Прескочи до съдържание

Барселона


Цвете

Препоръчани мнения

С автобус можеш да стигнеш до централния вход на парка, но този вход е в подножието на хълма. Ако влезеш оттам те чака изкачване нагоре. Аз ти предлагам да влезеш през задния вход, за да се спускаш надолу... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С автобус можеш да стигнеш до централния вход на парка, но този вход е в подножието на хълма. Ако влезеш оттам те чака изкачване нагоре. Аз ти предлагам да влезеш през задния вход, за да се спускаш надолу... ;)

Аха, разбрах сега. Май си прав, че твоят е по-удачен вариант. 

Само да те питам, че като отворя картата на Барселона ми се показват няколко спирки на метрото наоколо и ми е малко трудно да преценя коя точно имаш пред вид. И двете спирки на метрото Еll Coll/La Teixonera и  Еll Carmel са отгоре му и нещо не успявам да преценя коя е по-близо по картата. Случайно да имаш спомен коя е била и дали от нея има означителни табели към парка?

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

El Carmel, тази спирка е горе на баира. На практика метрото е много дълбоко и се излиза на повърхността с едни специални асансьори, досущ като от мина. Няма табели, излизаш в жилищен квартал. Не вярвам да се объркате с карта в ръка и ще намерите входа на около 500-600 метра. Самият квартал там е много интересен и тъй като е на хълм има инсталирани открити обществени ескалатори по улиците...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

El Carmel, тази спирка е горе на баира. На практика метрото е много дълбоко и се излиза на повърхността с едни специални асансьори, досущ като от мина. Няма табели, излизаш в жилищен квартал. Не вярвам да се объркате с карта в ръка и ще намерите входа на около 500-600 метра. Самият квартал там е много интересен и тъй като е на хълм има инсталирани открити обществени ескалатори по улиците...

Благодаря ти! Това ще да е точния начин за достигане до парка. И преди бях чула някъде за тези ескалатори. Тях да ги ползваме ли или да се оправяме с ходене :) .

Връзка към коментар

Благодаря ти! Това ще да е точния начин за достигане до парка. И преди бях чула някъде за тези ескалатори. Тях да ги ползваме ли или да се оправяме с ходене :) .

 

Ние ползвахме Vallcarca - излизаш и следваш табелите към парка (чак на централния вход като видяхме автобуса се осетихме за метрото+бус 116). Пак има ескалатори. Влизаш в парка точно до кръста (който е по-горе на снимките). Имай предвид, че има 2 входа за платения парк: централния и един до кръста (от лявата страна на централния вход). Имат много добър сайт за по-добра ориентация.

 

На практика денивелацията в парка не е голяма, влизането в парка е зор.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Една статия, която ще е полезна на туристите:

 

"В Барселона постоянно се случва нещо. През големите празници като Mercé, Santa Eulalia, Fiestas Majores, посетителите и живущите в града могат да се насладят на шоу програми и чествания. На улицата излизат гигантските кукли, дяволите с огньовете, танцьори на каталунските народни танци, кулите от хора. Това лято обаче няма да е нужно да се чака някой голям празник, за да се види всичко това. От отдел Култура към Парламента на Каталуня са решили всяка събота от 19:30 ч. през месеците май до септември да се провеждат типичните каталунски празненства точно пред Катедралата на Барселона. Така повече хора ще могат да видят част от местните традиции."

 

Ето и програмата:

 

 

1401263855.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

ilkosem, кажи, моля те, Carrer de la Marina в ремонт ли е, че гледам един апартамент, но е подозрително евтин.

 

Самият апартамент изглежда ок, явно нещо наоколо не е наред.

