Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 16 минути , luba_rizova каза:

Между другото, като стана въпрос, ние в Европа си купуваме от всяко пристанище вода (газирана, мъж ми само такава пие, а не ни се дават на кораба по 3 долара за бутилка) и винаги сме си качвали бутилките, без никой да каже гък, мисля, че и на другите круизи (Кариби, НЗ, Австралия) (с различни круизно компании) беше така, само в Азия (от където НЕ сме купували вода) вземаха всички бутилки на качване на кораба. Та, съм си мислила, ако в пластмасова бутилка от вода налееш алкохол, как ще разберат? Вероятно няма, защото дори и не искат да показваш съдържанието. Тоест дори и не само водка би могло да се качи по този начин. Та, това е идея за пиячите, които не им се дават парички за алкохол на борда. Да не говорим, че на всички кораби продават специални големи брандирани чаши за чай /вода, с капачки, та пък в тях съвсем всичко можеш да налееш. Друг е въпроса да са вдигнали вече сигурността и от тези съображения да махат шишетата. В Сингапур не корабните скенери, а самите "митничари" вадеха бутилките с вода, дори и малки и ги хвърляха, странно ми беше, все пак е кораб, а не самолет. Но, свръх протективна политика, какво да се прави. 

Моят въпрос беше за бутилка-две ром, които да си донеса от Карибите. За консумация на кораба - зная, че е забранено. Добре, че са ви пускали с вода. Аз както пия по 2л вода, ще се разоря ако давам по 3 долара за малка бутилка. 

Връзка към мнение

Да ти кажа на базата на опита, който имаме от два континента, различни от Европа и три държави, това с алкохола в бутилка от вода или газирано може да му дойде на акъла само на някой по нашите георграфски ширини. Включително и на тази, на която съм в момента. 😉 Много по-рядко ще е по други части на света. 
На последния ни круиз, който беше в Аляска, обираха всичко, ама нали са Щатите и затова може да са били супер стриктни. 

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , Дани Магелани каза:

Аз както пия по 2л вода, ще се разоря

Практиката на MSC и Royal е да продават бутилираната вода. Иначе на борда си има машини, достъпни по всяко време с вода, която няма да плащаш. Неудобството е, че трябва да си носиш съд, който да си пълниш.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Дани Магелани said:

Моят въпрос беше за бутилка-две ром, които да си донеса от Карибите.

Няма проблем да предадеш бутилката когато се качваш на кораба и ще ти я върнат в края на круиза. Последния ден дават и алкохола купен в магазина на кораба. Що се отнася до безалкохолните, няма проблем да качваш неграничено количество безалкохолни питиета. Ние обикновенно носим по големи количества ябълков сок и други безалкохолни, които обичат нашите деца. На борда обикновенно асортиментът е значително ограничен и не винаги можеш да угодиш на децата, дори и с пари...

 

Качването на алкохол в бутилки от безалкохолно е възможно, но проблемът е, че реално можеш да си го пиеш само в каютата. Много по приятно е обаче да си пиеш коктейла в някой бар с музика на живо и т.н. Цените на алкхолните питиета обаче не са чак толкова страшни и моят опит е, че хората малко се надценяват колко могат да изпият. Едно е колко можеш да изпиш веднъж седмично в петък вечер и съвсем друго е колко може да изпиеш в продължение на една две седмици всеки ден. Ако човек не е алкохолик някой път и едно или две питиета на ден могат да се окажат напълно достатъчни, а това е 5-10 евро на ден...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, точно. Винаги съм се чудела колко точно пият хората по принцип, щом масово си купуват безумно скъпите ол ин пакети. Хем са все на италиански кораби, които са си евтини - чаша Вино 5 Евро, 1 бира 5 Евро, един коктейл 6. Дори и всеки ден да пиеш по 1 или 2 питиета, пак не излиза сметката. По-скъпо е на американските компании, ама и там 9 долара за коктейл или бира се прежалват, а самите пакети са толкова скъпи, че... Ние имаме проблем никой от нашите приятелски семейства не иска на круиз, щот нали алкохола не влизал и не мога да разбера колко, по ягодите, пият хората? 

