Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Зори - идеята е, че като препоръчаш сайта на приятел и той и ти ще имате "кредит" който си ви седи на вашия профил докато не направи приятелят ти пътуване. На него още при резервация над 100 долара (може да е една нощувка за 120, може да са 3 по 50 но на едно място - т.е. еднократната резервация да е на стойност над 100) ще му се приспадне кредита. На теб - след като той се настани и мине плащането към хоста (след 24 часа) на теб автоматично ти изписва съобщение, че имаш едиколко си кредит. Можеш да резервираш и ти при същите условия (над 100 за една резервация) и ти се приспада автоматично.

 

Ако поканите приятел, който стане хост, а не гост, тогава имате кредит 100 долара след като той приеме първият си клиент.

 

За да поканиш приятел трябва да му изпратиш линк (има си бутончета за през фейсбук, с мейл или просто копи-пейст линкчето) и той да се регистрира в сайта през този линк.

Връзка към коментар

Тоест, ако поканя брат си, той листне стаята си, приеме 1 гост и направи някъде другаде нощувка за над 100$, аз ще получа 31 евро от препоръчването му и още 100$, че е хост, така ли?

Да, точно така.

Връзка към коментар

Мерси. Май са го променили бонуса за хост...

 

Invite your friends to Airbnb via email, or share your referral code on Facebook or Twitter.
When you send a friend €31 in Airbnb credit, you'll get €31 when they travel and €57 when they host.

 

Airbnb Users can earn Travel Credits towards future Airbnb travel if: (i) a referred friend clicks on their referral link to create a valid Airbnb account that complies with our Terms of Service; and (ii) the referred friend completes a Qualifying Reservation either as a guest or as a host. Neither the Airbnb User may be the host nor the guest on the Qualifying Reservation booked by the referred friend.

 

A Qualifying Reservation must have a total value (excluding guest fees or taxes) of at least €88 (or its local currency equivalent* if we support it). It must be booked and paid for via the Airbnb platform, and the referred friend must complete the stay before the Airbnb User can receive Travel Credits.

Връзка към коментар

Извинете за въпроса, чийто отговор може би е коментиран много пъти, но... интересува ме какво е нужно да се направи, след като сме се настанили в жилището на хоста, за да се регистрира наемането на жилището на сайта? (т.е. всичко да е наред със сделката) :blush:  Благодаря!

Редактирано от Ilain
Връзка към коментар

Извинете за въпроса, чийто отговор може би е коментиран много пъти, но... интересува ме какво е нужно да се направи, след като сме се настанили в жилището на хоста, за да се регистрира наемането на жилището на сайта? (т.е. всичко да е наред със сделката) :blush:  Благодаря!

Снима ти документа за самоличност, който след това явно вкарва в системата им, за да докаже, че няма лъжа, няма измама и да си вземе парите.

Връзка към коментар

Извинете за въпроса, чийто отговор може би е коментиран много пъти, но... интересува ме какво е нужно да се направи, след като сме се настанили в жилището на хоста, за да се регистрира наемането на жилището на сайта? (т.е. всичко да е наред със сделката) :blush:  Благодаря!

 

 

Снима ти документа за самоличност, който след това явно вкарва в системата им, за да докаже, че няма лъжа, няма измама и да си вземе парите.

 

Zaro, няма такова нещо, хоста въобще няма работа с личните ти документи, явно е било изолиран случай, който според мен трябва да се докладва на airbnb.

 

Начина, по който се удостоверява, че всичко е наред е просто ако 24 часа нито една от двете страни не се свърже с airbnb да докладва проблем. Ако никой нищо не докладва се подразбира, че всичко е ок. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Zaro, няма такова нещо, хоста въобще няма работа с личните ти документи, явно е било изолиран случай, който според мен трябва да се докладва на airbnb.

 

Начина, по който се удостоверява, че всичко е наред е просто ако 24 часа нито една от двете страни не се свърже с airbnb да докладва проблем. Ако никой нищо не докладва се подразбира, че всичко е ок. 

Благодаря за отговора.

Редактирано от Ilain
Връзка към коментар

Мерси. Май са го променили бонуса за хост...

Не са го променили, а аз съм недогледала...Ако си хост и поканиш някой да стане хост тогава ти е 100$ бонуса (88 евро). Идеята е, че ти като хост ще помогнеш със съвети на начинаещият такъв.

Връзка към коментар

Случи се! Отмениха ни резервацията днес за Париж, до Порт Майо. И на още 3- ма наематели на същия хост - също. Имаме около месец да се преориентираме. Не е приятно, вече бяхме заживели с мястото и успокоението, че не сме на "улицата"...

Връзка към коментар

Снима ти документа за самоличност, който след това явно вкарва в системата им, за да докаже, че няма лъжа, няма измама и да си вземе парите.