 

Съжалявам, но не мога да ти кажа, защото не съм минавал скоро през там. Но не мисля, че в началото на летния сезон ще правят какъвто и да е голям ремонт. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес, в малките часове на нощта приключи Барселонската ваканция. Кратка като времетраене, но толкова наситена, че имам усещането, че съм прекарала няколко седмици там. Общ извод: Хареса ми. А, ето и отчета:
В петък вечер излитаме навреме с усещането, че след три часа ще наблюдаваме шоуто на пеещите фонтани. Веднага след излитането, обаче се обявява по високоговорителите, че се търси медицинско лице. Не особено интригуващо съобщение. Оставаш с впечатление, че на някой от пътниците му е прилошало при излитането. Летим повече от половин час, при което не се разнасят напитките и храната, а прави впечатление, че хората ходат при стюардесите и си закупуват, на кой каквото му е нужно. Даже си помислих, че нещо явно е променена системата и ако искаш бира или кафе си е като на самообслужване. В един момент мъжки глас съобщава, че поради внезапното влошено състояние на член от екипажа се налага връщане на летище София, което се очаква да стане след около 35 минути. След съобщението си помислих, че е станало нещо с пилота и се попитах кой ли управлява самолета? Но всичко е като на шега, няма паника, само хората си говорят за пропадналите планове. Ставя ясно, че главната стюардеса седи неконтактно на последната седалка. Някои коментират, че не била спала повече от 48 часа, което ми изглежда невероятно да се допусне такъв член на екипажа да пътува, но знам ли. Приземяваме се на летище София и настъпва лека паника. Първи идва този с количката за куфарите. След като му казаха да си ходи дойдоха и тези дето зареждат самолета с гориво. В това време минава друга стюардеса, която накара всички да си разкопчаят коланите, което беше абсолютно необяснима постъпка за хората в самолета. Влезе и лекарски екип, който след като се помота около стюардесата, накрая я свалиха. Обяснено беше още преди да кацнем, че вече е на път друг член на екипажа, който да замести напусналата. Е заредиха, обявиха че сме готови да излетим, но трябва да чакаме докато ни разрешат и да стоим вече със завързани колани. До тук минаха поне 2 часа. Накрая кацнахме в Барселона, като леко стопиха закъснението, но вероятно тъй като не бяхме предвидени да кацнем в този момент, чакахме поне 20-30 минути да отворят вратите. Беше обявено, че ще слизаме по ръкав само отпред, но в последствие се видя, че бяха сложени и двете стълби, само дето никой не отиде да отвори задната врата и всички се бутахме отпред. Определено дали поради суматохата или други причини стюардесите не създаваха впечатление да разбират какво правят.
И ето ни в Барселона. Докато стигнем до хотела стана около полунощ. Нямаше време за губене, оставихме багажа и хукнахме да търсим нещо за вечеря. Качихме се на Арената за гледки от високо. Успяхме дори да се класираме в заведение в Арената на площад Испания. Паея с мохито и отидохме да спим, защото стана около 2 през нощта.
Ден първи- Рано сутринта закусихме и с метрото слязохме на Торе Агбар. От там пеша до Саграда Фамилия.И тук трябва да призная на Дюк, че беше прав.
 


