Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

Парка Гюел е вече "платен", май 9 евро беше. Можеш да се разхождаш по периферията му само. Водих едни приятели на мач на Барса през октомври и го видях с очите си. Казаха ми, че от месец било така.

 Уф, това май беше единственото безплатно в недовършената ми все още програма... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ей сега прегледах цените - Casa Mila + Casa Batillo, парка "Гюел" и "Саграда Фамиля" излизат общо около 60 евро в момента. Значи двама души трябва да дадат 120 евро, за да разгледат Барселона на Гауди. Нали не греша?! 

 

Напълно излиза извън моята дефиниция за бюджетно прекарване и тотално би отпаднало като дестинация сега. А само преди 3 години изобщо нямаше такова нещо...

Редактирано от jennie
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ей сега прегледах цените - Casa Mila + Casa Batillo, парка "Гюел" и "Саграда Фамиля" излизат общо около 60 евро в момента. Значи двама души трябва да дадат 120 евро, за да разгледат Барселона на Гауди. Нали не греша?! 

 

Напълно излиза извън моята дефиниция за бюджетно прекарване и тотално би отпаднало като дестинация сега. А само преди 3 години изобщо нямаше такова нещо...

Да, в общи линии и аз това смятах днес.Като си прибавя океанариум и зоо ( 50 евро) във Валенсия и почвам да се чудя защо си избрах това пред всички други непосетени места в Европа. 

Връзка към мнение

Аз, когато бях в Барселона си бях купил повечето билети он-лайн.Така ползвах отстъпка, а он-лайн билета ми за Саграда Фамилия ми спести поне 2 часа чакане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен Саграда Фамилия не си заслужава да бъде посетена с вход 10 евро. Малко са църквите, за които бих платил вход въобще, а Саграда Фамилия със сигурност не влиза в категорията. Casa Mila и casa Batillo също не съм убеден, че си струват парите. Да, нестандартни са, но нищо кой знае какво за парите си. Гауди е издигнат в култ и гледат по всякакъв начин да одерат кожите на туристите.

 

Паркът Гюел обаче е топ дестинация и с вход пак си заслужава посещението. Според мен парковете на Барселона са много по-впечатляващи, отколкото сградите на Гауди. Въобще Барселона е пешеходен град с атмосфера и най-хубавото може да бъде усетено без задължителните за други градове музеи,църкви, дворци и т.н.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аха, а особено пък casa Batillo, от която доста голяма част си е с надписи частна собственост и много по-малко се резглежда. Пък и красотата им е най-вече отвън.

За парка Гюел не знаех, явно наистина е от скоро.

Връзка към мнение

Барселона си е скъпа дестинация. Ако добавиш и Palau Güell, Palau de la Música Catalana и L'Hospital de la Santa Creu i Sant Pau, за да приключиш с модернизма само, дори без другите атракции, цифрата става сериозна. Но така е с паметниците на ЮНЕСКО. Навсякъде има тенденция към поскъпване. Единствено за парка се изненадах, защото, хубаво, ние туристите ще платим вход, но той се посещаваше много и от местните, които тичаха или просто се разхождаха.

За мен лично Sagrada Familia беше най-голямото разочарование. Сигурно, защото очаквах много, а видях главно бетон. Та ако ви посъветвам да я пропуснете, едва ли ще ме послушате, а и другите ще ме "оплюят". Но пък болницата и дворецът на музиката много ми харесаха. При недостатъчни финанси може да изберете само една от къщите - Battlò или Mila - лични предпочитания за Мила.

За Oceanogràfic във Валенсия, както съм писала, мисля, много се чудих - наистина ми се видя скъпо. Но не съжалявах, "изкараха" си парите, особено с шоуто с делфините (макар че си противореча - за мен е екплоатация и мъчение на животните по принцип). Павилионът за Червено море беше пък затворен.

 

Редакция: явно съм писала бавно и са ме изпреварили, та малко се повтаряме.

Редактирано от Childish
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен Саграда Фамилия не си заслужава да бъде посетена с вход 10 евро. Малко са църквите, за които бих платил вход въобще, а Саграда Фамилия със сигурност не влиза в категорията. Casa Mila и casa Batillo също не съм убеден, че си струват парите. Да, нестандартни са, но нищо кой знае какво за парите си. Гауди е издигнат в култ и гледат по всякакъв начин да одерат кожите на туристите.

 

Паркът Гюел обаче е топ дестинация и с вход пак си заслужава посещението. Според мен парковете на Барселона са много по-впечатляващи, отколкото сградите на Гауди. Въобще Барселона е пешеходен град с атмосфера и най-хубавото може да бъде усетено без задължителните за други градове музеи,църкви, дворци и т.н.

