Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Аз никога досега не съм издребнявала за разни нередности, случвало се е. Не бих си развалила почивката заради глупости. Но когато е имало проблем, са реагирали адекватно хората. Но този сега много ме издразни. Чак си позволи да е груб в кореспонденцията си. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, M@ria каза:

Аз никога досега не съм издребнявала за разни нередности, случвало се е. Не бих си развалила почивката заради глупости. Но когато е имало проблем, са реагирали адекватно хората. Но този сега много ме издразни. Чак си позволи да е груб в кореспонденцията си. 

В такъв случай няма защо да правиш компромиси :). Отново пожелавам приятна почивка и не позволявай някой да ти разваля настроенеието. 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, ivan69 каза:

Досега съм 2 от 3 за последният месец . В Кипър апартамента за първата нощувка беше зает за следващите , но на вторият опит намерих даже по-добър! В Констанца днес се разбрах с хазайката за още 4 нощувки.Въпрос и на късмет е , но като се договориш директно едната нощувка реално ти излиза безплатна.

това е възможност, но има два риска - първо да не е свободен, както е споменато по-горе и второ - домакина да не се съгласи да договаря директно. Отделно с колкото по-виск рейтинг е даден апартамент (което разбира се означава по-хубав, на по-добро място, по-чист, отзивчив домакин и т.н.), толкова по-ограничени са възможностите, включително резервация за 1 нощувка. Не искам да ме разбирате погрешно, но ако апартаментът е добър и посещаем, домакина въвежда минимален престой над една нощувка - просто организацията е доста голяма, ако човек полага грижи и не ползва професионално менажиране - изпращане, почистване, посрещане и т.н.. Едната нощувка се ползва основно за трупане на рейтинг 🙂 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

За първи път попадам на хост, с 150 добри мнения, но в описанието пише, че отговаря в рамките на два или повече дни!

Освен това няма и директна резервация и ми е много съмнително дали ще има успешен край всичко, ако резервирам нощувка за след 1-2 дни.

Връзка към мнение
преди 31 минути , Alexander каза:

За първи път попадам на хост, с 150 добри мнения, но в описанието пише, че отговаря в рамките на два или повече дни!

Освен това няма и директна резервация и ми е много съмнително дали ще има успешен край всичко, ако резервирам нощувка за след 1-2 дни.

За директната резервация - не е притеснително. Човекът държи на своя си предварителен контрол по отношение на гостите, а не на критерийте, заложени от airbnb.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , ven62 каза:

За директната резервация - не е притеснително. Човекът държи на своя си предварителен контрол по отношение на гостите, а не на критерийте, заложени от airbnb.

Мен ме притеснява, че може докато види и одобри вече да съм там или както ми се случи наскоро с друг човек, хем му бях писал предварително, да ми отговори след 2-3 часа, че имало от същата сутрин други желаещи и аз отпадам за тези дати.. с две думи много неясноти и когато нямаш време не е опция.

Профила ми е перфектен, ако някой го е гледал.

Връзка към мнение

според мен е по-добре резервацията да не е директна, а чак след като хостът си прегледа календара, включително и резервации през други платформи

преди два месеца доста се кумех на една къща в Родоско село, тип "slow living", разглеждах наличните възможности през собствения й сайт, букинг и airbnb и на трите места даваше различно - през имейла на собственичката аха почти да направя резервация и да плащам за точно каквото ми харесваше най-много от стаите и видях, че в airbnb част от тези дати са заети - писах й, тя след един ден вика - а да, верно! ще ви дам друга стая; пак гледам - тоя път в букинг другото апартаментче и то заето, пак й писах какво правим - почна да реди някакви пъзели как 2 дена да спим в едното, после в другото, накрая в четвъртото ... само че това се случва, защото аз  й обърнах внимание на собствения й календар, иначе щях да платя и да си мисля, че всичко е точно, и после там на място - разни неприятности; в крайна сметка я зарязах, защото явно добре употребяваше концепцията за по-бавен живот, ама главно в комуникационно отношение и в собствена нейна полза 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , Alexander каза:

Мен ме притеснява, че може докато види и одобри вече да съм там или както ми се случи наскоро с друг човек, хем му бях писал предварително, да ми отговори след 2-3 часа, че имало от същата сутрин други желаещи и аз отпадам за тези дати.. с две думи много неясноти и когато нямаш време не е опция.