След като се абстрахирах от мисълта, че това е религиозен храм приех произведението на архитектурната мисъл отвътре. Хареса ми. Предполагам, когато го завършат напълно ще бъде много приятно място. Разгледахме отвътре, поснимахме и отидохме да се качим на кулата Рождество. Приятно беше. Като извод: Хареса ми отвътре, не мога да приема екстериора. Странно ми е, не ми харесва.
След като излязохме тръгнахме към Авенгуда Диагонал в посока Педрерата с идеята да разгледаме всички красиви къщи по пътя. Е заслужаваше си прехода. Прекрасна архитектура. Голям кеф беше да видя всички тези различни по стил красоти. И накрая Педрерата. Опашката километрична, къщата опакована отвън цялата. Започнахме обиколката от покрива. Интересно беше и си представих колко ли хубаво ще е осветен на вечерните обиколки. Другото в къщата, ами не ме впечатли. Вероятно за специалистите е нещо уникално, но на мен на места ми изглеждаше малко злокобно дори. След това отново разходка в посока Каса Батьо По пътя се отбихме в едно много приятно кафе и заседнахме на по фрапе. След като починахме продължихме обиколката на красивите сгради. Каса Батьо ми хареса много. След Саградата това е второто място, в което отново бих се върнала. Много приятна и оригинална къща. Сградите наоколо също не отстъпваха по архитектура.
След Гауди денят беше посветен на разходките и забавленията. Спуснахме се надолу към площад Каталуния. Снимахме се, обикаляхме около фонтаните, за да се разхлаждаме на пръските от тях и се забавлявахме. Следва Рамбла. Ами не е улицата, която да ме впечатли или поне в началото откъм страната на площад Каталуния. Множество хора, които правят ходенето невъзможно. Освен това изисква непрекъсното внимание към чантите. Стигаме до пазара и там истинска наслада. Обикаляхме, разглеждахме, запомняхме си сергии, при които да се върнем, но след това ги загубвахме и така дълго време. Накрая уморени и с по няколко кутии с плодове се върнахме отново на Рамбла, за да търсим място, където да почиваме и изядем това, с което се бяхме натоварили. Така убихме още половин час. Слънцето отслабна, дори започна да ръми. Навлязохме в Барио Готик откъм Плаца Реале и разхождайки се по уличките стигнахме до Катедралата. Естествено не можех да пропусна да вляза. На това вече му викам Катедрала. Впечатляващо и вдъхващо респект към Бога. Докато сме били вътре явно е поваляло, но излизайки продължихме разходката и изведнъж се озовахме пред тапас бара, който издирвах и от който имах хубави спомени. Оказа се съвсем на Рамбла, но вече не ми се стори толкова вкусно. Не знам дали пренасищането ми с морски продукти от Африка не оказа силно влияние, но определено каквато и морска храна да опитах не ми харесваше. Имаше редки изключения, но Барселона не ме грабна с храната си. След като обядвахме около един час с различни тапас и пихме вино тинто отново сме на крак и продължаваме разходката. Разгледахме живите статуи, дори се поснимах с тях за разнобразие. После продължихме разходката през паметника на Колумб по пристанището. Усетихме се поуморени, а имахме да наваксваме загубената вечер от предния ден, поради което се върнахме на площад Испания в хотела, починахме около 2 часа и се приготвихме за Фонтаните. Мястото е много приятно. Като се започне от Арената всичко е светлина и ромоляща вода. Погледахме фонтаните. Не беше това, което очаквах, но все пак беше много приятно. Катерихме се нагоре-надолу, седяхме на различни места и се любувахме на гледката, музиката и настроението. Тук тълпите от хора не дразнеха, а създаваха настроение. След което отново около полунощ отидохме да хапнем в заведение в близост до площад Испания. Жертвахме Барселонета, но вечерта си заслужаваше. Още повече дали защото беше събота или поради някакви празници имаше изнесени сергии с храна, сладкиши и други забавления. Ние избрахме ресторант, но все пак се разходихме, за да видим как се забавляват каталунците.
Ден втори: Започваме с ранна обиколка на парк Гюел. Неделя е, рано сутрин и се надяваме да няма тълпи с туристи. Въпреки различните идеи как да стигнем до парка избрахме вероятно най-тежката, но рано сутрин не е толкова трудно. От спирката на метрото къде с ескалатори, къде с ходене стигнахме за около 10 минути до парка, а той почти празен. Разгледахме го на спокойствие. Дори успяхме да направим снимки с гущера, без да сме заобиколени от други хора. Беше много спокойно и не ни отне много време обиколката. Тук обаче с уговорката, че разгледахме само платената част от парка. Поради факта, че следващия етап от програмата беше парка Ситаделата предпочетохме да отидем там, вместо да обикаляме из този парк. Гюел ни се стори твърде голям грандоман. Предпочитахме обикновен парк. Определено това беше нашия вариант и мястото, което силно ме впечатли като настроение, дух и красота беше именно  парка Ситадела. Минахме през Двореца на музиката. Огледахме само отвън и си обещах, ако се върна да вляза вътре. Внушителна сграда. Определено този тип строителство ме впечатлява и това търся да видя. Само един миг беше достатъчен, за да забравя за Гауди изцяло. Не, че  това, което е направил е лошо или грозно. Просто не ме вдъхновява по начина, по който го направи тази сграда. Целият квартал там е много приятен, въпреки че Барселона все още като чели спеше и освен самотни туристи беше леко пусто. Всички магазини и барчета бяха затворени. Стигнахме до Триумфалната арка и се отправихме към парка. Позяпахме папагалчетата, постояхме на сянка, почивахме и просто се размотавахме. Тъй като беше деня на детето всички се отправяха към парка, където общината се беше погрижила за забавленията. Имаше издигнати сцени на много места, по които течаха различни спектакли. Беше доста шумно и леко претъпкано, но пък имаше атмосфера. Хареса ми много. Загубихме доста време да обикаляме и да се забавляваме. Тъй като беше около обяд решихме да пийнем по фрапе и да се върнем в района на площад Испания. Разхождайки се се отправихме към паметника на Колумб и пихме кафе със сладолет в барче на пристанището. После отново по Рамбла. Идеята беше да видим дали работи пазара и отново да ядем плодове, но уви. Все си мислехме, че няма начин да не извлекат финансова изгода, заради туристите и този ден, но каталунците явно предпочитат спокойствието си. По Рамбла имаше само туристи, а местните явно бяха по парковете със семействата си. Хапнахме плодове от сергия на Рамбла и отново на разходка към Националната галерия. Този път нямаше никакви фонтани и мастото е съвсем различно. Красиво е, но ми липсваше нещо, духа от предната вечер. Нямам идея защо спират абсолютно всички фонтани, но водата придава друг облик на мястото. Почивахме по пейките на сянка. Вече доста уморени трябваше да разгледаме и Испанското село. ...Ами, то не ни впечатли с нищо. Не бих повторила. Обиколихма всичко за около 30 минути и седнахме в заведение вътре да обядваме с тапас. Така до около 17.30 ч. след което се върнахме в хотела, взехме багажа и на спирката на автобус 46, с който да отидем на летището.
Полетът отново закъсня и пък някакво объркване, което според мен беше от страна на испанците. Едва 40 минути преди полета обявиха гейта и веднага започнаха бординга. Оказа се, че влязохме в самолета и започна едно дълго чакане на пътниците. Непрекъсното се съобщаваше, че сме готови за излитане, но липсват чекирани пътници. И така се получи закъснение от поне 50 минути. Кацнахме в 1 през нощта и ето ме днес на работа:-)