 

За мен архитектурата на Гауди е най-характерният белег на Барселона като град (всичко останало може да се види ако не същото, то подобно и в други градове) и си струва да се дадат 60 евро за да се видят шедьоврите му (естественно би било най-добре да са безплатни). На Ла Педрера (Каса Мила) комините на покрива (не се виждат от улицата) са много интересни от гледна точка на дизайн и архитектура:

 

 

post-794-0-22047400-1394370038_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Aз през 2012г., когато бях за 8 нощувки там, горе-долу по 150 евро на човек ни излязоха входовете с приятелката ми. Бях си вадил в Ексел да видя с тези процентни намаления дали е изгодно, ами не е (поне за мен не беше).

Иначе аквариуми, зоо, музеи на шоколада, имаше и на восъчните фигури, паркове, audio guides и т.н.. събират се, та стой, та гледай. В Мадрид като бях и околностите - Аранхуес, Толедо, Долината на падналите, Ескориал - ами бая се спести - направих програмата, че все безплатни входове (вторник и сряда ли бяха..) - по музеи, кралски дворци... та направо си бе евтино. Дори и Рим ми изглежда по-евтин от Барселона, ама ще го разуча по-натам, че чак юни ще ходя, живот и здраве.

 

 

Според мен един такъв pass (независимо за кой град е) обикновено, когато е при първо посещение - никога не е изгоден, т.к. точно тогава човек би тръгнал да разглежда по-известните/масовите места.

Но при втора, ако реши да "довърши" града - почва да идва "на кантар" - вече го е поопознал, ориентацията ще му е по-добра, знае кое как да намери по-лесно, колко време ще му отнеме и пеша, а не с транспорт и т.н...

Редактирано от SeeKnDestroY
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Барселона си е скъпа дестинация. Ако добавиш и Palau Güell, Palau de la Música Catalana и L'Hospital de la Santa Creu i Sant Pau, за да приключиш с модернизма само, дори без другите атракции, цифрата става сериозна. Но така е с паметниците на ЮНЕСКО. Навсякъде има тенденция към поскъпване. Единствено за парка се изненадах, защото, хубаво, ние туристите ще платим вход, но той се посещаваше много и от местните, които тичаха или просто се разхождаха.

За мен лично Sagrada Familia беше най-голямото разочарование. Сигурно, защото очаквах много, а видях главно бетон. Та ако ви посъветвам да я пропуснете, едва ли ще ме послушате, а и другите ще ме "оплюят". Но пък болницата и дворецът на музиката много ми харесаха. При недостатъчни финанси може да изберете само една от къщите - Battlò или Mila - лични предпочитания за Мила.

За Oceanogràfic във Валенсия, както съм писала, мисля, много се чудих - наистина ми се видя скъпо. Но не съжалявах, "изкараха" си парите, особено с шоуто с делфините (макар че си противореча - за мен е екплоатация и мъчение на животните по принцип). Павилионът за Червено море беше пък затворен.

 

Редакция: явно съм писала бавно и са ме изпреварили, та малко се повтаряме.

Възможно е да има целогодишна карта за местните за парка, но доста се подразних. Иначе аз ще те послушам за Sagrada Familia , поне докато не я довършат.  Къщите са основно моя идея, така че ще ги редуцирам до една - вероятно Мила, като гледам вашите мнения. Къщата на музиката също ще се посети. 

За Валенсия съм убедена, че ще си струва всяка стотинка и няма да има недоволни. 

Връзка към мнение

За парка Гюел още в началото на миналата година бях чела, че искат да го направят платен и общо взето е въпрос на време.

 

Иначе да, не е евтина дестинация Барселона. Но то пък не е необходимо абсолютно всичко да се посети. Аз пък реших Саграда фамилия да не я гледам отвътре, не знам доколко правилно ми е било решението, но не съжалявам. А casa Batllo сякаш повече ми хареса, но то всичко е субективно. Хареса и ми испанското село.

Връзка към мнение

На мен пък точно Пуеблото не ми хареса, някак може би очаквах нещо друго ли, де да знам. От всичките места, които посетих... там не бих се върнал, а за Саграда - трудно да казваш дали съжаляваш или не, т.к. нямаш база за сравнение. Аз не съжалявам, дори пак го бих посетил. Дано съм жив и здрав като го завършат :biggrin:  Единствено ме изненада, че все едно е току-що построено отвътре, а то си е така де, просто не се бях замислял върху това. Прекалено ново, не се усеща духа на свято място. Но поне нямаше ремонтни дейности вътре, че ми разказва сестра ми как преди няколко години не е била приятна гледката.

Редактирано от SeeKnDestroY
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако избираш  м/у двореца на музиката и болницата - аз гласувам за болницата. Или поне се разходете и разгледайте отвън. Пак е модернизъм, но не е Гауди. Виж снимки да се ориентираш. Аз имам сигурно 1000+ снимки от Барселона, но още са несортирани. Специално се разхождах 2 дни, за да видя всички модернистични сгради до една (малко съм маниак, знам, или поне бях).

То, ясно, че най-добре всичко да се види, но като имаш ограничени финанси и/или време - се прави избор.

