Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 21 часа, Denittta каза:

Да си кажа мъката...Исках да запазя някакъв круиз през пролетната ваканция на учениците 30.03 до 07.04 средиземноморие или Дубай...то пък едни цени. Ще чакам оферти. Гледах и полети за Дубай, ако нямя круиз поне да идем на топло с децата, ама и там ме застреляха с цена 1600лв за 2ма възрастни с 2 деца...та такава ли е действителността вече? Ако не сме гъвкави с датите цените са wOw 

Цените на круизите от септември са доста нагоре, факт. Но, за тези дати, които търсите, за Средиземно море,  цените са ниски обикновено. Изчакайте,  ще паднат драстично в някой момент . Аз миналата година ноември взех круиза, който правихме тази година с децата, беше без пари буквално, и все пак лятото. Сега за догодина такива цени няма - а и как, по 25 евро на ден за спане и храна не може при положение, че цените на нощувките в хотелите са вече над 50 евро на човек, а храна и забавления отделно.  И все пак, рано е. Пролетно Средиземноморие не е много желано и винаги има оферти , но или последния момент, или по традиционни намаления.  Иска се търпение за круизите , а за Дубай вероятно също.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, Denittta каза:

ако нямя круиз поне да идем на топло с децата, ама и там ме застреляха с цена 1600лв за 2ма възрастни с 2 деца...

Ами то май няма разписание за Април с Уиз все още до Дубай. 

С другите авиокомпании какво очаквате ...

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

Може ли някой с опит да ми препоръча круиз за коледа и нова година и има ли такива круизи в средиземно море?

 

Нямам никаква информация по темата и всяка такава ще ми бъде от голяма полза.

 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 4 минути , Бохо каза:

Здравейте,

 

Може ли някой с опит да ми препоръча круиз за коледа и нова година и има ли такива круизи в средиземно море?

 

Нямам никаква информация по темата и всяка такава ще ми бъде от голяма полза.

 

Благодаря предварително!

Средиземноморските круизи са целогодишни и се предлагат от почти всички компании, но за Коледа и НГ цените обикновено са по-високи. Изключение би било ако намерите нещо last minute, но тогава пък трябва да се гледат и цените на самолетни билети, освен ако не е с тръгване от Атина или Истанбул, до където има и друг транспорт. Най-добре се запишете да следите бюлетините на някои сайтове (аз предимно следя немските travel dealz, Seereisedienst, E-Hoi Kreuzfahrten, Kreuzfahrtberater), както и на самите круизни компании, които ви интересуват. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , DenitsaS каза:

Средиземноморските круизи са целогодишни и се предлагат от почти всички компании, но за Коледа и НГ цените обикновено са по-високи. 

Да, тези дни разглеждах круизи около НГ и такива, тръгващи около 25.12 имаше за по 350 евро, а от около 29.12 (обхващащи посрещането на НГ) - цената на същите круизи беше 1100 евро...

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Миналата година посрещнахме НГ на Коста Смералда от 26.12 до 2.01.2023г от Барселона. Запазих октомври месец веднага след като отпаднаха изискванията за ваксина.  Сега кораба пътува по същия маршрут, но цената е тройна. От cruise24.de го резервирах.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 21.11.2023 г. в 9:00, Бохо каза:

Здравейте,

 

Може ли някой с опит да ми препоръча круиз за коледа и нова година и има ли такива круизи в средиземно море?

 

Нямам никаква информация по темата и всяка такава ще ми бъде от голяма полза.

 

Благодаря предварително!

Ето един от Генуа, 18.12 - 25.12 за 382 евро вътрешна каюта на човек. Била съм на този кораб, хубав е:

 

https://www.seereisedienst.de/suche/?kf16l5

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 11 часа, Otnesen каза:

Малко по темата - за несъстояли се круизи и по конкретно за този :

https://webcafe.bg/gradat/kruizat-na-tehniya-zhivot-gi-ostavi-bez-pari-a-nyakoi-i-bez-dom.html

Това прилича на някаква измама на тази фирма, която се брои за организатор. Човек може доста по-евтино да си прекарва 3 години на круиз, с повечето круизни компании, които си имат вече кораби. 35 000 долара на месец? Платени от стюардеса? Да, вярвам.