 

Това в коя държава? От 2012 ползвам само airbnb и съм постоянно в Германия (в БГ само уикендите), как па един домакин не ми поиска документ за самоличност :)

Връзка към коментар

Това в коя държава? От 2012 ползвам само airbnb и съм постоянно в Германия (в БГ само уикендите), как па един домакин не ми поиска документ за самоличност :)

 

Това е, защото ти си обикновен простак, а Заро - дипломиран ;)

 

Оня, дето знае всичко, твърди, че такива неща са се случвали повече от един път.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това в коя държава? От 2012 ползвам само airbnb и съм постоянно в Германия (в БГ само уикендите), как па един домакин не ми поиска документ за самоличност :)

Когато бяхме в Рим, хостът ни поиска личните документи за да ги снима. 

Редактирано от maiche
Връзка към коментар

Zaro, няма такова нещо, хоста въобще няма работа с личните ти документи, явно е било изолиран случай, който според мен трябва да се докладва на airbnb.

 

Начина, по който се удостоверява, че всичко е наред е просто ако 24 часа нито една от двете страни не се свърже с airbnb да докладва проблем. Ако никой нищо не докладва се подразбира, че всичко е ок. 

 

 

Това в коя държава? От 2012 ползвам само airbnb и съм постоянно в Германия (в БГ само уикендите), как па един домакин не ми поиска документ за самоличност :)

 

Airbnb:

 

Hello Svetozar,

 

Hosts in some countries are required by local authorities to inform of the guests they are hosting. That's why they may ask you to show them your ID. There should be no problem with that.

 

Best,

 

Marta

9 other experts are backing this answer

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Моля за отговор: Нормално ли е при повторна резервация, след като първата ми беше отказана след като беше платена, отново да ми искат данните на дебитната карта и т.н., че и снимка на лична карта? Сумата от първата резервация не се ли прехвърля автоматично?

post-4713-0-14489400-1460626978_thumb.jpg

Връзка към коментар

Писал съм подробно в темата за верификацията: http://magelanci.com/topic/2286-airbnb-%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BD/?p=62416

 

Относно плащането, нормално е пак да ти поискат номер на карта, няма гаранция, че новото място ще бъде покрито изцяло от баланса от предишното. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Писал съм подробно в темата за верификацията: http://magelanci.com/topic/2286-airbnb-%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BD/?p=62416

 

Относно плащането, нормално е пак да ти поискат номер на карта, няма гаранция, че новото място ще бъде покрито изцяло от баланса от предишното. 

Благодаря

Редактирано от Ilain
Връзка към коментар

Оглеждам се пак за Рим, харесах едно-две места, но имам няколко неястони.

- доста хора са сложили check in time примерно 14 ч. Как очакват да го спазим, след като зависим от самолети и т.н.? Ясно, че е за тяхно удобство, но пък не е възможно хората да се съобразят винаги с това.

- писах на една мацка за апартамента й, каза, че е зает, но още стои свободен в календара. Това мек начин да ме "отреже" ли е?

- писах на още една, каза, че апартамента не е свободен, но има друг, който ми предлага на същата цена. Одобрила ми е резервирането, но всъщност какво ще резервирам - още не е ясно. Разменихме телефони, чакам снимки. Английският й е странен :lol: И се чудя, дали airbnb все още ме защитава, ако резервирам невидяния апартамент вместо пуснатия в сайта?

Връзка към коментар

Оглеждам се пак за Рим, харесах едно-две места, но имам няколко неястони.

- доста хора са сложили check in time примерно 14 ч. Как очакват да го спазим, след като зависим от самолети и т.н.? Ясно, че е за тяхно удобство, но пък не е възможно хората да се съобразят винаги с това.

- писах на една мацка за апартамента й, каза, че е зает, но още стои свободен в календара. Това мек начин да ме "отреже" ли е?

- писах на още една, каза, че апартамента не е свободен, но има друг, който ми предлага на същата цена. Одобрила ми е резервирането, но всъщност какво ще резервирам - още не е ясно. Разменихме телефони, чакам снимки. Английският й е странен :lol: И се чудя, дали airbnb все още ме защитава, ако резервирам невидяния апартамент вместо пуснатия в сайта?

 

- тези 14 часа са часа, от който е възможен чекин, както хотелите повечето почват след 14. Не значи, че точно в 14 :) Дори и да пристигаш преди 14 не пречи да пишеш, въпреки това условие, ако нямат други гости от предишната вечер, повечето са гъвкави да ви приемат по-рано. 

 

- Не мек, ми направо твърд :) Мързи я да си обнови календара. Щом ти казва, че не е свободен, затваряш и продължаваш. 

 

- Със сигурност искай да видиш другия апартамент, на мен подобни неща винаги са ми подозрителни.

Връзка към коментар

- Със сигурност искай да видиш другия апартамент, на мен подобни неща винаги са ми подозрителни.

Мацката ми изпрати снимки, апартаментът е доста приличен, а и цената е добра. Колебая се... Имам 7-8 часа за да платя.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.