Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

В Airbnb как можеше да се букне директно от собственика, прескачайки платформата? Имотът е с опция за резервация. И понеже е рисковано, каква е практиката - може ли да се плати на място?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами не може в Airbnb, ако е според правилата. Иначе му намираш координатите отнякъде и се уговаряш с него, включително за плащане на място.

Връзка към мнение
преди 7 минути , Яничка каза:

В Airbnb как можеше да се букне директно от собственика, прескачайки платформата? Имотът е с опция за резервация. И понеже е рисковано, каква е практиката - може ли да се плати на място?

Аз платих за една нощувка в Кипър. след това се обадих на собственика и се разбрахме ако ни хареса да платим следващите 6 в брой , надявам се и на 20% отстъпка( комисионната).

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Букнах апартамент през airbnb , като в момента на резервацията ми пише , че очаквам потвърждение до 24 часа  и няма да ме таксуват , а ми дръпнаха пари от картата , някакви идеи какво да правя , все още нямам потвърждение?

Връзка към мнение
преди 19 минути , ivan69 каза:

Букнах апартамент през airbnb , като в момента на резервацията ми пише , че очаквам потвърждение до 24 часа  и няма да ме таксуват , а ми дръпнаха пари от картата , някакви идеи какво да правя , все още нямам потвърждение?

Блокират ги, докато хостът приеме резервацията. Не са дръпнати все още. Преди месец имах една резервация за България. Първо блокираха сумата, после хостът я отказа и веднага ми анулираха/освободиха плащането. Не беше отразено и като движение в сметката ми. Няма страшно, коректна е платформата.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дали някой е искал частичен рефънд на сума от airbnb? Водя преговори ссъс собственика в момента, ама се чудя има ли смисъл да се хабя. Става въпрос за разминаване между описание и реалност😂

Връзка към мнение

Последните ми впечатления от платформата - цените вече са доста по-високи от Booking. Резервирах квартира през Airbnb и после я видях същата в Booking с 200лв.по-евтина. И нали се сещате какво направих?...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм взимал за повече от 3-4-5 дни до сега. Очертава се да взема къща с доста спални за 6 човека за 10-11 дни. Чудех се, дали през това време някой би идвал макар и един път да изчисти, все пак са много дни.

Писах на хоста и каза, че можело да дойде срещу заплащане, но не уточни нищо повече.

Някой имал ли е случай да взима за повече дни и да е искал да се почиства?

Взех да се чудя за апартхотел, поне има почистване, басейни и т.н.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Deyna May каза:

Последните ми впечатления от платформата - цените вече са доста по-високи от Booking. Резервирах квартира през Airbnb и после я видях същата в Booking с 200лв.по-евтина. И нали се сещате какво направих?...

Аз последната ми резервация с тях беше януари 2020 и от тогава не ги ползвам даже и не проверявам, какво има при тях още повече сега, както плановете се променят в последните дни и тяхното плащане на момента и отделно таксата, която не ти връщат ако анулираш след безплатния период, който пък е само 24ч.

 

преди 2 минути , Alexander каза:

Не съм взимал за повече от 3-4-5 дни до сега. Очертава се да взема къща с доста спални за 6 човека за 10-11 дни. Чудех се, дали през това време някой би идвал макар и един път да изчисти, все пак са много дни.

Ами то в разбивката на цената ако има тази услуга трябва да я пише.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Ivko каза:

Аз последната ми резервация с тях беше януари 2020 и от тогава не ги ползвам даже и не проверявам, какво има при тях още повече сега, както плановете се променят в последните дни и тяхното плащане на момента и отделно таксата, която не ти връщат ако анулираш след безплатния период, който пък е само 24ч.

 

Ами то в разбивката на цената ако има тази услуга трябва да я пише.

Аз мисля да направя застраховка на плащането веднага след като ми дръпнат парите от сметката. Все пак предполагам, че ако наистина се осуети пътуването, то ще е по здравословни причини, които застрахователите биха уважили...

 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Ivko каза:

Аз последната ми резервация с тях беше януари 2020 и от тогава не ги ползвам даже и не проверявам, какво има при тях още повече сега, както плановете се променят в последните дни и тяхното плащане на момента и отделно таксата, която не ти връщат ако анулираш след безплатния период, който пък е само 24ч.

 

Ами то в разбивката на цената ако има тази услуга трябва да я пише.

В цената я има, но това е винаги, нали все пак след всеки се почиства.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Alexander каза:

Не съм взимал за повече от 3-4-5 дни до сега. Очертава се да взема къща с доста спални за 6 човека за 10-11 дни. Чудех се, дали през това време някой би идвал макар и един път да изчисти, все пак са много дни.

Писах на хоста и каза, че можело да дойде срещу заплащане, но не уточни нищо повече.

Някой имал ли е случай да взима за повече дни и да е искал да се почиства?

Взех да се чудя за апартхотел, поне има почистване, басейни и т.н.

Мога да ти отговоря през призмата на хост 🙂 При по-дълги престои ние предлагаме на госта почистване срещу заплащане - уговаряме се конкретно за ден и час, сумата е съобщена, госта плаща на чистачката, като оставя парите в апартамента. не ми е известна практика домакин да почиства (безплатно) в хода на престоя. таксата за почистване е една и най-общо покрива разходите за чистене след напускане.

