Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, нов съм във форума затова се извинявам, ако въпроса ми не е на правилното място :)

С две думи - резервирах круиз от Барселона през Cruise.com. Притесни ме, че на фактурата след като бях платил имаше бележки, че цените важат само за US граждани  т.н. От Cruisе.com казаха че няма проблем и резервацията вече е направена, само че няма да се чеквам онлайн през сайта на Costa, а на пристанището техните представители ще ме чекнат за кораба.  Някой минавал ли е подобна процедура, че ми е малко притеснено да не стане гаф там в последния момент? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Споко!

Ако искаш да се чекнеш онлайн през сайта на Коста,вкарай някакъв адрес в САЩ.Аз лично го направих като вкарах адреса на VacantionToGo в моя случай.Тогава ще трябва да си разпечаташ стикерите на цветен принтер и пътуваш.Съветвам те да го направиш,защото в момента не можеш да видиш нищо от сайта на Costa.Като се чекираш ще разбереш в коя каюта си и ще се надяваш на Free update.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мерси за инфото, то реално ако не излъжеш системата с адрес от там, този чекин ако на място се прави къде са им тези представителства там на фирмите, че на всякакъв тип гари съм се оправял но от едно пристанище във Валенсия имам лоши спомени и се подготвям сега :)

Връзка към мнение

Круиз - 14 дни, Канарски острови - Панама за 395 евро.

 

http://www.secretflying.com/posts/cruise-14-night-inclusive-spain-panama-e395-per-person/

 

Благодарение на "ТАБЛИЦАТА".

 

Аз се изкуших. Сега да видим как ще се връщаме от Панама. Ще трябва здраво търсене. 

Сполай ти Таньо

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Извинете за навярно глупавия въпрос, но бихте ли ми обяснили на каква база се определя бордната сметка?

Благодаря предварително за отговорите Ви. :)

Връзка към мнение

Бордната сметка включва всичко, което ползваш  на борда и е платено-напитки, покупки в магазини, атракции срещу допълнително заплащане, кино(ако има), професионалните снимки...такива неща. Отделно ти начисляват и всекидневните благодарности(бакшиши) за персонала-сумата е фиксирана и е на пътник на ден. Това ли имаше в предвид или  борден кредит, който е според каютата и на каюта за целия престой, не на човек? :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Таньо, благодаря, че споделяш тези оферта. Особена на Роял карибиън много ми харесва. Да видим дали ще взема да се включа с нещо за догодина зимата, че да имам време да се нагодят по-евтини самолетни билети.

Бай Кольо, ако знаеш колко ти завиждам. ​Аз се бях скъсала да търся нещо ласт минът за януари-февруари и нищо не излезе, а сега какви неща изскачат, не е истина просто. Е, догодина. Или лятото. :)

Динко, бордния кредит са парички, които ти предоставя круизната компания като бонус и могат да се ползват за заплащане на глезотиите на борда, плюс това с тях може да се покрият и разходите за бакшиши, които не са много малко перо. Ние на круиза с Хармони оф дъ сийс имахме 100 долара борден кредит и ни покри голяма част от бакшишите, накрая платихме супер малка сума. Ама като гърмяни зайци почти за нищо не даваме пари обикновено :) . Най -много някое кафе да изпия и някой коктейл. На италианските кораби се налага да си купуваме газирана вода за вечерите, че там не ти сипват от корабната, но и на Роял Карибиън,и на НСЛ този проблем го няма. Сипват си вода, та си става идеално. Е, ние сме трезвеници, ако някой си пийва, бордната сметка набъбва, та набъбва. Човек не се усеща - дава си картата за това, за онова ... На нашия втори круиз имахме такъв случай с едни българи, момче и момиче. НЕ знам какво мислеха, какво бяха изчислили, ама купили си /голяяяма промоция/ някви снимки за 10 броя 100 евро, купили си пакети с води и вина /не успяха да ги изразходят/, ходиха на екскурзии, абе голям харч. И на 5 ден момчето ми вика, ами ох, сега, моята кредитна карта е с 500 евро покритие, аз ги надвиших, сега какво ще правя... та се обажда до България на майка си да му вкарва някви пари в картата допълнителни.... Боже, божееее си викам на ума, ми като си знаеш дереджето кво се правиш на шампион бе, дете. Ама ... та, внимателно при круизите с тези харчове, които могат наистина да направят много доброто пътуване в доста скъпо такова. 

