Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

Здравей, в букинг.ком има опция да разглеждаш хотелите на карта, така ще ги видиш къде точно се намират. Принципно L'Eixample, La Ribera, Barri Gotic са хубави централни квартали, а до морето са La Barceloneta и Vila Olimpic. Където и да изберете, ще трябва да се придвижвате с метрото, тъй като забележителностите не са на едно място, за това е много важно хотела да е в близост до метро станция. За мен лично добра локация е около площад Каталуня, защото е нещо като централна точка, от която можеш да тръгнеш на всякъде. От там нататък гледаш условията дали те устройват.

Връзка към мнение

Какво ще кажете за Vilassar de Mar? Харесах един апартамент там на 50м от гарата и плажа. Все още се колебая дали да сме в Барселона или извън нея.

Връзка към мнение

Това си е извън Барселона. Разхождали сме се на север чак до Порт Боу до френската граница и един хубав плаж не зърнах. Като гледам картата, по цял ден ще ти минават влакове и коли над главата докато лежиш на плажа - това не е моето разбиране за плаж. Ако си решила твърдо да си извън Барселона, тогава се ориентирай на юг от града, по-горе ти дадоха доста идеи.

 

И съм сигурна, че като видиш плажовете на Барселона, ще съжаляваш, ама, нейсе, нали си жена, та си ми ясна, как като си навием нещо на пръстчето, докато не стане наш'та....

 

Брат ми казва: Една жена никога не знае какво иска, но винаги го постига! Та и ти така! ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе знам какво искам аз! Искам Барселона, ама мъжО мрънка за плаж. Благодаря за подсещането, че пътя и влака са покрай плажа. Продължавам да си търся барселонското местенце. Хайде, хубава вечер от мен!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ама а така де! Значи си ок! Разервираш в Барселона, а мъжО го пращаш да кибичи на барселонския плаж и готово!

 

Можеш да му кажеш, че де що има баба на плажа, се пекат по цици!

 

Барселонският плаж е няколко километра, всеки ден може да сменя мястото на хавлията!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хич няма да  му е зле на барселонския плаж.. направо си го остави там, пък ти си се разхождай ако не те свърта при него :)

Връзка към мнение

Хаха..  :)  От опит глава не боли но нейм.. кво пък толкова ще ти стане, сама да се запознаеш с "квото казвали че им има на черните" :) Някво е ободрително.. Барселона, плаж, черни... :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какви нудисти? На плаж се ходи така!

 

100-years-of-bathing-suits-L-WB9h9S.jpeg

 

Ама големи перверзници сте били вие, ей...  :D

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да ви отделя ли отделно клонче да си обсъждате черните на воля? :) Дружелюбно напомням какво е заглавието на темата :)

Връзка към мнение

В Барселона има много черни и не виждам с какво противоречи на темата.

Нали знаш вица , дето човек трябва да е подготвен за всякакви ситуации...

Връзка към мнение

В Барселона има много черни и не виждам с какво противоречи на темата.

Нали знаш вица , дето човек трябва да е подготвен за всякакви ситуации...

Можеш да го разкажеш в раздел "Хумор"!

Връзка към мнение

Както споменах има и нуди плаж ... всичко което казват за черните е вярно  :D

 

Някой по-горе беше предложил Сиджис като опция. Надявам се този някой знае, че това е курорт с подчертано гей присъствие. Казвам го от мъжка солидарност, че както е тръгнало ще пратите човека на погрешното място докато половинката му обикаля Барселона... :P

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Георги да ти сложи една черна точка, че не споделяш с другарче пътническия си опит!

 

Еми, ще ходя да видя! :P

Добре, че stenk няма за споделяне личен опит с черни, че то такива опити са си жив срам.  :rolleyes:  :D

Да не дава Господ!

Връзка към мнение

Някой по-горе беше предложил Сиджис като опция. Надявам се този някой знае, че това е курорт с подчертано гей присъствие. Казвам го от мъжка солидарност, че както е тръгнало ще пратите човека на погрешното място докато половинката му обикаля Барселона... :P

Аз писах, че съм информирана за гей-насочеността на Сиджес. :)  Леле, щеше да е голям гаф, ако ги заведа там!

Е, аз вече имам самолетни билети и мога да планирам по-детайлно. Кацаме в 21,35ч и се ориентирах към хотел на пл. Испания.Разбрах, че там е "Термини - то" ;)  на Барселона. Автобуса от летището спира там. На другата сутрин ще ни е и по-удобно да стигнем до порта. А барселонската "почивка" ще е от 9 до 13септември. 3 и 1/2 дни, ама колкото - толкова. Пожелавам ви приятна петъчна вечер!

Връзка към мнение

А барселонската "почивка" ще е от 9 до 13септември. 3 и 1/2 дни, ама колкото - толкова. 

Добре, че не сте резервирали за една седмица по-късно, когато става голяма пушилка из цяла Барселона за минимум 5 дена. Няма ден, няма нощ, всичко е безкрайна фиеста и церемонии по всички улици с drum crew-та, а те в Испания не са от най-тихите :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Здравейте!Да попитам за Барселона някой да е ползвал City Pass или нещо от този род?Като гледам не си играят с цените на билетите:) Под 18 евро нищо не видях.А тези карти, които гледах до момента включват градски транспорт, намаления за ресторанти и доста музеи, но не и най-посещаваните.За някой от обектите необходимо ли ще е да се купува предварително билет онлайн, за да се избегнат опашки?Благодаря!

Връзка към мнение

Здравейте!Да попитам за Барселона някой да е ползвал City Pass или нещо от този род?Като гледам не си играят с цените на билетите :) Под 18 евро нищо не видях.А тези карти, които гледах до момента включват градски транспорт, намаления за ресторанти и доста музеи, но не и най-посещаваните.За някой от обектите необходимо ли ще е да се купува предварително билет онлайн, за да се избегнат опашки?Благодаря!

Казвам ти да си купиш такава карта! Оригиналната се казва ¡HOLA! и е на общината или на метрополитен Барселона не съм сигурен. Има за 2,3,4 и 5 дена, за цената не съм сигурен точно каква е в момента. Важат за всякакъв вид транспорт. И почти всички музей са безплатни или с отстъпка. Наистина е много удобно. 

Връзка към мнение

Зависи какво искаш да гледаш. Доколкото помня картата не включва шедьоврите на Гауди, а двете къщи си бяха по 18 евро, както и Саграда Фамилия. Парка Гюел е безплатен, или поне беше преди 3 години, а катедралата около 6 евро по спомен.  Та ако ще обикаляш главно тези неща тази карта ще ти е безпредметна, освен за единия транспорт.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Някои неща са безплатни, за други има намаление, ето тук е дадено:

 

http://www.barcelonaturisme.com/imgfiles/ecv/card/descomptecard14.pdf

 

На мен общо взето досега никога не ми е излизало изгодно такива пасове, защото програмите ми не включват чак толкова музеи/ други атракции в един ден, че да има смисъл. Но ти си прецени. За някои хора е изгодно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Парка Гюел е вече "платен", май 9 евро беше. Можеш да се разхождаш по периферията му само. Водих едни приятели на мач на Барса през октомври и го видях с очите си. Казаха ми, че от месец било така.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.