Благодаря отново на Илко, Дюк и всички останали за информацията. Всичко ми беше много полезно и това от което не се възползвах този път остава за следващото посещение. Остана доста и за друг път, но мога да кажа че това е първото място за което променям първоначалното си впечатление. Този път Барселона ме впечатли и ми хареса. Не е на първо място в списъка ми с градове, но си заслужава всяка отделена минута.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Ставя ясно, че главната стюардеса седи неконтактно на последната седалка. Някои коментират, че не била спала повече от 48 часа, което ми изглежда невероятно да се допусне такъв член на екипажа да пътува, но знам ли. Приземяваме се на летище Софи и настъпва лека паника. Първи идва този с количката за куфарите. След като му казаха да си ходи дойдоха и тези дето зареждат самолета с гориво. В това време минава друга стюардеса, която накара всички да си разкопчаят коланите, което беше абсолютно необяснима постъпка за хората в самолета. 

 

Със сигурност това за спането е просто клюкарски слух, сама никога няма да си признае, защото е противозаконно, освен, че е безотговорно, така че няма как и случайните хора в кабината да знаят. 

 

Презареждане на самолета с гориво, когато пътниците са вътре винаги се прави с откопчани колани, ако случайно стане запалване да може да се спести време в евакуацията. Закопчан колан при неподвижен самолет върши 0 работа :) Абсолютно нормална процедура и така е по правилник. 

 

Мерси за отчета иначе, но държах да уточня тия детайли :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Презареждане на самолета с гориво, когато пътниците са вътре винаги се прави с откопчани колани, ако случайно стане запалване да може да се спести време в евакуацията. Закопчан колан при неподвижен самолет върши 0 работа :) Абсолютно нормална процедура и така е по правилник. 