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 Имам едно питане- Ако кораб пристига в пристанище  в 13:00 часа, и от същото пристанище тръгва друг кораб в 19:00 часа може ли да се направи връзка между двата?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 Имам едно питане- Ако кораб пристига в пристанище  в 13:00 часа, и от същото пристанище тръгва друг кораб в 19:00 часа може ли да се направи връзка между двата?

 

Абсолютно категорично да, това не е самолет. Единствено би имал вероятен проблем , ама статистически почти е невероятен да е толкова лошо времето и толкова бурно морето, че да не могат да акостират. Но, почти е в сферата на фантастиката това. Все пак обаче е хубаво да се предвиди по-бързо слизане от първия кораб, най-добре направо с багажа, без да се оставя да ви го вадят навън, за да се спести време, тъй като при качване на първо пристанище до два часа преди отплаване на кораба новите пасажери трябва да са се качили, и все пак най-добре би било да е и малко преди това. Тоест трябва да си се качил на втория кораб горе-долу до 16.30, за предпочитане малко по-рано. При всяко положение обаче е супер лесно и спокойно да се направи, само с предварителната мисъл за багажа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преместих последните оферти за круизи в темата за промоции за круизи http://magelanci.com/topic/5125-%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B8%D0%B7%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8-last-minute-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/page-16

Връзка към мнение

Здравейте. Едно принципно въпросче към разбирачите - аз съм с нулеви познания :) Обещала съм круиз на сестра ми - не сега, след няколко години, но отсега  съм се хванала за главата, образно казано :) Защото искам да е нещо впечатляващо, но категорично не мога да си позволя да се разоря...

 

Круизът трябва да обхваща 9 октомври - нейният рожден ден. Кои са маршрутите, които са най-хубави по това време? Доколкото знам, Карибите са в  мусонния си период или бъркам? Да се завлачим до там никак няма да е евтино, но пък от друга страна да похарча едно състояние за возене по море само и да обикалям европейски градове, които съм ги "ошмулила'' преди това - никак не ми звучи ок. 

 

Та ще съм благодарна на идеи... 

Връзка към мнение

Здравейте. Едно принципно въпросче към разбирачите - аз съм с нулеви познания :) Обещала съм круиз на сестра ми - не сега, след няколко години, но отсега  съм се хванала за главата, образно казано :) Защото искам да е нещо впечатляващо, но категорично не мога да си позволя да се разоря...

 

Круизът трябва да обхваща 9 октомври - нейният рожден ден. Кои са маршрутите, които са най-хубави по това време? Доколкото знам, Карибите са в  мусонния си период или бъркам? Да се завлачим до там никак няма да е евтино, но пък от друга страна да похарча едно състояние за возене по море само и да обикалям европейски градове, които съм ги "ошмулила'' преди това - никак не ми звучи ок. 

 

Та ще съм благодарна на идеи... 

Здравей,

Колко дни искаш да е круиза, какъв бюджет си определила, колко далече от Лондон би искала да пътуваш, дай малко повече насоки. На първо четене се сещам за три близки/леснодостъпни дестинации, които са впечатляващи по различен начин: Круиз по Канарските острови, Мадейра, Казабланка. Второто предложение е круиз по Нил /скоро бях публикувал такава оферта/ и третото - круиз по емирствата и Дубай /попадал съм на цени от 250 долара за пет дни/. Имаш много време и можеш да организираш каквото пожелаеш. :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравей,

