Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Cruise Ship Jobs

We are currently recruiting for doctors, nurses and paramedics for cruise ship roles that will begin late in 2020 or early in 2021, based on the successful navigation of the current global pandemic. If you are interested in taking up a new role once this is all behind us, why not enquire today?  

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Речни круизи в Русия на новия кораб Мустай Карим. 

 

images%7Ccms-image-000021237.jpg

 

Данни за кораба: 
 

Най-новият продукт на руския пазар за речен круиз. Моторният кораб от клас "Водоход.Люкс" съответства на нивото на петзвезден хотел и е проектиран като "плаващ хотел".

Моторният кораб е проектиран от Морското инженерно бюро и е построен в корабостроителницата "Красно Сормово" в Нижни Новгород. Пуснат на вода на 11 септември 2019 г. Пускането в експлоатация на този моторен кораб  е уникално събитие за цялата корабостроителна и круизна индустрия на Русия.

Удобният четириетажен лайнер  е оборудван с високотехнологична навигационна техника и може да достига скорост до 22,5 км / ч. Дължината на кораба е 141 м, ширината - 16,82 м, газене - 3 м. Броят на местата е 329.


Условия на кораба:

Всички каюти са оборудвани с телевизор

Безплатен Wi-Fi

Всички каюти са оборудвани с хладилници

Корабът има SPA зона

На кораба има машини за кафе

На кораба има стая за масажи

Наличност на асансьор между палубите

Цената на круизите на кораба включва 3 хранения на ден: закуска, обяд, вечеря

Кабините на кораба имат самостоятелен балкон или панорамни прозорци .

 

Цените:
започват от 23 400 ₽ (около 266€) на човек за тридневен круиз, например  Москва - Углич - Москва
минават през  47 400 ₽ (около 538€) на човек за петдневен круиз, например  Москва-Мышкин-Плёс-Ярославль-Углич-Москва
и стигат до 126 800 ₽  (около 1440€) на човек за двуседмичен круиз, например Москва - Углич - Горицы - Мандроги - Сортавала - Санкт-Петербург - Валаам-  Свирьстрой - Кижи - Кузино - Москва

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, обмислям този круиз :

"7 дни Дания, Норвегия, Германия - UPXP" с MSC

Понеже опитът ми с круизи е почти нулев, ако някой има опит по подобен или сходен маршрут, бих се радвала ако сподели впечатления. Най - вече се интересувам за фиордите и дали дадените часове за престой са достатъчни да разгледаме. Мислим да се организираме сами, а не да купуваме екскурзии от круизната компания. Дали бихте ми дали някакви препоръки в тази насока? Благодаря!

Редактирано от cck
Линк
Връзка към мнение
преди 5 часа, Veni каза:

"7 дни Дания, Норвегия, Германия - UPXP" с MSC

На БГ агенцията, която гледаш явно нещо е невярна информацията. За MSC и актуалните маршрути гледай техния си сайт

https://www.msccruises.com/en-gl/Plan-Book/Find-Cruise.aspx

за ориентир за цените можеш през американския сайт https://www.msccruisesusa.com/

а после избираш дали директно или през коя агенция да резервираш.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Търся възможност за карибски круиз с тръгване от Канкун / Козумел за около седмица в началото на февруари, без визи за САЩ сме. Никак не съм добра с откриването на круизи и ще съм много благодарна за всякакво съдействие.

Връзка към мнение

Мисля че круизите с порт Козумел  са почти изключително "вързани" към САЩ. Ще тагна @FlyTraveler за по-компетентно мнение по темата.

 

За карибски круиз без американско пристанище бих търсил сред южните и източни карибски острови

 

IMG_20220901_164206.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 1.09.2022 г. в 8:48, Цвете каза:

Търся възможност за карибски круиз с тръгване от Канкун / Козумел за около седмица в началото на февруари, без визи за САЩ сме. Никак не съм добра с откриването на круизи и ще съм много благодарна за всякакво съдействие.

