Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

 

FlyTraveler, на 24 Юни 2016 - 17:27, написа:

Аз не мога да се сетя за по-неприятни круизни пристанища в Карибско море от тези в Ямайка. И двете, които са популярни за круизни кораби - и Очо Риос и Монтиго Бей. Острова като цяло е красив, до Очо Риос има и едни водопади, които се катерят (Dunn's river falls, винаги претъпкани с народ), но народонаселението може тотално да ти скъса нервите, а аз не е като да не съм виждал всякакви.  :) Невъзможно е да се намери плаж, където човек да се пече и къпе в морето на спокойствие, освен да се плати дневен достъп в някой затворен комплекс. Даже и там влизат с плуване откъм морето и те причакват да влезеш във водата. Единствената причина да отидеш на круиз в Ямайка е примерно да се напушиш 

 

Хмммммм...Ще си помагаме или ще си пречим ? Това с напушването стига де. не така приятели като не сте за круизите не отказвайте другите де. Аз ще си пиша друго

В Ямайка е едно от най-добрите пристанища на карибите. Фалмут между казаните две. в него спират най-големите кораби в света. Има си всичко и удобно където и да тръгнеш. Можете да си наемете с други хора разходка или що не от кораба. Водопадите са си много хубави, плаж можеш и там да си направиш. Плажовете също са едни от най-хубавите на карибите и е пълно с безплатни. Пусто не помня имената им, но точно от тази страна са много.

Zelen Burgas

http://magelanci.com/topic/5283-круизи-сайтове-за-резервация/?p=113510

 

 

Не разбрах точно на кого и с какво преча? Писах точно от гледна точка на помагач, това е моето напълно искрено лично мнение базирано на многобройни посещения в двете изброени от мен пристанища. Във Фалмут не съм ходил, за там не мога да коментирам от първа ръка, но ми е трудно да си представя някаква фрапантна разлика. Никъде не съм писал, че съм против круизите, просто има много далеч по-приятни пристанища в региона. Има го и момента, че не винаги е възможно като се избира круиз всички пристанища да са супер, понякога се приема и фира.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не разбрах точно на кого и с какво преча? Писах точно от гледна точка на помагач, това е моето напълно искрено лично мнение базирано на многобройни посещения в двете изброени от мен пристанища. Във Фалмут не съм ходил, за там не мога да коментирам от първа ръка, но ми е трудно да си представя някаква фрапантна разлика. Никъде не съм писал, че съм против круизите, просто има много далеч по-приятни пристанища в региона. Има го и момента, че не винаги е възможно като се избира круиз всички пристанища да са супер, понякога се приема и фира.

 

Съжалявам ако е прозвучало зле, извинете ме. Но не мога да се съглася с изречението -Единствената причина да отидеш на круиз в Ямайка е примерно да се напушиш- не е така. И аз изказвам лично мнение. Както и да е.

 

Имам въпросче. Моля тези качвали се на най-големите кораби от клас Оазис за малко информация. Нещо съм се запалил за тях и ще ми е нужно стрували си или пък не?

Също и каква е организацията на качването и слизането при толкова много хора.

Връзка към мнение

В началото някъде на другата тема Блед е пуснала един от гигантите, явно тя се е качвали на тях.

 

Пак ли само тя, те корабите идваха  и в Европа. Няма ли други пътували с тях ? На път съм да резервирам, а нямам никаква информация. А са си скъпички.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Промоция на Costa за repositioning круизи:

 

COSTA NEORIVIERA 28.11-16.12 Венеция-Дубай 479 евро

 

COSTA FAVOLOSA 03.12-20.12 Савона - Гваделупе 479 евро

 

COSTA MAGICA 30.11-16.12 Савона - Гваделупе 539 евро

 

COSTA FASCINOSA 01.12-19.12 Савона - Сао Пауло 599 евро

 

COSTA PACIFICA 28.11-17.12 Барселона - Буенос Айрес 599 евро

 

 

Видях, че ги има и на страницана на Коста. Не ми е ясно защо е изтрит линка към българската агенция, при положение, че може да се пускат линкове към чиждустранни. Нито работя за нея, нито и правя реклама. На много хора им е доста по-удобно да резервират чрез наши агенции. Лично мнение

Редактирано от feel_the_rush
премахнах линк към българска агенция
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Промоция на Costa за repositioning круизи:

 

 

Без все още да съм експерт по круизите ;) ми се струват доста интересни предложенията....