Колко дни искаш да е круиза, какъв бюджет си определила, колко далече от Лондон би искала да пътуваш, дай малко повече насоки. На първо четене се сещам за три близки/леснодостъпни дестинации, които са впечатляващи по различен начин: Круиз по Канарските острови, Мадейра, Казабланка. Второто предложение е круиз по Нил /скоро бях публикувал такава оферта/ и третото - круиз по емирствата и Дубай /попадал съм на цени от 250 долара за пет дни/. Имаш много време и можеш да организираш каквото пожелаеш. :)

 

Таньо, благодаря ти! Нищо не съм определяла :) Просто исках да ме посъветвате кои са опциите за това време на годината. Наистина имам време, но имах импулс да ви попитам. 

 

П.П. Публикуваш чудесни оферти - не само тук, и наистина помагаш.

Връзка към мнение

По фиордите няма предлагане след август, ако говорим за големи круизни компании.

Рейни,следи cruise nation , английски оператор само за круизи, с най изгодните оферти,които съм виждала, често включват и престой 2-3 дни преди круиза и самолет от Лондон. Октомври Средиземноморие е класика, много ще й хареса на сестра ти,ще го намериш за макс 600 евро общо за двете. Иначе,мисля има и към Сингапур, Индийски Онеан,Южна Америка, следи си ги и си харесай нещо. Иначе, обикновено Западно Средиземноморие включва Барселона,Неапол,Палма де майорка, Рим, Ла специя/4 тере/ или Ливорно/Пиза,Флоренция/, може Сицилия... Има варианти. Та,ще ти излезе не по-скъпо от дълъг уикенд сами на едно място,вярвай ми .

Редактирано от luba_rizova
Връзка към мнение

Студеничко е октомрви за фиордите. По това време е добре нещо по южното средиземноморие, или от Средиземно море към Дубай както е писал Таньо. По тово време на годината круизите се преместват от Европа към Южна Америка и има добри цени с транатлантически маршрути. Няма да се разориш Рейни, и смятам че ще пасне на твоя стил на пътуване. 
Много е важно хубаво време, за това се избира дестинацията.
Трябва да е поне 10 дни за да се усетиш като част от приключението, да имаш време да опознаеш и свикнеш със круизният начин на пътуване. Кратките круизи когато са за първи път само те шашкат. Ритъмът е различен. От една страна имаш силно ограничено време за конкретно място, от друга страна има много забавления на кораба. Има компании които предлагат по-висок лукс ако трябва да постигнеш "впечатляващо" пътуване. Без това да прави цените космически.
Добър начин да видиш повече острови като, Канарските например, на куп. Или Карибските, южна Испания. Има варианти и година две време да го избистриш. Както е писал Таньо дай твоят "имаджин" за круиза, а ние ще предложим кой каквото знае.

Успех

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много ви благодаря!!! 

 

Моят imagine :) е:

 

1. Топло време - твърдо, да става и за плаж. 9 октомври попада в един много преходен период сякаш, но наистина не съм сигурна и ми трябва съвет.

2. Каюта с балкон (знам че това оскъпява, но няма начин да се навра в друга каюта, ще ме хване клаустрофобията) - което означава пълна яснота какво искам като маршрут и дебнене на промоции, за да не се разоря.

3. Продължителност - 10-12 дни. Не (много) повече, но и по-малко не мисля, че ще е добре. 

 

Хубаво е да са нови места - защото искам и аз да се изкефя, иначе за сестра ми всичко ще е ново - но в Европа едва ли ще са много останалите за преравяне от мен :) И защото аз финансирам тези ваканции за двете от А до Я, иска ми се хем да не се наложи да ги изплащам с години, хем да се чувстваме достатъчно комфортно. 

 

И да, имам много време, не реших да попитам. Круизите са ми terra incognita :)

Благодаря пак.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Много ви благодаря!!! 

 

Моят imagine :) е:

 

1. Топло време - твърдо, да става и за плаж. 9 октомври попада в един много преходен период сякаш, но наистина не съм сигурна и ми трябва съвет.

