Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Дани Магелани

Сигурно ще ме сметнете за голям шемет да дам 5000 лв за круиз, и ще сте прави. Вярно ЛА-Хавай, за 15 дни и сама в каюта. Човек трябва да изпълнява понякога мечтите си, колкото и да са луди!

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Не те мислим за шемет , идеална си. 

Освен това сама в каюта, сигурно и много интересни пристанища.

С коя компания ?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, luba_rizova каза:

Не те мислим за шемет , идеална си. 

Освен това сама в каюта, сигурно и много интересни пристанища.

С коя компания ?

С Принцес, през втората половина на февруари. 

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, luba_rizova каза:

 

Аз си резервирах един круиз вчера със сийсканер този път,  6 нощувки  ,за 2 плюс 2 деца, за 500 евро. (Плюс още 200 бакшиш, та ще станат 700, по 110 евро на ден за 4 човека ми дойде супер цена ).

 

Може ли подробности за този круиз.

Връзка към мнение
преди 7 минути , Taliana каза:

Може ли подробности за този круиз.

За съжаление ,цената вече я няма. Иначе, 6 дни, МСЦ Дивина, от 3 юни, от Генуа до Рим. През Марсилия, Сиракуза, Малта, има и 2 дни на море,което е супер за децата. Цената беше ниска , защото круиза идва от САЩ, и в Европа тръгва за Рим, откъдето ще тръгва вече Източно Средиземноморие. Аз всъщност исках за него,но докато се замотам, и цената се вдигна доста. Сега вече пък е съвсем висока. 

@Дани Магелани,о,ПринцесПринцес са хай клас . Ще чакам с нетърпение информация после !!! Страхотно ще си изкараш! 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 53 минути , luba_rizova каза:

За съжаление ,цената вече я няма. Иначе, 6 дни, МСЦ Дивина, от 3 юни, от Генуа до Рим. През Марсилия, Сиракуза, Малта, има и 2 дни на море,което е супер за децата. Цената беше ниска , защото круиза идва от САЩ, и в Европа тръгва за Рим, откъдето ще тръгва вече Източно Средиземноморие. Аз всъщност исках за него,но докато се замотам, и цената се вдигна доста. Сега вече пък е съвсем висока. 

@Дани Магелани,о,ПринцесПринцес са хай клас . Ще чакам с нетърпение информация после !!! Страхотно ще си изкараш! 

Ами казвайте ги на време такива промоции!😀

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

https://travel-dealz.de/deal/meinschiff2-kreuzfahrt-ex-domrep/

Без нужда от виза за САЩ , 14 дни от 699€ !

 

  • Tag 1 La Romana
  • Tag 2 Seetag
  • Tag 3 Martinique
  • Tag 4-5 Barbados
  • Tag 6 St- Vincent
  • Tag 7 Dominica
  • Tag 8 St. Lucia
  • Tag 9 Seetag
  • Tag 10. St. Kitts
  • Tag 11 Antigua
  • Tag 12 Sint Maarten
  • Tag 13 Tortola
  • Tag 14 Seetag
  • Tag 15 La Romana

 

SAVE_20221126_103815.jpg

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, luba_rizova каза:

@bobole4e,искаш да кажеш,че извън определените задължителни бакшиши(макар и не взети в случая) искаха още? 

Точно така, американска му работа, само в ръцете те гледат, много беше неприятно. Круиза беше в средиземноморието, преди....5-6 години сигурно. Даже мисля,че и вие бяхте на този кораб, но друга отсечка - Harmony of the seas.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, luba_rizova каза:

Леле, това за бакшиша по този начин на РК е много странно.

Не ми се стори странно. Знаех,че трябва да платя 120$, не ми ги изтеглиха от сметката, а ми дадоха възможността да възнаградя тези, които смятам, че заслужават. Да, за мен е едно малко задължение, отнемащо 15 минути, но е справедливо и стимулиращо за обслужващия персонал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, bobole4e каза:

Точно така, американска му работа, само в ръцете те гледат, много беше неприятно. Круиза беше в средиземноморието, преди....5-6 години сигурно. Даже мисля,че и вие бяхте на този кораб, но друга отсечка - Harmony of the seas.

Ох, Хармони,любим кораб ... Тази година се бях запътила за Симфони ,ама докато се реша ,и то вече цената стана двойна. 

Сега питах мъжа ми, каза,че имало надпис ако искаме и сме доволни да оставим бакшиш на стюарда. Но то и без надпис човек ако иска, слага. Освен да не сме ги видели удобно 😅😅. На нашия круиз имаше българин някакъв инженер на борда и от него имахме подарък френски макарони. Много приятно ни стана, а този човек така и не му видяхме очите.

