Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Ето я мацката: https://www.airbnb.com/rooms/5949730

Има 5 ревюта, т.е. има какво да губи.

Апартаментът от снимките по-горе е на спирка Numidio Quadrato и се намира ето тук: https://www.google.bg/maps/place/Via+Vestricio+Spurinna,+97,+00175+Roma,+%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F/@41.86441,12.5545732,19z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x132f6274f3a85d9d:0xf2490eacc024ce21?hl=bg

Не е много централно, но е до метрото, което ми е важно. И е под 300 евро за 7 нощувки.

Връзка към коментар

Доколкото разбирам,хоста ти предлага да резервираш апартамента без да минаваш през airbnb.Но пък ти казваш,че те е одобрила за резервация,което е странно,ако апартамента от профила и е зает.Не виждам да има друг имот към профила си.Може би аз нещо не разбирам,но няма как да резервираш имота,чийто снимки ти е пратила през сайта.

 

От друга страна отзивите в airbnb за нея са доста добри.Бих предположила,че хоста е пуснал само един от имотите си в сайта за реклама с която да привлече клиенти и за други свои имоти,без да се налага да плаща такси на airbnb.

 

Ако питаш мен,на твое място бих потърсила нещо друго.А и мое лично мнение е, че за Рим метрото не е най-удобния транспорт.

 

Сега се сетих за съветите на Георги от началото на темата.Защо не провериш с гугъл снимките или описанието на имота,който ти предлага,за да видиш ще излезе ли в някой друг сайт?

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предлага да резервирам през airbnb, уж имота, който е в профила й, но всъщност друг имот. Може би имотът в профила й е временно да е зает (може би и дългосрочно) и тя да предлага нещо друго (може би дори не нейно).

Колебая се...

Защо метрото да не е удобно, неудобни са автобусите с неспазването на разписанията им. Много е уморително да ги чакаш...

Връзка към коментар

Аз не бих резервирал. Тарикатлък ми изглежда. Предлага още един апартамент, ама не е в airbnb. Защо? И аз попаднах на един, който предлага два апартамента с едни и същи снимки. За до 40 евро на нощ може да си резервираш в Монти или Есквилин. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Открих какво ми предлага мацката, ето този апартамент: https://www.airbnb.com/rooms/10596281

 

Явно препоръчва апартамент на приятел, ако цената е същата няма лошо. Аз бих резервирал през него директноИначе наистина е подозрително защо единия апартамент го пише, а другия не. Ако цената е по-висока може да изчакаш ден-два, че сигурно сме го нацъкали яко линка и по системата на airbnb това като нищо може да вдигне цената, пък и точно на твоите дати :) Махнах датите от връзката ти

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Отказах се. Харесах друг за 505 Евро, но е на много хубаво място. Днес ще го платя.

 

Не мога да разбера защо понякога ми отказват апартаменти, без дори да си направят труда да ми напишат нещо. Много грубо звучи. Самурайка, можеш ли да коментираш?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мога да разбера защо понякога ми отказват апартаменти, без дори да си направят труда да ми напишат нещо. Много грубо звучи. Самурайка, можеш ли да коментираш?

 

Ами с две думи - защото могат. <_<  По принцип сайта се основава на това - правото на всеки домакин да откаже на гост, който му се вижда неподходящ. Ако го нямаше това право едва ли би имало изобщо airbnb. А защо го правят без да напишат поне две думи и какви биха могли да са им възраженията - това е дълга тема. В кратце:

 

-1. много малко са хората, които гледат response rate на даден хост и те (хостовете) не са мотивирани да отговарят на всички. 

-2. хората имат голямо разнообразие от предразсъдъци, и макар България да е отдавна в ЕС, все още се случва да отказват на българи плащане с банкнота от 50 евро примерно (не за друго, а защото са българи) или да ги отрязват за апртаменти. За да сме напълно честни - българите също си имат своят дял от "абе знаеш ги тия...........какви са" (многоточието може да се попълни с доста националности).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Или просто ги мързи да отговарят на всеки, след като получават по една камара заявки на ден. Предполагам това важи с особена сила за популярни, големи и силно туристически градове като Рим. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Резервирах това: https://www.airbnb.co.uk/rooms/12270663?eluid=1&euid=4d04e387-d0b6-3637-1fbd-aaece979459b

Харесва ли ви? На мен много :)

 

Макар и да няма ревюта, хостката е superhost, така че неприятности не се очакват. Ако локацията ти допада, според мен е супер. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

В събота чух по тв, че са променили закон в Берлин и ограничават краткосрочното отдаване под наем на апартаменти. Това, разбира се, ще удари туристите. На български в нета нищо не излиза, но на английски има информация, например това: http://www.dw.com/en/berlin-clamps-down-on-holiday-apartments/a-19219182

Редактирано от Еmilia
Връзка към коментар

Доста абсурдно звучи.Без да съм влизала в детайли ми изглежда като грубо потъпкване на правилата на пазарна икономика.