Дани, не се притеснявай, корабната вода си става за пиене също. И, на МСЦ не струва 3 долара, а да речем 2 Евро. Има и пакети само вода, които не са много скъпи и ако пиеш редовно по 1-2 бутилки на ден, си заслужава (ако не качваш от сушата, а на карибите е слабо вероятно да намериш магазин, предполагам). Та, с две думи, всичко ще е наред, и с алкохола, и с водата, и с пътуването, и с бакшишите. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
3 minutes ago, luba_rizova said:

.... Ние имаме проблем никой от нашите приятелски семейства не иска на круиз, щот нали алкохола не влизал и не мога да разбера колко, по ягодите, пият хората? 

....

И ние така! Освен с алкохола, имат проблем(мислят си, че имат) с вътрешните кабини. Балкон, та балкон! Трябва да опиташ и трите базисни варианта(инсайд, оутсайд и балкон) и да прецениш наистина ли ще отделиш бюджет за това.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И с пушенето също.... Мястото за пушене става все по-малко и по-малко и е трудно за пушачите. Ние не сме от тях, но за приятелите-пушачи си е мъка. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, cck каза:

Практиката на MSC и Royal е да продават бутилираната вода. Иначе на борда си има машини, достъпни по всяко време с вода, която няма да плащаш. Неудобството е, че трябва да си носиш съд, който да си пълниш.

Ние ще бъдем с MSC карибски круиз от Маями.  Щом има автомати, чашата не е проблем. Благодаря! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Твърд алкохол не пия, а за чаша вино или един коктейл на ден все ще ми стигнат парите.

А и аз изкарах цяла година без никакъв алкохол, заради лекарства, без чаша вино или бира дори на празници, така че една седмица не е проблем за никого, мисля.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
7 minutes ago, Дани Магелани said:

Ние ще бъдем с MSC карибски круиз от Маями.  Щом има автомати, чашата не е проблем. Благодаря! 

Проблем е водата в основния ресторант - трябва да си купиш явно бутилирана.

От коя дата сте с MSC на Карибите? Ние сме с Дивина.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 минути , kremy_ang каза:

Проблем е водата в основния ресторант - трябва да си купиш явно бутилирана.

От коя дата сте с MSC на Карибите? Ние сме с Дивина.

От 5.04 до 12.04 Маями, Ямайка, Кайманови острови, Мексико, Маями

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За MSC Divina, започнах един разказ тук, обаче кога ще го довърша не знам 🙂

 

И едно по-дълго и подробно пътеписание  с Royal Caribbean:

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 46 минути , Topfly каза:

84211491_2941981299153440_84094159569079

Стара е информацията, след Хармони (на който имах честта да се возя), пуснаха Симфони оф дъ сийс, който е с една идея по-голям - с около метър. Но за целта на изследването не че е проблем. Да не казвам, че на всяко пристанище лъжат, че най_големия кораб минавал от там. Ама цитират кораби, които дори не са в десетката... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте, ще сме круизери на  MSC Seaside 29 Aug  от Маями, но планувам преди отплаване да направя 5/6 дни обиколка  Маями/ Ниагара / Ню Йорк и моля за препоръки къде може да оставим багажа си за най- евтино. Намирам гардероб на летище MIA , но ми се струва скъпо.  

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 25 минути , Marina_s74 каза:

Здравейте, ще сме круизери на  MSC Seaside 29 Aug  от Маями, но планувам преди отплаване да направя 5/6 дни обиколка  Маями/ Ниагара / Ню Йорк и моля за препоръки къде може да оставим багажа си за най- евтино. Намирам гардероб на летище MIA , но ми се струва скъпо.  

Аз бих взела хотел в Маями за 1 нощувка при кацане и 1 преди круиза.

И бих помолила да оставя част от багажа в стаята им за багаж, но трябва да има такава.