Иначе ако не вземат бакшиша от сметката, е ок да оставиш по усмотрение, тези хора на това разчитат. Но да платиш 200 евро уж за тях и после пак да връчат плик...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 25.11.2022 г. в 16:46, vladimira74 каза:

Аз съм била на този кораб, но на 7 дневния марщрут от Солун. Не е лош ,но и няма място за сравнение с другите компании, Мисля,че за тези 3 дни и по два острова на ден  не си заслувава. Ако не се лъжа това е постояннаата цена за 3 дневния круиз. Тръгвате от Лаврион ,а то е много по надолу от Атина .

Погледнете сега промоциите на MSC  и Costa . За тaзи сума от 299е ,ще пътувате 7 дена на истиснки круизен кораб. А и по лесно може да си направите връзките с началните пристанища .

 

 

Някой запазвал ли е през vivavoyage.co.uk?

 

Не разполагаме с време за повече от 3-4 нощи за съжаление.

Ще е сложно организирането на транспорт от Лаврион до Атина и обратно.

Намерих организирана екскурзия с транспорт от София с автобус до Лаврион излза около 1100лв всичко. Май ще ве възползваме. Ако сме в полет ще имаме нощувка...такси до  и пак излиза същото.

 

Ден и дестинация

Пристанище

Пристига

Заминава

Понеделник – Гърция

Пирея/ Атина

.

13.00 ч.

Понеделник – Гърция

о. Миконос

18.00 ч.

23.00 ч.

Вторник – Турция

Кушадасъ

07.00 ч.

13.00 ч.

Вторник – Гърция

о. Патмос

16.30 ч.

21.30 ч.

Сряда – Гърция

о. Родос

07.00 ч.

18.00 ч.

Четвъртък - Гърция

о. Крит

07.00 ч.

12.00 ч.

Четвъртък - Гърция

о. Санторини

16.30 ч.

21.00 ч.

Петък – Гърция

Пирея/ Атина

 

 

Връзка към мнение

И аз ще се намеся, въпреки че, може би сте решили вече. Каква ви е идеята за круиза-да посетите тези места или самото преживяване на кораба? Всъщност, каквато и да  е целта този круиз е абсолютно неподходящ. Нито кораба е круизен кораб а някакво подобие на яхта или и аз незнам какво, нито времето стига за нещо повече от това да слезете от кораба да се снимате и да се качите пак. За да видите нещо съществено  може би ще трябва да вземете корабна екскурзия, а те са златни.  MSC или Costa имат 2-3 дневни, с лесно достъпни европейски пристанища, корабите ( с някои изключения) са от страхотни нагоре, непрекъснато промоции и намалени цени...Абсолютно несравнимо като преживяване със  Celestyal 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте,

Аз пък си харесах този круиз. И понеже ще ми е за първи път, ми се иска да разбера и вие какво мислите. Дали си заслужава?

https://www.costacruises.eu/cruises/CIV07A08/DI07230515.html

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ralita каза:

Здравейте,

Аз пък си харесах този круиз. И понеже ще ми е за първи път, ми се иска да разбера и вие какво мислите. Дали си заслужава?

https://www.costacruises.eu/cruises/CIV07A08/DI07230515.html

Ако е първи круиз ... - в хубаво време с хубав маршрут, приемлива цена и лесен достъп до пристанище. Корабът е на десет години, което предполага ниво над средното.

Струва си като цяло. Не е топ оферта.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Съгласна съм с Доктора.

Маршрута е много хубав, Коста Диадема не мисля обаче, че е хубав кораб, а за май месец има и по хубави цени понякога. Вижте с Коста Тоскана или Коста Смиралда, и те въртят Средиземно море, а са чисто нови. На същите цени бяха (следях ги), даже и за юни.

Вижте и във vivavoyage , и в seascanner какви са офертите.

Ето Смералда https://res.vivavoyage.co.uk/swift/cruise/package/1322535--Western-Mediterranean-From-Barcelona?siid=344963&lang=7

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, bobole4e каза:

И аз ще се намеся, въпреки че, може би сте решили вече. Каква ви е идеята за круиза-да посетите тези места или самото преживяване на кораба? Всъщност, каквато и да  е целта този круиз е абсолютно неподходящ. Нито кораба е круизен кораб а някакво подобие на яхта или и аз незнам какво, нито времето стига за нещо повече от това да слезете от кораба да се снимате и да се качите пак. За да видите нещо съществено  може би ще трябва да вземете корабна екскурзия, а те са златни.  MSC или Costa имат 2-3 дневни, с лесно достъпни европейски пристанища, корабите ( с някои изключения) са от страхотни нагоре, непрекъснато промоции и намалени цени...Абсолютно несравнимо като преживяване със  Celestyal 

По-скоро е за преживяването. Всички острови на 1 ходене да видя. Като цяло аз разглеждам изключително бързо, даже се чудя какво ще правим цял дена Родус 🤣.