2. Каюта с балкон (знам че това оскъпява, но няма начин да се навра в друга каюта, ще ме хване клаустрофобията) - което означава пълна яснота какво искам като маршрут и дебнене на промоции, за да не се разоря.

3. Продължителност - 10-12 дни. Не (много) повече, но и по-малко не мисля, че ще е добре. 

 

Хубаво е да са нови места - защото искам и аз да се изкефя, иначе за сестра ми всичко ще е ново - но в Европа едва ли ще са много останалите за преравяне от мен :) И защото аз финансирам тези ваканции за двете от А до Я, иска ми се хем да не се наложи да ги изплащам с години, хем да се чувстваме достатъчно комфортно. 

 

И да, имам много време, не реших да попитам. Круизите са ми terra incognita :)

Благодаря пак.

 

Рейн, щом искаш с балкон /което оскъпява поне двойно/ е хубаво да следиш офертите за безплатен ъпгрейд, тогава поне да е поносима цената. Макар че /лично мнение/ не си заслужава въобще, човек прекарва в каютата само времето за сън и нито минута повече, има толкова много забавления , театри, спорт, вечери на борда, че реално се прибираш в 23-24 часа /и то ако не си ходил на бар/ и после сутринта пак в 7, за да не пропуснеш нещо от обикалянето на сушата. :)  И аз като бай Кольо смятам, че ще ти хареса, особено ако избереш по-голям и хубав кораб и интересна дестинация. Ето сайта на http://www.cruisenation.com/ , абонирай се за оферти и си ги гледай и мисли, точно защото имаш време вероятността да улучиш нещо много, много изкушаващо е голяма. И наистина препозициониращите круизи са най-евтини, обаче не знам до колко ти би било добре да прекараш на борда 5-6 дни, без да видиш суша. Аз лично не бих си го причинила като за първи круиз, но ... всеки си знае. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абсолютно подкрепям за каюта с балкон. Колкото и малко време да прекарваш в нея, усещането е съвсем друго. Особено сутрин като се събудиш е погледнеш навън. Или си поръчаш закуска в каютата и седнете на балкона.(което е невъзможно през пролетта-духа ужасно през цялото време ). 10-12 дни не е ли много като за първи круиз-представи си не ви понесе нещо. Колкото е по-голям кораба, толкова по-добре от гледна точка на клатенето. Също така летните круизи в Средиземноморието са по -щадящи от пролетните, в смисъл морето не се вълнува толкова. За есенните нямам наблюдения. Местоположението на каютата също оказва някакво значение за цялостния комфорт с люлеенето - каютите по в средата са по ок(и по-скъпи). Ако имам право на избор , винаги гледам каютата да е по-близо до асансьор-не е шумно и по-малко се губя :) . По натам, като започнат да се оформят нещата, ако искаш, ще ти кажа плюсове и минуси(според мен) между MSC и Royal Carribean.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Аз имам наблюдение върху Средиземноморието есен - Ноември и Септември. Не клатеше въобще септември, ноември имахме един клатещ ден, всъщност от всичките ми круизи, най-клатещия ми ден беше първия ден на кораб :)  :)  :)  хихихи, виках си в какво се забърках, в каквооо, защо слушам хората. От тогава не ми се е случвало такова нещо. Но за понасянето си е така, имам позната, която след първия круиз - Септември, Средиземно море, каза , че повече никога не иска и да чуе за такова нещо, повръщала непрекъснато. За справка - нашия средиземноморски септемврийски круиз тази година нямахме и една минута , в която да усещаме, че не сме на земя. Но Рейни иска да ходи на нещо по-екзотично, струва ми се. По този повод - Рейни, круизните компании избират такива сезони на местата с опасности от урагани така нататък, че общо взето няма опасност от катаклизми. Иначе , Роял Карибиън са класи над италианските компании според мен, ама в крайна сметка всичко опира до цена. Нашият първи беше на МСЦ, Пречиоза, който току-що беше пуснат на вода, двама на цената на един, най-евтиния ни круиз до сега, и ни накара да се влюбим в това пътуване. След това беше Епик , където нещата пък са различни, въобщееее ...за това вече обичаме и да пробвам различни компании, има си разлика, но като за първи човек където и да е , е в състояние да прецени дали би му харесало или не. Или се влюбваш завинаги и безвъзвратно, или никога не искаш да се качиш на кораб. :P 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