Правила съм го в Азия - Сингапур, Япония, Малайзия,..., но не зная за САЩ.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Руски круиз в Черно море!                                                                                                                                                                                                                                                         http://www.c-  inform.info/news/id/83734;https://www.mcruises.ru/main/cruise_companies/morskie_cruisy/standart/rosmorport/liners/knjaz_vladimir/

dw900h500.jpg

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да задам един малко тъп въпрос 🙂. Имах резервиран круиз на Коста на 17.04 от Савона през seascanner. То е ясно, че няма да се ходи, ама се чудя нужно ли е да го анулирам или просто да не доплащам остатъка от сумата? Има 50 евро  глоба на човек за анулиране, ние сме 2-ма възрастни и 2 деца, платила съм 164 евро капаро (децата са безплатно), реално, ако тръгна да канселирам ще ми поискат да доплащам до 200 евро😀.  Четох, че Коста отменят всички круизи включващи италиански пристанища до 03.04.2020г., по принцип много е вероятно да удължат този срок, но това едва ли ще стане до началото на другата седмица, когато е крайния срок за плащане. Ако наистина го направят след това, според вас ще ми върнат ли капарато или е по-вероятно да се счита, че след като не съм доплатила, договора ни е вече невалиден? 

Връзка към мнение
преди 12 минути , Зани каза:

Да задам един малко тъп въпрос 🙂. Имах резервиран круиз на Коста на 17.04 от Савона през seascanner. То е ясно, че няма да се ходи, ама се чудя нужно ли е да го анулирам или просто да не доплащам остатъка от сумата? Има 50 евро  глоба на човек за анулиране, ние сме 2-ма възрастни и 2 деца, платила съм 164 евро капаро (децата са безплатно), реално, ако тръгна да канселирам ще ми поискат да доплащам до 200 евро😀.  Четох, че Коста отменят всички круизи включващи италиански пристанища до 03.04.2020г., по принцип много е вероятно да удължат този срок, но това едва ли ще стане до началото на другата седмица, когато е крайния срок за плащане. Ако наистина го направят след това, според вас ще ми върнат ли капарато или е по-вероятно да се счита, че след като не съм доплатила, договора ни е вече невалиден? 

Защо не им се обадиш на Коста по телефона и да зададеш въпроса директно и от тях предполагам ще получиш най-точния отговор. Трябва да се говори на италиански (евентуално английски). Приготви си номера на резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Зани каза:

Да задам един малко тъп въпрос 🙂. Имах резервиран круиз на Коста на 17.04 от Савона през seascanner. То е ясно, че няма да се ходи, ама се чудя нужно ли е да го анулирам или просто да не доплащам остатъка от сумата? Има 50 евро  глоба на човек за анулиране, ние сме 2-ма възрастни и 2 деца, платила съм 164 евро капаро (децата са безплатно), реално, ако тръгна да канселирам ще ми поискат да доплащам до 200 евро😀.  Четох, че Коста отменят всички круизи включващи италиански пристанища до 03.04.2020г., по принцип много е вероятно да удължат този срок, но това едва ли ще стане до началото на другата седмица, когато е крайния срок за плащане. Ако наистина го направят след това, според вас ще ми върнат ли капарато или е по-вероятно да се счита, че след като не съм доплатила, договора ни е вече невалиден? 

Като слушам какви ги говорят световните лидери и анализатори е много вероятно круизните компании,особено италиански като Коста да отменят масово круизите в следващите месеци.Пиши на Коста,независимо от къде си резервирала имат съпорт на английски.Аз съм резервирала през френската версия,но контактувах на английски,отговарят бързо.В момента всички компании свързани с туризъм се учат да бъдат гъвкави и да предлагат алтернативни дати или да връщат пари.Никой не иска негативен фидбек,точно в тази ситуация.А и круизните компании се опариха достатъчно за да рискуват излишно. Успех и пиши какво е станало 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То хубаво ще им пиша, но към момента ясно е написано, че след 3-ти април корабите ще си пътуват 🙄.  Абе парите за капарото ще ги прежаля, но за самолетните билети ще ме е много яд, ако не отменят полетите, защото не бяха от най-евтините...

Връзка към мнение
преди 40 минути , Зани каза:

То хубаво ще им пиша, но към момента ясно е написано, че след 3-ти април корабите ще си пътуват 🙄.  Абе парите за капарото ще ги прежаля, но за самолетните билети ще ме е много яд, ако не отменят полетите, защото не бяха от най-евтините...

Пишеше, че Коста ще Връщат пари и за самолетни билети. Така че виж добре, питай ги, може и да имаш късмет. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , luba_rizova каза:

Пишеше, че Коста ще Връщат пари и за самолетни билети. Така че виж добре, питай ги, може и да имаш късмет. 

Да, четох го, но важи, ако те анулират круиза. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.