Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Може да има различни практики в отделните държави, където е настаняването или договорните отношения между платформата и хоста. Ще се пробвам да видя има ли разписани правила на Airbnb за депозитите.

 

Връзка към коментар

Ето тук пише за депозитите https://www.airbnb.com/help/article/140/how-does-airbnb-handle-security-deposits

Two days before your stay begins, an authorization hold for the security deposit amount will be placed on your payment method. You won’t be charged, but the hold means that you won’t be able to access these funds until the hold is released. For example, if you’re paying with a credit card with a total credit limit of $5,000, and there's a security deposit of $500, your credit card limit would then be $4,500 until the hold is released.

If everything goes as planned, we’ll release the hold 14 days after you check out.

Пише, че само блокират/задържат сумата.

@Ivko,може и аз да съм в грешка с платформата. Май резервацията, за която ми взеха депозита като плащане, а после го върнаха, беше през Home Away=

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
36 minutes ago, Яничка said:

А може ли да си закрия акаунта в airbnb или поне да го деактивирам?

Като см влязла в помощния център ето какво пише за деактивирането и закриването  - https://www.airbnb.com/help/article/240/how-do-i-deactivate-or-delete-my-account

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Откога е тази рестрикция домакинът да не може да вижда снимката на госта преди да се осъществи резервация?  Това пак заради някоя от модерните коректности ли ще да е?  На мен ми се струва съвсем нормално домакинът да може да види физиономията на този, който ще приеме в дома си, както впрочем гостите могат да виждат снимките на домакините . 

P.S. Жалко, аз досега винаги съм разчитал на неотразимия чар :biggrin::lol::biggrin: , който струи от профилната ми снимка, за това домакините да ми дават подобрени оферти с отстъпка. :grin:

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
3 minutes ago, Фичо said:

Откога е тази рестрикция домакинът да не може да вижда снимката на госта преди да се осъществи резервация?  Това пак заради някоя от модерните коректности ли ще да е?  На мен ми се струва съвсем нормално домакинът да може да види физиономията на този, който ще приеме в дома си, както впрочем гостите могат да виждат снимките на домакините . 

P.S. Жалко, аз досега винаги съм разчитал на неотразимия чар :biggrin::lol::biggrin: , който струи от профилната ми снимка, за това домакините да ми дават подобрени оферти с отстъпка. :grin:

А ти как разбра за тази новост? Домакинът поиска да му пратиш снимка или попита как да те разпознае? 😁

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може да види снимката, след като приеме резервацията.

Не знам защо е. За мен няма никакво значение, даже не бях забелязала, докато не го прочетох в един от бюлетините с "новости". Безсмислено е според мен, огромен брой от хората имат снимки на анимационни герои, котки, светлосенки, китки, палми и какво ли още не на профилите си. Много малко са тези като Фичо, които те омайват с чар и обаяние още щом им видиш снимката, та аз дори и не гледам. Днес си отива един с който би трябвало да изглежда така, посрещам една мацка, която според профила си е това. То човек ако тръгне да дискриминира снимка не му трябва - информация като държава, име и от сорта са по-меродавни, а те си седят.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 часа, samuraika каза:

Може да види снимката, след като приеме резервацията.

Не знам защо е. За мен няма никакво значение, даже не бях забелязала, докато не го прочетох в един от бюлетините с "новости". Безсмислено е според мен, огромен брой от хората имат снимки на анимационни герои, котки, светлосенки, китки, палми и какво ли още не на профилите си. Много малко са тези като Фичо, които те омайват с чар и обаяние още щом им видиш снимката, та аз дори и не гледам. Днес си отива един с който би трябвало да изглежда така, посрещам една мацка, която според профила си е това. То човек ако тръгне да дискриминира снимка не му трябва - информация като държава, име и от сорта са по-меродавни, а те си седят.

Когато прохождах в AirBnb, един собственик ми каза, че е хубаво да си сложа снимка, за да ме види и че някои собственици просто няма да ми отговорят, ако няма. И смятам, че това е напълно в реда да нещата -все пак те пуска в собствен имот.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Не че има значение конкретно при кого отиваш, но аз също винаги гледам снимките на хостовете и някак ако няма снимка ми се струва малко несериозно и да има само положителни отзиви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаше информация, че чернокожи наематели получават драстично повече откази, та съм убеден, че е свързано с това:

https://www.thedailybeast.com/can-airbnb-train-hosts-not-to-be-racists

https://qz.com/706767/racist-hosts-not-hotels-are-the-greatest-threat-to-airbnbs-business/

 

Иначе ето едно интересно материалче, за който има малко време: https://www.vice.com/en_us/article/43k7z3/nationwide-fake-host-scam-on-airbnb

В сърцето му е класическата схема "твоето място е заето/в ремонт/след пожар/след наводнение, дай да ти дадем едно друго по-яко", но доста по-дълбоко разработена изглежда. Със сигурност не е проблем на airbnb като платформа де, но на мен ми беше любопитно да го прочета. 