И аз съм на мнение - без pass-ове, досега не съм видяла град в който да е изгодно. И вместо hop on/off автобуси - пеша и където е далече (напр. за парка помня, че вземах автобус) - градски транспорт.

П.П. Т.к. пак ме изпревариха - напр. за селото отидох в последния час, когато цената беше 50%. Сълявам, че не посетих Fundació Joan Miró, та и аз имам места за следващия път.

Да, туристическите атракции са скъпи, но пък могат да се намерят евтини нощувки и може да минеш без много пари за транспорт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да не забравите музея на еротиката:

post-794-0-14601400-1394371948_thumb.jpg

 

Това с изчакването на Саграда Фамилия да я довършат предполагам, че е майтап (доколкото си спомням прогнозите бяха да се довърши към 2080 г.)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е, на този етап остават безплатни първите творби /поръчки/ на Гауди в Барселона - фенерите на площадчето в Готическия квартал. :( Той пък на мен много ми харесва, а от свещените патици в двора на катедралата вятърът ми довя перце - за късмет :) Ако пък човек иска да види откъде е тръгнал Гауди и вдъхновението му, кой е бил учителят му и какво е построил, може да отиде в хубавия и сладък град Реус. Някога казвали "Париж, Лондон и Реус", когато се говорело за финес и стил. Аз лично съм с прекрасни спомени от това градче - толкова е близо до Барселона, толкова е подходящо за хубава полудневна или целодневна разходка.

:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Това с изчакването на Саграда Фамилия да я довършат предполагам, че е майтап (доколкото си спомням прогнозите бяха да се довърши към 2080 г.)

За 2080г. за първи път чувам, уж някъде 3тото десетилетие на този век : ) Уж... да видим...

 

Доста добре онагледено какво е направено, какво ще се прави и как ще изглежда накрая :)

 

Редактирано от SeeKnDestroY
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Е, ако е 2030-40, пардон 2026  по-става, най-вероятно на мен са ми грешни спомените за 2080 г. , ама аз за всеки случай влязох да я видя - качването на една от кулите и разглеждане на детайли отблизо ми бяха интересни :)

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Ох, аз като чета (началото на) тази тема виждам колко съм изтървала   ;)  :blush:

Да подкрепя royak: Барселона не е само модернизъм. Аз бях отседнала в готическата част и й се наслаждавах и без да се старая, само минавайки. За мен това си е градът No. 1. Дори само да се разхождаш си е достатъчно да си щастлив, че си там, поне за мен.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В обобщение: Lindt&jennie, изобщо не съжалявайте за избора си. Ще ви хареса.

Редактирано от Childish
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря много за отговорите!Освен за Саграда Фамилия има ли друг обект , за който да стават опашки и да е добре да се купи предварителен онлайн билет?

Връзка към мнение

Аз дори за Саграда Фамилия не съм си купувала онлайн. Може би съм имала късмет и не съм чакала много. Иначе и в парка и на покрива на Каса Мила имаше доста хора (та завиждам на FlyTraveler за снимката), но не си написал кога точно ще ходиш. Ако е след 30.06. - задължително си купи предварително. Градът се напълни за една нощ три-петкратно. А и след като си убеден, че искаш да посетиш някой обект - билет онлайн си е за предпочитане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прогнозната година за завършването на Саграда Фамилия е 2036-та, обаче ако продължат със същите темпове събирането на парите. А те са само от билети и каквото пуснеш в касичката на входа. Не приемат дарения от фирми и спонсорства. Такова е било желанието на Гауди.

А относно билетите - по-добре е онлайн, често има опашки. А с хоп-она пък ти дават книжка с отстъпки за много и различни места и донякъде се избива билета от 26 евро

Връзка към мнение

 Иначе и в парка и на покрива на Каса Мила имаше доста хора (та завиждам на FlyTraveler за снимката)...

 

За да се направи снимка без хора, на място където има тълпи се иска волско търпение - при готово кадриране се стои с пръст на спусъка по 7-8 мин. понякога, докато се улучи редкият момент да няма никого в кадър, не може просто да им извикаш "get the fu*k out of there you morons" :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За да се направи снимка без хора, на място където има тълпи се иска волско търпение - при готово кадриране се стои с пръст на спусъка по 7-8 мин. понякога, докато се улучи редкият момент да няма никого в кадър, не може просто да им извикаш "get the fu*k out of there you morons" :)

 

Един дъжд също оправя нещата понякога :)

post-786-0-51909000-1394381043_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Затова препоръчвам Каса Мила да се посети рано сутрин - с отварянето й.

не може просто да им извикаш "get the fu*k out of there you morons" :)

Понякога много ми се иска да го изпробвам. Викането, а не чакането.

В Парк Гюел имаше една руска група. Не ми издържаха нервите с тях, та на следващия ден ходих пак. Сега съм "на далавера" - 2 пъти безплатно посещение на парка  ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.