До колкото знам няма големи круизни компании, които да тръгват от Канкун/Козумел, само някои от луксозните малки кораби тръгват от Мексико. Круизите, за които няма да ви трябват визи за САЩ, обикновено тръгват от Барбадос, Гуаделупе и Мартиника.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Красимир Узунов

Здравейте има питане относно пакети с напитки на круизна компания Коста знаем че на всеки кораб има 15% сервиз и питането ни е дали ще се начислява допълнително тези 15 % или на всяка поръчка спрямо цената ще се начислява.

благодаря ви 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Редактирано

 

Някой ходил ли е на тозо круйз 3 дни перлите на Егейско море

Тръгва се от Атина. Цената е 299евро за датите до май месец. Освен това има ли друго големи "изненади"? Заслужава ли си круйза въобще :)?

 

Кратък круиз (от сряда до събота) със Celеstyal Olympia 3* и отплаване от Лаврион (Атина). Кратките маршрути на Celestyal Cruises са добър вариант за почивка, едно малко пътешествие за дълъг уикенд без да се налага да взимате дълъг отпуск. Всеки петък круизният кораб напуска пристанището в Лаврион и се отправя към бреговете на красивите острови в Егейско море – Миконос, Патмос, Крит и Санторини, както и към бреговете на Турция за екскурзия до древния град Ефес. В цената са включени всички такси, всички напитки и ваучер за отстъпка на брегови екскурзии

Връзка към мнение

Според правилата на сайта не може да слагате линкове към българска тур агенция. Така че намерете линк към друго място или дайте текстово описание

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Denittta каза:

Редактирано

 

Някой ходил ли е на тозо круйз 3 дни перлите на Егейско море

Тръгва се от Атина. Цената е 299евро за датите до май месец. Освен това има ли друго големи "изненади"? Заслужава ли си круйза въобще :)?

 

Кратък круиз (от сряда до събота) със Celеstyal Olympia 3* и отплаване от Лаврион (Атина). Кратките маршрути на Celestyal Cruises са добър вариант за почивка, едно малко пътешествие за дълъг уикенд без да се налага да взимате дълъг отпуск. Всеки петък круизният кораб напуска пристанището в Лаврион и се отправя към бреговете на красивите острови в Егейско море – Миконос, Патмос, Крит и Санторини, както и към бреговете на Турция за екскурзия до древния град Ефес. В цената са включени всички такси, всички напитки и ваучер за отстъпка на брегови екскурзии

Аз съм била на този кораб, но на 7 дневния марщрут от Солун. Не е лош ,но и няма място за сравнение с другите компании, Мисля,че за тези 3 дни и по два острова на ден  не си заслувава. Ако не се лъжа това е постояннаата цена за 3 дневния круиз. Тръгвате от Лаврион ,а то е много по надолу от Атина .

Погледнете сега промоциите на MSC  и Costa . За тaзи сума от 299е ,ще пътувате 7 дена на истиснки круизен кораб. А и по лесно може да си направите връзките с началните пристанища .

 

 

Някой запазвал ли е през vivavoyage.co.uk?

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз съм запазвала круизи през вивавояж. @vladimira74

Селестиал са скъпи за 100 евро на ден.

В момента има от по-добрите компании хубави цени . 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 19 минути , vladimira74 каза:

Някой запазвал ли е през vivavoyage.co.uk?

 

Преди време ги следях, но не даваха най-добра цена. Осигуряваха полети от/до Англия и трансфери към круизите. 

Връзка към мнение

Искам да запазя МСЦ Виртуоза. До вчера цената беше най- ниска от всички сайтове които ровя. Но никъде не прочетох дали дневната такса е включена в цената.

Писах мейли, пускам заявки ,но никой не ми отговаря. Явно наистина имат много работа покрай ЧП.