Още по-чудно са решили проблема с недостига на жилища в Стокхолм.За един апартамент,например,кандидатстват няколко семейства,всяко от които наддава за наем.Който предложи най-висок наем, той печели.

Връзка към коментар

Нищо чудно скритата цел на тази забрана е да настаняват бежанците на по-приемливи цени. Всичко може да се очаква от германския "мозъчен център". От друга страна Берлин е по-алтернативен град и такова решение си е в духа на хипарско-социалния образ.

 

Ако се случи в България, какви ли ще са реакциите? :rolleyes: А) българска работа Б) не е демократично В) Каролев ще атакува ефира Г) Още живеем в комумизъм и не сме дорасли за запада?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не мога да се оправя с настройките на програмата. Задала съм да ми показва всичко в евро, но платените вече резервации стоят в лева. Ясно е, че е защото съм платила с карта в лева, но искам да ги виждам в евро. Има ли от къде да се оправи?

Връзка към коментар

Не мога да се оправя с настройките на програмата. Задала съм да ми показва всичко в евро, но платените вече резервации стоят в лева. Ясно е, че е защото съм платила с карта в лева, но искам да ги виждам в евро. Има ли от къде да се оправи?

 

Мисля, че това е на база държавата на регистрация, а не зависи от картата. Не съм сигурен. 

Връзка към коментар

Airbnb имат програма, чрез която всеки новодошъл, който е намерил сайта чрез препоръка може да получи начален бонус. Доволни са и двете страни - препоръчващия получава ваучер, препоръчания получава ваучер. В момента стойността е $25 (вече е $20), вече е 31€

 

Текущ първоначален бонус 18 евро. 

Връзка към коментар

Airbnb имат програма, чрез която всеки новодошъл, който е намерил сайта чрез препоръка може да получи начален бонус. Доволни са и двете страни - препоръчващия получава ваучер, препоръчания получава ваучер. В момента стойността е $25 (вече е $20), вече е 31€

 

Текущ първоначален бонус 18 евро. 

 

Мерси, махам въобще размера на бонуса от информацията, играят си само на иди ми дойди ми...

Връзка към коментар

Така. От доста време (около година) не бях ползвал airbnb, а днес направих една резервация, та в тази 

връзка някои констатации, някои въпроси е малко добри новини  :) 

Явно нещата са се променили в някои аспекти и например установявам, че въпреки че още при регистрацията си преди малко повече от три години  съм се верифицирал  с мейл, телефон и с връзка към FB-акаунт, и така съм правил няколко резервации, сега отново ми поиска верификация на профила и то изрично с документ за самоличност.
Не знам дали причината е, че повече от година не съм правил резервация, или пък е някакво конкрeтно условие на хазяина верификацията ми да е точно с ID-докумeнт, може би samuraika може да каже ...
 

Друга промяна, ако правилно се ориентирам, е по коментирания от Основателя въпрос с превалутирането:

 

Ето каква е схемата: имаме валута, в която хоста е обявил листинга, имаме валута, в която ние трябва да платим, имаме и валута избрана в профила ни, която да показва цените. В идеалния случай и трите вида валути съвпадат, но ако не съвпадат то Airbnb с радост ще ни конвертира от едната валута в друга, като ще си щипнат процент от обменния курс. За да избегнем техните конверсии е добре избраната ни валута и тази на хоста да е една и съща. Объркано е, знам. Особено, когато валутата на хоста не е изрично упомената. Тук обаче ни помага едно издайническо прозорче. Обърнете внимание на следващата страница, вдясно, където отново са изброени всички компоненти на цената и вижте съобщението най-отдолу, точно под цената. 