Връзка към коментар
преди 13 часа, ДиянаВ каза:

А ти как разбра за тази новост? Домакинът поиска да му пратиш снимка или попита как да те разпознае? 😁

Не, просто излезе един надпис докато правех резервация

преди 9 часа, samuraika каза:

Безсмислено е според мен, огромен брой от хората имат снимки на анимационни герои, котки, светлосенки, китки, палми и какво ли още не на профилите си.

Значи вероятно е много по-различно при групата на гостите в сравнение с тази  на домакините, на мен досега като че ли никога не ми се е случвало да попадна на домакин без снимка, или с картинка на анимационен герой на профила. 

Цитат

 То човек ако тръгне да дискриминира снимка не му трябва - информация като държава, име и от сорта са по-меродавни, а те си седят.

За мен е доста важно да видя лицето на някого, това ми говори много повече от информация като име,  държавата,  националност, например.  А свестни хора и кофти хора има навсякъде.  Случвало ми се е на другия край на света да се запозная и заговоря с хора, които усещам много по-близки, отколкото комшията от петия етаж, който е от моята раса, страна, националност,  град, квартал и т.н.  и който ..., хайде да не казвам какво прави.  :grin:
Струва ми се още по-нормално да можеш да видиш лицето на човек, когото ще пуснеш в дома си, и възможността да прецениш кого да приемеш у дома за мен не е дискриминация, даже и преценката да е по някакви субективни критерии и причини, като например, че просто ти изглежда несимпатичен.  
И да, наясно съм, че една снимка по никакъв начин не е достатъчна да се определи какво представлява някой човек, но въпреки това предпочитам да я има, наред с ревютата и другата налична информация. 
 

преди 55 минути , Георги каза:

Имаше информация, че чернокожи наематели получават драстично повече откази, та съм убеден, че е свързано с това:

Предполагах, че ще е нещо такова. :wacko:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 33 минути , Георги каза:

В сърцето му е класическата схема "твоето място е заето/в ремонт/след пожар/след наводнение, дай да ти дадем едно друго по-яко"

също добре разработена от някои нашенски "брокери" на недвижими имоти: "Ами тоя апартамент вече е продаден, ама хайде да ви покажем няколко други в този район, които са подобни". :grin:

Връзка към коментар
преди 1 час, Фичо каза:

 

Значи вероятно е много по-различно при групата на гостите в сравнение с тази  на домакините, на мен досега като че ли никога не ми се е случвало да попадна на домакин без снимка, или с картинка на анимационен герой на профила. 

:wacko:

Ще се учудиш колко е разпространено при гостите. За хостовете - ясно е че си слагат снимките - те са "лицето" на въпросното място и в преносен и в буквален смисл.

А иначе - регистрирала съм си имота като място за нощувки срещу заплащане, съгласила съм се с условията на платформата, че ще приемам всеки и няма да дискриминирам. Не е като да правя благотворителност, щом съм се захванала с това - наясно съм с потенциалните плюсове и минуси. Няма какво да се правя на медиум. А и съм имала гости със снимки по-зле от мъгшот-ове, които са били невероятно симпатични хора.

 

И съм имала притеснения за определени гости - помя едни корейчета - 18 годишни, 7 на брой, на екскурзия по повод завършване на гимназия - голям страх брах, а момчетата бяха много свестни, бяха си подредили всичко и ми бяха купили букет с цветя (е, изпозабравили си бяха 1/3 от гардероба, та пращах колет, но това са то 18 годишните). А едно супер "сладко" на вид семейство - ама като от картичка - ми бяха най-ужасните гости. Оказаха се пред развод, крещяли си бяха посред нощите, звъняха ми комшии, жената и детето си заминаха 2 дни предсрочно, а мъжа остави след себе си неописуема кочина! Толкоз по въпроса с гадаенето по снимка кой какъв гост ще бъде.

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 18 минути , samuraika каза:

съгласила съм се с условията на платформата, че ще приемам всеки и няма да дискриминирам.

 

Нямаш ли право да отказваш резервация по твоя преценка, в случай че си включила опцията за резервация без да е нужно съгласието на домакина? 

Връзка към коментар

За да можеш да си хост трябва да чекнеш (да се съгласиш с ) условие, гласящо :

 

“We believe that no matter who you are, where you are from, or where you travel, you should be able to belong in the Airbnb community. By joining this community, you commit to treat all fellow members of this community, regardless of race, religion, national origin, disability, sex, gender identity, sexual orientation or age, with respect, and without judgment or bias.”

 

Ако не го направиш - делистват те.

 

С други думи - решил си да отвориш дома си за туристи срешу пари, ние ще ти предоставим платформа, но не можеш да си подбираш. В крайна сметка домът е твой, но платформата е тяхна, правилата ги правят те. Ако не си съгласен - може да си потърсиш друга такава (да видим на букинг как ще си избираш по симпатии) или да си направиш твоя си страница.

 

Разбирам, че това може да е проблем, за хора които дават стаи в дома си, особенно пък за сами жени, които го правят. Но честно, на тях Господ да им е на помощ, ако разчитат на снимка за да нямат проблеми...

Разменени 2-3 изречения с госта ти дават много повече информация, отколкото мини снимчица.

