, които не ми трябват, били те и безплатни. Миналия декември се опитах да ги прехвърля на приятелка магеланка, която събира по много, не работеше функцията с прехвърлянето... 
 

Аз мога да ти ги взема, ако няма да ги ползваш, че не ни стигат и на нас. 

Връзка към коментар

Не съм летяла с Търкиш досега. Мислех, че са "достъпни" като цени или поне с нормални цени, но не намирам нищо нормално в двупосочен билет до Торонто над 3000 до 4000 лева на човек. Такива ли са им цените по принцип?

Връзка към коментар
преди 20 минути , achieva каза:

Не съм летяла с Търкиш досега. Мислех, че са "достъпни" като цени или поне с нормални цени, но не намирам нищо нормално в двупосочен билет до Торонто над 3000 до 4000 лева на човек. Такива ли са им цените по принцип?

Относително е. Билети купени Януари/Февруари за колумбия по 1200лв, два месеца преди полета струваха по 3000-4000лв. 

Както са те посъветвали разгледай различни дати.

Освен това тая година на два пъти правиха промоции и доста ниски цени се получиха.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , achieva каза:

Вероятно за Торонто през зимата, но не, благодаря.

не е задължително зимата, август, просто цените варират според датата и колко време остава до полета, тоест не са "такива по принцип"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, achieva каза:

Не съм летяла с Търкиш досега. Мислех, че са "достъпни" като цени или поне с нормални цени, но не намирам нищо нормално в двупосочен билет до Торонто над 3000 до 4000 лева на човек. Такива ли са им цените по принцип?

На промоцията на Turkish airlines от 12 до 22 септември (важаща за пътувания от 31 октомври до 31 март) билетите за Торонто бяха по 399 евро

 

image.png.ba64e464bfd51b67aa0f9bcb10ca1dbb.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Jorro каза:

Аз мога да ти ги взема, ако няма да ги ползваш, че не ни стигат и на нас. 

 

В момента нямам вече мили, след като си купих седалките, а от миналата година ми изгоряха. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам.  Такова имаше и в началото на лятото, мисля, че през юни. И много хора накупувахме билети тогава. За някои дестинации намаленията бяха над 50%. 

При нови промоции, тук веднага ще раздухаме новината, не се съмнявайте

 

p.s. пѝшете за юли... силно се съмнявам за висок сезон да пуснат такива цени

Връзка към коментар
преди 17 часа, achieva каза:

Не съм летяла с Търкиш досега. Мислех, че са "достъпни" като цени или поне с нормални цени, но не намирам нищо нормално в двупосочен билет до Торонто над 3000 до 4000 лева на човек. Такива ли са им цените по принцип?

Аз подлагам под съмнение "славата" на Turkish airlines за икономична компания. Гледам по- горе "промоциите" на билетите до Бейрут и Кайро- 229 и 249 евро.  Ами аз летях този март с Aegean airlines до Кайро за около 240 ЛВ, отиване и връщане!!!!!!!!! Подчертавам- отиване и връщане в лева. Също толкова ми излезе и билетът до Бейрут миналия октомври. Е да, излитам от Солун, с кацане в Атина, но автобусният билет до Солун е около 60 лв отиване и връщане, така че въобще не го слагам в цената.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Разбира се, че винаги ще намерите по-ниски цени, особено за европейските дестинации, никога няма да са ви изгодни Турските авиолинии (освен за прибалтийските и скандинавските страни в някои случаи). Но често за далечни дестинации са изгодни по време на промоции. Четете темата с промоциите на Turkish Airlines, имаше билети до Душанбе за под 400 евро двупосочен при обичайни 800+. Някои хора си купиха за Колумбия, Куба, Мексико, Венесуела за по 400-500 евро. Вие споменавате Египет, дотам с едно прекачване имате опции и с Уизеър... до Алексадрия, Кайро, Хургада, Луксор на ниски цени. Аз лично се възползвах от септемврийската промоция на Турските авиолинии и си взех до Александрия и до Ташкент на цени народни 😉

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.