2. Каюта с балкон (знам че това оскъпява, но няма начин да се навра в друга каюта, ще ме хване клаустрофобията) - което означава пълна яснота какво искам като маршрут и дебнене на промоции, за да не се разоря.

 

Клустрофобията може да я получиш в която и да е каюта, защото всички са малки. Не очаквай да получиш каюта с размер на хотеска стая!

 

За мен лично не си струва надценката на балкона. Два пъти съм бил в каюта с балкон, но повече от 1 час на ден не съм прекарвал прекарвал на балкона. Вечерта на тъмно почти нищо не се вижда от балкона, а през деня човек винаги може да си намери място с много добра гледка на борда. Каютата по принцип се ползва главно за спане на борда. Аз лично съм склонен да дам общо максимум 200 евро надценка за една седмица за каюта с балкон. При промоции обаче цената на каюта с балкон пада до тази на вътрешните каюти.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Оф... Рейни определено иска екзотика, обаче заплатата й далеч не е екзотична, за да си прави сметки без кръчмар  :biggrin:  

 

Аз нямам проблем с лодките и клатенето :) Никакъв и то. Не че имам огромен опит, но все пак - разни фериботи в Гърция, бързи лодки по фиордите в Норвегия... И винаги съм клечала на носа :) Виж сестра ми как ще го приеме, идея нямам.  Обикновено все потушавам разни драми на място, ама после лошото се забравя и се започва едно хвалене - чак се чудя била ли съм там или не :)

 

Има още някоя и друга година до евентуален круиз. Може пък да изпробвам сама нещо. Ще бъде интересно как ще се свъртя на едно място само, ама човек никога не знае :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

И аз съм на мнение, че е излишно с балкон, освен ако не е някаква специална промоция. На първия ни круиз имахме балкон, сядали сме за малко в дните, които бяха само на море. Останалите 3 круиза винаги сме взимали вътрешна и без прозорец, заради разликата в цената, но при 7-дневен, в който имаш най-много 1 ден само на вода, не се усеща, защото си или на пристанището, или на палубата, или в някое заведение на кораба. В каютата се ходи за спане/къпане/преобличане. На мен лично не ми е клаустрофобично, но при всеки е различно. И лятото се е случавало да има някой ден, в който да се усети клатене, но не е било силно. Бих ти предложила за есента т.нар. repositioning от Европа до Карибите, често излизат много ниски цени, понякога и с включен полет, но дните стават поне 15-16. Но така може би ще има нови градове за теб, а и ще е на по-топло. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Мене ме интересува, дали някой е попадал на оферти за трансатлантически круизи с релокация на кораби от Средиземно към Карибско море или обратно през януари до средата на февруари. Знам,че са много изгодни сега през март, както и в късна есен, но работата ми е такава, че през пролетта и есента нямам възможност да ползвам дълъг отпуск, максимум по ден-два за сити-брейк, докато през януари не е проблем и целия месец да съм в отпуск.

 

А круизите май са най-изгодният начин да се посетят Карибите.

Аз че си обичам ром, то е ясно, но жена ми е луда фенка на една компютърна игра (Sid Meier's) Pirates и у дома постоянно стават кръчмарски свади, дуели с рапири, атаки на абордаж и свалки с губернаторски щерки. Та Карибите са си нещо лелеяно и то не толкова заради самите острови, колкото за пътуването с кораб в този район.

 

Ще се радвам, ако някой сподели опит :)

 

П.П. За кои от карибските държави ни е необходима виза, и може ли такава да се издаде на място при пристигане?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.