По-притеснително беше за мен да прочета тези дни ( следя разни круизни компании ) оплакване от хора (12 каюти), които са си купили гарантирана каюта, а като отиват да се качат кораба се оказва, че каюта за тях няма. Разбира се, ще им върнат парите, плюс 100 % отгоре, плюс луксозен пакет напитки за следващ круиз, и все пак не мога да си го обясня. Даже не мислех, че е възможно. 

Макар, че 3 седмици преди круиза, ако си с гарантирана каюта, трябва да получиш нейния номер, така и да си разпечаташ багажните етикети. Тоест, ако не получиш номера на каютата , би трябвало да знаеш , че нямаш такава, та не ми стана ясно как изобщо са отишли до пристанището. Може би са били уведомени в последния момент, а са отишли с надежда да се намери нещо на деня. Случая беше с Роял Карибиън в Австралия.  И понеже съм била на круиз от Австралия, рязко си представих как пътувам 17 часа до там за круиз и на място се оказва,че такъв няма да получа. 

Та, овърбукинг се оказа ,че има и тук.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 12 минути , luba_rizova каза:

Това прилича на някаква измама на тази фирма, която се брои за организатор. Човек може доста по-евтино да си прекарва 3 години на круиз, с повечето круизни компании, които си имат вече кораби. 35 000 долара на месец? Платени от стюардеса? Да, вярвам.

По-притеснително беше за мен да прочета тези дни ( следя разни круизни компании ) оплакване от хора (12 каюти), които са си купили гарантирана каюта, а като отиват да се качат кораба се оказва, че каюта за тях няма. Разбира се, ще им върнат парите, плюс 100 % отгоре, плюс луксозен пакет напитки за следващ круиз, и все пак не мога да си го обясня. Даже не мислех, че е възможно. 

Макар, че 3 седмици преди круиза, ако си с гарантирана каюта, трябва да получиш нейния номер, така и да си разпечаташ багажните етикети. Тоест, ако не получиш номера на каютата , би трябвало да знаеш , че нямаш такава, та не ми стана ясно как изобщо са отишли до пристанището. Може би са били уведомени в последния момент, а са отишли с надежда да се намери нещо на деня. Случая беше с Роял Карибиън в Австралия.  И понеже съм била на круиз от Австралия, рязко си представих как пътувам 17 часа до там за круиз и на място се оказва,че такъв няма да получа. 

Та, овърбукинг се оказа ,че има и тук.

М даааа.... А в края на статията пише, че имат намерение да организират криуз отново... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам как се организира 3 годишен круиз, без да имаш кораб още. Прилича на пирамида, не е първата, нито последната.

 

Тук преди месеци имаше огромен скандал с фирма, продаваща евтини самолетни билети, естествено се оказа, че не може да ги осигури. А бяха най-големия рекламодател в един период.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, luba_rizova каза:

По-притеснително беше за мен да прочета тези дни ( следя разни круизни компании ) оплакване от хора (12 каюти), които са си купили гарантирана каюта, а като отиват да се качат кораба се оказва, че каюта за тях няма. Разбира се, ще им върнат парите, плюс 100 % отгоре, плюс луксозен пакет напитки за следващ круиз, и все пак не мога да си го обясня. Даже не мислех, че е възможно. 

Макар, че 3 седмици преди круиза, ако си с гарантирана каюта, трябва да получиш нейния номер, така и да си разпечаташ багажните етикети. Тоест, ако не получиш номера на каютата , би трябвало да знаеш , че нямаш такава, та не ми стана ясно как изобщо са отишли до пристанището. Може би са били уведомени в последния момент, а са отишли с надежда да се намери нещо на деня. Случая беше с Роял Карибиън в Австралия.  И понеже съм била на круиз от Австралия, рязко си представих как пътувам 17 часа до там за круиз и на място се оказва,че такъв няма да получа. 