 

2014-11-16_16-58-15.png

 

Ако последния ред завършва с "This includes a 3% Airbnb conversion fee" значи сте прецакани! В случая проблема, е че моя профил е настроен в евро, а хоста е пуснал цената си в датски крони. Натиснете бутона за връщане на браузера ви и най-най-най-отдолу вляво ще намерите валутата на профила ви. Сменете я от там в нужната, в моя случай трябва да я сменя от евро в датски крони:

 

2014-11-16_17-00-57.png

 

След като извърша тази промяна, цъквам отново на бутона Request to Book и вече виждам новата цена на следващата страница. Ето го абсолютно същия апартамент:

 

2014-11-16_17-02-12.png

 

Забелязвате 2 неща. Виждаме, че го няма издайническото съобщение за 3% Airbnb Conversion fee. Освен това 96€ станаха на 92€, т.е. само с един клик спестих 4€. 

 

Нека повторим:

 

- Ако в дъното под Total се намира ред, който казва, че има 3% Airbnb Conversion fee, значи профила ни е настроен с неправилната валута. 

- Връщаме се с бутона назад и го настройваме в правилната валута. Тя ще е отбелязана в същия блок, където са споменати и тези 3%, в показания случай са датски крони DKK. 

- Пробваме да резервираме пак, ако никъде няма ред за 3% Airnb Conversion fee значи всичко е наред! 

 

От България са възможни два метода на плащане - с банкова карта и с Paypal. Paypal е в долари, банковите карти са в Евро. Кредитните карти работят без проблем от моя опит, но е възможно някои дебитни да дадат засечка. 

...

 

Тук е възможно да има стъпка 2 на превалутиране, т.е. пак от цената на хоста към задължителната валута за България в € или $. В моя пример от DKK към € Тази стъпка теоретично може да я финтирате, ако изберете от падащото меню същата държава като хоста ви, в нашия случай Дания. Тогава трябва да си измислите и някакъв фалшив Billing Address,  и е силно вероятно плащането да не мине, картата да ви бъде маркирана като опит за измама и да стане страшно. Това го казвам от чисто академична цел, придържайте се към лесния вариант на финтиране на превалутирането - просто сменете валутата в профила ви да е същата като на хоста и гледайте да го няма съобщението за 3% Airbnb Conversion fee. 

 

 

След като разменихме по няколко съобщения с хоста и пристъпих към резервиране и като стигнах до страницата с плащането, въпреки че по принцип още при регистрацията си, навремето, бях заявил като предпочитана валута за плащане евро, системата ми даде съобщение, че транзакцията ще се осъществи в левове (оригиналната цена на мястото е в евро), което леко ме смути, поради описаното от Основателя възможно прецакване с валутния курс и такса превалутиране от 3%.
Пътърсих откъде и как мога да сменя валутата на плащане от лева в евро, обаче установих, че не става.

Разрових се в Help и FAQ-s и намерих в Can I pay with any currency? следното:

"No. The currency you pay in is controlled by your country and payment method. It’s not possible to manually choose what currency you'll use to pay."

Exchange rates and currency conversion

When the currency you’re paying with is different from the host’s listing currency, we convert your payment automatically
 If you’re viewing the site and paying in your native currency (according to the billing address on your payment method) and that currency differs from the host's chosen currency, we also charge a 3% conversion fee, which accounts for holding costs and currency risks.

Опаааа... , значи всички тесли задължително.  :rolleyes:

Е, съществува възможността човек да си смени държавата в billing address, обаче, както основателят е споменал, това пък може да довлече други проблеми:

Тогава трябва да си измислите и някакъв фалшив Billing Address,  и е силно вероятно плащането да не мине, картата да ви бъде маркирана като опит за измама и да стане страшно.

 

В конкретния случай при мен цената на нощувката е символична и тези неща са практически без значение, обаче точно затова реших да проверя как работи системата, за бъдещи резервации, когато сумата може да е по-съществена. 

След като установих тези неща реших да мина към плащане и тук дойде добрата новина:

1. Оказа се, че курса на превалутиране (може би поради това, че закръгляват) се получава изгоден и при цена от 16 ми определи за плащане 31лв. или 1.9375лв. за 1€, което е перфектно. 
2. Оказа се, че въпреки условията, описани по-горе, не ми начисли такса превалутиране 3% (дали защото лева е вързан към еврото и няма риск, не знам)   
3. Поради това, че картата, с 
която платих е в лева, си спестих и превалутирането на Mastercard
 

post-139-0-57309700-1463580604.jpg

От прикачената картинка за плащането следва и другата добра новина, но за нея, за по-прегледно - в следващия пост.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.