Редактирано от Георги
премахнах линк към българска агенция
Връзка към мнение

Уффф, и на мен този до Буенос много ми харесва, но просто нямам 3 седмици, не и тази година. Корабът се връща наобратно края на февруари 2017, може да помисля за тогава, цените редовно падат за тези круизи.

Връзка към мнение

И аз се развълнувах за този до Буенос Айрес, но самолетния билет от там до Мадрид например..... за 19декември е около 650е - еднопосочно...... малко ми идва множко. Търсих  разни други варианти...и все около  тази сума излиза. Имаче съм на сантиметри да се метна.... на това круизче 18 дена.....  от 28.11.2016 до 17.12.2016.... 

Връзка към мнение

Моля, без връзки към бг агенции. Може да опишете круиза, може да споменете цена, може да дадете връзка към круизната компания за описание, но без връзки към агенции :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А хората как да знаят къде да си го резервират? Вече имам съобщения на лични, защото не успяват да намерят промоцията. Нямам нищо против правилата, ще ги спазвам и няма да поствам повече линкове към български агенции. Но не може ли да се измисли нещо, за да е в полза на търсещите? :)

Връзка към мнение

И аз се развълнувах за този до Буенос Айрес, но самолетния билет от там до Мадрид например..... за 19декември е около 650е - еднопосочно...... малко ми идва множко. Търсих  разни други варианти...и все около  тази сума излиза. Имаче съм на сантиметри да се метна.... на това круизче 18 дена.....  от 28.11.2016 до 17.12.2016.... 

 

 

Moже да си го направиш с връщане към Игуасу , оттам към Рио и от Рио за Европа с ваканционните агенции които Романсер спомена :) . Примерно 25 .12 Рио - Франкфурт е само 319 евро с Condor. Тия 650 евро пак ще заминат , но ще си видяла много повече неща в това пътуване.

 

Разбира се само време да има човек. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А хората как да знаят къде да си го резервират? Вече имам съобщения на лични, защото не успяват да намерят промоцията. Нямам нищо против правилата, ще ги спазвам и няма да поствам повече линкове към български агенции. Но не може ли да се измисли нещо, за да е в полза на търсещите? :)

 

Отбелязваш, че цената може да се резервира в бг агенции и така. От там нататък или те атакуват на лични или читателя сам се оправя :) 

Връзка към мнение

Ето няколко дето не са български и стават за тези репозициониращи маршрути:

http://www.costacruise.com/eu/cruises_list/savona_italy;-costa_favolosa-201612.html
http://www.costacruise.com/eu/cruises_list/savona_italy;-costa_magica-201611.html

А един немски сайт с горните промоции http://www.kreuzfahrtberater.de/ 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Промоции на MSC за круизи от Дубай и Абу Даби през декември:

 

10-17.12 Дубай-Дубай с Хасаб

 

17-24.12 Дубай-Дубай с Кхор Факкан

 

18-25.12 Абу Даби-Абу Даби

 

Вътрешна каюта: 319 евро

Каюта с прозорец: 399 евро

Каюта с балкон: 419 евро

 