Профила ми е перфектен, ако някой го е гледал.

Аз по принцип гледам само суперхостове.

Колкото до твоя профил. Критериите на хората са различни. Включително и предрасъдъците им. Аз не бих одобрил семейство с 2 деца, да кажем на 3 и 5 години, особено за 10 дни престой, примерно.  (надявам се това да не звучи скандално. Просто си представям какво може да се случи на едно жилище когато в 2-3 последователно дъждовни дни децата са принудени да са по цял ден вътре. 🙂 )

Мен самия не са ме одобрявали в Копенхаген (въпреки перфектния ми профил) и то няколко поредни хоста. Сигурен съм на 99%, че причината беше че съм от БГ.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

Всичко отпада, аз съм с испански профил, търсещ в Испания в случая, нямам бебета, само възрастни.

Защо така буквално ме разбираш - не знам. Сигурно е, че не съм искал да те засегна.

Приеми, че хората са мно-о-ого различни и ако за теб едно е нормално или дори перфектно, за други не, а може дори и да е странно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 минути , ven62 каза:

Защо така буквално ме разбираш - не знам. Сигурно е, че не съм искал да те засегна.

Приеми, че хората са мно-о-ого различни и ако за теб едно е нормално или дори перфектно, за други не, а може дори и да е странно.

Изобщо не си ме засегнал.

Обяснявам ти, че когато хост пише, че отговаря в рамките на 2 или повече дни възможността да се провали резервацията е огромна, нищо повече, дори дадох примери с други случаи.

И се чудя как може да има толкова отзиви, след като отговаря така, а може да е от скоро това. Писах му вчера, с някакъв стандартни въпроси и не е отговорил още.

Далеч съм от мисълта, че повечето си избират по специални критерии наемателите, още повече когато къщите са празни и търся за повече дни. Сигурно има и луди, които не дават да се наеме в ден сряда и четвъртък на нечетен месец или нещо подобно.

 

Все пак аз за един ден може да се свържа с 10 и повече хоста, ама ме съмнява на един хост да пишат 10 човека за евентуална резервация.

 

Връзка към мнение
преди 20 минути , Alexander каза:

луди, които не дават да се наеме в ден сряда и четвъртък на нечетен месец или нещо подобно

Не го приемайте погрешно (предвид на другите теми във форума), но наистина е супер добър коментар, който искрено ме накара да се засмея :). Аз лично (като хост, но и като гост) не бих комуникирал с такъв човек. Това не е сериозно (и уважително) отношение. И тук съм съгласен изцяло с коментара на ven52 по-горе, че хората са различни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , DryGuy каза:

Не го приемайте погрешно (предвид на другите теми във форума), но наистина е супер добър коментар, който искрено ме накара да се засмея :). Аз лично (като хост, но и като гост) не бих комуникирал с такъв човек. Това не е сериозно (и уважително) отношение. И тук съм съгласен изцяло с коментара на ven52 по-горе, че хората са различни. 

Ти пък си ми някак противоречив.

От една страна харесах как разсъждаваш, но от друга ... тая бира, ..., и изобщо бира. :grin:

 

Хора, давайте го по с усмивка, че ... пак ще ни скрият ... усмивката...:wink:

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 19 минути , ven62 каза:

Ти пък си ми някак противоречив.

От една страна харесах как разсъждаваш, но от друга ... тая бира, ..., и изобщо бира. :grin:

 

Хора, давайте го по с усмивка, че ... пак ще ни скрият ... усмивката...:wink:

Виновен 🤣

  • Смея се 1
Връзка към мнение
В момента, DryGuy каза:

Виновен 🤣

Всъщност си МНОГО виновен.

Аз да не съм някакъв фосил (ven52 според теб)

Знаеш ли колко черпене си трябва , ако се сбърка име в този форум ... Питай хората с опит ... т.е. мен.

😀

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 19 минути , ven62 каза:

Всъщност си МНОГО виновен.