Моя позната ходи преди 3 години със същата програма много й хареса, остана доволна. Та за това, смятам и на нас ще ни хареса. В Дубай за 5 дни видях всичко, което си бях направила като програма, Рим за 3 дни отново. 

Пък кораба не се и надявам да е нещо особено за тая цена. Да има къде да спим и да не умрем от глад е достатъчно.

Ще ви следя и за по-дългите круизи, като отраснат още малко децата, че сега нито да ги оставя на бабите, нито и с тях да ходя някъде 🤣

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ralita каза:

И понеже ще ми е за първи път, ми се иска да разбера и вие какво мислите. Дали си заслужава?

Като за първи круиз ми се струва дълъг-представете си на някой да не му понесе и стане лошо още първата вечер( имала съм такива случаи на първите ми круизи, събеседници по маса за вечеря, така да се изразя). Иначе круиза е малко скъп, заради времето( май месец) , а лятото още повече скачат цените. 

И внимавайте, много е пристрастяващо 🙂 . На първия ми круиз всички около мен разправяха как над 70% от пътниците до една година повтарят круиз. Аз им се чудех на акъла и смеех, и накрая 13 месеца след първия ми круиз пак бях на кораб 🙂. Разбира се, хубаво е да се надгражда, защото аз втория път бях на по-малък кораб и останах леко разочарована.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@bobole4e а какво препоръчваш за първи круиз? Може би нещо за 3-4 дни, Хърватска или Гръцки острови например? Ние все не можем да се наканим да се качим на кораб, ама сега малката е вече на 4 и мисля, че ще е супер за нея. А оферти в последния момент изпадат ли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пак с уговорката,че всичко е строго индивидуално -зависи какво търсите и с каква нагласа тръгвате.  За мен оптимално е с 5 нощувки(като първия ден се качвате късния следобед, а последния слизате до обяд). Времето също  е важно-през лятото е много по-спокойно морето, април е малък кошмар( това също е въпрос на късмет). Лятото е доста по-скъпо, но тогава се наслаждаваш на всичко( не че и март месец не се топнах във външно джакузи 🙂 ). Също така, аз съм малко кекава -има доста сериозни температурни разлики из помещенията. Моите круизи са били само из Средиземноморието, с MSC и Royal Caribbean. Колкото е по-голям кораба, толкова по-добре( не клати толкова, не се усеща всъщност). Италианските круизи са една идея по изискани, официални, има атмосфера все едно си на бал :). Американците са по-народни някак, все едно си в увеселителен парк. Разбира се, навсякъде има както гала вечери така и бюфет -кой каквото го влече. За мен водеща е цената, защото винаги сме в каюта с балкон, кораба и чак след това маршрута и достъпност на спирките (дали ще се оправим сами от кораба до града и т.н.). На Royal Caribbean има повече занимавки за деца, но при тях пък избора е малко ограничен, защото те пускат някои от корабите си за малко из Европа и после ги изтеглят към Щатите, Азия...

П.п. Преди даваха хапчета против морска болест на рецепцията на кораба 🙂  , сега сигурно всичко вече е с пари.  

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Нищо не разбирам от круизи,но наши познати ходят два пъти годишно на такива около Дубай, Суадитска Арабия и съседните там държави. Гледам цени от 200 евро за 2 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Нищо не разбирам от круизи,но наши познати ходят два пъти годишно на такива около Дубай, Суадитска Арабия и съседните там държави. Гледам цени от 200 евро за 2 дни.

Топ  цената е около 350 usd за 7 дни около две седмици преди и след Нова година. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, Doctor Who каза:

Топ  цената е около 350 usd за 7 дни около две седмици преди и след Нова година. 

Къде ги гледаш?  Търся нещо за последната седмица на Януари/началото на Февруари с връщане до 03.02. Не знам какво да е 🙂 децата имат няколко дни ваканция, а аз заминавам за Индия за 3 седмици и ми се иска да имаме малко време заедно навън.

Връзка към мнение

Цените наистина са ниски преди и след  НГ., около 400е на човек с бакшишите и децата до 17г безплатно. Но за кратката ваканция самолетните билети  са на безумни цени от над 1000лв. на човек.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.