Та, овърбукинг се оказа ,че има и тук.

При авиокомпаниите овърбукинга общо взето осигурява печалбата. Логично е и при круизите да почнат да ползват овърбукинг, защото говорим за много пари и голяма конкуренция. Ако средно 10% от пътниците не се явят круизната компания губи много от нереализираното потребление на борда. Тази загуба може да се компенсира плюс да се реализират допълнителни приходи, ако чрез овърбукинк се продадат примерно допълнителни 5% от каютите.

Аз лично нямам чак толкова притеснение от такива ситуации, ако има адекватна компенсация. При круизите проблемът е, че няма законово изикване точно какви компенсации да плащат или поне аз не съм чел за подобни задължения. Ако пътуваш от Европа до Австралия със самолет 100% компенсация на круиза и напитки за следващия круиз може да не е достатъчно адекватна компенсация, но при един европейски круиз може и да е ок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, букнах круиз за Карибите с начална точка Форт- де - Франс , обаче още се чудя за билетите между Аир Кариби и Корсаир от Париж ( Орли). Кои бихте ми препоръчали ? Ще ми е първия дълъг полет извън Европа и ми е малко напрегнато. Другото е че Карибите кацат към 14.00 а Корсаир към 17.00. Колко е  пътя до круизния терминал , отплаването е в 23.00, но до колкото прочетох качването е максимум до 21.00.

 

Благодарна съм за всеки съвет & препоръка!

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , Veni каза:

Здравейте, букнах круиз за Карибите с начална точка Форт- де - Франс , обаче още се чудя за билетите между Аир Кариби и Корсаир от Париж ( Орли). Кои бихте ми препоръчали ? Ще ми е първия дълъг полет извън Европа и ми е малко напрегнато. Другото е че Карибите кацат към 14.00 а Корсаир към 17.00. Колко е  пътя до круизния терминал , отплаването е в 23.00, но до колкото прочетох качването е максимум до 21.00.

 

Благодарна съм за всеки съвет & препоръка!

Малко е времето между кацането и отплаването. Бих избрала кацане в 14. От малкия ми опит мога да препоръчам да закупиш от круизната компания и трансфер от летището до кораба.

При нас отплаването беше в 16, а трансферът  в 10ч от летището. На пристанището се натрупват около 2000 души и се обработват бавно. Трансферът ти дава предимство в потоците при качване и багажът го даваш на летището и го получаваш в каютата си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-сигурно си е да кацнеш предния ден, ако въобще има такива полети. Иначе, задължително по-ранния

Застраховаш се против закъснение или промени, пък ако всичко е наред ще разгледаш града.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 9 часа, Veni каза:

Здравейте, букнах круиз за Карибите с начална точка Форт- де - Франс , обаче още се чудя за билетите между Аир Кариби и Корсаир от Париж ( Орли). Кои бихте ми препоръчали ? Ще ми е първия дълъг полет извън Европа и ми е малко напрегнато. Другото е че Карибите кацат към 14.00 а Корсаир към 17.00. Колко е  пътя до круизния терминал , отплаването е в 23.00, но до колкото прочетох качването е максимум до 21.00.

 

Благодарна съм за всеки съвет & препоръка!