Аз да не съм някакъв фосил (ven52 според теб)

Знаеш ли колко черпене си трябва , ако се сбърка име в този форум ... Питай хората с опит ... т.е. мен.

😀

Тъкмо щях да пиша за какво искаш усмивка? Че си ven52 ли😄

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, ven62 каза:

Всъщност си МНОГО виновен.

Аз да не съм някакъв фосил (ven52 според теб)

Знаеш ли колко черпене си трябва , ако се сбърка име в този форум ... Питай хората с опит ... т.е. мен.

Много се извинявам, едва сега обърнах внимание, тъй като писах от телефон. Да, ще почерпя. То поне да бях сбъркал в обратна посока, а то ....

Съвсем сериозно и искрено се извинявам, неволна е грешката.

  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 24.08.2021 г. в 10:09, ven62 каза:

Мен самия не са ме одобрявали в Копенхаген (въпреки перфектния ми профил) и то няколко поредни хоста. Сигурен съм на 99%, че причината беше че съм от БГ.

Точно в Копенхаген и аз имах огромен проблем, напук на перфектния си профил. Мисля, че писах на едно 15 хоста, докато някой се съгласи, убедена съм, че е по същата причина.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На 18 август имахме екшън с airbnb в Ханя. Хостът беше супер точен в цялата предходна кореспонденция, апартаментът изглеждаше чудесно, с добри отзиви.
Когато отидохме за self check-in се оказа, че кодът за сейфа с ключовете не работи, а хостът не отговаря в нито едно приложение. Въртяхме се около час пред апартамента, надойдоха съседи, които много искаха да помогнат, на финала просто си намерихме хотел, голям късмет, и се настанихме там. Още същата вечер писах на мейла на airbnb и съобщих за случая, обадиха ми се след 16 часа по телефона за потвърждение на сигнала.

На втория ден, резервацията беше за две нощувки, хостът се обади и се оказа, че кодът за сейфа не е бил актуализиран след последния гост, не знам по чия вина.
На 48-ия час парите ми бяха върнати по сметката.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Ако напрвя резервация, която се плаща цялата на момента примерно за 7 нощувки и реша да променя на 4 след одобрение от хоста разбира се предполагам, че се преизчислява цената на резервацията и надплатената сума я връщат, но в какъв срок?

Връзка към мнение

Съмнява ме дълбоко това да стане , парите са при Еърбнб, не при хоста. Хоста, ако е твой човек , анулирай резервацията и си направи нова през хоста , като заобиколиш  Еърбнб.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Ivko каза:

Ако напрвя резервация, която се плаща цялата на момента примерно за 7 нощувки и реша да променя на 4 след одобрение от хоста разбира се предполагам, че се преизчислява цената на резервацията и надплатената сума я връщат, но в какъв срок?

След като имате съгласие няма проблем. От самата платформа ще ти дадат информация каква е новата сума и в какъв срок ще бъде възстановена разликата. Обикновено е до 30 дни, но реално става в рамките на седмица

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Ivko каза:

Ако напрвя резервация, която се плаща цялата на момента примерно за 7 нощувки и реша да променя на 4 след одобрение от хоста разбира се предполагам, че се преизчислява цената на резервацията и надплатената сума я връщат, но в какъв срок?

Правила съм го и в двете посоки, и намалявах и увеличавах нощувки. С одобрение на хоста няма проблем, в течение на седмица бяха възстановени парите.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Снощи пуснах искане за резервация. Изрично имаше запис, че няма да бъда таксувана в този момент, а ще имам 24 часа да платя, след като хоста потвърди резервацията. Е, дръпнаха парите на мига. Потвърждение нямам, но не това ме притеснява, защото хоста сигурно още спи. Обаче ме изнервиха от платформата, преди не ми се е случвало.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

От около две седмици забелязвам нещо странно, по-конкретно за Лондон. Появяват се нови апартаменти на добри места на прилични цени, с безплатно анулиране до последния възможен за датата ми момент. Правя резервация, блокират сума, след което сумата се връща, резервацията се отказва, а апартаментът изчезва от списъка генерално.

Един юнак даже си беше писал комуникацията да не става през платформата, а по мейла.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.