Оферитет могат да се резервират през български агенции :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да се включа и аз, на всяка манджа стрък босилек.През 2008 открих оферта случайно за 350 евро каюта 7 нощувки(децата не плащат) с маршрут Генуа-Ливорно-Салерно-Малта-Тунис-Катания-Олбия-Генуа. Букнахме веднага и организирахме останалата част.Решихме лежерно 1-ва нощувка в Словения, местността Крка,после Триест и Венеция и спане в Римини.Един ден за Мирабиландия-жесток аквапарк,уж заради детето го направихме,но май ние се изкефихме повече.Нощувка в Генуа и сутринта-на кораба.Какъв кораб,то си беше направо корито :) Оказа се,че това е последното ПОЧЕТНО пътуване на кораба преди да го пратят за скраб затова и цената беше символична.Като гледахме другите круизни кораби в съседство беше просто потресаващо.Но ние се въоръжихме с търпение и оптимизъм,помолихме се на Посейдон да се върнем живи и здрави и се качихме на кораба.Алкохол-без проблем.На пристанището в Генуа си купихме една бутилка студен чай праскова,чиито цвят приличаше на 18 год.уиски  и 2 бутилки хубав ром,изхвърлихме чая,пресипахме огнената вода и дадохме на детето да го носи в ръка.Така ние,детото и чая се качихме на кораба и отплавахме.Каютите бяха прилични,чаят още по -приличен.От Ливорно си бяхме купили онлайн билети за Пиза с влака и се разходихме там,ядохме сладолед(без него в Италия не може,знаете) и обратно на кораба.От Салерно си купихме билети за Помпей с рейс,а после се върнахме  с влака.А Салерно е симпатично южно градче. Катания и Тунис решихме да ходим на плаж,а Сардиния-къде другаде освен Порто Черво.Кафето покрай пристана е около 30 евро,само за справка :).Яхтите са ГОЛЕМИ. Снобария-тотал. Храната е прекрасна в малките селски местенца наоколо.

Корабът ни носеше романтичното име Средиземноморска рапсодия :) .Всяка вечер сядахме на официална вечеря в основния ( и единствен ) ресторант с меню и типични ястия за мястото/държавата в която бяхме посетили.На съответния език.

Редактирано от cumalissa
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

И се смяхме,смяхме,смяхме.От чая може би и от факта,че мъжът ми го връщаха всяка вечер за да се облече прилично с "дълги" панталони. Чай имаше на всяко пристанище,като изключим Тунис. Имаше "Captain's evening" и всякакви подобни щуротии,но така и не можах да се снимам с капитана,защото изпих малко повече чай.Цялото ни пътуване беше смях и веселба,последния ден на Олбия ни запра един дъжд и ние с един рент -а - кар идвайки от Порто Черво за Олбия едвам не изпуснахме кораба.Чакаха ни и след като последният от нас се качи, хлопнаха вратата и Средиземноморската Рапсодия отплава за Генуа. За последен път преди да се превърне в купчина желязо.

Редактирано от cumalissa
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Днес ми попадна тази оферта за Карибите и Централна и Южна Америка - http://www.fly4free.com/flight-deals/europe/23-day-cruise-to-the-carribean-central-and-south-america-for-just-1169-flights-from-the-uk-full-board-and-tips-included/?utm_source=fly4free.com&utm_medium=pushapp&utm_campaign=push

 

Аз лично нямам възможност да пътувам, но може би някой от вас да има :) Единствено не знам при подобен род пътуване как човек си урежда въпросите с визите. Ако някой е правил подобни пътувания, ще ми е интересно да сподели опит.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много е добра на пръв поглед. Това е защото са включили репозициониране. Което прави много дни в океана, но пак си остава изгодна. Няма визови проблеми по това трасе. Само трябва да се провери какво е времето по това време .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Офертата е убиец откъдето и да е погледне човек. Включени са и полети Бирмингам-Ямайка и Малага-Бирмингам. Има и удобни и евтини връзки от София до Бирмингам с Раян. Вчера се свързах с агента и това е реалната цена и трансфери към момента:

 

Outside cabin £1341pp

 

Transfers included.

 

Flights;

04th April -- Birmingham 10:25 to Montego Bay 14:30.

27th April - Malaga 10:50 to Birmingham 12:50.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Круиз - 14 дни, Канарски острови - Панама за 395 евро.

 

http://www.secretflying.com/posts/cruise-14-night-inclusive-spain-panama-e395-per-person/

 

Благодарение на "ТАБЛИЦАТА".

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Страхотно.

Със сигурност прави кръгче и около канарите, ама това не ни го предлатат за хубавата цена. Благодаря

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.