Комуникирайте с вашия домакин - доста са отзивчиви обикновено :), тъй като гонят (и аз) рейтинг и оценки.

 

 

преди 8 минути , Ivko каза:
преди 13 минути , Deyna May каза:

Последните ми впечатления от платформата - цените вече са доста по-високи от Booking. Резервирах квартира през Airbnb и после я видях същата в Booking с 200лв.по-евтина. И нали се сещате какво направих?...

Аз последната ми резервация с тях беше януари 2020 и от тогава не ги ползвам даже и не проверявам, какво има при тях още повече сега, както плановете се променят в последните дни и тяхното плащане на момента и отделно таксата, която не ти връщат ако анулираш след безплатния период, който пък е само 24ч.

Всеки домакин има различна политика (https://www.airbnb.com/home/cancellation_policies)

отделно, предвид на сегашната ситуация лесно се договаря и в последния момент. ние няколко пъти сме приемали отказ от резервация и след съответния час (т.е. последния момент) като сме връщали сумата (чрез платформата). подчертавам, че в последния случай се връща сумата, която е за домакина, т.е. без таксите на airbnb

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 21 минути , Deyna May каза:

Последните ми впечатления от платформата - цените вече са доста по-високи от Booking. Резервирах квартира през Airbnb и после я видях същата в Booking с 200лв.по-евтина. И нали се сещате какво направих?...

Аз проверявам на различни места каква е цената преди да направя резервацията. 

юли за един апартамент в София в Букинг беше по-ниска и резервирах от там. За друг в Дружба в Airbnb ми беше по-изгодно. За трета резервация - хотел в Златните, сайтът на самия хотел предлагаше най-ниска цена от всякакви платформи с приложени кодове за отстъпки. Различно е. 

Отделно има места - предимно ваканционни къщи, които не се предлагат в Букинг или другаде. Да, по-скъпо е от преди, но това се очакваше след година пълен застой.

Връзка към мнение
преди 41 минути , Deyna May каза:

Последните ми впечатления от платформата - цените вече са доста по-високи от Booking. Резервирах квартира през Airbnb и после я видях същата в Booking с 200лв.по-евтина. И нали се сещате какво направих?...

Ами това си е частен случай, не е задължително въобще да я има квартирата в букинг. Иначе в букинг има повече възможности да се изнамери някое намаление, в airbnb няма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А service fee - това таксата за airbnb ли е?

Иначе аз не съм доволна от това, че апартамента е зле почистен, пък пише иначе, че се спазва специална процедура за почистване във връзка с ковид. Освен това ни връчиха един комплект ключове за трима души, а апартамента е в комплекс с ограничен достъп, не може дори да се излезе без чип. Стари чаршафи, хавлии, не ни съдействаха да влезем с колата в комплекса да си разтоварим багажа, а трябваше. Аз за трети път ползвам тази платформа, досега само за чужбина и проблем не е имало. Сега за България, ама собственика руснак и оставил една тьотка да му движи нещата…

Първо му писах на него, сега ще пиша и на airbnb.

Връзка към мнение
преди 20 минути , M@ria каза:

А service fee - това таксата за airbnb ли е?

Да. Гостът заплаща такава такса и тя се определя от ЕрБнБ. Домакина също заплаща такава такса, в процент от цената на нощувката, която е обявил (т.е. това не е такса, която се начислява на госта отделно от цената на нощувката, за разлика от тази, която вие споменавате).

 

Според мен, нещата с ЕрБнБ са строго индивидуални. Ние оперираме два апартамента в София и поддържаме много високо ниво (колкото и нескромно да звучи). Това не пречи откровенно злонамерен гост да ни съсипе усилията с едно оплакване (неоснователно) направено с цел да вземе обратно сума. Въпреки жалбите и двумесечна кореспонденция с ЕрБнБ той получи крупната сума от 30 лв. като обезщетение, а аз останах с нервите. И така - имам 90 ревюта с позитиви и едно с негативен коментар :).

Колкото и (може би) да изглежда трудно да ме разберете, бих ви посъветвал да проявите допълнително търпение. Поискайте да почистят стаята или да ви сменят чаршафите. Аз лично моментално бих реагирал (че бих позволил изначално да има проблем, но все пак. Разбира се не изключвам варианта домакина ви да е, как да кажа, малко "по-небрежен", но това ще е видно от ревютата на предходни гости.

Пожелавам ви въпреки всичко да имате чудесно изкарване. Не отричайте платформата - има добри попадения 🙂   

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

За втори път в рамките на месец резервирам за 1 нощувка и след като видя апартамента се договарям със собственика за още 5-6 нощувки със 20 процента отстъпка. Все пак искам да видя какво ще получа,преди да платя за цялата почивка.Специално за мен,който пътувам семейно,цените са доста по-добри от букинг.Говоря за 3 стайни апартаменти.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Досега съм 2 от 3 за последният месец . В Кипър апартамента за първата нощувка беше зает за следващите , но на вторият опит намерих даже по-добър! В Констанца днес се разбрах с хазайката за още 4 нощувки.Въпрос и на късмет е , но като се договориш директно едната нощувка реално ти излиза безплатна.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.