Пътят с такси между летището и пристанището е около 9 километра или 11 минути, а самото летище е малко и бързо обслужват пътниците. На теория и двата полета са ок, но закъснение или анулиране на полета винаги може да има. Аз бих проверил как стои положението с вариант Б. Ако лесно, бързо и евтино може да се догони круизният кораб до следващото пристанище със самолет или ферибот, аз бих рискувал да пътувам и същия ден, но ако е проблематично или скъпо е по добре да се пътува един ден по рано. При по ранно пристигане аз бих препоръчал наемане на кола, защото публичният транспорт не е много добър, а такситата са скъпи и извън летището или пристанището не е лесно да се хване на улицата. Ако се пътува в деня аз бих избрал по ранния полет не само защото има възможност да закъснее повече, а и защото ако го анулират поради техническа или друга причина има възможност бързо да се купи билет за следващия полет. В такива моменти обаче трябва да се реагира бързо, защото и останалите пътници ще се опитат да си намерят алтернатива.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, Veni каза:

Здравейте, букнах круиз за Карибите с начална точка Форт- де - Франс , обаче още се чудя за билетите между Аир Кариби и Корсаир от Париж ( Орли). 

Не бих рискувала, особено, ако ми е първият далечен полет и определено бих взела полет, който каца предния ден.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря на всички за препоръките , букнах по ранния полет с Карибите :) . За съжаление нямам възможност да летя от предния ден до Карибите, че е трудно с напасването на полетите до Париж за където ще летим на 26ти, за да хванем за Карибите на 27ми, но пък ще послушам Topfly и ще видя опции ако се наложи да догонваме круиза :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Круизните компании отчитат рекордни резервации за следващата година. Явно и цените ще са нагоре.......

Идната година се очертава като изключителна за круизните ваканции, като пътници от целия свят с различни приходи и бюджетни равнища са резервирали пътувания, надвишаващи предпандемичните обеми. Това сочат данните на американските круизни оператори и туристически агенти, цитирани от Ройтерс, пише БТА.

Пътниците са се насочил към круизи през 2024 г., тъй като те все още са по-евтини, отколкото наземните алтернативи. С оглед на това, че равнищата на заетост се доближават до предпандемичните равнища, операторите планират да увеличат цените през идните месеци.

orig.jpg?_=1701698325

Снимка: iStock by Getty Images

 

"Като цяло пазарът е изключително силен особено по отношение на най-високия клас луксозни круизи", каза Боб Левинщайн, главен изпълнителен директор на круизния пазар "Круиз къмпийт" (Cruise Compete).

Въпреки че пътниците са отменили или отложили планирани ваканции в Близкия изток, круизните резервации пак ще достигнат рекордни равнища през 2024 г., каза анализаторът от "Труист секюритис" (Truist Securities) Патрик Скоулс.

Преди атаките в Израел на 7 октомври броят на резервациите е бил с около 25 на сто по-висок, отколкото през 2019 г. за резервациите за 2020 г. През ноември 2023 г. резервациите са били с около 20 на сто по-високи, отколкото през същия период на 2019 г., заяви Скоулс.

"Търсенето за 2024 г. е продължило да се ускорява, като резервациите са надвишили в значителна степен нивата от 2019 г.", заяви през октомври Джейсън Либърти, главен изпълнителен директор на "Роял Карибиън груп" (Royal Caribbean Group).

Очакванията са около 35,7 милиона пътници да пътуват с круизи, което е повишение спрямо 31,5 милиона души през 2023 г. и е с 6 на сто повече от обема пътници, плавали през 2019 г., според Асоциацията на международните круизни линии (CLIA).

 

Според главния изпълнителен директор на "Карнивал" (Carnival) Джош Уейнстийн през септември обемите за 2024 година са се понижили, тъй като компанията не разполага с повече свободни места, които да продава въпреки растежа с 5 на сто на капацитета от 2023 г.

"Роял Карибиън" заяви пред инвеститори, че през третото тримесечие две трети от гостите или са пътували с круиз за първи път, или са използвали "Роял Карибиън" за първи път.

Според данните на Либърти хората, направили повторни резервации, са нараснали двойно.

Компаниите за онлайн пътувания са отчели бума на круизите.