Връзка към коментар
преди 32 минути , samuraika каза:

 

С други думи - решил си да отвориш дома си за туристи срешу пари, ние ще ти предоставим платформа, но не можеш да си подбираш. В крайна сметка домът е твой, но платформата е тяхна, правилата ги правят те.
 

Това е ясно, разбира се, че за да ползваш платформата се съгласяваш с условията и правилата.

Въпросът ми беше - настина ли не можеш да откажеш заявка за резервация? Защо тогава при някои обекти има възможност за резервация без потвърждение от домакина, а при други - не? 
 

Пък и не е като да няма обяви с изискване по отношение пола на гостите. Спомням си, че преди време си бях харесал едно място в Ница, обаче  после установих, че е само за жени. Сега не мога да си спомня кое точно беше, но ето друг пример:

image.png.7074b3764496d8a91ae9f69139ad3518.png


Явно, че при съвместно ползване на някое място за настаняване е възможна "дискриминация" по пол. 
Интересно обаче, че според условията на airbnb:
 Note: Airbnb does not assign a gender identity to our users. We consider the gender of an individual to be what they identify and/or designate on their profile.
Т.е.  - някоя притеснена сама жена, която не иска да приема мъже в дома си, явно може да запише такова условие в обявата си, но пък аз спокойно мога да се запиша като жена в профила  и тя няма да има право да ми откаже настаняване.  :rolleyes:   
Даже няма нужда да си сменям (премахвам) снимката, на която брадата би ме издала, че може би не съм жена, защото домакините вече не могат да видят снимката на потенциалния си гост, преди да се потвърди резервацията :grin:

 

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Фичо каза:


Въпросът ми беше - настина ли не можеш да откажеш заявка за резервация? Защо тогава при някои обекти има възможност за резервация без потвърждение от домакина, а при други - не? 
 

Можеш да откажеш, ако не си включил автоматичен букинг. Но нямаш право да отказваш поради "несимпатичност". Т.е. ще подлежиш на съдебна отговорност ако някой докаже, че си му отказал поради дискриминация. И, предполагам точно затова са махнали снимките преди потвърдена резервация. Защото нищо не ти пречи да отказваш, на практика, макар и да си чекнал квадратчето, че ще приемаш всички.

 

Спални, бани и тоалетни са едни помещения със специален статут, в които не е редно да се говори за полова дискриминация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Без да съм 100% сигурен  - в мобилната версия снимките излизат още в процеса на букване.

А, като цяло, снимката на хостовете и гостите са като снимките ни тук - всеки може да си сложи каквото си пожелае.

 

Връзка към коментар

И междувременно Airbnb вече имат план за решаване на семейните си проблеми...

 

Airbnb Promises to Verify All 7 Million Listings After VICE Report Exposes Scam

www.vice.com/en_us/article/vb58jd/airbnb-promises-to-verify-all-7-million-listings-after-vice-report-exposes-scam  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Adventurer каза:

И междувременно Airbnb вече имат план за решаване на семейните си проблеми...

 

Airbnb Promises to Verify All 7 Million Listings After VICE Report Exposes Scam

www.vice.com/en_us/article/vb58jd/airbnb-promises-to-verify-all-7-million-listings-after-vice-report-exposes-scam  

предисторията и разследването са супер интересни и доста потресаващи

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Не намирам, как да се свържа със сайта. Имах резервация, някакъв мърляч ми я анулира, но ми заминаха и рефералните пари, поне тях да ми върнат и да търся ново място.

Връзка към коментар
8 minutes ago, Звелина said:

Не намирам, как да се свържа със сайта. Имах резервация, някакъв мърляч ми я анулира, но ми заминаха и рефералните пари, поне тях да ми върнат и да търся ново място.

https://www.airbnb.com/help/contact-us/channel

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Снимките ги махнаха заради дискриминация, но остана някакъв бъг след последния ъпдейт на платформата и при гостите, пращащи “Inquiry” или “Request” снимката може да се види през страницата на самата резервация. Там където пише броя на гостите. Като се цъкне на линкчето, излиза прозорец с имената на гостите (ако всички имат регистрации)  и се виждат снимките в малък формат. Не е много ясно, но се вижда дали гостът е бял или черен.

Споделената икономика е рай за измамници. Това е било така още от възникването и. Там ново няма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 15.11.2019 г. в 17:40, Звелина каза:

Не намирам, как да се свържа със сайта. Имах резервация, някакъв мърляч ми я анулира, но ми заминаха и рефералните пари, поне тях да ми върнат и да търся ново място.

Рефералните кодове не ги връщат за съжаление, поне според условията им. Ще се радвам ако споделиш различен резултат. На мен веднъж ми ги върнаха, но беше отмяна по медицински причини от моя страна. 

Връзка към коментар
преди 22 часа, Георги каза:

Рефералните кодове не ги връщат за съжаление, поне според условията им. Ще се радвам ако споделиш различен резултат. На мен веднъж ми ги върнаха, но беше отмяна по медицински причини от моя страна. 

Върнаха ми го автоматично, аз просто го търсех в грешния акаунт😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.