Връзка към мнение
преди 2 часа, vladimira74 каза:

Но никъде не прочетох дали дневната такса е включена в цената.

Не включват тази сума в цената, поне до тази година. Това не е точно такса, а бакшиш за персонала. А  една круизна компания ми даде 4 плика, като определената сума трябваше да разделя по моя преценка между четиримата  служители, допринесли най-много за приятните преживявания на борда. И трябваше да напиша имената им върху пликовете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, vladimira74 каза:

Искам да запазя МСЦ Виртуоза. До вчера цената беше най- ниска от всички сайтове които ровя. Но никъде не прочетох дали дневната такса е включена в цената.

Писах мейли, пускам заявки ,но никой не ми отговаря. Явно наистина имат много работа покрай ЧП.

На MSC таксата "бакшиш" се плаща отделно от обявените цени. за Европа е 10 евро на ден.

Мисля, че само за компанията Аида са включени в цената. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, marycap каза:

Не включват тази сума в цената, поне до тази година. Това не е точно такса, а бакшиш за персонала. А  една круизна компания ми даде 4 плика, като определената сума трябваше да разделя по моя преценка между четиримата  служители, допринесли най-много за приятните преживявания на борда. И трябваше да напиша имената им върху пликовете.

Интересно ми стана коя е компанията?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Taliana каза:

На MSC таксата "бакшиш" се плаща отделно от обявените цени. за Европа е 10 евро на ден.

Мисля, че само за компанията Аида са включени в цената. 

Резервирала съм през агeнции/не БГ/, където цената е с включен бакшиш и в повечето случаи деца до 17г. са безплатно. Опита ми е с MSC и Соsta. За Aida знам че в базовата цена са включени бира, вино и бакшиш. Имам желание да се кача на тях, но поносмите цени са в неподходящ зя мен период.

Връзка към мнение
преди 37 минути , marycap каза:

Royal Caribbean Cruises

И при мен беше така, но само два плика, като единия беше направо надписан с името на стюарда, който отговаряше за стаята ни и той ни даде и пликовете. Другия беше празен. Иначе бакшишите трябваше да ни ги дръпнат накрая на престоя от сметката, което така и не стана, защото кораба беше съвсем нов и явно имаха доста проблеми още от всякакво естество. Аз даже тогава им писах,че не са си взели бакшиша, но не ме отразиха и спрях да настоявам 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, vladimira74 каза:

Искам да запазя МСЦ Виртуоза. До вчера цената беше най- ниска от всички сайтове които ровя. Но никъде не прочетох дали дневната такса е включена в цената.

Писах мейли, пускам заявки ,но никой не ми отговаря. Явно наистина имат много работа покрай ЧП.

Във вивавояж си пише отпред в едни цветни кръгчета има или не бакшиш. Обикновено цената е без, но ако промоцията е да е със, си го пише. Като екстри. Така съм.имала Интернет пакет, борден кредит, и бакшиши. Децата и на МСЦ и на Коста и на Аида са безплатни, плащат се такси пристанищни. В момента за Черен петък и Роял карибиън офертите са с такси за деца само.

Леле, това за бакшиша по този начин на РК е много странно. Дали не е в САЩ?.Или е от сега? Ние в Европа и в Австралия сме пътували с тях, не е имало такова нещо.  Накрая писахме кои са ни любимите от обслужващия персонал, но без пари :):):)

@bobole4e,искаш да кажеш,че извън определените задължителни бакшиши(макар и не взети в случая) искаха още? 

Аз си резервирах един круиз вчера със сийсканер този път,  6 нощувки  ,за 2 плюс 2 деца, за 500 евро. (Плюс още 200 бакшиш, та ще станат 700, по 110 евро на ден за 4 човека ми дойде супер цена ).

Колкото и да додам за пътни и хотели, пак няма да го докарам на 6000лв, колкото ми искат за седмично море у нас. 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.