"Пътуващите с круизи са лоялни, като данните сочат, че по-голямата част от хората, които веднъж са били на круиз, го правят отново, което е предпоставка за устойчив растеж", каза Бен Харъл, управляващ директор в "Букинг.ком" (Booking.com).

orig.jpg?_=1701698342

Снимка: iStock by Getty Images
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имах желание за круиз по норвежките фиорди и докато търсех такъв, който освен това да е в извънучебно време попаднах на круиз на Holland America от 30 юни до 10 юли, 11 дни  от Копенхаген - Норвегия (Alesund, Breidsund) , Ислания (Hisavik, Isafjordur), Гренландия (Nanortalik, Quqortoq)  и завършва в Рейкявик, Исландия. Цената е почти 2000е на човек, за вътрешна кабина,  храна + две допълнителни вечери в ресторант по избор, с включени бакшиши, пакет с напитки, интернет, 2 екскурзии за по до 200$. И сега  се чудя струва ли си или не? Норвегия и Исландия са ми били в плановете (нереализирани все още), Гренландия - не. Нямам опит с криузи и всякакви мнения ще са ми полезни. 

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 22 минути , Бръмбар каза:

Имах желание за круиз по норвежките фиорди и докато търсех такъв, който освен това да е в извънучебно време попаднах на круиз на Holland America от 30 юни до 10 юли, 11 дни  от Копенхаген - Норвегия (Alesund, Breidsund) , Ислания (Hisavik, Isafjordur), Гренландия (Nanortalik, Quqortoq)  и завършва в Рейкявик, Исландия. Цената е почти 2000е на човек, за вътрешна кабина,  храна + две допълнителни вечери в ресторант по избор, с включени бакшиши, пакет с напитки, интернет, 2 екскурзии за по до 200$. И сега  се чудя струва ли си или не? Норвегия и Исландия са ми били в плановете (нереализирани все още), Гренландия - не. Нямам опит с криузи и всякакви мнения ще са ми полезни. 

 

Мисля, че да. Бих се замислила сериозно, но ще съм изгърмяла до тогава голяма част от отпуска си.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не успяваме да свалим билетите - попълваме данните, запазваме ги, обаче системата съхранява само моите данни, не приема данните на децата и мъжа ми.

Пробвахме 100 пъти, от различни компютри, изтрихме кукита и не запазва данните и толкова. Писах на съпорта за сега нищо, притеснено ми е понеже ни е първи круиз и утре заминаваме...

 

На някой да му се е случвало?

Връзка към мнение

Здравейте, организирам си всички пътешествия, но уви никога не съм стигала до круиз. Мисля, че дойде моментът и се интересувам от такъв, с който могат да се обиколят повечето Канарски острови. Гола и боса съм по темата, така че моля за напътствие коя крузна компания да разгледам, препоръки за сайтове и всякакви други съвети/напътствия ще са ми полезни. Също така препоръка от кой порт е най-изгодно да се тръгне. Благодаря ! 🍻

Връзка към мнение
преди 1 час, Kristinna каза:

Здравейте, организирам си всички пътешествия, но уви никога не съм стигала до круиз. Мисля, че дойде моментът и се интересувам от такъв, с който могат да се обиколят повечето Канарски острови. Гола и боса съм по темата, така че моля за напътствие коя крузна компания да разгледам, препоръки за сайтове и всякакви други съвети/напътствия ще са ми полезни. Също така препоръка от кой порт е най-изгодно да се тръгне. Благодаря ! 🍻

Според мен най-добре си отвори един сайт, който предлага круизи и разгледай какво се предлага. Можеш и на сайтовете на самите круизни компании да си разгледаш, но за целта трябва да знаеш какви компании има. 

Ние ползваме немскоезични сайтове, не знам дали ще са ти от полза, но ще ти ги напиша. Има и английски, но с такива нямам опит.

http://cruise24.de

http://kreuzfahrtberater.de

http://dreamlines.de

А от кой порт е изгодно да се тръгне е трудно да се каже, зависи до къде ще си намериш изгодни билети. Което пък както знаем зависи от други фактори.

 

 

 

 

 

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.