 

Мерси за отчета иначе, но държах да уточня тия детайли :)

И аз благодаря за уточнението. Има голяма логика в това което казваш. Без твоето уточнение, обаче нямаше да се сетя. Свързвах факта със зареждането, но не можех да си изясня точно връзката. :)

Връзка към коментар

Бях в Барселона края на април, така че ако някой има нужда от прясна информация мога да помагам. Много сме доволни от хостела, беше на супер място и излезе на много добра цена - 330 лева, двойна стая с баня за 5 нощувки . Лично за мен, купуването на Barcelona card беше излишно, музеите които предлага не са нищо особено, а най-интерсните неща не са включени в нея :mellow: В никакъв случай не препоръчвам разходка с корабче, добре че ни беше безплатно ... 1 час обикаляне из пристанището, като едиственото, което виждаш са товарни докове и хиляди контейнери ...

Връзка към коментар

Бях в Барселона края на април, така че ако някой има нужда от прясна информация мога да помагам. Много сме доволни от хостела, беше на супер място и излезе на много добра цена - 330 лева, двойна стая с баня за 5 нощувки . Лично за мен, купуването на Barcelona card беше излишно, музеите които предлага не са нищо особено, а най-интерсните неща не са включени в нея :mellow: В никакъв случай не препоръчвам разходка с корабче, добре че ни беше безплатно ... 1 час обикаляне из пристанището, като едиственото, което виждаш са товарни докове и хиляди контейнери ...

Как е името на хостела? Аз ще ходя октомври и още не съм резервирал нищо.

Връзка към коментар

Как е името на хостела? Аз ще ходя октомври и още не съм резервирал нищо.

 

ето това е  : http://www.hradiobarcelona.com/ . Не е нещо невероятно, но е на 10 минути пеша от Плаца Каталуня и на 5 минути от спирка на метрото :)

 

ето го и в tripadvisor http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187497-d4456344-Reviews-Hostal_Radio_Barcelona-Barcelona_Catalonia.html

Редактирано от mu_ry
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Наближи моментът и аз да замина за Барселона. Имаме 1 седмица там и идеята беше да комбинираме плаж с разглеждане.

 

Проблемът е, че сега започнах да разглеждам в google снимки от плажа на Барселонета и ми направи впечатление, че няма нито чадъри, нито барове. Дали е тотална заблуда от подбраните снимки или наистина няма?

Връзка към коментар

Барове има , но не са на пясъка, а на улица над плажа. А за чадъри не мога да кажа, ние бяхме извън сезона ... но пък намирам инфо, че има

 

http://www.barcelonaturisme.com/English/_3Ngb8YjSpL3IOAs7oO2GTYt1nCojK1e-e8SVYz2umxpZmfjZn8c2ucmUCZpaLLKfpcTHynHsssyPFfUhCorMNpmDYLE-8Uvs6xi-ac2jaMf8ifUpqL9KpXDzGB66bsJI

Редактирано от mu_ry
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има , има ... освен това има и други по-спокойни плажове. Има и нуди плаж ;)

 

Препоръки, нужни са препоръки, stenk! Явно няма да минем без плаж, особено в средата на юли, когато половината време ще изпитвам желание да легна някъде( с бански). Все пак ми се иска да е в самия град и да убием няколко часа, а не цели дни, тоест да има beach bar с хубава музика. 

Връзка към коментар

Eто един гайд за плажовете в Барселона , където е описан достъпа и съоръженията с които разполагат :

 

http://www.tourist-barcelona.com/default31.asp?view=barcelona-beaches/barcelona-beach-guide

 

П.С. Всъщност има вече малки заведения на самите  градски плажове.

 

Още малко тук :

 

http://www.barcelonayellow.com/bcn-beaches/17-beaches-in-barcelona

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Има и заведения с хубава музика, има и шезлонги и чадъри. Има и голяма част(която в Барселона не е толкова голяма) без нищо. Свободна зона.

Връзка към коментар

Бих искала да попитам за Саграда Фамилиа, като се слезне от някоя от кулите, може ли да се продължи да се разглежда базиликата отвътре или слизането те отвежда отвън?

Връзка към коментар

Може да се продължи спокойно. Тя има ограда, а достъпът до кулите е вътре в нея. Между другото, вътре в Саграда може да се поседне и да се съзерцават архитектурните шедьоври на Гауди.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • kdelin
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.